Oldalak: 1 ... 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 [242] 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726424 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3615 Dátum: 2012. Június 27. - 17:21:36 »

Jó is az a vakáció!Elismerésem!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #3616 Dátum: 2012. Június 27. - 18:21:23 »

Üdv Rókavadászok!
Tegnap esti patakparti cserkelés eredménye:


Gratulálok!  Emelem Igen

Már én is kezdek készülődni lélekben, megjelentek az első tarlók a területen... :Mosolyog
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #3617 Dátum: 2012. Június 27. - 19:06:34 »

Üdv Rókavadászok!
Tegnap esti patakparti cserkelés eredménye:

Gratula!  Emelem

Nálunk már egész szépen van árpa tarló, és "ki-ki nézek néha", de eddig csak két(!) öreg rókát láttam. Sajnos egyikre sem tudtam lövést tenni.
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3618 Dátum: 2012. Június 27. - 19:33:36 »

Üdv Godena!
Ugye milyen jó a vegyescsövű puska!
Gratulálok a rókalövéshez! Emelem
Milyen lőszerrel lőtted?
Üdvözlettel: J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #3619 Dátum: 2012. Június 28. - 10:33:53 »


Ugye milyen jó a vegyescsövű puska!

Milyen lőszerrel lőtted?

Köszönöm a gratulációkat!

Vegyes csövű mindenek felett!!!  Igen  Igen  Igen Nem véletlenül a legnagyobb kedvencem ez a kis Brno! (Bár amióta Anti fórumtársunk vegyes Blasere azzal a varia S&B-rel volt a kezemben... háááát, azért szívesen odaadnám...  Nyihi )
Eredetileg a nyárfákra beszálló varjakat akartam egy kicsit ijesztgetni, így 10-es Saga volt a sörétes csőben. Viszont a lőtáv miatt (kb. 8-10 m) szemrebbenés nélkül bevállaltam a lövést. Nem is csalódtam, mert szegény pára a dörrenést már egészen biztosan nem hallotta.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #3620 Dátum: 2012. Június 28. - 11:32:30 »

Köszönöm a gratulációkat!

Vegyes csövű mindenek felett!!!  Igen  Igen  Igen Nem véletlenül a legnagyobb kedvencem ez a kis Brno! (Bár amióta Anti fórumtársunk vegyes Blasere azzal a varia S&B-rel volt a kezemben... háááát, azért szívesen odaadnám...  Nyihi )
Eredetileg a nyárfákra beszálló varjakat akartam egy kicsit ijesztgetni, így 10-es Saga volt a sörétes csőben. Viszont a lőtáv miatt (kb. 8-10 m) szemrebbenés nélkül bevállaltam a lövést. Nem is csalódtam, mert szegény pára a dörrenést már egészen biztosan nem hallotta.
 Emelem


Üdv az éber és kevésbé hangos Vadásznak!  Emelem
Nem panaszkodhatsz a Brno-ra szép is, jó is. De azért nem cserélek... Ördög
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #3621 Dátum: 2012. Június 28. - 16:34:53 »

Üdv az éber és kevésbé hangos Vadásznak!  Emelem
Nem panaszkodhatsz a Brno-ra szép is, jó is. De azért nem cserélek... Ördög
 Wave


Ez jó...  Ördög Wave

A rókához:  Igen Wave
Naplózva

Üdv End
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #3622 Dátum: 2012. Június 28. - 16:43:41 »

Gratula a rókához Druszám!  Igen Táncol Emelem
Egy újabb vegyescsövű rajongó!  Ördög
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #3623 Dátum: 2012. Június 28. - 21:46:30 »

Anti, Endi, Gaben!
Köszönöm!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
SziKla
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #3624 Dátum: 2012. Július 06. - 18:35:42 »

Sziasztok!
Naplózva
SziKla
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #3625 Dátum: 2012. Július 06. - 18:37:02 »

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi hogy valakinek sikerült már érmes rókát lőni?? és van is érme???
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3626 Dátum: 2012. Július 06. - 18:50:31 »

Szervusz! Emelem

Igen, van három is, de érmet egyiknek sem tudtak adni. Igaz azokat vagy 7-8 éve bíráltattam, de akkor ilyen nem volt. Gondolom azóta sincs!

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #3627 Dátum: 2012. Július 07. - 10:08:50 »

Sziasztok!

Tegnap este a még meglévő búzát igyekeztem kárelhárítani. A tábla mellett széles patak húzódik, agyig benőve sással, szélein kökény-akác-miegymás társulással. A túloldalt lekaszált lucernatábla, melyen rendszerint keresztülvágnak a disznók, s a patakon átkelve esnek neki a búzának.
Épp a lucernatáblán haladtunk a kigondolt leshelyhez, hogy beálljunk kocsival - melynek tetejére felgallyazni kívántam Kacsint - mikor megláttuk a patakba beváltó rókát.
"Na ez már eeement!" - eszmefuttatás után a pataktól kb. 40-50 méterre elfoglaltuk helyünket a lucernatáblán. Ez a helyzet jó lövési lehetőséget ígért végig a búzatábla szélén. A disznókat szemből vártam, át a tarlón. Szóval már csak ők hiányoztak...

Nem telt el fél óra, egyszer csak nézelődés közben látom, hogy a hátam mögött 3 hosszúfarkú jószág is kijön a tarló szélére a búzából. Mire a keresőtávcsőben eleget néztem őket, eszembe jutott nagy sokára a puska is. Mire azonban felkaptam, már az utolsó kullogott visszafelé a bokroknál, háttal nekem. Így hát nem lőttem.
Kb. 10 perc után az egyik mégiscsak kijött, s egy gyors lövéssel sikerült terítékre hozni. Nem telt bele 5 perc, s már a másik is kinn volt a placcon, s orrát a földre téve húzott az előzőleg meglőtt irányába, Végig követtem az útját a céltávcsövön keresztül, s mikor egyszer csak vizsla módjára - felemelt mellső mancs és figyelő tekintet - megmerevedett, elindult a golyó.
Mikor odamentünk megnézni őket, akkor jöttem rá, hogy a második a meglőtt társát - szerintem az anyja volt, mert a második még kölyökszámba ment - figyelte annyira, mielőtt megkapta a lövést. Nem feküdtek messzebb egymástól másfél méternél. Kicsit sajnáltam is az elpusztított családot, de ha szeretne az ember apróvadat is, akkor nincs mese... Vállat von

Ezt követően visszamásztam a leshelyemre, s vártam a disznókat.
Persze fél óra sem telt el, s a harmadik róka is megjelent, s az irányt ez is a teríték felé vette. Mikor észrevette a fűben a halott rokonokságot, szintén megdermedt, mint az előtte lévő.
Ezt viszont már elhibáztam! Vállat von Pedig tisztán állt és nem mozdult. De hát ez van. A lövés után azonnal visszarohant a patakba, de mielőtt még beváltott volna, megállt és jól megnézett. Remélem nem átkozott meg... Ebből a helyzetből másodjára már bízvást meglőhettem volna, de már csak 2 golyó maradt és én ugye a disznók miatt jöttem. Ha netán sikerül egyre rálőni, egy golyó még azon felül is kell, ha esetleg kegyelemlövésre kerülne a sor. Szóval nem ismételtem, csak én is megnéztem magamnak a vöröset.

Utána még sokáig ott motozott mögöttem a sásban, és kerülgetett. Biztosan szívesen bosszút állt volna az előzőekért, de hát a 90 kilónyi súlykülönbözet az én oldalamon állt, így ez biztosan jobb belátásra bírta... Vigyorog
Ezt követően még ültem egy darabig és nézelődtem, míg csak a villámok el nem vették a kedvem és haza nem kergettek.

Használt fegyver és lőszer: CZ 550 lux 30.06, Winchester Power-point 11,7 gramm. A lőtáv kb. 85 méter.

Hasonló sikeres estét kívánok minden rókavadásznak!

Vadászüdv Emelem


Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #3628 Dátum: 2012. Július 07. - 10:20:38 »

Attilám! Igen
Gratulálok a sikeres rókavadászathoz!
Úgy látom a tegnap esti trágya idő nem csak az én vadászatomat szakította félbe!
 Emelem
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #3629 Dátum: 2012. Július 07. - 10:41:11 »

Attilám! Igen
Gratulálok a sikeres rókavadászathoz!
Úgy látom a tegnap esti trágya idő nem csak az én vadászatomat szakította félbe!
 Emelem

Szia Zoli!

Köszönöm szépen, hasonló élményeket ma estére Neked is!

Hát maradéktalanul elbaszarintotta az én kedvem is az idő, pláne hogy a nagy hűhó ellenére egy csepp sem esett. A baj csak annyi volt, hogy puskacsővel a kocsitetőn nem akartam villámhárítót játszani, mert jó esélyem volt rá.
A cérna akkor szakadt el, mikor az addig hideg és üdítő szél homlokegyenest irányt váltott, lökött egy nagyot és egyik másodpercről a másikra meleggé változott. Na ekkor döntöttem úgy, hogy a mellém csapó tüzes ménküt azért már  nem várom meg! Ördög

Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Oldalak: 1 ... 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 [242] 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: