Oldalak: 1 ... 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 [310] 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726447 alkalommal)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #4635 Dátum: 2014. Február 03. - 15:43:05 »

Sanyi!

 Emelem   Igen Wave
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #4636 Dátum: 2014. Február 04. - 10:14:31 »

 Mivel ezerrel megy a koslatás megpróbálunk tenni valamit ez pedig a következő volt. Múlt szerdán a főnököm öccsével etettünk, amikor két "bangaródzó" rokeszt veszünk észre a nyílt mezőn. Gyors telefon Sanyi elnökúrnak aki ki is jöt.t Sikerült odamesterkednie magát az egyik ravaszdihoz és jól oldalbalőtte. A rálövés helyén sok szőr és némi vér akadt hát mobilizáltuk a tacskót és utánna. Az a rohadt róka úgy megjáratott bennünket, hogy a végén már lépni sem bírtunk, de sajnos beváltott a határzónába ahhová nem tudtunk utánna menni. Másnap lett meg (kijött szegény a mezőre) a régi uszkai útnál.
 Pénteken értesítenek hogy Tiszabökénybe is bejár egy róka, kiültem hát lesre. Üldögélek az alkonyatban a fehér álcaruhában amikor felhív a Husztra tartó elnököm, hogy látott két rókát a mezőn. Kimentem a tetthelyre, de bizony semmi. A kocsit letéve beballagok az eredeti leshelyemrte amikor mit ad szent Hubertusz, a gát tövében 5 perc múlva sompolyog egy rudi. Nem sompolygott sokkáig mert 68 lépésről (valszeg észrevett mert megállt, és nem akartam kockáztatni) odapörköltem neki. Jól benne volt a szórásban és úgy ugrott meg mint a részegember. Áttámolygott a töltésen és eltűnt egy kökényes-sásos bozótban. Másnap reggel megtaláltam keményre fagyva két szem hatos sörét érte a melkasát-tüdejét.
 Vasárnap "taxáció" vagyis állománybecslés volt a napirendi pont. Lett fél kilenc mire elindultnk a "nádas" nevű területrészbe és kifelé menet meglátunk egy rókát amint egy jól ismert kotorék felé igyekszik. A kotorék egy vízelvezető árok partjában van hát gyorsan odarobogtunk. Elnökömmel kiugrunk a kocsiból és látjuk hogy a róka az árok takarásában spurizik elfelé. Szegény nem számolt vele, hogy az árok végén meg ott áll Edu barátom "csőretöltve". Na nemis ment sokkáig!
  Mivel evés közben jön meg az étvágy a papírmunka végeztével elindultunk kotorékozni. A harmadik lukban fogtak is a kutyák. Este fél kilencig ástuk a várat mire elkaptuk egy hatalmas kan borz grabbancát. Sajnos egy kicsit megtépte a kutyákat, de azért csak előléptettük faliszőnyegnek.
  Szóval zajlik az élet, de olyan az egész mintha bögrével szeretném kimerni a Tiszát. A kedves szomszédaim valami miatt nem bántják a rókát és kiválló az utánpótlás. A Tisza ártere és a "zóna" szinte "ontja" ravaszdiakat (volt olyan este, hogy 5 rókát láttam a mezőn Ujlak és Bökény között). Még a nagypaládi kollegák azok akik rendesen dolgoznak, de a többiek nagyon hanyagolják a kotorékozást és az egyébb rókavadászatokat. További nagy baj a golyós fegyver hiánya, mivel most a fehér, havas mezőkön egy jó 222-vel nagyon ki lehetne venni a vámot belőlük. Mindegy tesszük amit lehet, noha Lázár Pali Fauna Zrt-s vadőr barátom szerint inkább a lefialt kotorékok abajgatására kellene koncentrálni.
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #4637 Dátum: 2014. Február 04. - 15:06:16 »

Gratulálok a sikeres rókavadászoknak, na meg a gyönyörű felvételekhez Emelem
Szombati történet, de csak most lett időm leírni.
A szórómhoz vezető út egy szakaszát sövény szegélyezi. A reggeli órákba, már két alkalommal, a sövény végénél láttam téblábolni egy rühes rókát. Mind a kétszer észrevette a közeledő kocsit és megugrott. Ez alkalommal, jó távol kiszálltam a kocsiból, majd távcsövön kerestem a delikvenst. Hamar rátaláltam. Úgy 200 m-re, közel a bokrokhoz, keresgélt. Betöltöttem a 22-est, és a sövény takarásában próbáltam megközelíteni. A letaposott havon elég nesztelenül tudtam menni, a szelem is jó volt. Olyan 80-90 m távolságról lapocka mögé célozva, engedtem útra a kis mérges lövedéket. A becsapódást a ravaszdi egy szögkeléssel nyugtázta, majd néhány bizonytalan lépés után, elfeküdt. A rüh sok szenvedést okozhatott szegény párának, szerintem megváltás volt a golyó.  


« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 04. - 17:26:50 írta Sakac » Naplózva

Üdv Chris
vadászmadár
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #4638 Dátum: 2014. Február 04. - 16:16:08 »

Üdvözlet tisztelt kollégák!

Megkérdezném véleményeteket a sípok terén, hogy a
Clausen Predatorcall 1 és 2-ről mi a véleményetek! Annyi sok videót lehet látni és hogy mennyire "hatásosnak tűnik", hogy kedvem lenne kipróbálni, de nem vagyok benne biztos, hogy hazai körülmények között vajon mennyire működhet, mondjuk egy devana szaru nyúlsíróval szemben!?

Szerintetek??

Köszönöm előre is!  Emelem
Naplózva
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #4639 Dátum: 2014. Február 05. - 09:40:16 »

Urak!
A tegnapi nap olyat láttam, amit még eddig nem.... Terület ellenőrzés közben két rókára lettem figyelmes, akik velem mit sem törődve játszottak a hóban, majd a kan róka hátulról próbált segíteni a szukának, mint a kutyák. A kérdésem az, hogy tapasztalatlanságomból eredően nem láttam még ilyet, vagy valamiféle különleges légyottnak voltam a szemtanúja? Mert pár éve kint járok a területen, de ilyet még nem láttam. Vállat von
Naplózva
Hunter74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #4640 Dátum: 2014. Február 05. - 10:11:54 »

Idézet
Megkérdezném véleményeteket a sípok terén, hogy a
Clausen Predatorcall 1 és 2-ről mi a véleményetek! Annyi sok videót lehet látni és hogy mennyire "hatásosnak tűnik", hogy kedvem lenne kipróbálni, de nem vagyok benne biztos, hogy hazai körülmények között vajon mennyire működhet, mondjuk egy devana szaru nyúlsíróval szemben!?

Szerintetek??



Szia!

Amennyiben igazán eredményesen szeretnél rókát hívni, nézd meg a videót és szerezz be egy ilyen hívót. Saját tapasztalat alapján állítom, 10-ből 8-szor úgy jön rá a róka mint ha kötelező volna. Volt rá példa, hogy egyszerre kettő futott be. A hívó megszólaltatása azért némi gyakorlást igényel. A legjobb rókahívónak tartom.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4641 Dátum: 2014. Február 05. - 12:15:43 »



Szia!

Amennyiben igazán eredményesen szeretnél rókát hívni, nézd meg a videót és szerezz be egy ilyen hívót. Saját tapasztalat alapján állítom, 10-ből 8-szor úgy jön rá a róka mint ha kötelező volna. Volt rá példa, hogy egyszerre kettő futott be. A hívó megszólaltatása azért némi gyakorlást igényel. A legjobb rókahívónak tartom.
És ilyet némi flexeléssel, fúrással tudsz is csinálni. Nekem 3ból kettő működik. Lényeg, hogy az alsó és felső furat pont szemben legyenek, és legyen köztük átmérőben különbség. Nálam azthiszem a felső 2,5 az alsó 4 mm. Nem biztosak a számok. Ebben a topikban egyszer raktam fel rajzot, hogy én milyen méretekkel csináltam. Ha valaki pc-ről fórumozik, az hamarabb megtalálja. Belinkelhetné.
Jó barkácsolást:-)
Ja, én számítógép házából csináltam.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #4642 Dátum: 2014. Február 05. - 14:49:30 »

Chris Gratulálok!  Emelem
Naplózva
Hunter74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #4643 Dátum: 2014. Február 06. - 09:01:43 »

Idézet
És ilyet némi flexeléssel, fúrással tudsz is csinálni. Nekem 3ból kettő működik. Lényeg, hogy az alsó és felső furat pont szemben legyenek, és legyen köztük átmérőben különbség. Nálam azthiszem a felső 2,5 az alsó 4 mm. Nem biztosak a számok. Ebben a topikban egyszer raktam fel rajzot, hogy én milyen méretekkel csináltam. Ha valaki pc-ről fórumozik, az hamarabb megtalálja. Belinkelhetné.
Jó barkácsolást:-)
Ja, én számítógép házából csináltam

Az enyém is maszek gyártmány, egy ezermester cimborám készítette, 1mm vastag rozsdamentes acéllemezből. A furatátmérőket én sem tudom de kb. akkorák amekkoráknak írtad.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4644 Dátum: 2014. Február 06. - 09:04:59 »

Az enyém is maszek gyártmány, egy ezermester cimborám készítette, 1mm vastag rozsdamentes acéllemezből. A furatátmérőket én sem tudom de kb. akkorák amekkoráknak írtad.
Tegnap felbuzdultam én is, és gyors csináltam egyet rozsdamentes lemezből. Kb 2 mm vastag. Ez azért csak strapabíróbb, mint a számítógép házának a lemeze.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Hunter74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #4645 Dátum: 2014. Február 06. - 09:41:29 »

Idézet
Tegnap felbuzdultam én is, és gyors csináltam egyet rozsdamentes lemezből. Kb 2 mm vastag. Ez azért csak strapabíróbb, mint a számítógép házának a lemeze.

Mindenképpen! Neked bevélt a használata?
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4646 Dátum: 2014. Február 06. - 10:37:48 »

Mindenképpen! Neked bevélt a használata?
Működik. Sajnos csak puska nélkül próbáltam, szóval rokeszt nem lőttem, de 70-80 százalékban működik. Persze nem árt ha mindjárt az első hangot elkapja az ember gyereke, meg persze a rókánál semmi sem biztos. Jött már be kóbor macsek is.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #4647 Dátum: 2014. Február 06. - 10:49:00 »

Sziasztok! ma képfeltöltős kedvemben vagyok! Mosolyog Gyerekkorom óta vadászom, de az elmúlt 1-2 évben belekezdtem a természetfotózásba is, lévén kezdtem belefásulni a vadászatba, meg egyébként sem volt annyi időm kijárni, mint amennyit szerettem volna. Mikor a héten ezeket a képeket készítettem a ravaszdiról, ami 3,5 méterre jött be a zsigerekkel meg bőrökkel etetett fotós lesemhez (mert azért persze most is fegyvert fogok amikor lehet!:)), akkor olyan izgalmat éreztem amit róka látványa nemnagyon adott az elmúlt jópár évben! Mosolyog




Remélem tetszenek! Nevet  Emelem Lesi
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #4648 Dátum: 2014. Február 06. - 10:56:13 »

Lesi!
Nagyon jó fotók!  Igen
Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4649 Dátum: 2014. Február 06. - 11:31:23 »

Szép fotók!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 [310] 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: