Oldalak: 1 ... 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 [305] 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726428 alkalommal)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #4560 Dátum: 2014. Január 21. - 10:10:35 »

Most jöttem rá mi a fenét csinál olyan sokáig a jagd a kotorékba. Előbb az élvezet aztán jöhet csak a harc.  Ördög Közte gondolom elszívnak egy cigit is.  Cigi1
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #4561 Dátum: 2014. Január 21. - 10:15:23 »

Most jöttem rá mi a fenét csinál olyan sokáig a jagd a kotorékba. Előbb az élvezet aztán jöhet csak a harc.  Ördög Közte gondolom elszívnak egy cigit is.  Cigi1

A kant kiugrasztja, a szukát meg beugorja.  Nyihi 
Okos kutyád van Zsolti!
És ebből lesznek majd a szenes rókák.  Vállat von
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #4562 Dátum: 2014. Január 27. - 19:21:07 »

 Emelem
Mivel a rókavadászat egyik kedvencem, inkább ide írok.
 Szombaton, élénk szél kíséretében, egész nap hullott a rég várt hó.  A meteorológusok szerint éjfélre eláll a havazás, lecsendesedik a szél, vasárnap napos, szélcsendes idő lesz – akkor hát vadászat.
Úgy határoztam, ki megyek fél öt-re, pirkadatig a szórónál ülök, majd cserkelek egyet a hajnali friss nyomokon, aztán, majd meglátom hogy alakul a nap.
Hát, hajnal háromkor még javában hullott a hó, igaz, a szél csendesebbre váltott. Sebaj, mire odaérek, majd megáll.
Az útviszonyok miatt ötre értem a területre. A még mindig kiadós hóesésben semmi mozgás nem volt a szórón és környékén, így hát negyed hétkor elindultam az erdei ösvényen reménykedve valami turkáncs találkozóba. Akár milyen óvatosan próbáltam lépni, a száraz porhó hangosan csikorgott. Ilyen nyikorgós csörtetéssel nem sok az esélyem, de hátha. Egy bő óra alatt, sajnos egyetlen friss nyomra se bukkantam, a vadak biztos valami szélvédett zugba húzódtak. Vissza a kocsihoz, reggelizés, egy bögre forró tea, aztán elő a sörétes, és indulás vallatni a domboldalon húzódó sövényeket. Közbe a havazás kezdet csendesedni, a szél is elállt. Ilyenkor, frissen hullott havon, könnyű a fácánt felzavarni: ha rátalálsz a nyomára, csak végig kel követni, ott lesz valahol a közelbe.
 A bokrok közt nem sok nyom árulkodott a madarak jelenlétéről, de ráértem keresgélni. Közbe kiderült. A makulátlan hótakaró vakítóan csillogott, a fagyos levegő tele volt friss téli illatokkal, élvezet volt kint lenni a szabadban. Amott apró szapora nyomok, fiatal akácos fele vezetnek. Szorosabban fogom a 16-ost és lassan követem a nyomokat. Előbb egy tyúk kap szárnyra, majd egész közelről, kakatolva, egy kakas próbál menekülni,  nagy szárnyrobaj kísérettel. Gyönyörű látvány a fehér táj fölött azúrkék égen repülő színpompás kakas, de megszólal a puska, és megtörik a varázst. 
A madárral az aggatón átballagok egy 150-200 lépésnyire húzódó másik sövény felső végére. Odaérve szusszanok egyet, majd mikor indulnék, a sövény végén megpillantok egy rókát. Ki-be járkál a bokrokban, gondolom ő is vadászik, vagy szerelmi ügyekben tesz-vesz. Behúzódok a cserjék mellé, előveszem a sípot és elengedek egy strófát. A koma olyan 200-250 lépésre lehet, tovább teszi dolgát, nem úgy tűnik, hogy érdekelné a nyúlpecsenye. Hát, lehet ez szerelmes és nem éhes, rókául meg nem tudok. Várok még egy hangyányit, aztán még sírok halkabban egy rövidet nyúlul. Na néz csak, felkapja a fejét, és szaporán, mint zsinóron húzva, közelit. Még pislogni se merek, majd mikor úgy 30 lépésre ér, kiállok a bokor mögül. A ravaszdinak még annyi ideje volt hogy meglepődve lefékezzen, de a 8-as raj pillantás alatt, az örök mezőkre repítik.
 Már a délutánba nyúlunk.  Gyors ebéd a téli napsütésben, majd szóró feltöltés, aztán egy kis pihenés. Négy-kor felültem a lesre, elábrándoztam a színpompás alkonyatban. Besötétedett. Csodálatos a téli fagyos, tiszta égbolt, a sok ezer sziporkázó csillaggal . Csend és békesség. 
Hat fele összepakoltam, és haza indultam. Gyönyörű nap volt, jót vadásztam.
Otthon, a csodálatos, élményekkel teli napot, egy pohár száraz vörösborral  zártam.
Naplózva

Üdv Chris
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4563 Dátum: 2014. Január 27. - 19:36:37 »

Chris! Emelem
Öröm volt olvasni az írásod! Taps
Gratulálok a szép terítékhez! Emelem
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #4564 Dátum: 2014. Január 27. - 19:37:00 »

Emelem
Mivel a rókavadászat egyik kedvencem, inkább ide írok.

Gratulálok úgy a szép vadásznaphoz, mint a terítékhez!  Igen

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4565 Dátum: 2014. Január 27. - 20:02:14 »

Chris, gratulálok!  Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #4566 Dátum: 2014. Január 27. - 20:10:57 »

Gratulálok!  Emelem

 S.Peti
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #4567 Dátum: 2014. Január 28. - 10:14:51 »

Szép jó napot!
Ha már a bírálatnál tartunk,esetleg tudja valaki,hogy Győr-Moson-Sopron megyében bírálnak-e ragadozó trófeákat?

Hallomásból értesülve nem!De jobban örülnék konkrét válasznak Emelem

Sziasztok!
GY-M-S megyére nem tudok tippet adni, de az biztos, hogy Veszprém megyében bírálnak ragadozó koponyát.
A Megyei Vadászati Hatóságot kell keresni ezzel kapcsolatosan. Minden hétfőn van bírálat, de előzetes bejelentkezés kell.
Telefonszám: 06-70-436-50-92, vagy 06-88-590-472.
E-mail: veszprem-fm@nebih.gov.hu
Remélem valakinek tudtam segíteni.
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4568 Dátum: 2014. Január 28. - 10:25:46 »

Emelem
Mivel a rókavadászat egyik kedvencem, inkább ide írok.

Ezt tényleg öröm volt olvasni!  Igen Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #4569 Dátum: 2014. Január 28. - 10:53:33 »

Mivel a rókavadászat egyik kedvencem, inkább ide írok.
 . . .
Úgy határoztam, ki megyek fél öt-re, pirkadatig a szórónál ülök, majd cserkelek egyet a hajnali friss nyomokon, aztán, majd meglátom hogy alakul a nap.
Az útviszonyok miatt ötre értem a területre. A még mindig kiadós hóesésben semmi mozgás nem volt a szórón és környékén, így hát negyed hétkor elindultam az erdei ösvényen reménykedve valami turkáncs találkozóba. Akár milyen óvatosan próbáltam lépni, a száraz porhó hangosan csikorgott. Ilyen nyikorgós csörtetéssel nem sok az esélyem, de hátha. Egy bő óra alatt, sajnos egyetlen friss nyomra se bukkantam, a vadak biztos valami szélvédett zugba húzódtak. Vissza a kocsihoz, reggelizés, egy bögre forró tea, aztán elő a sörétes, és indulás vallatni a domboldalon húzódó sövényeket. Közbe a havazás kezdet csendesedni, a szél is elállt. Ilyenkor, frissen hullott havon, könnyű a fácánt felzavarni: ha rátalálsz a nyomára, csak végig kel követni, ott lesz valahol a közelbe.
 A bokrok közt nem sok nyom árulkodott a madarak jelenlétéről, de ráértem keresgélni. Közbe kiderült. A makulátlan hótakaró vakítóan csillogott, a fagyos levegő tele volt friss téli illatokkal, élvezet volt kint lenni a szabadban. Amott apró szapora nyomok, fiatal akácos fele vezetnek. Szorosabban fogom a 16-ost és lassan követem a nyomokat. Előbb egy tyúk kap szárnyra, majd egész közelről, kakatolva, egy kakas próbál menekülni,  nagy szárnyrobaj kísérettel. Gyönyörű látvány a fehér táj fölött azúrkék égen repülő színpompás kakas, de megszólal a puska, és megtörik a varázst. 

A madárral az aggatón átballagok egy 150-200 lépésnyire húzódó másik sövény felső végére. Odaérve szusszanok egyet, majd mikor indulnék, a sövény végén megpillantok egy rókát. Ki-be járkál a bokrokban, gondolom ő is vadászik, vagy szerelmi ügyekben tesz-vesz. Behúzódok a cserjék mellé, előveszem a sípot és elengedek egy strófát. A koma olyan 200-250 lépésre lehet, tovább teszi dolgát, nem úgy tűnik, hogy érdekelné a nyúlpecsenye. Hát, lehet ez szerelmes és nem éhes, rókául meg nem tudok. Várok még egy hangyányit, aztán még sírok halkabban egy rövidet nyúlul. Na néz csak, felkapja a fejét, és szaporán, mint zsinóron húzva, közelit. Még pislogni se merek, majd mikor úgy 30 lépésre ér, kiállok a bokor mögül. A ravaszdinak még annyi ideje volt hogy meglepődve lefékezzen, de a 8-as raj pillantás alatt, az örök mezőkre repítik.

Gratulálok a terítékhez!  Igen

Nálatok egyéni vadászat keretében is lőhető a fácánkakas?


Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4570 Dátum: 2014. Január 28. - 12:12:46 »

Emelem
Mivel a rókavadászat egyik kedvencem, inkább ide írok.............


Otthon, a csodálatos, élményekkel teli napot, egy pohár száraz vörösborral  zártam.



Jóhangulatú vadásznap volt !    Igen   Megérdemelted a kis száraz vöröset !  Emelem  ( mekkora poharad van hogy egy is elég  Stoel )
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9522


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4571 Dátum: 2014. Január 28. - 12:16:54 »


   Megérdemelted a kis száraz vöröset ! 

Annál már csak egy jobb van.....    Nem szól szám
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4572 Dátum: 2014. Január 28. - 12:46:04 »

Annál már csak egy jobb van.....    Nem szól szám
Nyálcsorog 'Girl
Csak tudnám, mire gondolsz........ Vigyorog

Krisz!
Gratula a szép vadászathoz Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #4573 Dátum: 2014. Január 28. - 14:24:05 »

Köszönöm a jókívánságokat Emelem
Stefi, az "egy pohár" úgy értendő hogy egyszerre egy, majd következik a többi Vörösbor, sőt még az az  ide-oda remegő is. Vigyorog
Agrarbalog, nálunk bizonyos területeken, engedélyezett az egyéni apróvad vadászata.
Naplózva

Üdv Chris
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #4574 Dátum: 2014. Január 28. - 14:28:55 »

Tegnap reggel egy „rendkívüli rókamintát” adtam le. Utána úgy döntöttem, hogy a szórókat és a csapdákat végigjárom, közben sípolok is. Agyaltam, hogy sörétest vagy golyóst vigyek. Végül sörétes lett. Az első szórónál  a kocsit a kövön hagytam gyalog mentem be. Reggel -15 volt, most csak enyhe -13 fok.


Zsebre vágok 6 sörétes lőszert és két gyöngygolyót. A fényképező a nyakamba, puska vállra. Minden tele nyommal és túrással.

 Nagy forgalom volt az éjjel.  


Felmászok a lesre.  Nagyon ropog és pattog a nagy fagy miatt.
A tábla közepén lévő gazos szikfoltban úgy ötszáz méterre rögtön meglátom a keresgélő rókát. Síp elő és már fújom is. Rögtön kijön a gazból, és leülve figyel.


Közben kattogtatom az új fényképezőt.

A harmadik fújásra elindul. Jön szépen.



 Persze nem egyenesen, oldalra, ahogy egy rutinos rókához illik.






Ahogy közeledik, fotózgatom. A bal csőbe egy hatost teszek a másikban tizes mini magnum van. Kiér a tábla szélére, és a nád mellett jön tovább. A saroknál, ami már csak száz méterre van. Eltakarják a bodza bokrok. Amint takarásba ér még egyet sípolok, utána felkészülök a lövésre. Nagyon nem tudok mozogni, mert a fagyos les ropog. A rudi vélt felbukkanási irányára irányítom a puskát és várok. Két perc múlva ott is van. Sajnos vagy negyven méterre. Nem tudok mit tenni. Célzom és várok. Jó ideig figyel. Most ő dönti el hogy megy vagy közelebb jön. Megfordul és elindul. Nincs mire várni. Megy a hatos a szűk csőből utána rögtön a tízes. Felbukik, vergődik. A maradék egy darab hatost még benyomom a bal csőbe és újra lövök. Felugrik és  már el is tűnt a bokrok közt. Csak a golyóst kellett volna hozni.
A rálövés helyén pár csepp vér a nyom egy váltón bevisz a nádba ahol a többi nyom között elkeveredik.



Átmegyek egy másik lesre, ott csak egy szürke köröz a nyúlsírásra felettem. Persze lőtávon kívül. Kerülővel megyek vissza. A nád mögött a vetésen egy róka szalad be a nádba. Két fotóra jó. Amúgy messze van.



A csapdákat végignézve megvan a következő minta.





Már elmúlt dél, amikor még egy szórót megnéztem. A kocsit háromszáz méterre hagytam, a puskát benne. Itt úgy sem kell. Csak a fényképezőt akasztom a nyakamba.
Itt is dolgoztak a disznók az éjjel. Ahogy a nád mögül jövök vissza, az úton kétszáz méterre kiáll egy disznó.



 Lassan elindul felém. Jön szembe. Egy bokor mellé guggolva fotózom. Egyre csak jön. Vékony, mint egy papírlap.





 Ahogy oldalt fordítja a fejét az orra furcsán rövig és a felső álkapcsa, egészen lefelé görbül. Még a száját sem tudja becsukni rendesen.


Valami baja van az biztos. Hogy ellőtték a felső álkapcsát, vagy torz szülött, azt nem tudom megállapítani. Sebet nem látok rajta. Enni biztosan nem tud rendesen azért ilyen gebe. Odajön pár méterre. Megnéz, de nem ismer fel.





 Gyöngygolyó a zsebemben a puska, ami most nagyon kéne a kocsiban. Aztán már csak annyira van, hogy én az út egyik oldalán vagyok ő a másikon. Ekkor köhintek neki, amire beugrik a nádba.
Ma elvittem az utolsó mintát leadni.

Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Oldalak: 1 ... 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 [305] 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: