Oldalak: 1 ... 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 [231] 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726448 alkalommal)
Gyui69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #3450 Dátum: 2012. Február 14. - 07:52:59 »

Gratulálok a szép rókához! Emelem
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #3451 Dátum: 2012. Február 14. - 08:00:48 »

Gratulálok!  Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #3452 Dátum: 2012. Február 14. - 08:15:18 »

Hoppácska..kultúra kib@xsza a szád szélét még a végén...!

Egy hónapja vagy itt, ennek örülök. A fenti hozzászólásodnak viszont nem. Gaben arra próbált célozni, hogy néha a bölcs hallgatás lehet építőbb jellegű. Két-három hete a vadászpuskákról (sem) nem volt halvány elképzelésed, ma meg osztod az észt ha kérdeznek, ha nem. Marad ez a hozzászólásod, de pusztán a figyelmeztetés okán: még egy ilyen és törölve lesz, azt követően pihenés. 

Ne haragudj...
1. nem osztom az észt..olvass vissza..nem értettem valamit és megmertem kérdezni.
2...és hozzátettem jópofin, hogy nem vauznék bele, de nem értem és erre kértem választ.

Erre Gaben közölte, hogy igen "beleugatok" mindenbe..

Nos ,ha neki lehet ez a stílus, akkor másnak,miért nem?

..és gondolom azért van a fórum, hogy bárki "beleugathasson", adott dolgokba...ha ez nem megfelelő, akkor kell zárt fórumot csinálni, ahol mások nincsenek ott.

Ha én mondtam volna ilyent másnak, akkor azért én is kaptam volna.

Mindössze nem hagyom magamat "leugatni"...és ez nem itt eltöltött idő kérdése szerintem.

Még mindég tanulnék..azért kérdezek. Emelem
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #3453 Dátum: 2012. Február 14. - 08:35:00 »

Ne haragudj...
1. nem osztom az észt..olvass vissza..nem értettem valamit és megmertem kérdezni.
2...és hozzátettem jópofin, hogy nem vauznék bele, de nem értem és erre kértem választ.

Erre Gaben közölte, hogy igen "beleugatok" mindenbe..

Nos ,ha neki lehet ez a stílus, akkor másnak,miért nem?

..és gondolom azért van a fórum, hogy bárki "beleugathasson", adott dolgokba...ha ez nem megfelelő, akkor kell zárt fórumot csinálni, ahol mások nincsenek ott.

Ha én mondtam volna ilyent másnak, akkor azért én is kaptam volna.

Mindössze nem hagyom magamat "leugatni"...és ez nem itt eltöltött idő kérdése szerintem.

Még mindég tanulnék..azért kérdezek. Emelem

Kérdezz nyugodtan, de lassíts egy kicsit.

Kötelességednek érzed minden topikhoz hozzászólni, ha kell, ha nem.
Az előbb olvastam pl a dám selejtezésről Gálos Csaba írását, mi értelme volt odatenni a helyeslő ikonokat egy majd másfél éves hozzászóláshoz? Jóváhagytad, amit az az ember írt, akinél valószínűleg senki nem ért jobban a témához a Kárpát-medencében?
Vagy az SP, PSP, FMJ apámfüle kérdések, amiről kötetnyi irodalom van és ha beguglizod a netre cca 500 oldalt ad ki.

Kicsit a fiamra emlékeztetsz, aki a faceboookon minden ismerősömet megkérte, hogy igazolja vissza, mert versenyeztek a negyedikes osztálytársaival, hogy kinek van több. Nem kell feltétlenül gyűjteni a hozzászólásokat, itt nem jár piros pont vagy kis ötös.

Arról meg nem is beszélve, hogy vannak kétségeim kezdővadász mivoltodról. Kezdő vadásznak nem szokták korábban átagyazni a fegyvereit. Erre magyarázat lenne, hogy ha lövész voltál korábban. Akkor meg nem értem a sok kérdést a kaliberekkel és lőszerekkel kapcsolatban.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3454 Dátum: 2012. Február 14. - 09:04:51 »

Az előbb olvastam pl a dám selejtezésről Gálos Csaba írását, mi értelme volt odatenni a helyeslő ikonokat egy majd másfél éves hozzászóláshoz? Jóváhagytad, amit az az ember írt, akinél valószínűleg senki nem ért jobban a témához a Kárpát-medencében?

Hoppá!!!! Itt kérem erős költői túlzással állunk szembe!! De azért köszönöm szépen a bizalmat Vigyorog
De szerencsére van még jó pár kollégám szerte kis hazánkban, aki még nálam is jobban ért a dámhoz Emelem

Forma4!
Légy szíves és kicsit rakj rendet a gondolataid között.
Ami a megjelenésed óta körülöttesd zajlik, az némelyekben (tegyük hozzá jogosan) erős kételyeket ébresztett.
Bevallom, magam sem látom tisztán, hogy mi vezérel amikor néha igen zavaros körülményeket vázolsz az írásaidban, ahol nem ritkán egyik közlésed üti valamely korábbi nyilatkozatodat.
Én nem azt mondom, hogy rossz ember vagy, de biztosan nem ártana egy laza önvizsgálat keretein belül ezt magadban tisztáznod, nehogy úgy járj, mint aki az autópályán szembe megy a forgalommal és bőszen lehülyéz óránként ezer embert 
Kacsint
Üdv: Gálos Csaba
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #3455 Dátum: 2012. Február 14. - 09:29:46 »

Kérdezz nyugodtan, de lassíts egy kicsit.

Kötelességednek érzed minden topikhoz hozzászólni, ha kell, ha nem.
Az előbb olvastam pl a dám selejtezésről Gálos Csaba írását, mi értelme volt odatenni a helyeslő ikonokat egy majd másfél éves hozzászóláshoz? Jóváhagytad, amit az az ember írt, akinél valószínűleg senki nem ért jobban a témához a Kárpát-medencében?
Vagy az SP, PSP, FMJ apámfüle kérdések, amiről kötetnyi irodalom van és ha beguglizod a netre cca 500 oldalt ad ki.

Kicsit a fiamra emlékeztetsz, aki a faceboookon minden ismerősömet megkérte, hogy igazolja vissza, mert versenyeztek a negyedikes osztálytársaival, hogy kinek van több. Nem kell feltétlenül gyűjteni a hozzászólásokat, itt nem jár piros pont vagy kis ötös.

Arról meg nem is beszélve, hogy vannak kétségeim kezdővadász mivoltodról. Kezdő vadásznak nem szokták korábban átagyazni a fegyvereit. Erre magyarázat lenne, hogy ha lövész voltál korábban. Akkor meg nem értem a sok kérdést a kaliberekkel és lőszerekkel kapcsolatban.
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #3456 Dátum: 2012. Február 14. - 09:45:04 »

Kérdezz nyugodtan, de lassíts egy kicsit.

Kötelességednek érzed minden topikhoz hozzászólni, ha kell, ha nem.
Az előbb olvastam pl a dám selejtezésről Gálos Csaba írását, mi értelme volt odatenni a helyeslő ikonokat egy majd másfél éves hozzászóláshoz? Jóváhagytad, amit az az ember írt, akinél valószínűleg senki nem ért jobban a témához a Kárpát-medencében?
Vagy az SP, PSP, FMJ apámfüle kérdések, amiről kötetnyi irodalom van és ha beguglizod a netre cca 500 oldalt ad ki.

Kicsit a fiamra emlékeztetsz, aki a faceboookon minden ismerősömet megkérte, hogy igazolja vissza, mert versenyeztek a negyedikes osztálytársaival, hogy kinek van több. Nem kell feltétlenül gyűjteni a hozzászólásokat, itt nem jár piros pont vagy kis ötös.

Arról meg nem is beszélve, hogy vannak kétségeim kezdővadász mivoltodról. Kezdő vadásznak nem szokták korábban átagyazni a fegyvereit. Erre magyarázat lenne, hogy ha lövész voltál korábban. Akkor meg nem értem a sok kérdést a kaliberekkel és lőszerekkel kapcsolatban.

Gálos Csaba írását olvastam (és ebből látszik nem csak hozzászólok, de visszamenőleg olvasok, próbálok infókat gyűjteni, tanulni)..nem akartam hozzászólni, mert ehhez csak fejet hajtani lehet...hát megtettem...mert úgy éreztem, hogy megérdemli.

Kezdővadász mívolt...elértetted, ...érthetetlenül fogalmaztam, lehet.
A korábban az előző hétről (nálam ez a korábban) beszéltem, hiszen itt is írtam, hogy akkor vettem a két fegyvert, azonnal elvittem emberhez, szétszedte átnézte, rendbe tette...és mivel mindkét fegyver tusa hosszú volt...levágott belőlük (repedt volt a sörétes tusa,eleve ezért mentem a vétel után azonnal hozzá...de ezt is nyomon követhettétek a nyűglődésem által)

Az az igazság, hogy az elején beraktak itt egyesek egy dobozba (bizalmatlanság stb.), vannak akik védtek, azok is le lettek hurrogva..itt adott embereknek nem lehet ellent mondani, mert az szentség törés...de ez nem is gond, hisz egy régi hierarchikusan felépült fórum...ez rendjén is van, csak, ha valaki megpróbál bekerülni, annak úgy néz ki, "vagy megszokik-vagy megszökik" Mosolyog Mosolyog.

Lehet nehéz eset vagyok, de sosem engedtem ( OK NÉLKÜL) megtaposni magam...és ezt nem is fogom.
Nem mindegy, hogy segítő szándékú negatív kritikát oszt valaki, vagy lekezelő modorban teszi mindezt (de ezt már írtam)



Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #3457 Dátum: 2012. Február 14. - 09:46:21 »

Tegnapi kazlazásról pár kép.




Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #3458 Dátum: 2012. Február 14. - 09:48:23 »

Eb! Le a kalappal!  Igen Piál Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #3459 Dátum: 2012. Február 14. - 09:51:57 »

Ez igen!  Igen Igen Igen   Gratulálok Nektek! 
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #3460 Dátum: 2012. Február 14. - 09:55:06 »

Kérdezz nyugodtan, de lassíts egy kicsit.

Kötelességednek érzed minden topikhoz hozzászólni, ha kell, ha nem.
Az előbb olvastam pl a dám selejtezésről Gálos Csaba írását, mi értelme volt odatenni a helyeslő ikonokat egy majd másfél éves hozzászóláshoz? Jóváhagytad, amit az az ember írt, akinél valószínűleg senki nem ért jobban a témához a Kárpát-medencében?
Vagy az SP, PSP, FMJ apámfüle kérdések, amiről kötetnyi irodalom van és ha beguglizod a netre cca 500 oldalt ad ki.

Kicsit a fiamra emlékeztetsz, aki a faceboookon minden ismerősömet megkérte, hogy igazolja vissza, mert versenyeztek a negyedikes osztálytársaival, hogy kinek van több. Nem kell feltétlenül gyűjteni a hozzászólásokat, itt nem jár piros pont vagy kis ötös.

Arról meg nem is beszélve, hogy vannak kétségeim kezdővadász mivoltodról. Kezdő vadásznak nem szokták korábban átagyazni a fegyvereit. Erre magyarázat lenne, hogy ha lövész voltál korábban. Akkor meg nem értem a sok kérdést a kaliberekkel és lőszerekkel kapcsolatban.

Még csak annyit

"Az előbb olvastam pl a dám selejtezésről Gálos Csaba írását, mi értelme volt odatenni a helyeslő ikonokat "

Nálam a kalap emelés, az nem helyeslést, hanem tisztelettel köszönés-t jelent

Lehet valamelyikünk nem jól értelmez dolgokat és ebből adódnak a félreértések...de ez azért had ne legyen mindig az én hibám...
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #3461 Dátum: 2012. Február 14. - 10:14:30 »

Még csak annyit

"Az előbb olvastam pl a dám selejtezésről Gálos Csaba írását, mi értelme volt odatenni a helyeslő ikonokat "

Nálam a kalap emelés, az nem helyeslést, hanem tisztelettel köszönés-t jelent

Lehet valamelyikünk nem jól értelmez dolgokat és ebből adódnak a félreértések...de ez azért had ne legyen mindig az én hibám...

Semmi gond.

Csak felesleges másfél éves írást beidézni. A 30-06 topikban pl mit értettél azon, hogy tegnap? Tegnap lőtt-e el Ádám több doboz lőszert? Szerinted? Ilyenekre értettem a fészbukos hasonlatot.

Nincs itt semmi hierarchia, meg régi-új ellentét, hidd el. A modiválasztáson pl bizalmat kaptak olyan olvtársak is, akik nem túl régen fórumoznak.
Naplózva
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #3462 Dátum: 2012. Február 14. - 10:25:43 »


    Gratula a terítékhez   Igen
    F@sza két kis kutymorgó,látom ők is elégedettek

      Emelem
Naplózva
Gyui69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #3463 Dátum: 2012. Február 14. - 11:08:07 »

Gratulálok a 3 rókához! Mosolyog
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3464 Dátum: 2012. Február 14. - 11:14:58 »

..bocsánat..nem bele vau-vauznék...de nem koslatásnak hívják a róka párzását?...csak kérdezem...nem leharapni a fejem.. Stoel
Harcos üdvözletem!

Lehet, hogy a bagzás eben az esetben szakmaiatlanul hangzik de én több irodalmi műben és újságcikkben is felleltem a róka vonatkozásában. Egyébként köszönöm az észrevételed és neked is hasonló szerencsét kívánok és várom az élménybeszámolódat(úgy készülj, hogy a Révai nagy lexikona már elő van készítve). Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 14. - 11:16:48 írta Németh Lajos » Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 [231] 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: