Oldalak: 1 ... 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 [206] 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726444 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #3075 Dátum: 2011. Augusztus 20. - 14:25:15 »

 Emelem
Még július végén esett ez a kis foltos. A vadőrünk pár nap múlva ugyanitt elejtett még egyet, ami még ennél is pigmentáltabb volt. Találkozott már valaki hasonlóval?


Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #3076 Dátum: 2011. Augusztus 20. - 21:51:50 »

Szervusz Godena! Emelem

Igen. 1981 ben lőttem Lóréven egy hasonlót. A gerezna ma is megvan, bár olyan rosszul készítették ki, hogy hozzá sem szabad nyúlni, mert törik a bőr.
A lábai a csuklóig, a fülei, a pofája az óra hegyéig  pöttyösek, a hasaalja rózsaszín!, a háta  a tiedhez hasonló csak több a folt rajta. Én télen lőttem, ezért sokkal vastagabb a farka, és vastagabb a szőre. Ha a koronaszőröket szétfújom alatta szinte fehér. Nagyon sajnálom, hogy ilyen rosszul készítették ki, mert tényleg érdekes.
Hat-hét éve  lőttem egy olyan szenes rókát amilyet még soha nem is láttam. Rá pár napra pedig egy valóban hatalmas és gyönyörű szőrű vöröset. Valahogy mind a kettő tönkrement a tímárnál! Fejvakarás
(Holnap este rakok fel róluk képet.)

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #3077 Dátum: 2011. Augusztus 20. - 22:34:05 »

Balatonudvariban az Operaház üdülőjébe/horgásztanyájába rendszeresen bejárnak a rókák a kerítés melletti nádasból.. Volt nem egy olyan év, hogy a süldő rókák az ebédlőbe is bemerészkedtek, és mint a kutya úgy koldulták a kaját!


Tavaly máj ultrahangon voltam a Kútvölgyi kórházban. Ott a 4. emeleten van az UH. Mikor kérdezte az orvos, hogy miért kell ez nekem, mondtam, hogy sokat találkozom rókával és megelőzés miatt kell, elmesélte, hogy nemrégen ott rohangált a 4.-en egy róka. Lent laknak a kórház udvarán.
Már mindenhol megjelennek, ahol táplálékot remélnek.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #3078 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 08:20:26 »

Szia Godena!
Nekem életem első rókája is ilyen babos volt! Nagyon örültem neki, a történet érdekessége, hogy 13 éves voltam és hajtásban esett. Sokáig őriztem a kikészített bőrét a szobám falán az ágyam fölött, de sajnos sz@rul lett kikészítve és tönkre ment! Abban az évben három ilyen babost ejtettem.
 Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3079 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 13:21:14 »

Emelem
Még július végén esett ez a kis foltos. A vadőrünk pár nap múlva ugyanitt elejtett még egyet, ami még ennél is pigmentáltabb volt. Találkozott már valaki hasonlóval?

Nyaranta süldőknél elő-elő fordul ez, felnőtt rókában még nem lőttem ilyet.
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #3080 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 21:32:55 »

Köszönöm a válaszokat!
Nálunk még senki sem találkozott ilyennel, azért is tettem fel érdekességként. A szülőkkel egyszer sem sikerült összeakadnunk, rájuk igazán kíváncsi lennék. Vajon ők is foltosak? Attila említette, hogy ő lőtt felnőtt rókában is babosat. Az egy igazi gereznakülönlegesség lehetett.
Télen majd megpróbálkozom a hívásukkal ezen a területrészünkön. (Remélem, hogy rókaapu egy hatalmas, aranyérmes...  Ördög )
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #3081 Dátum: 2011. Szeptember 07. - 14:20:03 »

Emelem
Még július végén esett ez a kis foltos. A vadőrünk pár nap múlva ugyanitt elejtett még egyet, ami még ennél is pigmentáltabb volt. Találkozott már valaki hasonlóval?


Szia!

Ilyen babossal még nem találkoztam, de mivel felénk régen komoly ezüst és sarkiróka tenyészet volt, ahonnét ki-ki szökött pár egyed, így ma is érdekes színváltozatú rókákkal lehet összefutni... lehet ez is valami hasonló történettel rendelkezik. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #3082 Dátum: 2011. Szeptember 07. - 14:23:16 »

Nálunk elég sok ilyen volt. Valószínűleg még van is.
Egyszer nekem valaki azt mondta, hogy kihevert rühösség.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #3083 Dátum: 2011. Szeptember 07. - 14:42:47 »

Halványabban, és ritkábban pettyezettet már többet lőttem én is.




Tegnap este egy megtárcsázott napraforgótarló szélén leselkedtem, elsősorban valami selejtbakban reménykedve. A környéken mindenhol csak kukorica és kukorica, ezért reméltem, hogy ide járnak az őzek legelészni. De sörétes is volt nálam, mert a tarlóra a közeli sertéstelep ülepítőjén tanyázó récék közül ugyancsak várható volt néhány.
Egy jóbarátom kibicként elkísért. Az út mellett, a szomszédos kukoricás takarásában foglaltunk lesállást.

A hatalmas tarlóra még kitűnő fényviszonyok között egy suta váltott ki, két szép gidájával, majd jó darabig semmi nem mozdult, csak néhány madarat láttunk. Aztán a szürkület kezdetén az őzek magasságában, tőlünk vagy 400 m-re, a kukorica mellett megmaradt  méternyi széles gazcsíkban mozgást vettem észre. Sokáig távcsöveztünk, mire kétséget kizáróan megállapítottuk, hogy róka szórakozik ott. Vagy a magas gazban forgolódott, vagy kijött a tarló szélére, de nagyjából egyhelyben matatott.
Mivel bakban már egyre kevésbé reménykedtem és a fény is gyorsan fogyott, elővettem a nyúlsírót. 3 strófát is fújtam, de a koma, bár ide-ide nézett, mégsem nem indult el felénk.
Ekkor a másik, (egyben utolsó) cselhez folyamodtam, ami a tarsolyomban volt még (és amit a helyzet lehetővé tett). Bellát Józsi őrizetére bíztam (szigorúan pórázra kötve) és a kukoricában próbáltam közelebb jutni a rókához.
A negyedik sorköz elég széles és tiszta volt, erőltetett menetben is viszonylag halkan sikerült a felére csökkenteni a távolságot. A kibújás viszont macerás volt, a félig száraz levelek erősen zörögtek, bármilyen óvatosan is próbálkoztam. Némi segítségemre volt azért a távolban elhaladó vonat zaja, de mire a napraforgóföldre kiláttam, a róka már erre figyelt.
Egy kicsit még vártam, amíg megnyugodott, és ismét a gaz felé indult, aztán a többi már simán ment, mint a karikacsapás. A cincogásnak nem tudott ellenállni, szépen, kocogva bejött vagy 40 lépésre, és amikor a halk füttyre megtorpant és felemelte a fejét, szügye közepébe kapta a kis golyót.



A récék nem jöttek lövésre, Bella munka nélkül maradt tegnap estére…
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3084 Dátum: 2011. Szeptember 07. - 19:41:05 »

Ravaszabb vagy, mint a róka, amit lépre csaltál!  Igen

Gratulálok!  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #3085 Dátum: 2011. Szeptember 07. - 20:05:57 »

Gratulálok!  Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #3086 Dátum: 2011. Szeptember 07. - 20:54:04 »

 S.Peti  Bion  Emelem
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #3087 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 09:39:36 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #3088 Dátum: 2011. Szeptember 11. - 17:36:25 »

Tegnap délelőtt fölhívott egyik barátom, hogy ha esetleg este nem tudnék aludni, akkor töltsük el hasznosan az alvásra szánt időt, és lámpázzuk meg a területüket egy kicsit.
A szót tett követte, és puskát, lámpát ragadva nekivágtunk az éjszakának!
20:30-kor már izzó szempárt keresve pásztáztunk a lámpával, de eléggé karcsú volt az eredmény.
23-ig csupán egy jókora fekete kandúrt hibáztam, és messze láttunk két rókát, de ők már áteshettek korábban a tűzkeresztségen, mert igen gyorsan elillantak amint a lámpa rájuk világított.
Közeledve a kísértetek órájához változott a helyzet, ugyanis egyre gyakrabban láttunk szikrázóan izzó szempárt világítani a lámpa fényében.
De rókára még mindig nem tudtam lövést tenni!
Volt amelyiknek egyszerűen csak szerencséje volt, és mire közelebb kerülhettünk volna belépett a biztonságos takarásba, de találkoztunk ismét olyan rókával is amelyik fejvesztve menekült a szokatlan éjjeli világosság elől.
Fél egy körül aztán megtört az átok, és sikerült egy idei kis kant meglőnöm.
Szerencsés, de rossz lövés volt, ugyanis az alsó állkapcsot találtam el, de a 222-es cseh lőszer szépen expandált, és a rudi így helyben maradt.
Alig 20 perc múlva már a második róka is terítékre került.
Nemsokkal ezután hibáztam egy szépen, keresztben álló rókát kb 130-140m-ről.
(Hogy hova lőttem, most sem tudom, mivel úgy éreztem hogy jól rajta voltam.)
Kerültünk még egyet, és fél kettő körül hazafelé fordítottuk az autó orrát.
Az egyik elkerülő szakasz körforgalmában rám szólt a barátom, hogy ugyan csináljak már még egy kört ha nem gond.
Az újabb kör egy szerencsésen meglátott rókát eredményezett, melyre ki is fordultunk.
A róka szerencsétlenségére megvárt minket. Gyorsan kiléptem az autóból, és már ment is a lövés.
Sajnos egy kicsit túl gyorsan is, mert a következő pillanatban már egyértelmű volt hogy lágy lövést kapott a vörös, és becsúszott egy fás, gazos részre.
J-al gyorsan döntöttünk, hogy most nem megyünk rá a rókára, majd csak reggel.
Úgy okoskodtunk, hogy most hagyni kell, mert ha rámegyünk kizavarjuk a világból, ha viszont nem bolygatjuk, az első számára biztonságosnak vélt helyen megfekszik.
A reggeli kimenetel kicsit csúszott ugyan, de kora délelőtt már ott voltunk hárman, két kutyával.
J fia elállta a facsoport túloldalát (biztos ami biztos alapon), mi a két vizslával a rálövés helyére mentünk.
Jó jel volt, hogy elég sok vért találtunk a rálövés helyén is, és a menekülési útvonalat is jól láthatóan kente a róka.
Mint utóbb kiderült, nem csak gyomrot ért a lövés, de a jobb combot is eltaláltam igen magasan.
Ezzel a lövéssel elment még kb 80-90 métert, és egy kerítés alatti átereszben feküdt meg a rudi.
A tegnapesti vadászat mérlege: láttunk kb 15-16 rókát, ellőttem öt töltényt, esett 3 róka, volt 1 róka hibázás, és egy macsek hibázás.

"elment még kb 80-90 métert, és egy kerítés alatti átereszben feküdt meg a rudi." :

Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #3089 Dátum: 2011. Szeptember 11. - 20:13:27 »

Gratulálok Wipe!  Emelem  Igen Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Oldalak: 1 ... 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 [206] 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: