Oldalak: 1 ... 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 [271] 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726424 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4050 Dátum: 2013. Február 10. - 10:13:17 »

Na jó, engedek Druszám kérésének!  Kacsint Ördög

Az előzményekhez annyit, hogy a csajok farsangi fellépését és a 3db gangnam style "sláger" előadás megpróbáltatásait próbáltam kipihenni az esti les során.  OOO Vigyorog
Szerencsére délután elkezdett esni a hó és éppen eltakart mindent az a pár mm friss fehérség, amire a Hold nélküli időszakban szükség is van.
A szél nem fújt, gyönyörű csendes hóesésben indult útjára a Jimny és gazdája.
A kocsit letettem és besétáltam a cserkelőúton a 3-as lesig, ahol elhelyezkedtem és vártam a vadat.
Ágroppanások közepette megjelent 4db őz, amiből egy bakot sikerült kivennem a többit bár nem láttam jól sutának néztem.
Csendben eszegettek a kukoricából kb: 30 percen át, aztán elballagtak.
Pár perc múlva megjelent a róka teljesen hangtalanul és szimatolt a fák közt, próbáltam megcélozni, de nem akartam kockáztatni a kis résen (2 fa között) való belövést.
Aztán az egyik vastag cser mögött eltűnt, már kezdtem aggódni, hogy na ez meglépett, amikor végra megindult a tisztás felé. Ekkor már rajtra voltam és amikor az egész róka látszott szépen keresztben, útjára indult a 12-es sörétraj.
Úgy eldőlt, mint a lisztes zsák. Mivel korán volt még, ezért kinnt maradtam még levegőzni, de csak egy öreg rókát láttam ami meglógott előlem.
Köszönöm Diana!  Piál Emelem
Sosem értettem, hogy miért kell egy sörétesre távcső... :Mosolyog Ördög

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4051 Dátum: 2013. Február 10. - 10:28:15 »

Jó az a vegyescsövű...... Igen
Ha ismeri az ember, akkor nagyon ki tudja használni a puska nyújtotta előnyöket! Igen
Egyébként gratulálok CID! Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #4052 Dátum: 2013. Február 10. - 10:36:11 »

ESS csak irigykedik, főleg most a lőszerhiányos időkben!  Vigyor
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #4053 Dátum: 2013. Február 10. - 10:38:29 »

Üdv mindenkinek
Nemrég elmélkedtünk a tenterfield rókahívóról. Nos én legyártottam pár darabot, különböző anyagokból.
A 2mm-es saválló lemezből készült inkább csak füttyszerű hangot ad, nem hasonlít a videókban hallottakra. Ha a lukak környékén elvékonyítom, akkor jó.
Készítettem még számítógép-ház lemezéből, ebből adtam egy vadásztársamnak, aki élesben is kipróbálta. Kb. 400 méterről befutott a róka, mintha zsinóron..., 70 méterről lőtte meg még mindig mozgásban. Ez még csak 1 eset, de bíztató, szóval érdemes barkácsolni Vigyorog
Üdv
 

Azt szeretném kérdezni hogy te mekkora lyukat fúrtál rá?
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4054 Dátum: 2013. Február 10. - 10:44:51 »

ESS csak irigykedik, főleg most a lőszerhiányos időkben!  Vigyor
Ja...  Ördög
Azért azt nehezen értem meg, hogy puska helyett miért használtok ilyen vasat??!  Vigyorog


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #4055 Dátum: 2013. Február 10. - 11:01:57 »

Mert a katarzishoz nincs szükség forgó-tolózárasra!  Tasli Ördög
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4056 Dátum: 2013. Február 10. - 11:04:30 »

Mert a katarzishoz nincs szükség forgó-tolózárasra!  Tasli Ördög
Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #4057 Dátum: 2013. Február 10. - 11:12:38 »

Ja...  Ördög
Azért azt nehezen értem meg, hogy puska helyett miért használtok ilyen vasat??!  Vigyorog


 S.Peti

 Tasli Tasli A hítszázát a macskapatronos mannlikkeresének... Ördög Ördög Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4058 Dátum: 2013. Február 10. - 11:20:36 »

Tasli Tasli A hítszázát a macskapatronos mannlikkeresének... Ördög Ördög Ördög Ördög
Mostanàban több fegyverrel is vadásztam, sőt még az is megfordult a fejemben, hogy megválok a Mancitól.
DE qrva jó ez a puska.
Marad. Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #4059 Dátum: 2013. Február 10. - 12:13:17 »

Gábor  Emelem Emelem Igen Igen a rókához!


A vegyescsövühöz pedig csak annyit, egy golyó, egy sörétpatron elég, nem háborúban vagyunk Nyihi
Amióta megvan az 502-es, a többi csak sóhajtozik a szekrényben Ördög

Üdv                                    Gyuri Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4060 Dátum: 2013. Február 11. - 09:03:35 »

Azt szeretném kérdezni hogy te mekkora lyukat fúrtál rá?
Üdv
Hát először 4 mm-es volt mindkét furat, nagyon szépen lehetett vele fütyülni, de csak sima tiszta fütty volt. Aztán egy másik videóban hallottakat gyenge angoltudásommal lefordítva rájöttem, hogy ott az alsó 4, a felső pedig 2,5 mm-es. No így lett szép hangja. És valóban, hidegen ne olyan szép a hangja. Egyébként csütörtökön ismét próbára tettük a sípokat. Az első koma jó 400 m-re jelent meg, rá sem bagózótt a sípra. Nem ijedt meg, de nem is vonzotta. A második kb. 300-ra volt, ennek ís sípoltunk, eredmény ugyanaz. Ez ugyan közeledett, de szemmel láthatólag nem a síp miatt, csak széllel szemben egerészett. Kb. 200ról kapta a lövést, (azt hiszem .223 cal) és szegény 2 első és 1 hátsó lábon sietve távozott Rííí
Szóval az első siker után 2 negatív tapasztalat, de ebből ugye még nem vonhatunk le messzemenő következtetést.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #4061 Dátum: 2013. Február 11. - 09:36:00 »

Üdv
Hát először 4 mm-es volt mindkét furat, nagyon szépen lehetett vele fütyülni, de csak sima tiszta fütty volt. Aztán egy másik videóban hallottakat gyenge angoltudásommal lefordítva rájöttem, hogy ott az alsó 4, a felső pedig 2,5 mm-es. No így lett szép hangja. És valóban, hidegen ne olyan szép a hangja. Egyébként csütörtökön ismét próbára tettük a sípokat. Az első koma jó 400 m-re jelent meg, rá sem bagózótt a sípra. Nem ijedt meg, de nem is vonzotta. A második kb. 300-ra volt, ennek ís sípoltunk, eredmény ugyanaz. Ez ugyan közeledett, de szemmel láthatólag nem a síp miatt, csak széllel szemben egerészett. Kb. 200ról kapta a lövést, (azt hiszem .223 cal) és szegény 2 első és 1 hátsó lábon sietve távozott Rííí
Szóval az első siker után 2 negatív tapasztalat, de ebből ugye még nem vonhatunk le messzemenő következtetést.
 Emelem

Nekem nem megy az angol, így csak a látottakra hagyatkoztam.
Alul fölül 4-es fúróval fúrtam ki és nekem is sokszor csak sípolt, de a dőlésszög állításával és a síp mozgatásával lett olyan hangja mint a videón.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4062 Dátum: 2013. Február 13. - 08:58:55 »

Nekem nem megy az angol, így csak a látottakra hagyatkoztam.
Alul fölül 4-es fúróval fúrtam ki és nekem is sokszor csak sípolt, de a dőlésszög állításával és a síp mozgatásával lett olyan hangja mint a videón.

Szívesen látom az újabb tapasztalatokat, nekem sajnos nincs sok lehetőségem, csak ha hívnak. Hajrá!
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 13. - 09:01:59 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #4063 Dátum: 2013. Február 14. - 19:44:39 »

 A mai nap során kiizzadt söröcskét ismét a kotorékozás áldozati oltárára helyeztük, ámde Diána istenasszony ragyogó mosolya helyett csak ülepét (nem mintha bármi kifogásom lenne egy csinos női ülep ellen) villantotta felénk. Azzal kezdődött, hogy István druszámat hazafelé egy óráig várakoztatták a határon, mert a zord ukrán vámosok éppen kávészünetet tartottak. Lett vagy 10 óra mire kezelésbe vettük az első kotorékot. Kira, a tökéletes diagnoszta csak beleszagolt és olyan undor ült ki a pofájára, hogy az nem igaz. A tacskó persze nem tévedett, mert nyolc kijárattal rendelkező várrendszer olyan üres volt mint az ukrán államkincstár. Nyomás tovább, az egyik barázdában már messziről világított a frissen kitermelt föld meg olyan rókabűz jött a lukból, hogy azt vágni lehetett (volt nálam zsebkés, kipróbáltam). No megvagy koma, gondoltuk hiszen a tacskó mint a villám lespurizott a lukba. Azonnal hatalmas csatazaj támadt, ám miközben lőpozícióba állok az egyik kijárat előtt borznyomokat és a lukba lehordás közben elhullatott szénaszálakat látok. István ekkor már az egyik terriert is leengedte, had menjen a könnyűlovasság. Szerencsére nem lett nagyobb baj csak a terrier mellkasából harapott ki egy mogyorónyik a családalapítás előtt álló csuhás, meg a tacskót vágta pofon, de mivel ásni nem lehetett - a frissen épült vár egy őszivetés-táblán van, aminek a gazdája vasvillára tűz bennünket ha 2 udvarnyi területen tönkretúrjuk a rozsát-búzáját-árpáját vagy mi a fenéjét - elvonultunk a vártól, és kijövő kutyákat begyűjtve nyomás tovább. Belvízelvezető csatorna partja, vagy hat harmat-friss lukkal. Tacsi vág egy fejest aztán hol az egyik, hol a másik lukból tolja elő a pofáját. Csak a rókát nem akarta előtolni. A kotoréktól üresebb már csak a gyomrom volt, és egyre csábosabb kezdett lenni odahaza az a tál káposztás paszuly füstölt kolbásszal és csülökkel, ami reám várt. Hazaúton még becsületből megnéztünk egy lukat, amibe már be se engedtük a kutyákat mert messziről látszott, hogy lakatlan.
 Holnap folytatjuk, de én indulás előtt megkeresem a legrusnyább cigányasszonyt, és úgy lesmárolom, hogy még az unokáinak is azt fogja mesélni. Ez végtére mégis tarthatatlan, hogy ennyi strapa mellett semmi eredmény!
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #4064 Dátum: 2013. Február 14. - 21:16:33 »

Ilyenkor majdnem minden kotorék üres, ahol sok a kotorék. Azt az egypárat kell csak megtalálni, ahol bent ül 4-5 róka.  Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 [271] 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: