Oldalak: 1 ... 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 [237] 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726448 alkalommal)
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #3540 Dátum: 2012. Március 05. - 22:28:07 »

Sziasztok!

Ezt láttátok?

http://index.hu/kulfold/2012/03/05/oriasrokat_lottek_ki_skociaban/

Óriásrókát lőttek ki Skóciában

MTI, 2012. március 5., hétfő 16:44

Óriásrókát lőttek Nagy-Britanniában: 17 kiló 20 dekát nyom a vad, a háromszorosát egy átlagos róka tömegének, ami körülbelül 7 kiló.
Az óriásróka mérete is impozáns: 140 centi hosszú az orra hegyétől a farka végéig. Vesztét az okozta, hogy bárányokra támadt egy aberdenshire-i gazda földjén, aki megkérte egy barátját, hogy üljön ki éjszakai lesre. A vadász, egy 69 éves férfi összesen 25 centivel magasabb a róka hosszánál - adta hírül a BBC.
Ekkora rókát még soha senki nem lőtt Nagy-Britanniában. Tudósok szerint pár éve még nem is létezhetett ekkora példány, feltehetően a városok közelében a jobb táplálékszerzési lehetőségek miatt indultak növekedésnek a rókák.

Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3541 Dátum: 2012. Március 06. - 10:09:43 »

Gratulálok hosszúpuska!
Mihálkó úr kiváló sípokat gyárt, de azt tudni kell kezelni is!
És aki tudja kezelni, csak az tud ilyen képeket feltenni!
Üdv.: J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
vadasz22
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #3542 Dátum: 2012. Március 06. - 16:35:47 »

hosszupuska Gratulálok! Emelem  Igen Milyen hanggal sikerült becsalogatni?
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #3543 Dátum: 2012. Március 06. - 18:49:24 »

Köszönöm Urak!  Emelem
Nyúlsírásra jöttek, nyílegyenest neki a lesnek.
Naplózva
vadasz22
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #3544 Dátum: 2012. Március 06. - 19:51:37 »

A nyúlsírás vagy a menyéthang a jobb?
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #3545 Dátum: 2012. Március 06. - 20:36:20 »

A nyúlsírás vagy a menyéthang a jobb?
Azokon az élőhelyeken, ahol gyakori a mezei nyúl, ott nem lehet kérdés. Messzebbre is hallatszik. Addig, amíg a menyétsikolyt a levegő beszívásával szólaltatod meg, a nyúlsirámot fújjuk. Nagyon messziről is hatásos.
Az utolsó előtti behívott rókámat egy jókora szántóföld túloldalán vettem észre, tőlem legalább 300-350 méterre. Két rövidet odanyöszörögtem neki. Mintha áramütés érte volna, úgy torpant meg, aztán már gondolkodás nélkül trappolt is felém.
Az utolsót most szombaton tudtam "megszólítani". A hívás után bő 5 perccel pillantottam meg, amint sietve közeledik a lesem felé. Ami viszont érdekes volt, hogy útközben hirtelen megállt. Azt hittem, hogy kiszúrt, de nem: elcsábította egy egér... Utána meg a vegyes csövűé volt már a főszerep. Elhibáztam. Mi a tanulság? Rókát hívni tudok, lőni meg nem...  Nyihi
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
vadasz22
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #3546 Dátum: 2012. Március 06. - 21:52:01 »

Azokon az élőhelyeken, ahol gyakori a mezei nyúl, ott nem lehet kérdés. Messzebbre is hallatszik. Addig, amíg a menyétsikolyt a levegő beszívásával szólaltatod meg, a nyúlsirámot fújjuk. Nagyon messziről is hatásos.
Az utolsó előtti behívott rókámat egy jókora szántóföld túloldalán vettem észre, tőlem legalább 300-350 méterre. Két rövidet odanyöszörögtem neki. Mintha áramütés érte volna, úgy torpant meg, aztán már gondolkodás nélkül trappolt is felém.
Az utolsót most szombaton tudtam "megszólítani". A hívás után bő 5 perccel pillantottam meg, amint sietve közeledik a lesem felé. Ami viszont érdekes volt, hogy útközben hirtelen megállt. Azt hittem, hogy kiszúrt, de nem: elcsábította egy egér... Utána meg a vegyes csövűé volt már a főszerep. Elhibáztam. Mi a tanulság? Rókát hívni tudok, lőni meg nem...  Nyihi
 Emelem
Köszönöm a választ!  Emelem Én is megszeretném tanulni a nyúlsírás hangot Kacsint
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #3547 Dátum: 2012. Március 07. - 10:29:47 »

Sziasztok!

Valaki be tudja linkelni, hogy melyik Devena nyúlsípról van szó? Én a jelenlegi sípommal nem vagyok elégedett, nem Devana.
Érdemes-e készletet venni?

Köszönöm
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #3548 Dátum: 2012. Március 07. - 13:14:38 »

Sziasztok!

Valaki be tudja linkelni, hogy melyik Devena nyúlsípról van szó? Én a jelenlegi sípommal nem vagyok elégedett, nem Devana.
Érdemes-e készletet venni?

Köszönöm
A Devana honlapon nyúlsírás-ra klikkelve kiad egy 3-as készletet különböző alapanyagokból. Az enyém fából készült, de kicsit máshogy néz ki, mint a képen levő. előtte Hubertus csalsípjaim voltak, de nagyon hamar tönkrementek. Bármilyen kis szennyeződés került beléjük, azonal elnémultak vagy olyan fals fingó hangot adtak ki, hogy valami döbbenet.
A Devana-készletben egér, menyét, mezei nyúl síp van. Az üregi nyúl sikolya külön kapható csak.
Amire viszont nagyon kíváncsi leszek, az a koslatáskor hallható rókaugatást utánzó síp. Ezt az idén szereztem be, használni a következő télen fogom tudni csak. A kanróka hangja alakul, a szukáé (legalábbis nekem) elég nehéz, mivel belégzéssel tudod kicsiholni...
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #3549 Dátum: 2012. Március 07. - 13:46:07 »

A Devana honlapon nyúlsírás-ra klikkelve kiad egy 3-as készletet különböző alapanyagokból. Az enyém fából készült, de kicsit máshogy néz ki, mint a képen levő. előtte Hubertus csalsípjaim voltak, de nagyon hamar tönkrementek. Bármilyen kis szennyeződés került beléjük, azonal elnémultak vagy olyan fals fingó hangot adtak ki, hogy valami döbbenet.
A Devana-készletben egér, menyét, mezei nyúl síp van. Az üregi nyúl sikolya külön kapható csak.
Amire viszont nagyon kíváncsi leszek, az a koslatáskor hallható rókaugatást utánzó síp. Ezt az idén szereztem be, használni a következő télen fogom tudni csak. A kanróka hangja alakul, a szukáé (legalábbis nekem) elég nehéz, mivel belégzéssel tudod kicsiholni...
 Emelem

Szia!

Természetesen Devana, az előbb egyszer elírtam.
Én is így vagyok vele, van egy sípom, de nem vagyok vele elégedett, ezért nem szeretnék másodjára mellényúlni.
A nyúlsírás és a nyúlsikoly közül ezek szerint a síró síp jobban beválik?
 Emelem
Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #3550 Dátum: 2012. Március 07. - 14:36:57 »

A Devana honlapon nyúlsírás-ra klikkelve kiad egy 3-as készletet különböző alapanyagokból. Az enyém fából készült, de kicsit máshogy néz ki, mint a képen levő. előtte Hubertus csalsípjaim voltak, de nagyon hamar tönkrementek. Bármilyen kis szennyeződés került beléjük, azonal elnémultak vagy olyan fals fingó hangot adtak ki, hogy valami döbbenet.
A Devana-készletben egér, menyét, mezei nyúl síp van. Az üregi nyúl sikolya külön kapható csak.
Amire viszont nagyon kíváncsi leszek, az a koslatáskor hallható rókaugatást utánzó síp. Ezt az idén szereztem be, használni a következő télen fogom tudni csak. A kanróka hangja alakul, a szukáé (legalábbis nekem) elég nehéz, mivel belégzéssel tudod kicsiholni...
 Emelem
Szia Gabi!
Nem kell belégzéssel, fordítsd meg a sípot és úgy fújj bele!
Csak ügyesen!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #3551 Dátum: 2012. Március 07. - 15:29:27 »

Szia Gabi!
Nem kell belégzéssel, fordítsd meg a sípot és úgy fújj bele!
Csak ügyesen!
Csabi, szia!
Kétoldali a síp. Az egyik oldalán, ha fújod, akkor a kan hangját adja. Ha megfordítod és szívod, akkor más tónusú, a szuka elnyújtott vakkantására emlékeztető hangot ad.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #3552 Dátum: 2012. Március 07. - 15:36:43 »


A nyúlsírás és a nyúlsikoly közül ezek szerint a síró síp jobban beválik?
 Emelem
Ahol előfordul még üregi nyúl, ott valószínűleg jól ugrik rá a koma. De alig van már pár ilyen terület az országban. Sérült, fájdalmában "síró" mezei nyúllal viszont valószínűleg annál többször futott össze. (Főleg társas vadászatok után...) Aztán a pavlovi reflexek lépnek életbe.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3553 Dátum: 2012. Március 08. - 08:23:22 »

Sziasztok!
Nagy élvezettel olvasgatom a rókahívási tapasztalatokat.
A különféle gyártmányú sípok használhatóságáról meg mindig jó újat tanulni!
Örülnék, ha minél több hívási élményt osztanátok meg a fórumon.
Üdvözlettel: J.vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #3554 Dátum: 2012. Március 08. - 18:16:02 »

Sziasztok!

Valaki be tudja linkelni, hogy melyik Devena nyúlsípról van szó? Én a jelenlegi sípommal nem vagyok elégedett, nem Devana.
Érdemes-e készletet venni?

Köszönöm

Üdv!

Nekem készlet van, szaruból. Kicsit sokalltam az árát, úgyhogy közöltem a családdal, születésnapomra vagy karácsonyra ilyet kérek. Mosolyog Azóta használom is, de leginkább csak a nyúlsírót. Menyéthangra még soha semmi nem jött be. Nyúlsíróra néha elég nagy az érdeklődés, rókán kívül jött már be ragadozó madár, kutya, januárban vaddisznó, volt hogy 2 róka egyszerre, stb...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 [237] 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: