Oldalak: 1 ... 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 [303] 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726444 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #4530 Dátum: 2014. Január 07. - 10:07:05 »


Január 4.-e jeles nap volt eddigi vadászpályafutásom során, hiszen meglőttem első rókámat hajtásban.

 Emelem

 Igen Gratulálok!  Taps

- Vadásztársaid mindig fekete maszkban vadásznak?  Fejvakarás
 Röhög

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #4531 Dátum: 2014. Január 07. - 12:38:43 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #4532 Dátum: 2014. Január 07. - 19:55:31 »

Köszönöm a gratulációkat! A kifőzött koponya:



Az első fogai alul szinte tőben kopottak, ehhez képest a szemfogak elég impozánsak.

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #4533 Dátum: 2014. Január 07. - 19:56:59 »

+ a kis szépséghiba




Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4534 Dátum: 2014. Január 07. - 20:42:44 »

+ a kis szépséghiba





Ezt a két kis szépséghibát az unokáidnak már úgy fogod mesélni,hogy:"...amikor megcéloztam az orra hegyét, úgy számoltam, legalább két sörét érheti..." Kacsint Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
József888
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89



« Új üzenet #4535 Dátum: 2014. Január 10. - 22:31:26 »

Sziasztok!  Emelem

Amit most le fogok ide írni egy nagyon érdekes eset számomra! Követ fogtok rám vetni,érzem előre!  Stoel (Sokat is gondolkodtam,hogy leírjam-e vagy sem! ) De leírom!

Az eset nyáron történt....
Vadkárelhárító vadászatra indultam egyedül. Jóval előbb kiérkeztem,szeretem nézni a naplementét. Miután elfoglaltam ülőhelyemet,egy nagy tarló közepén,rá egy félórára távol a tarlón egy fekete foltot pillantottam meg! Miután elbíráltam keresőtávcsövemben hogy egy egerésző róka az,eldöntöttem hogy megpróbálom közelebb csalogatni cincogással! Hát jött is a kis süldő róka mintha zsinóron húznák  Vigyorog .Viszont nagy meglepődésemre meg sem tudtam állítani hiszen egyenesen a les felé vette az irányt! És oda is jött..oda...egészen a létrához.Nagyon szép kis süldőróka volt! Fénylő,kidülledő szemekkel nézett fel rám,és szinte fel akart mászni mikor ismételten elkezdtem cincongni már csak a kíváncsiság kedvéért!   Vigyorog Egy jó darabig szemezgettünk egymással -sőt még egy 10 percet szórakozott ott egy bogárral alattam,hogy eltudja kapni a levegőben- és végül megunta...elment. Emberek ...nem lőttem le azt a Rókát... duvad ide...duvad oda...nem lőttem le! Meg sem fordult  a fejemben ...sőt ha egy egér lett volna nálam le is dobtam volna neki !

Nem tudom magamnak megmagyarázni ezt az esetet...pedig azóta már lőttem Rókát!
Remélem ezzel a cselekedettel nem okoztam nagy kárt az apróvad állományban!  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4536 Dátum: 2014. Január 10. - 22:43:31 »

Sziasztok!  Emelem

Amit most le fogok ide írni egy nagyon érdekes eset számomra! Követ fogtok rám vetni,érzem előre!  Stoel (Sokat is gondolkodtam,hogy leírjam-e vagy sem! ) De leírom!

Az eset nyáron történt....
Vadkárelhárító vadászatra indultam egyedül. Jóval előbb kiérkeztem,szeretem nézni a naplementét. Miután elfoglaltam ülőhelyemet,egy nagy tarló közepén,rá egy félórára távol a tarlón egy fekete foltot pillantottam meg! Miután elbíráltam keresőtávcsövemben hogy egy egerésző róka az,eldöntöttem hogy megpróbálom közelebb csalogatni cincogással! Hát jött is a kis süldő róka mintha zsinóron húznák  Vigyorog .Viszont nagy meglepődésemre meg sem tudtam állítani hiszen egyenesen a les felé vette az irányt! És oda is jött..oda...egészen a létrához.Nagyon szép kis süldőróka volt! Fénylő,kidülledő szemekkel nézett fel rám,és szinte fel akart mászni mikor ismételten elkezdtem cincongni már csak a kíváncsiság kedvéért!   Vigyorog Egy jó darabig szemezgettünk egymással -sőt még egy 10 percet szórakozott ott egy bogárral alattam,hogy eltudja kapni a levegőben- és végül megunta...elment. Emberek ...nem lőttem le azt a Rókát... duvad ide...duvad oda...nem lőttem le! Meg sem fordult  a fejemben ...sőt ha egy egér lett volna nálam le is dobtam volna neki !

Nem tudom magamnak megmagyarázni ezt az esetet...pedig azóta már lőttem Rókát!
Remélem ezzel a cselekedettel nem okoztam nagy kárt az apróvad állományban!  Emelem
Ezek a pillanatok is a vadászat részei szerintem. Mindenkinek van lelke aki kiül a lesre,-nem szégyen az- s nem feltétlenül kell a puskának megszólalni egy-egy szép pillanatért. Fényképezőt viszont vigyél magaddal,s ha ilyen alkalom akad,lőj azzal. 
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4537 Dátum: 2014. Január 11. - 07:33:06 »

Sziasztok!  Emelem

Amit most le fogok ide írni egy nagyon érdekes eset számomra! Követ fogtok rám vetni,érzem előre!  Stoel (Sokat is gondolkodtam,hogy leírjam-e vagy sem! ) De leírom!

Az eset nyáron történt....
Vadkárelhárító vadászatra indultam egyedül. Jóval előbb kiérkeztem,szeretem nézni a naplementét. Miután elfoglaltam ülőhelyemet,egy nagy tarló közepén,rá egy félórára távol a tarlón egy fekete foltot pillantottam meg! Miután elbíráltam keresőtávcsövemben hogy egy egerésző róka az,eldöntöttem hogy megpróbálom közelebb csalogatni cincogással! Hát jött is a kis süldő róka mintha zsinóron húznák  Vigyorog .Viszont nagy meglepődésemre meg sem tudtam állítani hiszen egyenesen a les felé vette az irányt! És oda is jött..oda...egészen a létrához.Nagyon szép kis süldőróka volt! Fénylő,kidülledő szemekkel nézett fel rám,és szinte fel akart mászni mikor ismételten elkezdtem cincongni már csak a kíváncsiság kedvéért!   Vigyorog Egy jó darabig szemezgettünk egymással -sőt még egy 10 percet szórakozott ott egy bogárral alattam,hogy eltudja kapni a levegőben- és végül megunta...elment. Emberek ...nem lőttem le azt a Rókát... duvad ide...duvad oda...nem lőttem le! Meg sem fordult  a fejemben ...sőt ha egy egér lett volna nálam le is dobtam volna neki !

Nem tudom magamnak megmagyarázni ezt az esetet...pedig azóta már lőttem Rókát!
Remélem ezzel a cselekedettel nem okoztam nagy kárt az apróvad állományban!  Emelem

            Emelem
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #4538 Dátum: 2014. Január 11. - 15:40:42 »

Nem tudom magamnak megmagyarázni ezt az esetet...

Szia!

Pedig egyszerű a magyarázata: vadász vagy. Nem pedig gyorstüzelő. Szerintem egyáltalán nem tetted rosszul, hogy nem lőtted meg.

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #4539 Dátum: 2014. Január 11. - 17:01:27 »

            Emelem

.....Nem tudom magamnak megmagyarázni ezt az esetet..  Emelem

De megtudod! Kacsint  Még sokszor fogsz így járni vadászéletedben, és ez így is van rendjén!  Igen  Emelem

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4540 Dátum: 2014. Január 11. - 17:23:34 »


Nem tudom magamnak megmagyarázni ezt az esetet...pedig azóta már lőttem Rókát!


Ez a róka az "Erdőzúgás" oldalra lett elkönyvelve. Vigyorog
Viszont ezekért a találkozásokért érdemes a területet járni! Igen
Még sok ilyet kívánok Neked! Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Krisi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11



WWW
« Új üzenet #4541 Dátum: 2014. Január 13. - 14:51:13 »

Sziasztok!
Régóta figyelemmel kísérem a fórumot, most eljutottam a regisztrációhoz is. Igazából nem vadász vagyok, hanem természetfotós, de rengeteg trükköt, tippet és tapasztalatot olvastam itt, amiket ti megosztottatok. Nagyon régóta szeretnék már egy jó kis rókás képet, de az eddigiek inkább dokumentáló fotóknak feleltek meg. Tegnap végre sikerült találkozni egy ravaszdival, elmesélem a történetet, hátha érdekel valakit  Mosolyog Egy másik fotós barátommal voltunk kint terepen Szőregtől nem messze. Ő szúrta ki messziről a ravaszdit egy repceföldön, épp egerészett. Mindketten fellelkesültünk, ráadásul 2 síp is volt nálunk (Hubertus nyúlsíró-cincogó és Devana rókaugató), szélirány is nekünk kedvezett: "Ezt nem ronthatjuk el!" Próbálkoztunk egércincogással és nyúlsírással, semmi reakció. A Devana-t a napokban szereztem be, a koslatás ideje alatt erre van a legnagyobb esély...Igazából rókahívásban nagyon kikupáltam magam, minden folyóiratot, hangfájlt, videót megnéztem, ami csak lehetséges, a vadász ismerősökről nem is beszélve. Mivel nem hallotta, nem volt mit tenni, közelebb kellett mennünk...Az erdősáv szélén guggolva közeledtünk a rókához, aztán mindketten elbizonytalanodtunk, amikor már nem láttuk. Pár perc várakozás után ismét kiszúrtuk, tovább közeledtünk felé. Már elég jó távolságban voltunk, hogy meghallja a cincogást, de hiába fújtuk, semmi. Süket ez a róka?! Ha süketnek nem is süket, de kezdeti rühesség már megfigyelhető volt rajta, különösen a farkán. Hát nem volt több ötletünk, irány a repce közepe, nem veszíthetünk semmit. Hátat fordított a vörösfrakkos, így jól tudtunk haladni. Ő pont egy kisebb lejtőn volt, így éppen ráláttunk. Tihamér próbálta ismét a cincogást, de megint semmi. Továbbmentünk, de ezúttal már hason kúsztunk, hogy ne itt rontsuk el! A jó vizes és saras repce-talaj kombó felbecsülhetetlen! Hát jó, utolsó esélyként próbáljuk meg az új sípot! El kellett döntenünk, hogy kan, vagy szuka hangot imitáljunk, míg végül a szuka mellett döntöttünk, nem is rosszul! Úgy megindult felénk, mintha zsinóron húzták volna! Lehasaltunk, és vártuk, hogy közeledjen. Ahhoz képest, hogy semmi takarásunk nem volt, elég közel merészkedett. Jól megnézett minket, majd jobbra indult, amikor még egyszer rásípoltam, ismét megállt. Később szél alá került és eltűnt az erdőben. Még ha nem is a legjobb kép és nem is a világ legszebb rókájáról, de bátran a legnagyobb fotós élményeinkhez lehet sorolni ezt is. Szerintem hasonló ez az egész a vadászathoz, csak a fegyverünk más:) Remélem nem bánjátok, hogy habár nem vadászati, de ezt a rókás élményt megosztottam veletek! A nagy vágyam egy havas tájban lefotózott szép, téli bundás róka lenne, remélem összejön!

Üdv: Kristóf

A fotó:

Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #4542 Dátum: 2014. Január 13. - 14:58:44 »

Nekem tetszik a kép. Különösen a mélységélessége.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #4543 Dátum: 2014. Január 13. - 15:20:53 »

Nekem tetszik a kép. Különösen a mélységélessége.

Jó kép  Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #4544 Dátum: 2014. Január 13. - 17:47:57 »



Az eset nyáron történt....




 Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 [303] 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: