Oldalak: 1 ... 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 [314] 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726433 alkalommal)
kopasz
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20



« Új üzenet #4695 Dátum: 2014. Február 11. - 17:18:29 »

Úgy látom nem vagy igazán képben! A rozsoma, az nem ilyen, hanem olyan!
A nyus, az sokkal jobban hasonlít a nyesre, csak evéshez másmilyen színű előkét használ!  Ördög
Igen
Naplózva

"Aki a természetben találja meg saját világát, sosem csalódik. A törvények itt kegyetlenebbek. Viszont sokkal tisztességesebbek!"
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #4696 Dátum: 2014. Február 11. - 18:02:24 »

 Röhög
Ennyi állatságot már régen hallottam/olvastam.  Ördög
Naplózva
vadászmadár
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #4697 Dátum: 2014. Február 13. - 11:35:18 »

Sziasztok!

Köszönöm a sok instrukciót! Próbálgatom a hangokat, de szerintem a feltett rajz alapján fogok még vagy 2-3 darabot csinálni, mire meglesz az igaz, illetve megpróbálom majd különböző vastagságú anyagokból is elkészíteni és tesztelni. A 2,5-3mm -től vastagabb anyag már szerintem, nem lesz jó. 
A hétvégén próbálgattam egyébként nemcsak ezt a hangot de a Hubertus sípommal a nyúlsírást is, de még a ravaszdik nálunk szerintem el vannak foglalva a "légyottal" mert a rá sem hederített a nyúlsírásra a mező közepén egerésző rókakoma.

Ami viszont érdekesség lehet és kérlek mondjatok véleményt, nálatok is így volt-e, a vörösbundások ugyan nem, de több egerészölyvet is sikerült behívnom a tambulátorral, ahogy fújtam!!!! Sokszor 5-6 méterre feletettem repültek el és szemmel láthatóan érdekelte őket a dolog!
Naplózva
hjocco
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #4698 Dátum: 2014. Február 14. - 09:24:10 »

Sziasztok!

Köszönöm a sok instrukciót! Próbálgatom a hangokat, de szerintem a feltett rajz alapján fogok még vagy 2-3 darabot csinálni, mire meglesz az igaz, illetve megpróbálom majd különböző vastagságú anyagokból is elkészíteni és tesztelni. A 2,5-3mm -től vastagabb anyag már szerintem, nem lesz jó. 
A hétvégén próbálgattam egyébként nemcsak ezt a hangot de a Hubertus sípommal a nyúlsírást is, de még a ravaszdik nálunk szerintem el vannak foglalva a "légyottal" mert a rá sem hederített a nyúlsírásra a mező közepén egerésző rókakoma.

Ami viszont érdekesség lehet és kérlek mondjatok véleményt, nálatok is így volt-e, a vörösbundások ugyan nem, de több egerészölyvet is sikerült behívnom a tambulátorral, ahogy fújtam!!!! Sokszor 5-6 méterre feletettem repültek el és szemmel láthatóan érdekelte őket a dolog!


Csináltam magamnak én is a Y.T. videón látottak alapján.A fiam sistergőek nevezte el.Többször kipróbáltam.Az első alkalommal 2 rókát tudtam becsalni 30m-en belülre sörétessel sikerült terítékre hoznom mid kettőt.Múlt héten kb 10 perc sistergésre bejött egy szép kant kb 60m golyóssal sikerült helyben marasztalni.Egy órán belül kb 300m-ről jött a másik,(mintha zsinóron húzták volna) de az kb.200m -nél szagot kapott és  elfordult.Többször megállásra bírtam,  vissza-vissza nézett,de elment.Tegnap szintén kb 400m-ről rám indult egy már jó szürkületben,de szagot kapott és elment. Töbször meg-meg állt figyelt majd vissza fordult,de 200 m -nél nem jött közelebb. Belépett a nádasba,később sem jött elő. Így teríték nélkül,de tele élménnyel és izgalommal telt a vadászat .Szerintem a sistergő jó,kíváncsivá teszi a ravasz rókát nekem tetszik,annak ellenére,hogy volt olyan is amikor egyáltalán nem mozdult rá,de talán azért ,mert hamarább észre vett mint én őt. Vadásztársi Üdvözlettel.hj
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 14. - 12:44:26 írta Pyrus » Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #4699 Dátum: 2014. Február 14. - 18:17:05 »

 Emelem

Azt hogy érted hogy 10 perc? Nekem ritkán tart egy strófa 30-40 másodpercnél tovább. Lehet hogy ezért nem jártam vele eddig sikerrel!? Fejvakarás
Naplózva
hjocco
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #4700 Dátum: 2014. Február 14. - 19:56:08 »

Emelem

Azt hogy érted hogy 10 perc? Nekem ritkán tart egy strófa 30-40 másodpercnél tovább. Lehet hogy ezért nem jártam vele eddig sikerrel!? Fejvakarás
Maga a  sisteregés kb.10mp.  Kacsint
Naplózva
hjocco
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #4701 Dátum: 2014. Február 14. - 20:02:47 »


Csináltam magamnak én is a Y.T. videón látottak alapján.A fiam sistergőek nevezte el.Többször kipróbáltam.Az első alkalommal 2 rókát tudtam becsalni 30m-en belülre sörétessel sikerült terítékre hoznom mid kettőt.Múlt héten a sistergésre kb10 percre rá bejött egy szép kan kb 60m golyóssal sikerült helyben marasztalni.Egy órán belül kb 300m-ről jött a másik,(mintha zsinóron húzták volna) de az kb.200m -nél szagot kapott és  elfordult.Többször megállásra bírtam,  vissza-vissza nézett,de elment.Tegnap szintén kb 400m-ről rám indult egy már jó szürkületben,de szagot kapott és elment. Töbször meg-meg állt figyelt majd vissza fordult,de 200 m -nél nem jött közelebb. Belépett a nádasba,később sem jött elő. Így teríték nélkül,de tele élménnyel és izgalommal telt a vadászat .Szerintem a sistergő jó,kíváncsivá teszi a ravasz rókát nekem tetszik,annak ellenére,hogy volt olyan is amikor egyáltalán nem mozdult rá,de talán azért ,mert hamarább észre vett mint én őt. Vadásztársi Üdvözlettel.hj

Naplózva
hjocco
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #4702 Dátum: 2014. Február 14. - 20:06:05 »

Maga a  sisteregés kb.10mp.  Kacsint Bocs,hogy rosszul fogalmaztam.Lehet utólag javítani?
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4703 Dátum: 2014. Február 15. - 07:04:56 »


Csináltam magamnak én is a Y.T. videón látottak alapján.A fiam sistergőek nevezte el.Többször kipróbáltam.Az első alkalommal 2 rókát tudtam becsalni 30m-en belülre sörétessel sikerült terítékre hoznom mid kettőt.Múlt héten kb 10 perc sistergésre bejött egy szép kant kb 60m golyóssal sikerült helyben marasztalni.Egy órán belül kb 300m-ről jött a másik,(mintha zsinóron húzták volna) de az kb.200m -nél szagot kapott és  elfordult.Többször megállásra bírtam,  vissza-vissza nézett,de elment.Tegnap szintén kb 400m-ről rám indult egy már jó szürkületben,de szagot kapott és elment. Töbször meg-meg állt figyelt majd vissza fordult,de 200 m -nél nem jött közelebb. Belépett a nádasba,később sem jött elő. Így teríték nélkül,de tele élménnyel és izgalommal telt a vadászat .Szerintem a sistergő jó,kíváncsivá teszi a ravasz rókát nekem tetszik,annak ellenére,hogy volt olyan is amikor egyáltalán nem mozdult rá,de talán azért ,mert hamarább észre vett mint én őt. Vadásztársi Üdvözlettel.hj

Sistergő:-)  A gyerekek csodákra képesek. Nem kell többé tenterfield fox whistlefnek hívnunk egy darab lemezt...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4704 Dátum: 2014. Február 15. - 15:18:40 »

Ma délelőtt tartottunk egy kis családi bokrászást. Két puskás, három női családtag, mint hajtó, és egy foxi.
Szép idő volt, de a ragyogó napsütést élénk, hideg szél igyekezett kellemetlenné tenni - eleinte elég sikeresen. És voltak terepakadályok is:



Az első nádas-bozótos területen a fácánok teljes diadalt arattak felettünk. Két kakas is kihúzott oldalra, majd amikor azt a részt is megzörgettük, már csak egy kelt fel. A másik nyilván elsétált nyugodtabb vidékekre.
Két tanítani való lövést adtam le! Tanítani kellene őket a kapkodásból egyenesen következő botrányos hibázások elrettentő példájaként... Woest Fej a falba LQrtad Aztán még egy szarkát is eltoltam. Igaz, ott tényleg kapkodni kellett.

A második terület még annyit sem adott, mint az első. Két tyúk kelt fel mindössze. Meg a kocsihoz ballagtunkban a vizenyős rétről - a lábunk alól - egy sárszalonka! Hazafelé fordultunk hát, gondolva, hogy egy kisebb nádast még megnézünk. Ott is szokott lenni fácán, időnként róka is.
Mintegy 150-200 lépésnyi, de csak 20 lépés széles, sűrű nádas,  amely a műúttól indul, és alaposan vegyítve van fűzbokrokkal. Két oldalán rét, illetve szántó. Mögötte égeres kiserdő. Társam a délkeleti sarkot választotta magának, nekem maradt a délnyugati. Még menet közben láttam az előttem menekülő fácánokat, egy kakas idő előtt el is ment. Megálltam a helyemen, és ezt láttam:


Illetve mögöttem is volt még egy kis rét.
Elindult a hajtás. Mikor a feléhez értek a lányok, már minden pillanatban számítani lehetett, hogy mozdul valami vad. A bock alsó csövében 32 gr-os Rc 10-es, a felsőben 36 gr-os Nike Extra 8-as - hátha akad róka  a nádban...
Akadt! A szél által zörgetett nádszájak zaján felül is hallatszott az a zörgés, amely a túloldal felé sietett. Aztán társam kiabált, hogy figyeljek, visszament a róka! Sajnos erre számítanunk kellett, meglehetősen rossz volt a szelünk.
Újra felhangzott az erős zörgés, megemeltem a puskát. Tőlem kb. 30 lépésre kiugrott a róka, sebesen futott ferdén - felém közeledve - keresztül a réten a mellettünk húzódó árok felé. Szemébe süthetett a Nap, egyetlen mozdulat sem árulta el, hogy észrevett volna, pedig takarás nélkül álltam a szélben.
Jó arasszal az orra elé fogva lőttem, ide nem kellett 8-as, sem a fullos felső cső. Előírásszerű bukfenc, a koma orrával még beletúrt a zöld fűcsomók közé, aztán elnyújtózott, és nem mozdult többé.


Szép kan, igen meg voltam vele elégedve. Bár amit a hétfői hajtáson elbambultam, az még szebb volt!
Látszik, hogy a koslatási csatákból alaposan kivette a részét:


Ezen a héten Diana igen kedves arcát fordította felém...


 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #4705 Dátum: 2014. Február 15. - 16:34:39 »

 Igen Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #4706 Dátum: 2014. Február 15. - 16:45:14 »

 Emelem Emelem Igen Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #4707 Dátum: 2014. Február 15. - 16:46:43 »

Peti!
 Igen  Igen  Igen
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4708 Dátum: 2014. Február 15. - 17:05:53 »

Gratulálok Péter! Taps Emelem
Olyan jó a képes beszámolóidat olvasni! Igen
Üdvözlettel: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4709 Dátum: 2014. Február 15. - 17:16:29 »

A lejtmenet lendület a csúcshoz vezető útra.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 [314] 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: