Oldalak: 1 ... 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 [232] 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726426 alkalommal)
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #3465 Dátum: 2012. Február 14. - 12:46:10 »

Harcos üdvözletem!

Lehet, hogy a bagzás eben az esetben szakmaiatlanul hangzik de én több irodalmi műben és újságcikkben is felleltem a róka vonatkozásában. Egyébként köszönöm az észrevételed és neked is hasonló szerencsét kívánok és várom az élménybeszámolódat(úgy készülj, hogy a Révai nagy lexikona már elő van készítve). Emelem

 Emelem  Igen
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3466 Dátum: 2012. Február 14. - 13:51:17 »

Az az igazság, hogy az elején beraktak itt egyesek egy dobozba (bizalmatlanság stb.), vannak akik védtek, azok is le lettek hurrogva..itt adott embereknek nem lehet ellent mondani, mert az szentség törés...de ez nem is gond, hisz egy régi hierarchikusan felépült fórum...ez rendjén is van, csak, ha valaki megpróbál bekerülni, annak úgy néz ki, "vagy megszokik-vagy megszökik" Mosolyog Mosolyog.

Lehet nehéz eset vagyok, de sosem engedtem ( OK NÉLKÜL) megtaposni magam...és ezt nem is fogom.
Nem mindegy, hogy segítő szándékú negatív kritikát oszt valaki, vagy lekezelő modorban teszi mindezt (de ezt már írtam)


Szervusz Forma4!

Nem hiszem, hogy a fórumtagok hibája ha beskatulyáztak. Itt van közel két és félezer ember akik közül nagyon kevés az, akit, az első pár hozzászólása után ne fogadtunk volna be.  Korra nemre ...való tekintet nélkül, még olyanokkal is, akik nem vadászok, vagy  a vadászatot egy nemkívánatos, elítélendő  úri passziónak tartják! Nem véletlenül alakult itt ki annyi barátság  a három év alatt, olyanok között is akik még soha sem találkoztak!
Az sem igaz, hogy ez egy hierarchikusan felépített fórum, mert láthatod mindenkit, kivétel nélkül (adminokat és modikat is) nagyon gyorsan kiosztanak, ha nincs igaza, vagy annyi zagyvaságot hord össze, mint te időnként! Mondjál még egy ilyen vadászfórumot ahol ilyen demokratikusan születnek a döntések!
 Megsértesz olyan Embereket kiket itt sokan szeretnek, tisztelnek, és utána csodálkozó szemeket meresztesz, ha "helyreraknak".
Ez egy vadász fórum, ahol többségben olyan emberek vannak akik már egy két dolgot átéltek, megtanultak a vadászat terén. Beszélsz itt kirekesztésről, bizalmatlanságról,  „arcoskodásról” azok után, hogy beszámolsz korlátlan lőtér használati lehetőségedről, kapcsolatokról, utána kimész egy olyan fegyverrel vadászni amivel még lövést sem adtál le. Azt, hogy legalább nem használtad, nagyra értékeltem, de így visszaolvasva hozzászólásaidat nehezen hiszem el, hogy rajtad múlott!!
Olvasd végig eddigi hozzászólásaidat, próbáld megtalálni bennük a nem kevés ellentmondást, az értelmetlen okoskodást, és vond le a tanulságokat magad. Valószínűleg megtalálod az okát, ha úgy érzed "ugrunk" az írásaidra!
Nagyon sokszor úgy érezni, szándékosan provokálsz, vagy teszteled az emberek tűrőképességét!  
Remélem nem voltam lekezelő!

Üdvözlettel: Erdőjáró
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #3467 Dátum: 2012. Február 14. - 14:58:22 »

Szervusz Forma4!

Nem hiszem, hogy a fórumtagok hibája ha beskatulyáztak. Itt van közel két és félezer ember akik közül nagyon kevés az, akit, az első pár hozzászólása után ne fogadtunk volna be.  Korra nemre ...való tekintet nélkül, még olyanokkal is, akik nem vadászok, vagy  a vadászatot egy nemkívánatos, elítélendő  úri passziónak tartják! Nem véletlenül alakult itt ki annyi barátság  a három év alatt, olyanok között is akik még soha sem találkoztak!
Az sem igaz, hogy ez egy hierarchikusan felépített fórum, mert láthatod mindenkit, kivétel nélkül (adminokat és modikat is) nagyon gyorsan kiosztanak, ha nincs igaza, vagy annyi zagyvaságot hord össze, mint te időnként! Mondjál még egy ilyen vadászfórumot ahol ilyen demokratikusan születnek a döntések!
 Megsértesz olyan Embereket kiket itt sokan szeretnek, tisztelnek, és utána csodálkozó szemeket meresztesz, ha "helyreraknak".
Ez egy vadász fórum, ahol többségben olyan emberek vannak akik már egy két dolgot átéltek, megtanultak a vadászat terén. Beszélsz itt kirekesztésről, bizalmatlanságról,  „arcoskodásról” azok után, hogy beszámolsz korlátlan lőtér használati lehetőségedről, kapcsolatokról, utána kimész egy olyan fegyverrel vadászni amivel még lövést sem adtál le. Azt, hogy legalább nem használtad, nagyra értékeltem, de így visszaolvasva hozzászólásaidat nehezen hiszem el, hogy rajtad múlott!!
Olvasd végig eddigi hozzászólásaidat, próbáld megtalálni bennük a nem kevés ellentmondást, az értelmetlen okoskodást, és vond le a tanulságokat magad. Valószínűleg megtalálod az okát, ha úgy érzed "ugrunk" az írásaidra!
Nagyon sokszor úgy érezni, szándékosan provokálsz, vagy teszteled az emberek tűrőképességét!  
Remélem nem voltam lekezelő!

Üdvözlettel: Erdőjáró

Attila!

Legyen így ahogy elmondtad, legyen ez a valóság, lássuk-e szerint a dolgokat...

..nem voltál lekezelő... Emelem
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #3468 Dátum: 2012. Február 14. - 15:14:12 »

Gondolom olvasáshoz nem kell regisztrált tagnak lenni...tanulni úgy is lehet.

További jó fórumozást.

Köszönöm, hogy megtűrtetek és segítettetek mostanáig.

Amennyiben egy ember szavát egyszer is megkérdőjelezik (nem tudom, hogy hol éltek, de nagyon sajnállak benneteket, ha csak a negatív dolgokat látjátok a környezetetekben), annak már többé, nehéz hitelessé válnia. (Nálam legalább is így működik...nem tűröm a hazugságot, simlit, félrevezetést...még Anyámnak is egyszer próbáltam meg "füllenteni"...megemlegetem amíg élek).. SOSEM HAZUDOK...nem látom értelmét, ilyen egyszerű.
Nyitástól fogva folyamatosan ezt kapom az arcomba...NEM HISZEM, HOGY KÖTELES VAGYOK ELFOGADNI!...(tudom lehet máshova menni Mosolyog Mosolyog...)
Ezért a további nyugalmatok érdekében a továbbiakban belépek én is" a csak olvasok" táborába Mosolyog... többed magammal...sajnos...ez azért jelez valamit.
 A regisztráltak száma rengeteg, sosem gondolkodtatok el azon, hogy a rengeteg ember, hol van, miért nem szól egy szót sem...nem mernek...igen...nem mernek. Nem kitaláltam, hanem olvastam Mosolyog

Minden szálka nélkül, remélem találkozunk és jót dumcsizhatunk még jó páratokkal, de most egyelőre ennyi nekem elég volt...köszönök mindent

Sziasztok
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #3469 Dátum: 2012. Február 14. - 15:49:06 »

Gondolom olvasáshoz nem kell regisztrált tagnak lenni...tanulni úgy is lehet.

További jó fórumozást.

Köszönöm, hogy megtűrtetek és segítettetek mostanáig.

Amennyiben egy ember szavát egyszer is megkérdőjelezik (nem tudom, hogy hol éltek, de nagyon sajnállak benneteket, ha csak a negatív dolgokat látjátok a környezetetekben), annak már többé, nehéz hitelessé válnia. (Nálam legalább is így működik...nem tűröm a hazugságot, simlit, félrevezetést...még Anyámnak is egyszer próbáltam meg "füllenteni"...megemlegetem amíg élek).. SOSEM HAZUDOK...nem látom értelmét, ilyen egyszerű.
Nyitástól fogva folyamatosan ezt kapom az arcomba...NEM HISZEM, HOGY KÖTELES VAGYOK ELFOGADNI!...(tudom lehet máshova menni Mosolyog Mosolyog...)
Ezért a további nyugalmatok érdekében a továbbiakban belépek én is" a csak olvasok" táborába Mosolyog... többed magammal...sajnos...ez azért jelez valamit.
 A regisztráltak száma rengeteg, sosem gondolkodtatok el azon, hogy a rengeteg ember, hol van, miért nem szól egy szót sem...nem mernek...igen...nem mernek. Nem kitaláltam, hanem olvastam Mosolyog

Minden szálka nélkül, remélem találkozunk és jót dumcsizhatunk még jó páratokkal, de most egyelőre ennyi nekem elég volt...köszönök mindent

Sziasztok
Kedves Forma4!

Ne haragudj, de én is úgy érzem, szembemész a forgalommal az autópályán.
Ahhoz a "rengeteg" regisztrálthoz tartozom, aki naponta több órát eltölt olvasással a fórumon, ha kérdése van visszaolvas és csak akkor kérdez/szól hozzá az adott topicban, ha nem találja a választ. Ritkán. Nem azért mert nem mer szólni. Fejvakarás
Rengeteget tanultam a közel egy év alatt, többek közt Tőled is! Wave
Nem kell a mártírhalál! Olvass, szólj hozzá a fórumhoz, meséld el megélt élményeidet, tanulj... ahogy mindenki más is.
Szerintem "kibírható" ez a közösség.

Tisztelettel: Bassman
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #3470 Dátum: 2012. Február 14. - 16:07:23 »

Kedves Forma4!
ha kérdése van visszaolvas és csak akkor kérdez/szól hozzá az adott topicban, ha nem találja a választ. Ritkán.
Szerintem "kibírható" ez a közösség.

Tisztelettel: Bassman

Kedves Bassman  Emelem

Azért ez  csak egy fórum..nem kizárolagosan szakmai.
Egy fórumon azért lehessen már hozzászólni mindenhez..mosolyogni, jópofizni, komolyan kitárgyalni, véleményt alkotni, kérdezni (akár baromságot is, ha lüke az illető hozzá) Ez egy közösségi oldal, viszont akik létrehozták, az előzőekben felsoroltak szerint használják...mivel erre van az oldal. Ezért is van szét offolva némely topic (nyilván nem helyes)  Ördög...de ez miért csak adott embereknek lehetséges, mások meg előbb kikezdve, "megpróbáltatva" megmérettetnek, aztán majd lehet, hogy neki is lehet kicsit nagyobb lehetősége...na azért ezt Te sem gondolod komolyan  Ördög

..de ezt a véleményemet valószínűleg megcáfolják majd és megértetik, hogy nem így van.

Amennyiben nem így van, akkor örülni kell neki és had szaladjon a szekér Mosolyog
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #3471 Dátum: 2012. Február 14. - 16:14:54 »

...de ez miért csak adott embereknek lehetséges, mások meg előbb kikezdve, "megpróbáltatva" megmérettetnek, aztán majd lehet, hogy neki is lehet kicsit nagyobb lehetősége...na azért ezt Te sem gondolod komolyan  Ördög

..de ezt a véleményemet valószínűleg megcáfolják majd és megértetik, hogy nem így van.

Lehet valamit már letettek arra a bizonyos asztalra. Jobban hallgatnak a szavára, elfogadják véleményét.
Jelen esetben tőlem a segítséget, utasítást, figyelmeztetést.

Tőled idézek:
"Gondolom olvasáshoz nem kell regisztrált tagnak lenni...tanulni úgy is lehet.

További jó fórumozást."
Második figyelmeztetést én osztom ki neked.
  Emelem


Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #3472 Dátum: 2012. Február 14. - 16:49:58 »

Gratulálok  3 rókához!! Emelem
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #3473 Dátum: 2012. Február 14. - 17:19:41 »

Gratulálok a sikeres kazlazáshoz!  Emelem
No és persze kicsit sárgulok is, mivel felénk nem igen van "jó" kazal, és a szombati kotorékozáskor sem találtunk otthon egy lakót sem!  Igen  Wave
Mindhárman abban az egy kazalban voltak, vagy különböző lakásokból piszkálták ki őket a kutyák?
Mi ilyenkor, február közepe- vége felé szoktunk egy-egy kotorékból, kazalból két-három rókát ugrasztani, korábban viszonylag ritka, hacsak nem nagy kazalról van szó.


Tegnapi kazlazásról pár kép.





Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3474 Dátum: 2012. Február 14. - 19:37:52 »

Tegnapi kazlazásról pár kép.

Zsolti, szuper Mosolyog Nem tétlenkedtek Mosolyog  Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #3475 Dátum: 2012. Február 14. - 22:02:28 »

Gratulálok a sikeres kazlazáshoz!  Emelem
No és persze kicsit sárgulok is, mivel felénk nem igen van "jó" kazal, és a szombati kotorékozáskor sem találtunk otthon egy lakót sem!  Igen  Wave
Mindhárman abban az egy kazalban voltak, vagy különböző lakásokból piszkálták ki őket a kutyák?
Mi ilyenkor, február közepe- vége felé szoktunk egy-egy kotorékból, kazalból két-három rókát ugrasztani, korábban viszonylag ritka, hacsak nem nagy kazalról van szó.



Köszönettel.  Emelem
Különböző kazlakból esett a két kan.
Az a kis szuka, ami középen van pedig kotorékból. Volt mellette másik róka is, de az nem ugrott, valami rafinált öreg kan lehetett. A nagy durrogás nem tetszett neki, inkább megfolytatta volna magát a kutyákkal.
 
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #3476 Dátum: 2012. Február 15. - 17:35:42 »

Eb!
 Emelem
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #3477 Dátum: 2012. Február 15. - 19:14:57 »

Köszönettel.  Emelem
Különböző kazlakból esett a két kan.
Az a kis szuka, ami középen van pedig kotorékból. Volt mellette másik róka is, de az nem ugrott, valami rafinált öreg kan lehetett. A nagy durrogás nem tetszett neki, inkább megfolytatta volna magát a kutyákkal.
 

Gratulálok Eb!  Emelem
Naplózva

Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #3478 Dátum: 2012. Február 16. - 18:55:23 »

Ma is szétnéztem kicsit a vörösök háza táján.
Délelőtt a vadőr barátom mondta, hogy van egy öreg kan, amelyik már többször túljárt az eszén, ha van kedvem, nézzem meg. Hát volt kedvem.

Korán indultam, mert azt tapasztalom, hogy már két óra körül kint egerésznek a komák. Most sem volt ez másként, már kifelé menet láttam kettőt, de lövést egyikre sem tudtam tenni. Igen kalandos, hóátfúvásos, szántáson kerülős, autókázás után értem el a gátat, amelynek partján lakik a vörösbundás.  Lassan araszoltam jó széllel, a kiszemelt helyig. Letettem a kocsit, fehérruha, puska, sípok fel és körbe távcsöveztem.  Az öreg Karak, már kint lakmározott a gát jobb oldalán, jó 350-re tőlem. Gyors léptekkel a baloldalon, a gát takarásában próbáltam lopni a távolságot, közben folyamatosan figyeltem a gát tetejét. Aggodalmam nem volt alaptalan. Alig haladtam 100 métert és a gát tetején megjelent egy róka sziluettje. Gyorsan térdre ereszkedtem, s próbáltam alkalmazkodni a helyzethez. A céltávcsövön keresztül figyelhettem, ahogy elkap egy pockot és jóízűen lakmározik. Miután befejezte óvatosan rácincogtam, hátha éhes még, de már nem érdekelte a finom falat. Jól lakott és elindult az ártér nádasa felé. Közben haladt felém, de látszott, nem erre vezet majd az útja. Féltérden célozva követtem, kivártam míg megáll egy pillanatra és útjára engedtem a lövedéket. Becsapódást követően elterült a fehér hómezőn. Felálltam, de ekkor Ő is feltápászkodott, de csak az első lábai működtek, ám így is szaporán vonszolta magát. Gyors futás, hogy még mielőtt eléri a nádat, megválthassam a szenvedéstől.  Száz méternél nem jutottam közelebb, de ekkor már muszáj volt lőnöm. Szerencsére a ziláló tüdőmön úrrá tudtam lenni néhány pillanatra és célba ért az örök egérmezőket jelentő lövedék. Köszönöm Diana!  Emelem

Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #3479 Dátum: 2012. Február 16. - 19:01:15 »

 Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 [232] 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: