Oldalak: 1 ... 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 [308] 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726418 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4605 Dátum: 2014. Január 29. - 19:23:50 »

Tegnap délután három körül elindultam rókát keresni. Életem párja negyed hétre ér haza a munkából, gondoltam addigra én is otthon leszek, ezért nem szóltam neki.


Üdv Szik! Emelem
Nagyon jó a képes élménybeszámoló és gratulálok a rókához! Emelem
Az én Feleségem meg x év házasság után már megszokta és elfogadta, ha "nyomtalanul" eltűnök otthonról, akkor biztosan vadászni mentem. Vigyorog
És már azt sem kérdezi, hogy mikor jövök haza, mert a vadászatnak csak a kezdete biztos..... Ördög Röhög
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #4606 Dátum: 2014. Január 30. - 16:05:53 »

Időközben meglett a disznó is és fény derült a titkára is. Ha ráérek majd leírom elég érdekes sztori.

Ugyan disznós történet de ide teszem fel mert  a múltkori folytatása:
Délután kettő után valamivel csörög a telefon. A sertéstelepről beszólt az őr, hogy egy vaddisznó akar bemenni. Szó szerint idézve „feszegeti a kerítést”.
Gondoltam, hogy ez a disznó lehet, mert amikor két nappal előtte láttam, rá három órára az egyik sofőr szólt hogy egy girhes vaddisznót látott a sertéstelep mellett.
A telep kb egy kilométerre van onnan ahol én láttam.
Puska kocsiba irány a nyolc kilométerre lévő telep. A disznó vagy ott lesz még vagy nem.
Kiérek. Kérdem az őrtől, hogy mi van? Azt mondja, egy vaddisznó járkál hátul a kerítés mellett Az előbb még itt volt. A telep mögött régen trágyaülepítő medencék voltak. Ezek már feltöltődtek benőttek gazzal, náddal, tele van fácánnal.
Hátramegyünk. Tényleg ott a disznó a kerítés mellett. A görbe orrú, amit láttam. Nyomás vissza a puskáért és a fényképezőért.
Mire visszajöttem nincs a disznó. Aztán megláttuk egy fa ajtó mögött, ami a kerítésen van a réseken át. Így nem lőhetek. Elmegyek a kerítésig, hogy lássam. Erre beugrik a nádba.
Vissza kell mennem és megkerülni a telepet. Hátul van egy fácánetető a gazos sarkán. Persze most a hóban tele fácánnal. Nagy robajjal szállnak fel. Pont ideális a disznó cserkelésre. Megkeresem a nyomát a hóban. Elég nagy talpai vannak. Több friss nyom is van. Két órája állt el a hóesés. Bevisz a nagy nádba. Itt óvakodok. Meg is látom úgy harminc méterre a sűrűbe egy bodzabokor alatt áll. Innen nem tudok rálőni, óvatosan, már amennyire a nagy nádban lehet, próbálok oldalt menni. Persze megugrik. Átszalad egy másik nádfoltba. Itt, amikor keresztbe fordul, hetven méterről oldalba lövöm.
Hát ennek megváltás volt a golyó szegénynek. Egy három éves kan volt. Valamikor hetekkel ezelőtt szájon lőtték mindkét állkapcsa ripityára törve. Agyarai hiányoznak talán a bal oldali kisagyarból maradt valami, az teljesen befordulva a szájpadlására. Hetek óta már nem tudott enni. Nagyon sokat szenvedhetett. Itt a mangalicák hangjaira jöhetett ide. Nem nálunk lett meglőve azt tudnám. Kicsi a területem bárhonnan jöhetett.








Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4607 Dátum: 2014. Január 30. - 16:09:35 »

Gyula! Emelem

 Igen Kézfogás Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #4608 Dátum: 2014. Január 30. - 16:20:56 »

Gyula!

 Igen Igen Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #4609 Dátum: 2014. Január 30. - 16:23:36 »

Gyula!  Emelem Igen
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Bobakos
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #4610 Dátum: 2014. Január 30. - 18:03:29 »

Már megint egy jó példa a sokat szidott fejlövésre.  Nem
Ennek tényleg megváltás volt a lövés.  Emelem
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4611 Dátum: 2014. Január 30. - 18:30:07 »


Hát ennek megváltás volt a golyó szegénynek. Egy három éves kan volt. Valamikor hetekkel ezelőtt szájon lőtték mindkét állkapcsa ripityára törve.


Üdv Szik! Emelem
Ez is egy olyan történet, amikor fájó szívvel ugyan, de meg kell húzni a ravaszt. Igen
Sajnos ez is hozzátartozik a tisztességes vadász kötelességeihez .
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9522


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4612 Dátum: 2014. Január 30. - 18:34:02 »

de meg kell húzni a ravaszt. Igen

Ez itt a rókás topik, és Gyula is hagyományos családból származik!  Ördög

Viccet félretéve, köszönjük a történetet, nem eseménytelenek a napjaid!

Várjuk a következőt!  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4613 Dátum: 2014. Január 30. - 18:46:30 »

Gyula! Igen Emelem

A többit már Ákos megfogalmazta! Én legszívesebben letörném a kezét a felelőtlen bravúroskodóknak! Persze, szegény kan kaphatta futtában is...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4614 Dátum: 2014. Január 30. - 18:55:43 »

Ez itt a rókás topik, és Gyula is hagyományos családból származik!  Ördög


Voldi! Emelem
Ez tényleg magas labda volt...., de nem áll rá a szám az "elsütőbillentyűre" Fejvakarás Vállat von Vigyorog Vigyorog
Poénnak viszont jól ült! Igen Vigyorog
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #4615 Dátum: 2014. Január 30. - 19:25:28 »

 Gyula!  Emelem  Igen
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
barnaadam
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #4616 Dátum: 2014. Január 30. - 22:05:04 »

Sziasztok ! Mosolyog
Kérdésem az lenne, hogy mennyire sikeres a rókahívás a mostani időszakban a   és szerintetek mennyire lehet sikeres pl egy hangszóróval a hívni ? Csak fotózni szeretném bár lehet még nehezebb lesz mert közelre kell jönni ahhoz hogy érjen valamit...Köszi !
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4617 Dátum: 2014. Január 31. - 07:47:51 »

Sziasztok ! Mosolyog
Kérdésem az lenne, hogy mennyire sikeres a rókahívás a mostani időszakban a   és szerintetek mennyire lehet sikeres pl egy hangszóróval a hívni ? Csak fotózni szeretném bár lehet még nehezebb lesz mert közelre kell jönni ahhoz hogy érjen valamit...Köszi !
Hangszóróval? Csak fotózni ér szerintem. De! Nem volna sokkal szebb élmény az a fotózás, ha vennél egy sípot, és megtanulnál hívni?
No meg nem kell kivinni a hifit, hangfalakat. Ja, meg áz ágregátort:-)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9522


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4618 Dátum: 2014. Január 31. - 08:02:24 »

Hangszóróval? Csak fotózni ér szerintem. De! Nem volna sokkal szebb élmény az a fotózás, ha vennél egy sípot, és megtanulnál hívni?
No meg nem kell kivinni a hifit, hangfalakat. Ja, meg áz ágregátort:-)

Világosan leírta, hogy csak fotózik!

Azt gondolom, hogy a fotózáshoz szükség van mindkét kézre, nem akkor kell kapkodni, amikor megpillantod mondjuk a les alatt kilépő rókát. Nem beszélve, ha például nem kompakt gépet használ, nemigen lehet hadonászni egy jókora objektívvel. Szükség van mindkét kézre.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4619 Dátum: 2014. Január 31. - 08:55:59 »

Világosan leírta, hogy csak fotózik!

Azt gondolom, hogy a fotózáshoz szükség van mindkét kézre, nem akkor kell kapkodni, amikor megpillantod mondjuk a les alatt kilépő rókát. Nem beszélve, ha például nem kompakt gépet használ, nemigen lehet hadonászni egy jókora objektívvel. Szükség van mindkét kézre.
Ez igaz. Lőni meg egy kézzel is lehet Kacsint
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Oldalak: 1 ... 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 [308] 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: