Oldalak: 1 ... 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 [292] 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726422 alkalommal)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #4365 Dátum: 2013. Június 29. - 10:48:28 »

 Nekem tavasszal a már emlegetett "téglagyári róka" vetemedett ilyesmire. Na kinél garázdálkodott mit gondoltok? Hát a polgármesternél! Hogya tüzesistenyila csapott volna belé! Különben még most is megvan. Legutóbb már tehettem volna rá lövést, ám megjelent egy kissé kapatos "kissebségi"(150 méter légvonalban a Tulipán-sor) oszt elkezdett ordibálni, hogy mit gubbasztok a téglagyár jó 3 méteres kerítésének tetején. Súlyos gondolatok fogalmazódtak meg bennem....
Naplózva
real madrid
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #4366 Dátum: 2013. Június 29. - 17:31:08 »

Nekem tavasszal a már emlegetett "téglagyári róka" vetemedett ilyesmire. Na kinél garázdálkodott mit gondoltok? Hát a polgármesternél! Hogya tüzesistenyila csapott volna belé! Különben még most is megvan. Legutóbb már tehettem volna rá lövést, ám megjelent egy kissé kapatos "kissebségi"(150 méter légvonalban a Tulipán-sor) oszt elkezdett ordibálni, hogy mit gubbasztok a téglagyár jó 3 méteres kerítésének tetején. Súlyos gondolatok fogalmazódtak meg bennem....

 Röhög  ilyen ez
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #4367 Dátum: 2013. Június 30. - 00:15:22 »

Először is gratulálni szeretnék az elejtőknek!  Emelem

Másodsorban van egy nagy problémám! Somogyi tanyavilágban kb. két hete kezdődött egy hatalmas baromfimészárlás, ami minden nap más tanyán történik, de 3-4 naponta újra járja a már fosztogatott tanyákat is. Mint kiderült, róka a tettes. A furcsaság az a dologban, hogy fényes nappal ügyködik, éjjel egyetlen jószág sem tűnt el. Próbáltam kiülni rá, de amíg egy tanyát őrite, fényes nappal kettővel mellettem kifosztott megint egy tanyát! A baj nem azzal van, hogy megfog egyet, és elviszi, hanem megöl mindig 6-10 baromfit, és kettőt elvisz. És ez minden áldott nap dél és este 6 óra között! Bármit teszek, mindig túljár az eszemen! Eddig 79 legyilkolt baromfinál járunk, de van ez több is, hiszen sokan azt se tudják, hogy pontosan mennyi van nekik!

Szerintetek érdemes lenne dögteret kialakítani neki?

Nem bírok vele semmit se tenni! A környéket többször átfésültük, 2 km-s körzetben nem találtunk rókavárat! Na ilyenkor légy okos!  Rííí

Csapdát próbáltuk, a ládacsapdát, csapóvasat nagy ívben kerüli!  Vállat von
Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #4368 Dátum: 2013. Június 30. - 09:34:34 »

Először is gratulálni szeretnék az elejtőknek!  Emelem

Másodsorban van egy nagy problémám! Somogyi tanyavilágban kb. két hete kezdődött egy hatalmas baromfimészárlás, ami minden nap más tanyán történik, de 3-4 naponta újra járja a már fosztogatott tanyákat is. Mint kiderült, róka a tettes. A furcsaság az a dologban, hogy fényes nappal ügyködik, éjjel egyetlen jószág sem tűnt el. Próbáltam kiülni rá, de amíg egy tanyát őrite, fényes nappal kettővel mellettem kifosztott megint egy tanyát! A baj nem azzal van, hogy megfog egyet, és elviszi, hanem megöl mindig 6-10 baromfit, és kettőt elvisz. És ez minden áldott nap dél és este 6 óra között! Bármit teszek, mindig túljár az eszemen! Eddig 79 legyilkolt baromfinál járunk, de van ez több is, hiszen sokan azt se tudják, hogy pontosan mennyi van nekik!

Szerintetek érdemes lenne dögteret kialakítani neki?

Nem bírok vele semmit se tenni! A környéket többször átfésültük, 2 km-s körzetben nem találtunk rókavárat! Na ilyenkor légy okos!  Rííí

Csapdát próbáltuk, a ládacsapdát, csapóvasat nagy ívben kerüli!  Vállat von
Vadnyugaton vérdíjat tűznének a fejére. Patron
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
real madrid
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #4369 Dátum: 2013. Június 30. - 10:58:30 »

Először is gratulálni szeretnék az elejtőknek!  Emelem

Másodsorban van egy nagy problémám! Somogyi tanyavilágban kb. két hete kezdődött egy hatalmas baromfimészárlás, ami minden nap más tanyán történik, de 3-4 naponta újra járja a már fosztogatott tanyákat is. Mint kiderült, róka a tettes. A furcsaság az a dologban, hogy fényes nappal ügyködik, éjjel egyetlen jószág sem tűnt el. Próbáltam kiülni rá, de amíg egy tanyát őrite, fényes nappal kettővel mellettem kifosztott megint egy tanyát! A baj nem azzal van, hogy megfog egyet, és elviszi, hanem megöl mindig 6-10 baromfit, és kettőt elvisz. És ez minden áldott nap dél és este 6 óra között! Bármit teszek, mindig túljár az eszemen! Eddig 79 legyilkolt baromfinál járunk, de van ez több is, hiszen sokan azt se tudják, hogy pontosan mennyi van nekik!

Szerintetek érdemes lenne dögteret kialakítani neki?

Nem bírok vele semmit se tenni! A környéket többször átfésültük, 2 km-s körzetben nem találtunk rókavárat! Na ilyenkor légy okos!  Rííí

Csapdát próbáltuk, a ládacsapdát, csapóvasat nagy ívben kerüli!  Vállat von


ugyan ez volt a helyzet nálunk,fényes nappal fosztogatott a róka,több tízet elintézett.Próbáljátok meg a belsőségeket egy helyre hordani és kiülni rá,mi is ezt tettük,és a harmadik kiülésen eredményes is lett
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 30. - 12:50:40 írta Pyrus » Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #4370 Dátum: 2013. Június 30. - 19:33:01 »

Először is gratulálni szeretnék az elejtőknek!  Emelem

Másodsorban van egy nagy problémám! Somogyi tanyavilágban kb. két hete kezdődött egy hatalmas baromfimészárlás, ami minden nap más tanyán történik, de 3-4 naponta újra járja a már fosztogatott tanyákat is. Mint kiderült, róka a tettes. A furcsaság az a dologban, hogy fényes nappal ügyködik, éjjel egyetlen jószág sem tűnt el. Próbáltam kiülni rá, de amíg egy tanyát őrite, fényes nappal kettővel mellettem kifosztott megint egy tanyát! A baj nem azzal van, hogy megfog egyet, és elviszi, hanem megöl mindig 6-10 baromfit, és kettőt elvisz. És ez minden áldott nap dél és este 6 óra között! Bármit teszek, mindig túljár az eszemen! Eddig 79 legyilkolt baromfinál járunk, de van ez több is, hiszen sokan azt se tudják, hogy pontosan mennyi van nekik!

Szerintetek érdemes lenne dögteret kialakítani neki?

Nem bírok vele semmit se tenni! A környéket többször átfésültük, 2 km-s körzetben nem találtunk rókavárat! Na ilyenkor légy okos!  Rííí

Csapdát próbáltuk, a ládacsapdát, csapóvasat nagy ívben kerüli!  Vállat von

Első körben ne verd nagy dobra, hogy a tschirke után is van vadkár térítési kötelezettsége a jogosultnak...  Vigyorog
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #4371 Dátum: 2013. Július 01. - 00:22:02 »

Rókavadászok!  Emelem

...ma esti cserkelés eredménye ez a szép felnőtt kan róka:




Báláról feltámasztva,196 méter (távolságmérő),lapocka lövés, 22-250Rem. 3,6grammos Remington PSP
Egyre jobban hozzászokom(és megkedvelem!)ehhez a Varmint fegyverhez,és az elsütése is határozottan jobb lett,mióta TAL mester kicsit állított rajta! A becsapódási hang pedig 'hatalmas!

üdv.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 01. - 05:07:44 írta Sakac » Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4372 Dátum: 2013. Július 01. - 07:16:58 »


Brávoooo Petikém!

Amint látom, a távlövéssel, nincs különösebb problémád..

..Nemmellesleg.., nincs is szebb dolog annál, mikor egy ilyen HŰVÖS.... nyári estén, kanrókát lő az emberfia..

Egy picit jobban megtisztelhetted volna..  Wave
 

Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #4373 Dátum: 2013. Július 01. - 08:45:12 »

Köszönöm Cheyenne!  Emelem

...birtokba vételnél fél perces csend,kalap levétel...ez nálam mindig a tiszteletadás,s most is így történt! Fényképnél nem mindig veszem le a kalapot,most -is- elmaradt...

Bizony,az embernek néha olyan az érzése mintha szeptemberben cserkelne,s várja a bőgést...,de már jön a jó idő (most hallottam a rádióban)

üdv.
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #4374 Dátum: 2013. Július 01. - 10:48:26 »

Gratulálok Peti!  Emelem  Igen Igen

Hangulatos kép!  Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
József888
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89



« Új üzenet #4375 Dátum: 2013. Július 01. - 11:26:27 »

Rókavadászok!  Emelem

...ma esti cserkelés eredménye ez a szép felnőtt kan róka:




Báláról feltámasztva,196 méter (távolságmérő),lapocka lövés, 22-250Rem. 3,6grammos Remington PSP
Egyre jobban hozzászokom(és megkedvelem!)ehhez a Varmint fegyverhez,és az elsütése is határozottan jobb lett,mióta TAL mester kicsit állított rajta! A becsapódási hang pedig 'hatalmas!

üdv.

Gratulálok!  Emelem Sok szép hasonló élményt!  Igen
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #4376 Dátum: 2013. Július 01. - 23:54:23 »

Gratulálok a rókavadászoknak!  Emelem
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #4377 Dátum: 2013. Július 01. - 23:56:06 »

Köszönöm!  Emelem

Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #4378 Dátum: 2013. Július 02. - 23:47:04 »

 Emelem

Ma este ismét sikeres volt a rókavadászat,1 felnőtt és 2 süldő róka lett terítéken...,tegnap előtt reggel figyeltem meg őket egy tarlón,tegnap báláztak (este nem tudtam menni oda,mert már valaki beírta a körzetet),ma már korán beírtam,és fél 9 felé meg is érkeztem...láttam hogy kint egerésznek a repcétől 15 méterre,de 250 méterre tőlem,ami  ha normál méretű a bála és jól fel tudom támasztani a kezem,akkor lőttem volna,de ezek a bálák extrém méretűek voltak,nem értem fel őket...úgy határoztam,hogy megpróbálok egy bála takarásában óvatosan rájuk cserkelni...hála Isten sikerült,nem vettek észre...,már 'csak 150 méter volt közöttünk... aztán amíg cserkeltem,gondolkoztam,mit is csináljak ha odaérek a bálához...úgy határoztam,hogy csizma le,így könnyebben ráállok majd a 3 lábú kis székemre,s felérem a bálát...így is lett...egész jó pozícióhoz sikerült jutni,'csak' egy kicsit volt instabil a szék,a fegyver jól feküdt,s belenézve a céltávcsőbe látom,hogy 3 süldő róka van kint és egy kicsivel nagyobb is <ez volt a szuka>,mely teljesen keresztben állt,elsőre ezt lőttem meg,majd a második lövés után -mely szintén talált-,éreztem hogy a harmadikba kicsit belenyúltam,el is hibáztam,és ez elég volt arra hogy egyik süldő róka beugorjon a repcébe,de még egy kint maradt,azt a negyedik lövéssel hoztam terítékre! Vártam még 10 percet,de a harmadik süldő róka nem jött ki,azt hiszem,meg is érdemelte,hogy tovább egerésszen...,aztán megérkeztem a terítékhez,és kicsit megrendülve vettem le a kalapom,s köszöntem meg nekik -elnézést kérve- hogy életüket adták az én sikeres vadászatomhoz...,és a mai vadászatot be is fejeztem 9kor,s hazamentem,egy napra bőven elég volt ennyi élmény!
 

http://imagerz.com/QE5CXktvAwMCVllPGAVR

 Emelem
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #4379 Dátum: 2013. Július 03. - 07:17:07 »

Petiii! Le a kalappal!  Igen Igen  Emelem

Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Oldalak: 1 ... 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 [292] 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: