Oldalak: 1 ... 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 [258] 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726449 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3855 Dátum: 2013. Január 02. - 07:40:08 »

Sziasztok!

Egy kis visszaemlékezés a kellemes élményekre a jó meleg cserépkályha közelségében...
Jó pár éve történt, hogy elesett az alábbi képeken látható róka. Fajtájának emblematikus egyede volt, sajnos a lőszer a kimenetnél a hátsó lábában csúnya kárt tett. Azóta sem sikerült elejtenem hasonló szép példányt.

[/center]

Gratulálok-így utólag is- Marksman! Emelem
Valóban szép nagy rókát sikerült elejtened!
És milyen jó ezekre a percekre visszaemlékezni! Igen
Üdv: J. vadász Emelem


« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 02. - 15:58:20 írta Sakac » Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #3856 Dátum: 2013. Január 02. - 11:29:42 »

Én is gratulálok, Marksman. Valóban szép róka! Igen

Tegnap Újév alkalmából sétáltam egy nagyot a területen. Vadászmesterünk azt mondta, mehetek ahová csak jólesik, ma nem lesz kinn senki.
Éltem is a lehetőséggel...
Az idő gyönyörű volt, szebbet nem is kívánhat az ember cserkeléshez, nézelődéshez. Sétám és a vállamon lógó 223-mas IZS egy rókának szólt, mely az utóbbi időben már többször lógott meg közvetlenül az orrom elől. A tanyánk legelőjén tanyázott - ezt abból gondolom, hogy mindig ott találkoztam vele (és ott is hagyott faképnél minden egyes alkalommal Ördög) - , ezért a "sétát" ott kezdtem meg. Szóróm is itt volt néhány hete, melyet a legeltetés miatt át kellett helyeznem máshová, mivel a juhászok, a birkák és a kutyák állandó jelenléte finom szólva megváltoztatta a vad járását és a szórót mondhatni kerülték. Először tehát ide indultam egy kicsit nosztalgiázni. Persze ezúttal láttam disznónyomot és túrást az itt hagyott almatörkölyben... Woest
A nap hétágra sütött, a fűszálakon a dér ragyogott a fényében. Megmondom őszintén, szinte rossz kedvvel gondoltam arra, hogy sötétedéssel innen haza kellesz majd menni. De elhessegettem magamtól ezt a gondolatot, inkább igyekeztem kiélvezni a cserkelésnek minden egyes másodpercét, amit ilyen gyönyörű időben tölthetek.

Rókakoma persze nem került az utamba a szokott területrészen, úgyhogy nem bajlódtam a keresésével, hanem elsétáltam szép csendben és a szélre ügyelve a legfrekventáltabb területrészekre. Számos jel tanúskodott arról, hogy a már több napja mozdulatlan vadállományunk (talán a frontok miatt) szilveszter éjszaka igencsak nem tartóztatta magát. Rengeteg túrás, s a nappal meglágyult földben később megfagyott nyomok tömkelege tanúskodott az újévi mulatságról!
Vadat nem sokat láttam, ami érthetetlen egy ilyen szép időben. A szomszédos terület határán láttam néhány dám-tarvadat, melyek a bozótos szélére feküdtek ki napfürdőzni. Fel is másztam egy közelebbi lesre, onnan gusztálgattam őket a keresővel, már emennyire lehetett az irdatlan távolság miatt. Kicsit süttettem magam a nappal, aztán amilyen óvatosan felgallyaztam oda, éppoly nesztelenül távoztam. Ahogy a cserkészútra kiértem, végigpásztáztam a földeket. Egyik pillanatban a szememet megkapta egy szürkés-vöröses tömeg az egyik szántó közepén. Fekvő őz?- gondoltam magamban. De akkor hol a nyaka és a feje? Új értelmet kapott a mai cserkelés: ennek a végére járok! Kacsint
A test meg-megmozdult, amennyire lehetett látni abból a 400-500 méteres távolságból. Szép lassan lopakodtam a cserkészúton, mely a földek között vitt, s tudtam, hogy kanyarulatánál maximum 100-110 méterre leszek majd a furcsa jószágtól (kivéve, ha nem valami otthagyott gazt cserkészek éppen be Ördög - volt már ilyen Vigyorog), ezért nem is siettem különösebben.
Ahogy elértem az említett helyet, már messziről láttam, hogy nem gaz lesz az és nem is fekvő őz, de nem is kóbor kutya, melyre út közben gondoltam. A távcső egy akkora vadmacskát varázsolt elém, amilyet még a büdös életben nem láttam, pedig már találkoztam jó néhánnyal! Meglepődött Hiúz!!! - villant át az agyamon, mikor ültében felém fordulva megmutatta nagy szőrös buksiját. Felállva aztán mutatta is, hogy szép hosszú uszály is része ennek a roppant nagy testnek, s a lábak is kurtábbak, mint rokonának. Borzasztó nagy volt, háta majdhogynem olyan vastag volt, mint a kutyámnak és kétséget kizáróan szerintem még el is látta volna a baját - ami néha nem is ártana.. Ördög

Kb. 120 méterre lehettem tőle. Ekkor támadt egy gondolatom: tettem egy próbát, kíváncsi voltam, mennyire tudom becserkelni Őkelmét. A dolog ment is volna, a szántó szélétől vagy 50 méterre állt egy szép gazos rész (ehhez eljutva alig több mint 60-70 méterről gusztálgathattam volna Mosolyog), mely engem részben kitakart, s hétrét görnyedve meg is indultam felé a szántón.
Hiba volt, mert az árkon átugorva láttam csak, hová kerültem: a parlagfűnek és egyéb gyomoknak araszos száraz szárai vettek körül. Egy lépést nem lehetett tenni recsegés-ropogás nélkül. Kb. 80 méterre jutottam, mire a macska megunta a dolgot, s mire felegyenesedtem, egyszerűen köddé vált. Sajnáltam, hogy próbára tettem a türelmét, mert ellenkező esetben a cserkészúton a bokrok takarásából percekig figyelhettem volna és gyönyörködhettem volna benne. De az alkalom elmúlt, a lehetőséget pedig én dobtam el. Majd máskor!

Lassan hazafelé vettem az utamat. A nap eddig a hátam mögött volt, s nem vettem így észre, hogy igencsak igyekszik a horizont felé. Sarkon fordultam, s az új szóróm felé vettem az irányt, amelyet mindenképp meg akartam nézni, mielőtt hazatérek. Átvágtam egy szántón, melynek túloldalán már látszott a széles patak mellett álló magasles. Úton odafelé vettem csak észre, hogy a disznók keresztbe-kasba járnak itt, nyomuk nagyon sok helyen volt látható, pedig egy 25 ha-os darabról van szó, melynek csak egy pici töredékét volt csak alkalmam út közben vizslatni. Szóval nem is tettük olyan rossz helyre új hadiszállásomat Mosolyog.
A szóróhoz érve biztató jelek fogadtak: a sütőtökök ki vannak kezdve, az erjesztett csemegekukorica szerte-szét (persze csak a csutka van meg), a csöves tengerinek pedig fele hiányzik. A törköly pedig össze van zilálva. Elégedetten vettem az irányt a tanya felé, ahol a kocsi állt, s ahol a Rókakoma is meg-megejti esti és hajnali sétáját. A szemem ugrott ki, mikor a legelőre lépve megláttam futó alakját, amint a legelő közepén lévő kefe-sűrű nyaras felé halad. Meglepődött
Lehetett vagy 300 méterre, így lövésről szó se lehetett, futó vadra pedig egyébként se szívesen teszek lövést. Ahhoz még kell egy kicsit tanulnom...
A szél felőle fújt, s orrát a földhöz közel tartva vonult, rólam nem vett tudomást. Futottam a bokorsor szélén, ahogy a tüdőm bírta, hátha a nyaras túloldalán elé kerülhetek. Már elértem a nyaras túlsó szélét, mellettem egy magasles állt a patak partján. Kb. 150 méterre volt a nyaras így. Másszak fel a lesere és várjam, hogy kiváltson a fiatalosból? - vívódtam magammal. De mi van, ha nem a nyarasban van, hanem csak elment mellette a túloldalt és beváltott a legelő másik szélén húzódó patakba?

Ebben a pillanatban kaptam telefonhívást. Csengőhangként több állathang is el van mentve hazánk faunájából, hogy odakinn se kelljen lenémítani, s még így se tűnjön fel a vadnak, ha esetleg fontos hívást kapok. Apámnak a róka lett beállítva, s pont Ő hívott, hogy hol a frászban tökölök egész délután??!
Néhány másodpercig - amíg felvettem a telefont - az éjszakánként sivalkodó rókahang töltötte be a közvetlen környezetemet. Megmondom őszintén, a beszélgetés után szöget is ütött egy pillanatra a fejembe, hogy az iménti sirám milyen hatással lesz a rókára, ha a fülébe jut. De el is hessegettem ezt a gondolatot, hisz a nyaras, ahol Őkelme eltűnt a szemem elől, ehhez  messze volt. De titkon bíztam a csirkefogó jó fülében. Kacsint
Közben megfordult a fejemben az is,hogy nem-e tiltott és etikátlan-e az ilyesfajta próbálkozás, de hát én telefonon beszéltem csupán, a hanghatás csak járulékos volt, nem pedig szándékos. Vállat von

Éppen kikapcsoltam a készüléket, mikor látom, hogy a róka, mint akit zsinóron húznak, jön kifelé a nyarasból, s nagy kört futva próbál oda eljutni, ahol én a tettek "mezejére" léptem. Meglepődött
Folyvást felém figyelt, de szelet akart fogni, így oda igyekezett, ahol én a legelőre behatoltam. A szél oda legyezett, méghozzá felőlem.
A nap már lement, az utolsó sugarak festették meg az ég alját, ez volt már csak az egyetlen fényforrás. A kis 223-mas agyát lassan emeltem rá a lőbotra. Nem vett észre. Futása közben meg-megállt a róka,s felém tekintett, ahonnan korábban valószínűleg a sirámot vélte hallani. Már-már lövésre szántam el magam, de még vártam, hadd jöjjön közelebb. Lehetett vagy 170 méterre, s a CZ gyorsított elsütőbillentyűjéhez szokott kezemmel nem akartam kockáztatni egy sebzést, még akkor sem, ha dúvadról van szó.
Nos ez addig ment, míg a tökéletes alkalomra várva a róka bele nem ért a jó szélbe, s orrát meg nem facsarta a szagom. Mint akit fenékbe rúgtak, úgy vette az irányt a pataknak, ahol néhány másodperc múlva el is tűnt.

Az alkalom elmúlt, de egyáltalán nem bosszankodtam. Utólag belegondolva szégyen is lett volna meglőni a valószínűleg a modern technika "vívmányával" előcsalt állatot. Majd legközelebb, de akkor lenémított készülékkel. Ördög
Őszintén szólva nem is reméltem, hogy egy ilyen primitív készülék által kreált csalogatás is hatásos. Nagyon meglepődtem az eredményen, de egy kicsit el is szégyelltem magam rögtön az események után, hogy egy modern készülék hatására spendáltam.  Azért remélem, hogy nem poroljátok ki ezért nagyon a seggemet Stoel. Azóta már csengőhangot váltottam, most a fácánriasztás dívik. Vigyorog


Remélem, hogy nem untattam senkit a hosszú elbeszéléssel, s akinek esetleg nem áll módjában mostanság vadászni ilyen-olyan elfoglaltság miatt, az most remélem tett egy szép sétát velem. Emelem

Vadászüdvözlettel: Beregi  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #3857 Dátum: 2013. Január 02. - 13:10:37 »

Beregi  EmelemTaps Igen Jó hosszú séta volt , le is pihenek elfáradt a lábam  Stoel  Röhög  Igen   Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3858 Dátum: 2013. Január 02. - 13:55:54 »

Üdv Beregi Vadász!
Új Évi ajándéknak vettem az írásodat!  Taps
Nagy élvezettel olvastam, szinte ott sétáltam a hátad mögött.... Vigyorog
Ilyen a vadászat...egyszer hopp, máskor kopp, de talán ezért is olyan szép! Igen
Egy ilyen hosszú, élménydús séta pedig mindig élményszámba megy, ha eredményes, ha nem!
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #3859 Dátum: 2013. Január 02. - 14:11:19 »

 Beregi kartárs, nem hogy untattál, hanem úgy élveztem a cserkelésedet mintha ott ballagtam volna melleted. A macskával kapcsolatban viszont bután jártál el. Miért nem próbáltál cincogni vagy kézfejen cuppogni? Tudom így utólag mindig okosabb az ember, de nekem pont a nyáron pecázás közben volt egy hasonló vadmacsekos élményem. A rókán meg ne bosszankodj. Jön még dér (no meg 223-as) a vörösre
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #3860 Dátum: 2013. Január 02. - 14:36:51 »

Szia Beregi Vadász! Emelem

Jó volt olvasni!  Igen Igen

Azon pedig, ne is lepődj meg, hogy Lacusnak le kellett ülnie, mert amióta a hőmérő higanyszála a 36 fok Celsius alá süllyedt, magára zárta a lakása ajtaját, ki sem mozdul,csak fűt ezerrel.  Röhög Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #3861 Dátum: 2013. Január 02. - 14:58:41 »

Nahát, nagyon örülök, hogy együtt sétáltunk, annak külön, hogy jól éreztétek magatokat! Vigyorog Kacsint
Bárcsak minden nap részem lehetne egy ilyen kedélyjavító sétában.

J.vadász, látom észrevetted, hogy a leírás címzettje részben Te vagy. Nagy rókaapsztót tisztelhet mindenki a Személyedben, s örülök hogy kedvedre való élményt oszthattam meg Veled és a Többiekkel.
Egy ilyen kiruccanás sok mindent orvosolhat. Ha mindenkinek lehetősége lenne erre napi szinten, akkor a pszichiáterek és az ideggyógyászok abszolút éhen döglenének.

Hucul, igazad van. Egy baj van csak: ezeknek a praktikáknak még nem vagyok a birtokában. De rajta vagyok! Nyúlsíró sípot már terveztem venni egyébként is. Etikusabb, mint a mobiltelefon...  :MosolyogRöhög... és persze olcsóbb is Vigyorog.

Minden jót Nektek és sok vadászélményt az elkövetkezendőkben!
Ha kézre kerítettem a mobilos-rókát, majd megéneklem annak a történetét is Nektek.

Vadászüdvözlettel: Beregi  Emelem

Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3862 Dátum: 2013. Január 02. - 16:18:10 »


Hucul, igazad van. Egy baj van csak: ezeknek a praktikáknak még nem vagyok a birtokában. De rajta vagyok! Nyúlsíró sípot már terveztem venni egyébként is. Etikusabb, mint a mobiltelefon...  :MosolyogRöhög... és persze olcsóbb is Vigyorog.

Üdv Beregi Vadász!
A praktikákat majd megtapasztalod és megtanulod. Ismerve a precizitásodat és szorgalmadat nem lesz nehéz! Igen
A nyúlsíró sípot meg mielőbb be kell szerezni!
Ha Téged hívnak, akkor a telefon sem kerül semmibe.... Röhög Röhög
Üdv: J. vadász Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 02. - 16:20:53 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #3863 Dátum: 2013. Január 05. - 15:00:41 »

Ma tartottunk egy kis rókahatjást a területünkön. Meg kell hagyni, ebben a jó időben volt kint róka bőven. A vadászat végén 6 róka és egy szajkó feküdt a terítéken. Nekem is osztott ma Diana lapot és az egyik hajtásban a nyiladékon átrobogó rókát az első lövéssel hátraarcra kényszerítettem, majd a másodikkal átsegítettem az örök vadászmezőkre. Egy  igen nagytestű sötétlábú kan rókát sikerült lőnöm:


Köszönöm Diana!  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #3864 Dátum: 2013. Január 05. - 15:38:42 »

 Az alábbi szégyenteljes történéseket csak azért írom le, hogy más tanuljon belőle. Ma ugyanis nálunk hat vadásznak annyi esze nem volt mint egy ma született csirkének. Szóval ott kezdődik a dolog, hogy a területem kisebb bokros erdőfoltjait terveztük meghajtani kimondottan rókára. Az egyik erdőcskéből egy rudi visszatört a hajtók között, de szerencsére sofőri minőségben velőnk tartó ifjú barátunk kiszúrta, hogy a róka a nyílt mezőn álló hatalmas hagyástölgy tövében lévő jól ismert rókavárba menekült. Haditerv hamar kész volt. Egyik társunk jagdjára várt a szerep, hogy a föld felé kényszerítse Vuk eme idegenbe szakadt rokonát. Előírás szerűen körbevettük a várat, Fickó barátunk lestartolt a lukba, majd csönd. Eltelik fél óra majd ismét egy fél. A figyelem lanyhulni, a gyomrok meg korogni kezdtek. Egy idő után feladtuk a dolgot, hiszen se morgás-ugatás, se dübbenések nem hallatszottak a lukból. Fickó gazdája egy darab kolbásszal próbálta kicsalogatni kutyáját, mi meg teára, kávéra, cigarettára, kolbászra-szalonnára kaptunk, természetesen üres fegyverek társaságában. Miközben legjobb ízűen burkolunk, barátunk egyszercsak elpenderedik a luktól mivel nem a kutyája, hanem a róka ugrott elő. Na ekkor jöttek a Monthy Pythonos jelenetek.. Lekapom a fegyverem, célra tartok, majd döbbenten konstatálom, hogy üresek a csövek, Sanyi barátom eszeveszetten kaparászik a töltényövében patron után, harmadik társunk kecses íveben dobja el a kávéscsészét és csukafejessel vetődik az UAZ-ba fegyveréért, amely szabályszerűen üres. A róka ekkor megtorpant majd a válla fölött visszanézve megvetően konstatálta, hogy micsoda idiótákkal hozta össze a sors. Végül pedig kényelmesen bekocogott a közeli erdőbe, mi pedig üdvlövésekkel búcsúztatuk, mint egy angol lordot.
 Szóval az eset tanulsága számomra a következő: Ha egyszer kotorékozásra adod a fejed, kedves barátom, akkor se hagyd el őrhelyedet, ha cigánypurdékkal vegyesen potyognak a kisbalták az égből. Ne trécselj, ne tömd a fejed és ne kezdj bagózni, míg a kutya odalent ügyködik. Ha pedig mindezen jó tanácsokat nem fogadod meg számíts rá, hogy olyan nevetségessé válsz mint mi a paládi határban.
 
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3865 Dátum: 2013. Január 05. - 16:50:19 »

Ezt megnéztem volna,máskor videózzatok! Ördög Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #3866 Dátum: 2013. Január 05. - 17:01:00 »

 Taps Igen Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #3867 Dátum: 2013. Január 05. - 17:06:59 »

Sanyi! Emelem

Gratulálok! Igen


Mr Hucul! Emelem

Nektek is! Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #3868 Dátum: 2013. Január 05. - 17:16:56 »

Inkább menjen el a róka,mint egy valaki is szünetben töltve tegye le a fegyverét,járműbe,vagy körülötte. Emelem
Naplózva

davidde
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #3869 Dátum: 2013. Január 05. - 17:19:25 »

Inkább menjen el a róka,mint egy valaki is szünetben töltve tegye le a fegyverét,járműbe,vagy körülötte. Emelem

Ebben igazad van, de amíg a kutya a kotorékban dolgozik nem tartunk szünetet! (Vagy csak egyenként) Ezt a tanulságot írta le Hucul is.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 [258] 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: