Oldalak: 1 ... 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 [243] 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726444 alkalommal)
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #3630 Dátum: 2012. Július 07. - 13:01:14 »

Gratulálok Attila!  Kacsint
 Emelem  Igen
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #3631 Dátum: 2012. Július 07. - 15:02:19 »

Nem feküdtek messzebb egymástól másfél méternél. Kicsit sajnáltam is az elpusztított családot, de ha szeretne az ember apróvadat is, akkor nincs mese... Vállat von

    Igen  Emelem
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #3632 Dátum: 2012. Július 08. - 02:23:27 »

Nos Urak, most értem haza.

Helyzet és eredmény ugyanaz, mint tegnap: 2 róka (pontosabban másfél). Bár disznót látnék ennyit! Méterre pontosan ugyanoda ültem: lóheretábla szélére kocsitetőre.

Még világosban, kb. fél kilenckor egy közepes nagyságú róka felkereste a tegnapi sírhelyet. Ma már magammal vittem a 223-mas ruszki "rókaapasztómat" is!  Kacsint
Kb. 80-85 méterre lehetett, mikor rálőttem. Mikor láttam, hogy rohanni kezd, már tudtam, hogy valami nincs rendben. Aztán egyre csak lassult, míg a végén már csak a bal mellső lábát emelve lépegetett. Azonnal ismételtem, de nem talált, és a következő sem.  Meglepődött Végül nagy betegen belevette magát a sástengerbe, ahová nem tudtam már utána menni.
Az utolsó két lövésnél porfelhőt láttam, tehát alálőttem. A puskával semmi baj, csak épp a használója nem volt komplett...  200 méterre van belőve, s így kicsit aláfogtam a tökéletes blattlövéshez. Hát hiba volt, most már tudom. 80 méteren nem emelkedhetett volna akkorát a lövedék, hogy fölé menjen, ha tisztességesen a lapockaközépre rakom a szálkeresztet. Most már fújhatom, remélem hogy gyorsan vége lett a szegény komának, mert a keserves lépegetésből és a fel-felvágódó farokból következtetve nem vihette túl sokáig a sebet.

A másodikkal már óvatosabb voltam, nem akartam ezt is "megkínozni". Inkább többször is hagytam lelépni a kis csirkefogót, mert nem állt rendesen keresztbe. Első útja természetesen neki is a családi sírbolthoz vezetett. Végül úgy éjfél körül csak nem bírt magával, s nekiindult, egyenest a kocsinak. A hold szépen világított, de hogy biztos legyen a dolog, lámpával egy picit rásegítettem. Inkább, mint hogy értelmetlen sebzés legyen a vége.
A lövés és a becsapódás hangja végigvágott a tarlón és a szomszédos földeken. Nem is maradtam tovább. Ameddig lehetett, még egyszer megnéztem a súlyos beteg róka csapáját (sajnos eredmény nélkül), majd megkerestem az azt követően elejtettet. Egy tapodtat sem ment a rálövés helyétől.

Furcsa dolog, de ezeket a maiakat is sajnáltam. Valószínűleg az egész alom sorra került a két nap alatt.  Vállat von
Még csak lépre se kellett szegényeket csalni, jöttek csak úgy maguktól. Van valami szívfájdító ebben. Valószínűleg ha mindegyik teljesen kifejlett lett volna, nem igazán hatna meg a dolog. De hogy a négyből három még süldő...  Vállat von
De ettől függetlenül éppen ugyanúgy szeretik a fácánmellet - ha nem jobban! -, mint a nagyok! De én is szeretem, s ez az, ami miatt nincs maradásuk. Legalábbis akkora létszámban nem, mint amit mostanában tapasztaltam.

Ugyanilyen bolond szerencsét Nektek is (de inkább majd télen)! Emelem





Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #3633 Dátum: 2012. Július 08. - 09:32:18 »

................Furcsa dolog, de ezeket a maiakat is sajnáltam. Valószínűleg az egész alom sorra került a két nap alatt.  Vállat von
Még csak lépre se kellett szegényeket csalni, jöttek csak úgy maguktól. Van valami szívfájdító ebben.................


Gratulálok! Igen Taps

Szervusz Druszám! Emelem

Ezek  _szerintem - normális Emberi gondolatok, és akkor lenne nagy a baj, ha nem éreznél így!  Igen
Gondolom minden Vadász életében eljön (talán nem is egyszer) olyan időszak, amikor ezt a sajnálatot felváltja  a nagy dilemma, hogy: Van ehhez jogom?  Vállat von
Aztán eltelik egy két nap, hét, szépen lassan meggyőzzük magunkat, hogy ez így van rendjén. Egyszer csak jön egy szellő az erdők felől, megpezsdül bennünk a vér, úrrá lesz rajtunk az ősi szenvedély, visszakerül vállunkra a puska,  és irány az erdő!   Kezdődik elölről minden. Kúszunk, mászunk, Izzadunk és fázunk,  izgulunk, és egyáltalán mindent elkövetünk, hogy sikerüljön elejteni az áhított vadat, s mikor mellette állunk, megsajnáljuk,...de nagyon örülünk neki! Mosolyog  Nooormalis?

Az, hogy önös érdekeink alapján teszünk különbséget hasznos, védett,  és számunkra nem hasznos vad  között?  Ha nem mi Emberek emeltetünk az élővilág csúcsára ?? Vállat von talán más osztályozna így minket is. De egyenlőre ez van. Kacsint

Vadászüdvözlettel: Attila  Wave

 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #3634 Dátum: 2012. Július 08. - 11:24:17 »

Szia Druszám! Wave

Én is így gondolom ezeket.
Ilyenkor a sajnálat vívódik a szenvedéllyel, de a zsákmányolás ösztöne mindig el fogja tompítani a sajnálatot. Így van ez jól. Lényeg, hogy kíméletesen tegyük, amit teszünk. Ezért is sajnáltam nagyon a rosszul lőtt Rudit.
Ami a legszívszorítóbb volt, hogy a tegnapi kettő egyenest az előző terítékhez húzott, s ahogy elnéztem, nem a dögszag ígérte lakoma miatt. Mikor odaértek, rámeredtek a tetemekre, s gyorsan oldalt ugorva, vissza-visszanézve távolodtak.
Épp ezen a könyéken figyeltem meg korábban egy egyes kis csíkos malacot. A disznós topicban már írtam róla. Többen is mondták már azóta, hogy hetek óta ott kolbászol egyedül. Ennie van mit, csak meg ne fogja valami. Remélem, talán Neki kapóra jött ez a dupla siker, mert Róka-anyu a három süldővel biztos kiforgatta volna a kis csíkos bőréből. Bár lehet hogy már megtörtént... Vállat von
Ez meg mondjuk az Ő dolguk...

Vadászüdvözlettel:     Attila Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #3635 Dátum: 2012. Július 08. - 11:50:12 »

Attila megint csak gratulálni tudok!
Jó kis disznóvadászatokra jársz Te! Ördög

Egyébként érdekes dolog ez a sajnálat, én az őz, meg a borz elejtésénél érzek hasonlót, ezért nem is nagyon ejtek el
egy-két példánynál többet éves szinten! Azt inkább meghagyom másnak! Disznó, róka, sakál, ha van szarvas akkor azt is szívesen vadászom!
 Emelem
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #3636 Dátum: 2012. Július 08. - 12:33:58 »

Attila megint csak gratulálni tudok!
Jó kis disznóvadászatokra jársz Te! Ördög

Még szép! Ördög
Kérlek szépen, nálunk úgy hívják, hogy: Vörös, folyami disznó! Vigyorog Elképesztően f@sz@ pörkölt lehetne belőle! Bár inkább elképesztő... Röhög
Félretéve a viccet - de csak egy időre Kacsint - leginkább a naivitásuk miatt sajnáltam a dolgot. Én leginkább a gidát sajnálom. Nem is lőttem belőle eddig sokat.
Egyébiránt a rókát szeretem lőni, nem ártana ha egyszer már télen is sikerülne,hajtásban. Egyetlen használható gereznám sincs se rókából, se borzból,mert mindet tönkretette a golyós. Meg egyébként is a javát nyáron lőttem eddig. Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3637 Dátum: 2012. Július 08. - 12:39:44 »

Földim! Gratulálok!  Emelem

Erdőjáró Attila, Te pedig olyan szépen fogalmaztad meg a gondolataim, mintha olvastad volna... Nagyon tetszett!

Nálam érdekes mód a borz elejtése persze némi vegyes érzelemmel is párosul (mint szerintem minden épeszű vadász számára), mégis úgy érzem, egyik legtitokzatosabb erdőlakóink egyike, és mint ilyennek (persze különleges körülmények közt, célzottan, nem a véletlen folytán) túljárni az eszén, ügyesebbnek lenni, mindig különleges vadászkalandot ígér... Sőt, álmaim egyike egy szép borzgerezna, mert eddig mind a "szűcsmesterség" martaléka lett Szomorú
Az őz, és a szarvas az, ami nálam az a kategória, mely mellé az etikai kódex olvasata nélkül is levett fejfedővel és szomorúan lépek oda. Az őztarvad felénk nem nagyon van piszkálva, ezért nem is kihívás lőni, és mint ilyen, szinte nem is "ösztönből védekező" faj elejtése inkább szomorúságot mint vadászsikert jelent. A szarvas pedig? A Szarvas... Erdeink fejedelme, nagyon nem is szeretném ragozni, minden egyede szinte maga a tökély, a szépség.
Szóval ahogy írtátok, ezért vagyunk elvileg emberek, nem csak puskás gépezetek...

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #3638 Dátum: 2012. Július 08. - 13:01:57 »


Nálam érdekes mód a borz elejtése persze némi vegyes érzelemmel is párosul (mint szerintem minden épeszű vadász számára), mégis úgy érzem, egyik legtitokzatosabb erdőlakóink egyike, és mint ilyennek (persze különleges körülmények közt, célzottan, nem a véletlen folytán) túljárni az eszén, ügyesebbnek lenni, mindig különleges vadászkalandot ígér...

Bereginek gratula!  Emelem

Erdőjáróval maximálisan egyetértek. Jobban aligha lehetett volna megfogalmazni a többünkben is ott bujkáló érzéseket, gondolatokat.

Balázs!
Veled viszont már nem értek egyet a borzvadászat nehézségeiben, különlegességében!
Nem tudom hol és hogyan vadászol a csíkos fejűekre, de felénk semmi különleges nincs a vadászatában.
Ezért kifejthetnéd bővebben mit értettél ez alatt: "egyik legtitokzatosabb erdőlakóink egyike, és mint ilyennek (persze különleges körülmények közt, célzottan, nem a véletlen folytán) túljárni az eszén, ügyesebbnek lenni, mindig különleges vadászkalandot ígér..."
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #3639 Dátum: 2012. Július 08. - 13:10:51 »


Ezért kifejthetnéd bővebben mit értettél ez alatt: "egyik legtitokzatosabb erdőlakóink egyike, és mint ilyennek (persze különleges körülmények közt, célzottan, nem a véletlen folytán) túljárni az eszén, ügyesebbnek lenni, mindig különleges vadászkalandot ígér..."

Szia Wipe Wave

Szerintem Marksman arra gondolhatott, mikor a kotoréka környékén  célzottan a borzra vadásznánk. Nekem is volt már ilyen, igaz, én a szórómon ültem disznóra várva, csak hát a nyomok tanúsága szerint borzék is a közelben laktak.
Csörtetés, motozás, fújkálás hallatszott mindig, disznó meg sehol.
Egyszer aztán Apámmal eljátszottuk a "na most hazamegyünk" színdarabot. Apám leszállt a lesről, beült a kocsiba és kihajtott a kövesútig. Én maradtam... és másfél perc múlva a jelenlétünkről abszolút tudó, s távozásunkban bízó borzot a szórón lőttem meg!

Nekem a fentiek ennyiben merültek ki eddig. Lehet hogy Marksman is ilyesfélére gondolt. De majd úgyis elmondja. Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #3640 Dátum: 2012. Július 08. - 14:08:04 »

Gondolom erdős, fedett, szabdalt, hegyvidéki terepen nehezebb összefutni borzzal. Nálunk alföldi területen szinte minden kiülésre lőhetnék. Amikor már annyira leereszkedik a sötét, hogy a tarlóra kiváltó őzről nehéz megmondani bak e, vagy suta, akkor jön a csíkos fejű. Viszonylag későn mozdul, de nagy garral közlekedik, minden óvatosság nélkül. Olyan mint egy strandpapucsban csattogó fél süket öreg úr. Vigyorog Sokszor majd fel lök, amikor szembe találkozunk a földúton battyogva.  Vállat von Szerintem nem különösebb kunszt elejteni, talán ha azért nem, mert gyakran a lábaim elé, vagy a les alá kéne lőni távcsöves puskával.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3641 Dátum: 2012. Július 08. - 14:52:16 »

Peti!

Attila és Robi leírta, mi lett volna a "titokzatosság" Mosolyog
Ennyi a lényeg, amit írtak, ráadásul nálunk nincs is olyan sok mint például az Alföldön, ahol mikor kotoréknál lestem, szinte perc pontosan minden este ugyanakkor bújt elő. Télen a kotorékos les viszont ott is kihívás volt, nehezen indult meg!

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3642 Dátum: 2012. Július 08. - 15:02:54 »

Egy utolsó offtopic, mert a borzvadászatban lenne a helyünk Kacsint

Megmutatom a terület egyik legjobban lakott kotorékát. Az első két kép mutatja magát a kotorékot és a tőle elvezető váltót, mely az egyetlen szabad hely, ahol meglőhető a vad. Ez kb 2,5 méter hosszú, tehát vagy szerencséd van, a lábad elé jön és meglövöd 1-2 méterről, vagy megvárod, míg a többi képen látható fedett helyet és váltóját elhagyva a szabad területre érkezik. Igenám, de az már szomszéd társaság területe, több száz méterrel odébb. Itt már nem megy a ráülök és meglövö taktika, kicsit gondolkodni kell... Hamarosan kiderül, csavarosabb volt-e az eszem Kacsint









Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #3643 Dátum: 2012. Július 08. - 18:16:19 »

Még szép! Ördög
Kérlek szépen, nálunk úgy hívják, hogy: Vörös, folyami disznó! Vigyorog Elképesztően f@sz@ pörkölt lehetne belőle! Bár inkább elképesztő... Röhög






Na hasonlóképpen fogok ma én is tenni, talán így harmadik nekifutásra nem fog kiverni a vihar a zabtábla mellől, mint azt kétszer már megtette.
Ma én is magammal viszem a kis 222-es izs-t is, mert a zab melletti búzatarlón négy Vörös, folyami disznó láttam egerészni. Ördög
Aztán, ha lőtávon belül jönnek, (ha nem is a pörkölt miatt Vigyorog) próbálok ejteni közülük.


Az esti vadászathoz mindenkinek egy nagy kalappal!
 Emelem


Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #3644 Dátum: 2012. Július 08. - 18:32:47 »

Egy utolsó offtopic, mert a borzvadászatban lenne a helyünk Kacsint


Akkor irány oda...   Kacsint
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Oldalak: 1 ... 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 [243] 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: