Oldalak: 1 ... 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 [318] 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726449 alkalommal)
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #4755 Dátum: 2014. április 04. - 12:07:26 »

Köszönöm mindenkinek!  Emelem
Vívódtam nagyon sokáig a tavaszi rókavadászat miatt.
Aztán végül a racionalitás felül kerekedett a szentimentalizmuson Stoel
Önző lettem........több fácánt és nyulat akarok látni a területen és kevesebb rókát.
Ennek az egyik alapja az, hogy ne engedjük felnőni a kölyköket.
Barbár és kegyetlen ítélet, de a vadászattal együtt jár az ilyen felelősség is.

A mai harmadik:

 Emelem


Csaba  Emelem

Ha egy özlet beindul Igen,bár a komák ennek nem nagyon örülnek!
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #4756 Dátum: 2014. április 04. - 12:09:17 »

özlet-üzlet,bocs
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #4757 Dátum: 2014. április 04. - 14:06:33 »

Gratulálok Csaba, így tovább!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4758 Dátum: 2014. április 06. - 16:41:49 »

Ezt a jó falatot most kihagynám..... ugyanis az imént visszajött a reggeli halszállítóm

 Igen  Finom volt a sült kárász ?  Még nem eladó a puska ?    Stoel
Naplózva
Szmöre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #4759 Dátum: 2014. április 07. - 09:17:26 »

Jó napot!

   A tegnap este les eredménye egy elejtett Róka!
   A nyaklövéssel egy helyben maradt!
   30-06
   Sako shh 11.7gr
  





  
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 07. - 09:23:14 írta Voldemort » Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4760 Dátum: 2014. április 07. - 09:49:01 »

Igen  Finom volt a sült kárász ?  Még nem eladó a puska ?    Stoel
Inkább elmentem és fogtam egy harcsát Ördög
Az aukcióra még várni kell, előbb felépítem neki a marketing-stratégiát, mint a Bázernak is tettem.... Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4761 Dátum: 2014. április 07. - 10:05:05 »

Inkább elmentem és fogtam egy harcsát Ördög
Az aukcióra még várni kell, előbb felépítem neki a marketing-stratégiát, mint a Bázernak is tettem.... Vigyorog
S ha nem tetted volna fel azt a rissz-rossz szórásképet,még a lukat-lukba lő népmesei fordulattal is előállhattál volna... Vigyorog Így meg aztán árulhatod majd hónapokig ezzel a rossz csővel... Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #4762 Dátum: 2014. április 08. - 09:31:13 »

 A műlt héten kimentem éjszaka szétnézni, mert nagyon eldurvultak a közállapotok és ma már "lop a bas, lop a bég". Ráadásul hol puskával őzet, hol motorfűrésdszel fát. szóval kimentem szétnézni, mikor mit látok az egyik mező szélén. Kért rókaszem villog a bozótban. Cimborám a kocsival lassan továbbhajtott én meg kicsúsztam az útmenti árokba és rácincogtam a távolodó reflektort figyelő rókára. Jött mint a távirat. Kb 30 méterre lehetett amikor rávillantottam a fegyverlámpát és már ment is a töltet. Elsőre ottmaradt noha szemből lőttem.
  A történetnek ugyanakkor nincs vége mert egy lerongyolódott szuka volt az áldozatom. Másnap hát végigjártuk a kutyákkal a környékbeli mezőket mert az ismert kotorékok mind üresek voltak. Több volt a szerencsénk mint az eszünk, mert egy barázdában ráakadtunk a helyre ahonnan még hat kisrókát hordott ki a tacskó.
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #4763 Dátum: 2014. április 08. - 10:15:04 »

Gratulálok Hucul Emelem
Jó néhány kisnyúl meg fácáncsibe ússza meg.
Naplózva

Üdv Chris
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #4764 Dátum: 2014. április 08. - 18:07:51 »

 Emelem

Nekem is sikerült elejtenem e szezonbéli első rókámat. Bár a terv elsősorban bakfigyelés másodsorban leskarbantartás és dagonyaépítés volt, de ha már lúd, akkor legyen kövér alapon hátha összefutok egy ravaszdival.
4.50-kor már a lesemen ültem, és vártam az erdő szélén megjelenő delikvenst.
 Kb 5:20-kor nagy csörtetéssel  jött ki  a szántásra(először azt hittem hogy őz), de a keresőben egy nagy kanrókát véltem felfedezni ami egyenesen felém tartott. Sokat nem is vártam mert olyan 20 méter múlva vissza is váltott volna a belső útra.  Lövés után láttam hogy mögötte becsapódik a lövedék, na gondoltam ezt jól elpuskáztam. Újratöltöttem és elkezdtem agyalni hogy mit is hibáztam a lövésnél, mikor észrevettem hogy beljebb a szántáson a lessel szemben ül. Na gyorsan fel a puskát és már engedtem is útjára a 11g-os Grom-ot. A koma elvágódott és nem mozdult többet. Újratöltöttem és megint elkezdtem agyalni hogy mi is történt. Nem igazán találtam magyarázatot az esetre. 7 óra tájt jöttem le a lesről, és egyenesen az elejtés helyére mentem. Már a zsákmányom előtt 4m-el találtam nem is kevés vért, aztán megláttam a furcsa helyzet okát. Első lövésem fejen, a bal fülénél érte, amitől ő jobbra indult el a szántás belseje felé. Második lövésem mellkason ment be és a hátán jött ki.

Szemben lévő kanyarban jött ki,
Végül itt érte a halálos találat
Elég durva lett az eredmény

Hasonló szép élményeket mindenkinek!
Naplózva
Szmöre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #4765 Dátum: 2014. április 08. - 19:19:41 »

A műlt héten kimentem éjszaka szétnézni, mert nagyon eldurvultak a közállapotok és ma már "lop a bas, lop a bég". Ráadásul hol puskával őzet, hol motorfűrésdszel fát. szóval kimentem szétnézni, mikor mit látok az egyik mező szélén. Kért rókaszem villog a bozótban. Cimborám a kocsival lassan továbbhajtott én meg kicsúsztam az útmenti árokba és rácincogtam a távolodó reflektort figyelő rókára. Jött mint a távirat. Kb 30 méterre lehetett amikor rávillantottam a fegyverlámpát és már ment is a töltet. Elsőre ottmaradt noha szemből lőttem.
  A történetnek ugyanakkor nincs vége mert egy lerongyolódott szuka volt az áldozatom. Másnap hát végigjártuk a kutyákkal a környékbeli mezőket mert az ismert kotorékok mind üresek voltak. Több volt a szerencsénk mint az eszünk, mert egy barázdában ráakadtunk a helyre ahonnan még hat kisrókát hordott ki a tacskó.

    Gratulálok,,,és a tacsinak is! Mosolyog   Emelem
Naplózva
Szmöre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #4766 Dátum: 2014. április 08. - 19:21:11 »

Emelem

Nekem is sikerült elejtenem e szezonbéli első rókámat. Bár a terv elsősorban bakfigyelés másodsorban leskarbantartás és dagonyaépítés volt, de ha már lúd, akkor legyen kövér alapon hátha összefutok egy ravaszdival.
4.50-kor már a lesemen ültem, és vártam az erdő szélén megjelenő delikvenst.
 Kb 5:20-kor nagy csörtetéssel  jött ki  a szántásra(először azt hittem hogy őz), de a keresőben egy nagy kanrókát véltem felfedezni ami egyenesen felém tartott. Sokat nem is vártam mert olyan 20 méter múlva vissza is váltott volna a belső útra.  Lövés után láttam hogy mögötte becsapódik a lövedék, na gondoltam ezt jól elpuskáztam. Újratöltöttem és elkezdtem agyalni hogy mit is hibáztam a lövésnél, mikor észrevettem hogy beljebb a szántáson a lessel szemben ül. Na gyorsan fel a puskát és már engedtem is útjára a 11g-os Grom-ot. A koma elvágódott és nem mozdult többet. Újratöltöttem és megint elkezdtem agyalni hogy mi is történt. Nem igazán találtam magyarázatot az esetre. 7 óra tájt jöttem le a lesről, és egyenesen az elejtés helyére mentem. Már a zsákmányom előtt 4m-el találtam nem is kevés vért, aztán megláttam a furcsa helyzet okát. Első lövésem fejen, a bal fülénél érte, amitől ő jobbra indult el a szántás belseje felé. Második lövésem mellkason ment be és a hátán jött ki.

Szemben lévő kanyarban jött ki,
Végül itt érte a halálos találat
Elég durva lett az eredmény

Hasonló szép élményeket mindenkinek!


        Gratulálok, igen jól elrendezte a lövedék!
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #4767 Dátum: 2014. április 15. - 11:49:24 »

A hétvégén ebbe az öreg harcosba botlottam bele, ezúttal nagy pechjére.
Korábban mindig biztos távolból szemlélte a lest, egyszer még el is hibáztam... Most viszont azt hitte, hogy a bóbiskoló vadásztól nem kell félni. Hát attól nem is, de a hirtelen felébredő már veszélyesebb...  Ördög A Nagant pedig a csőcsere óta nemigen hibáz.  Ördög

Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #4768 Dátum: 2014. április 15. - 12:30:10 »

Gratulálok Zoli!  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4769 Dátum: 2014. április 15. - 14:03:28 »

Elismerésem!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 [318] 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: