Oldalak: 1 ... 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 [322] 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726424 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #4815 Dátum: 2014. Június 09. - 15:56:53 »

Ha jól látom ez egy felkiáltójel. A koma le van maradva mert már ott tartunk,hogy ....CIÓ! Vigyorog
Röhög  Röhög  Röhög


Ezt a "terítéket" ma hajnalban találtam az erdőbe vezetőú út mellett. Igen kíváncsi lennék, hogy miért rakta őket így össze a koma?

Peti, ilyet még nem láttam. A régi vadászgörényem viszont csinált ehhez hasonlót egerekkel. Egyet megölt, megevett. A többit csak megnyuvasztotta és összehordta...
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #4816 Dátum: 2014. Június 10. - 09:10:43 »

  Valami hasonlót láttam egy hete és nem tudtam volna rájönni, hogy a három vakond mi a fészkes fenétől adta be a kulcsot pont a gyalogút közepén. A kőkemény talajon semmilyen nyomot nem találtam, de hála a Péternek ez is "megfejtődött". Amúgy most is van egy ismerős rókám ott ahol két hete a süldőrudit lőttem. Ez is határsértő mert a zónából jár ki, de hatalmas kan, olyan lompos farokkal mintha december lenne. Már háromszor találokoztam vele, legutóbb az egyik vadászom is látta, de vele csak akkor tudok majd foglalkozni, ha megkezdődik az aratás. A nyakig érő tritikale-vetésekben hiába bújócskázunk mindig sikeredik szél alá kerülnöm. Tapasztalt vén kópé lehet, mert volt módomban megfigyelni, ahogy még tavasszal kört vágott a nyúlsíróra, nehogy szél után rohanjon oda. Na de majd tarlón, lámpával adok a képére.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4817 Dátum: 2014. Június 10. - 11:12:05 »

Jó lett volna tegnap este rókát hibázni...

Az egész pár napja kezdődött, a szokásos meló előtti ,,bevásárlásnál". Találkoztam egy idősebb vadászbarátommal, beszélgettünk pár percet. Kérdezte, tudnék-e segíteni vasárnap reggel 3 lest kivinni a területre. Mivel az ilyen kinti munkákra mindig kapható vagyok, megbeszéltük a reggeli hetes találkozót.
Sikerült is reggel fél öt körül hazaérnem, ennek megfelelően nem volt túl jó a közérzetem fél hétkor...
A lesek helyükre kerültek, aztán jött a meghívás, hogy hétfő este ha van kedvem..
És mivel az eféle kinti ,,melóra" is igen kapható vagyok, tegnap találkoztunk is a beírónál. Megbeszélés, aztán elfoglaltuk leseinket. Nem ülem még fél órát sem, látom ám, hogy jön a róka balról, a les lábánál csörgedező szívóárok partján. Aztán csak jön, jön. A céltávcsőben már a lábaközi elsődleges nemi jelleget is látom: kan róka. Kb. 40 méterre lehet, mikor rápisszentettem. Meg is állt szépen, majdnem teljesen keresztben.  Tartom is szépen a tüskét a lapockáján, és óvatosan húzom a billentyűt. Jó hangos, rövid nagantra jellemző dörrenés. A koma ugrott egyet, futott 15-20 métert, majd elfeküdt a kukorica egy alacsony-ritka részén. Ismételtem, és néztem egy darabig a mom-mal.
Ez hát megvolna.Első golyós-rókám. Rágyujtottam egy barna tigrisre, hogy majd aztán megnézem közelebbről.
A cigaretta elhamvadt. No gyerünk. Felállok, de látom ám, hogy a ravaszdinak nem tetszettek az örök vadászmezők, engem figyel. Nyúlok a puskáért, de mire vállba ér, a delikvens eltűnt a magasabb kukoricában, és nem is láttam többé. Bicegett kicsit az első lábára, annyit még láttam.
Hát így nem lett nekem első golyós-rókám. Nem tudom hol rontottam el, valószínűleg elhúztam picit lefelé...
Bezzeg ha sörétes is lett volna nálam, vagy ha nem húzom el, vagy ha....
Minden esetre nagyon sajnálom, hogy szenvedést okoztam. Eddig nem sebeztem, de sejtettem, hogy kb. iyen rossz érzés lehet. Hát most már tudom is!
Üdv
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4818 Dátum: 2014. Június 10. - 13:40:06 »

Véleményem szerint ha az 15 méterre elfeküdt,  megvárta még elszívod a cigit, és amíg odaérsz, annak nem csak a lába van ellőve. Komolyabb baja van neki.  Valóban nem jó érzés ha az ember sebez, de sajnos előfordul az is mindenkivel aki vadászik.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4819 Dátum: 2014. Június 10. - 20:42:05 »

Véleményem szerint ha az 15 méterre elfeküdt,  megvárta még elszívod a cigit, és amíg odaérsz, annak nem csak a lába van ellőve. Komolyabb baja van neki.  Valóban nem jó érzés ha az ember sebez, de sajnos előfordul az is mindenkivel aki vadászik.
Bár megvárta volna, még odaérek. Vagy legalább azt, hogy megcélozzam ismét.
Felálltam a lesen, láttam, hogy figyel. A pár pillanat alatt nem az volt a benyomásom, hogy nagybeteg. Aztán mire vállba vettem volna a puskát, sántítva elinalt. A rálövés helyén semmi, ahol elfeküdt, egy két nemis vércsepp, hanem kenés a cserepes talajon.
Remélem túléli, vagy minél gyorsabban elpusztul.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4820 Dátum: 2014. Június 10. - 21:29:13 »

Bocsi, figyelmetlenül olvastam! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4821 Dátum: 2014. Június 11. - 05:42:51 »

Bocsi, figyelmetlenül olvastam! Emelem
Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #4822 Dátum: 2014. Június 11. - 16:45:56 »


 Emelem

Marha szívós állat a róka! Szerintem simán túléli, annak ellenére hogy nyár van.
 Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4823 Dátum: 2014. Június 11. - 17:13:57 »

Emelem

Marha szívós állat a róka! Szerintem simán túléli, annak ellenére hogy nyár van.
 Emelem
Remélem
Aztán hátha majd télen, hóban összefutunk...
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #4824 Dátum: 2014. Június 11. - 17:31:48 »

Bár megvárta volna, még odaérek. Vagy legalább azt, hogy megcélozzam ismét.
Felálltam a lesen, láttam, hogy figyel. A pár pillanat alatt nem az volt a benyomásom, hogy nagybeteg. Aztán mire vállba vettem volna a puskát, sántítva elinalt. A rálövés helyén semmi, ahol elfeküdt, egy két nemis vércsepp, hanem kenés a cserepes talajon.
Remélem túléli, vagy minél gyorsabban elpusztul.
 Emelem

Úgy legyen!

Azért nézz ám rá mindenképp a mordályra. 40 méteren elég nagy az a róka még, lehet, nem a Te kezeddel volt a baj. 
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4825 Dátum: 2014. Június 11. - 19:07:26 »

Úgy legyen!

Azért nézz ám rá mindenképp a mordályra. 40 méteren elég nagy az a róka még, lehet, nem a Te kezeddel volt a baj. 
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #4826 Dátum: 2014. Június 12. - 21:03:27 »

Úgy legyen!

Azért nézz ám rá mindenképp a mordályra. 40 méteren elég nagy az a róka még, lehet, nem a Te kezeddel volt a baj. 

 Igen
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4827 Dátum: 2014. Június 13. - 06:37:10 »

Úgy legyen!

Azért nézz ám rá mindenképp a mordályra. 40 méteren elég nagy az a róka még, lehet, nem a Te kezeddel volt a baj. 
No erre válaszoltam egy üreset:-) Van ilyen , ha telefonról netezek.
Szóval: Mindenképpen úgy lesz. Ellenőrizve lesz. Kisebb esélyt látok a puska-távcső hibára, mert belövés után azonnal ellőttem egy dobozzal, akkor jó volt. Azóta élesben sajnos nem használtam, le nem esett, el nem dőlt. Gyanítom inkább, hogy elrántottam. A próba pedig így mindjárt gyakorlás is lesz, ami nagyon nem árt. Bár volna Borjádi lőtéren engedély nagygolyósra... No de Pécs sincs messze...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #4828 Dátum: 2014. Június 18. - 17:01:34 »

Tegnap a szomszédomék hívtak meg a területükre vadászni, és arra lettem figyelmes, hogy mindenfelé róka kölyköket látok. Hazafelé még hatot számoltunk az út mellett.
Csak ezen a területen van így elszaporodva, vagy Ti is ezt tapasztaljátok?
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4829 Dátum: 2014. Június 18. - 17:14:35 »

Tegnap a szomszédomék hívtak meg a területükre vadászni, és arra lettem figyelmes, hogy mindenfelé róka kölyköket látok. Hazafelé még hatot számoltunk az út mellett.
Csak ezen a területen van így elszaporodva, vagy Ti is ezt tapasztaljátok?
Ahová a legtöbbet járok,nem látok rókát szinte sosem. Apróvad viszont szépen mutatkozik. Ez leginkább a gondos és lelkiismeretes tudjaatökömminek köszönhető,mert a rókát nem lövi itt senki... Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 [322] 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: