Oldalak: 1 ... 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 [240] 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726418 alkalommal)
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #3585 Dátum: 2012. április 16. - 14:05:40 »

Tegnap egy nagyon kellemetlen és érthetetlen élményben volt részem. Délután kimentem rókát hívni egy erdőszéli lesre. Szemben két árok is fut egymástól nem messze. Az egyik nádas, a másik bokros. Itt elég gyakran szoktam rókát látni, ejtettem is már el. Felültem a lesre és fújtam egyet a nyúlsíróval. A szél pont szembe fújt velem, így csak arra kellett ügyelnem, hogy meg ne pillantson a róka. Épp hogy elkészültem a pipa tömésével és izzításával, amikor a bokros árokparton szaladt a róka és a lessel szemben elindult felém. Olyan gyorsan futott, alig tudtam befogni a céltávcsőbe, meg persze 10-en felejtettem a nagyítást. Mikor végre követni tudtam, már nem volt messzebb 60 méternél. Rásípoltam, ekkor elkezdett tőlem balra srégen futni. Ez már kedvezőbb volt, és a következő sípolásra meg is állt. Lapockán a szálkereszt, a lövés földhöz vágta. Egyet tekeredett, majd felugrott és három lábon, irgalmatlanul gyorsan távozott. A lapockáján ott tátongott a 9.3-as által ejtett seb. Sajnos nem lett meg, pedig rengeteget kerestem, sőt egy ismerősöm is kijött segíteni. Az érthetetlen az egészben, hogy a rálövés környékén sem találtunk sem vért, sem szőrt, se csontot. Ahol beváltott az erdőbe, ott sem volt semmi nyom. Minden lehetséges menekülési irányt többször ellenőriztünk, de se egy csepp vért, se egy kenést nem fedeztünk fel. Olvastam már ilyen történeteket, hogy érhetetlen módon oldott kereket a róka, de átélni, na ezt nem kívánom senkinek. Nem zárult valami jól a hétvége, ráadásul a reggeli ébresztőnél is ez volt az első gondolatom, ami azóta sem megy ki a fejemből. Szomorú

Egyértelműen láttad a sebet is a rókán? Milyen lőszert használsz, eddig milyen tapasztalataid vannak vele, hogy gombásodik? Hallottam már sajnos én is ilyenről, hogy átcsapja a lövedék a rókát aztán elgy iviszi a lövést és sose lesz meg.
Mondjuk furcsa, hogy pont egy ilyen elefántölő kalibernél és hogy nem is vérzett...?!
 Emelem
Naplózva

oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3586 Dátum: 2012. április 16. - 14:50:30 »

Egyértelműen láttad a sebet is a rókán? Milyen lőszert használsz, eddig milyen tapasztalataid vannak vele, hogy gombásodik? Hallottam már sajnos én is ilyenről, hogy átcsapja a lövedék a rókát aztán elgy iviszi a lövést és sose lesz meg.
Mondjuk furcsa, hogy pont egy ilyen elefántölő kalibernél és hogy nem is vérzett...?!
 Emelem

Persze, jól láttam a lövés helyét. Nem is alacsony lapocka volt.  Fejvakarás A lőszerrel (Geco TM 16.5) eddig csak nagyvadat lőttem, több disznót is. Mindent átvert mint a huzat. Ez disznó húzta el magát 15 méterre a rálövés helyétől, de ott dőlt a vér. Szóval sci-fi a javából, na meg önmarcangolás.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #3587 Dátum: 2012. április 16. - 15:04:08 »

Azért én is nagyon kíváncsi lennék rá, hogy mi lehet(ett) azzal a komával?
Kutyával esetleg nem volt lehetőséged megnézni? Azért ha ilyen kaliberrel eltaláltad csak be kellett pusztulnia. Bár ez nagyon érdekes, hogy ennyire vér nélkül meglépett.
Naplózva

oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3588 Dátum: 2012. április 16. - 15:28:51 »

Azért én is nagyon kíváncsi lennék rá, hogy mi lehet(ett) azzal a komával?
Kutyával esetleg nem volt lehetőséged megnézni? Azért ha ilyen kaliberrel eltaláltad csak be kellett pusztulnia. Bár ez nagyon érdekes, hogy ennyire vér nélkül meglépett.

Van egy kutyás ismerősöm, sajnos nem tudott jönni. Én nem a lőszerben keresem a hibát, csak nem értem mi történt. Úgy vágta földhöz a lövés, ahogy meg van írva, csak aztán elfutott.  Rííí
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #3589 Dátum: 2012. április 16. - 15:41:52 »

Ha jó helyen láttad a belövési sebet, akkor nem hiszem, hogy más történhetett, mint az, hogy csak átszúrta a lövedék a rókát, mintha teljesköpenyes lett volna. És igaz, hogy elment, de majdnem biztosra venném, hogy ahol megállt, ott le is feküdt és nem kelt fel többet. Azért az nagy lyuk!
És talán nem is szenvedett sokat.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #3590 Dátum: 2012. április 18. - 08:59:45 »

Ha jó helyen láttad a belövési sebet, akkor nem hiszem, hogy más történhetett, mint az, hogy csak átszúrta a lövedék a rókát, mintha teljesköpenyes lett volna. És igaz, hogy elment, de majdnem biztosra venném, hogy ahol megállt, ott le is feküdt és nem kelt fel többet. Azért az nagy lyuk!
És talán nem is szenvedett sokat.
Igen
Tuti, hogy nem vitte száz méternél messzebb, csak nem találtátok meg. A 9,3-as nem hazudik... Csak ilyen kis ellenálláson, mint a rókatest még nem kezd el gombásodni a lövedék. Én is jártam már hasonlóképpen. A lapocka mögött talált Rudi összeesett, majd elkezdte húzni magát. De nekem volt még időm a feleszmélő komára még egyet lőni.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3591 Dátum: 2012. április 18. - 10:05:02 »

Kedves Anti, Péter! Köszönöm a válaszaitokat. Sajnos olyan helyre futott be, ahol a felszínt mindenhol tölgyfalevél borítja. Esélytelen volt vér nélkül megtalálni. 7x64 S&B SPCE-vel (11.2g-os) lőttem több rókát is közelről (20m-en belül) de azokat szétkapta a lövedék rendesen. Van egy 0.22-es TOZ-om, de azzal meg nem szívesen lőnék rókára 50 m-nél messzebb. Szóval kéne egy kaliber a nagygolyósok meg a 0.22 közé, de az most nem fog összejönni.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Pocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #3592 Dátum: 2012. április 20. - 04:56:51 »

Kotorékozás
a neten akadtam rá.
Naplózva

...Bár az ősember ösztönös hajlamait a civilizáció fékezi
bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír...
                                     (G. de Maupassant)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3593 Dátum: 2012. április 20. - 11:31:41 »

Szép, vadászhoz méltó befejezés! Tasli Tasli Tasli
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #3594 Dátum: 2012. április 20. - 13:39:39 »

Kotorékozás
a neten akadtam rá.





   Röhög Röhög Röhög Igen
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #3595 Dátum: 2012. április 20. - 20:07:27 »

Mintha csak magamat láttam volna Röhög Röhög Röhög   Nagyon jó!
Naplózva
kiralyierdesz
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #3596 Dátum: 2012. Május 11. - 19:22:37 »



Két hajnali cserkelés, Őz bakot nem láttam, csak muflonokat, meg ezeket a tavalyi süldőrókákat.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3597 Dátum: 2012. Május 11. - 19:45:01 »

 Igen Emelem

Két történet elférne itt.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #3598 Dátum: 2012. Május 11. - 20:13:19 »


Két hajnali cserkelés, Őz bakot nem láttam, csak muflonokat, meg ezeket a tavalyi süldőrókákat.


 Igen Emelem

A történeteket is megírhatnád. Ja és a mosómedvéről is!!!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #3599 Dátum: 2012. Május 14. - 13:51:32 »

Üdv minden Rókavadásznak!

Gratulálok az elejtőknek!
Múlt pénteken kiszaladtunk Mogyoródra Gyuri barátommal, én vadkárra a Mogyoródi-rétekhez. Ahogy felültem 3/4 8 körül, elhelyezkedtem, majd körbekémleltem. Fene sok szúnyog citerázott, de sikerült őket távol tartanom. 8 körül kezdtem neki a hívásnak a szokott hosszabb-rövidebb strófában. 2 percen belül megjelent egy kis akáccsík szélénél a koma, majd meg is indult. Újfent tapasztaltam, hogy ha beindul, nemigen foglalkozik más nyulával, csak az "enyémmel". Most is a köztünk lévő nyúl elugrásával mit sem törődve jött, mintha cérnán húznák. Sajnáltam, hogy nincs nálam videó, mert igen jó filmecskét tudtam volna összehozni a behívásról. Egy ekebarázdában sunnyogott közelebb, majd kijött és figyelt felém éberen. Azonban a lövés dörejét már nem hallotta meg. Szép öreg kan volt, éppen szőrváltásban.
A kilövés helye miatt fektettem így az öregurat.
Íme, két kép róla...

Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Oldalak: 1 ... 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 [240] 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: