Oldalak: 1 ... 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 [199] 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726424 alkalommal)
Tikosi vadőr
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18



« Új üzenet #2970 Dátum: 2011. Július 11. - 10:39:15 »

Gratulálok én is!
Had' kérdezem meg mekkora területet jártatok be?
Naplózva

Medvét és elefántot soha...
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #2971 Dátum: 2011. Július 11. - 16:56:53 »

Gratulálok én is!
Had' kérdezem meg mekkora területet jártatok be?


A területünk 6000 ha, ebből körülbelül 3500-4000 ha-t.
Mehetünk volna még, de nincs még minden tábla learatva. Majd ha ezek is le lesznek vágva akkor lehet igazán nagyot vadászni.
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2972 Dátum: 2011. Július 11. - 18:04:30 »

Tegnap éjjel megtartottuk az első lámpázást.
Tarlókon, rétek is tökéletesen lehetett látni, ennek köszönhetően igen nagy teríték sikeredett. 14 db süldőrókát, és 2 öreg róka került terítékre.

Lőtávok 5-200 m közt volt. Kaliber 22-250 rem
Képeket inkább nem készítettem, kicsit megviseltek voltak a rókák a 22-nek hála.

Gratulálok!

 Emelem Igen
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2973 Dátum: 2011. Július 11. - 18:19:20 »

Gratulálok Dobba!  Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #2974 Dátum: 2011. Július 11. - 18:26:52 »

Köszönöm Emelem
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #2975 Dátum: 2011. Július 11. - 19:33:13 »

Tegnap éjjel megtartottuk az első lámpázást.


Gratulálok!   Emelem
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #2976 Dátum: 2011. Július 12. - 16:58:28 »

Gratulálok!  Emelem
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
Tikosi vadőr
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18



« Új üzenet #2977 Dátum: 2011. Július 14. - 08:17:46 »

A területünk 6000 ha, ebből körülbelül 3500-4000 ha-t.
Mehetünk volna még, de nincs még minden tábla learatva. Majd ha ezek is le lesznek vágva akkor lehet igazán nagyot vadászni.

... Most, hogy kezd csökkenni a rókáknak a takarás, mennyire gondoljátok az állomány sűrűséget (100ha/db)?

Ha használod az idézet gombot, egyszerűbb lesz kitalálni kinek válaszoltál, kitől kérdeztél. A kapcsoszárójeles /quote után kezdj írni.

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 14. - 08:58:47 írta Voldemort » Naplózva

Medvét és elefántot soha...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2978 Dátum: 2011. Július 14. - 09:55:51 »

Gondoltam, kipróbálom az új távcsövet, ezért tegnap este kimentem egy kaszálóra vadászni. A területet hónapok óta nem vadászta senki, mert akkora volt a víz, majd a fű, hogy nem lehetett látni semmit. Nemrég volt kaszálva/fölbálázva, így a bálák remek takarást nyújtottak, de a bálák között jól is láttam. Szépen be is álltam egy körbála mellé és gyönyörködtem a (majdnem) telihold által megvilágított tájban. Fél tíz körül aztán hallottam valami motoszkálást a tőlem nem messze húzódó bokros fasor felől. Cincogtam egyet és pár pillanat múlva kiugrott a bokrok közül egy süldő róka és felém figyelt egy-két percig. Utána találhatott valamit a fűben, mert elkezdett kaparni, meg ugrálni egy kb. fél nm-es körben. Ekkor céloztam és amikor egy pillanatra megállt, elengedtem a lövést. A távcsőben láttam, hogy fölötte ment el a lövedék, de a róka nem nagyon zavartatta magát. Töltöttem, céloztam és ... most már helyben maradt a koma. A második lövésem, amikor más egy kicsit lejjebb fogtam a célkeresztet, a lapocka felső harmadában talált -a megcélzott rész fölött kb. 3-5cm-el. A 11,7gr-os cseh lőszer megtette a hatását Figyelmes olvasás Gondolkodtam, hogy mi lehetett a baj, aztán rájöttem:150 méterre lett belőve a puska, de a róka tőlem 40-50m-re lehetett, így elsőre ellőttem felette. Később jött volna még két róka, de Zizike rájuk mordult, így azok hülyék lettek volna közelebb jönni. Tasli

Zizi az elején még meg-megmorogta, ha valamit meglátott(nem mindent takart a bála előle Ördög), de utána már nem folytatta ezt a hülyeségét és akkor már zavartalanul gyönyörködhettem a látványban-de róka akkor már nem jött több.(Ettől függetlenül meglátszik a vizslán, hogy többet jutunk ki mint eddig, mert minden alkalommal egy kicsit élvezetesebb vele vadászni.)
Érdekesség a dologban, hogy ez a kaszáló már valami tájvédelmi programba tartozik, emiatt úgy kaszálták, hogy 100m-ként meghagytak egy kb. 5-10m-es csíkot. Hihetetlen mennyiségű vadat láttam ezek mellett(főként őzeket, de világosban még fácánokat, majd sok nyulat, sündisznót, és több rókát). Láttam egy szinte teljesen fekete bakot is, aminek alig ért a füle fölé az agancsa, viszont olyan vastag volt a szára, hogy holdvilágnál is feltűnő volt-ez a bak olyan 20m-re legelészett tőlem.
A másik érdekesség, hogy ez a rész a terület vizes része, több turjánban most is áll a víz, emiatt rengeteg a szúnyog. Feketeerdő olvtárstól olvastam régebben, hogy a szegfűszegolaj jó szúnyogriasztó, így vettem egy fiolával és kipróbáltam. Gyerekek!-egy csodával felért, hogy mennyire nem érdekeltem a vérszívókat! Nyihi Nyihi Nyihi (Pedig voltak rendesen, mert a döngicsélésük majdnem elnyomta a tücsökciripelést.)

Mindent összevetve, a távcső jól szerepelt, szépen láttam benne, az idő jó volt, rókát is lőttem... jó volt kint lenni. Wave
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 14. - 10:46:14 írta St.Girgesz » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #2979 Dátum: 2011. Július 14. - 10:08:22 »

Mindent összevetve, a távcső jól szerepelt, szépen láttam benne, az idő jó volt, rókát is lőttem... jó volt kint lenni. Wave


Gergő! Emelem

Szegfűszegolajat hol vettél?
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2980 Dátum: 2011. Július 14. - 10:18:09 »

Gergő! Emelem

Szegfűszegolajat hol vettél?

Itt Lajosmizsén egy bio-boltban. Ugyanolyan üvegben van, mint a párologtató illóolajok és az összetevőknél csak ennyi van: 100% szegfűszegolaj Bion kemény 1000ft-volt, de pár csepp egy papírzsepire, utána végigkentem magam és olyan átható illatpajzs vett körül, ami több volt, mint amire számítottam Ördög Tényleg egy szúnyog sem csípett meg!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #2981 Dátum: 2011. Július 14. - 10:20:04 »

Itt Lajosmizsén egy bio-boltban. Ugyanolyan üvegben van, mint a párologtató illóolajok és az összetevőknél csak ennyi van: 100% szegfűszegolaj Bion kemény 1000ft-volt, de pár csepp egy papírzsepire, utána végigkentem magam és olyan átható illatpajzs vett körül, ami több volt, mint amire számítottam Ördög Tényleg egy szúnyog sem csípett meg!

 Vigyorog
Akkor ezt én is kipróbálom!
 Emelem
Naplózva
Tikosi vadőr
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18



« Új üzenet #2982 Dátum: 2011. Július 14. - 10:52:55 »

Gondoltam, kipróbálom az új távcsövet, ezért tegnap este kimentem egy kaszálóra vadászni. A területet hónapok óta nem vadászta senki, mert akkora volt a víz, majd a fű, hogy nem lehetett látni semmit, de  nemrég volt kaszálva/fölbálázva, így a bálák remek takarást nyújtottak, de a bálák között jól is láttam. Szépen be is álltam egy körbála mellé és gyönyörködtem a (majdnem) telihold által megvilágított tájban. Fél tíz körül aztán hallottam valami motoszkálást a tőlem nem messze húzódó bokros fasor felől. Cincogtam egyet és pár pillanat múlva kiugrott a bokrok közül egy süldő róka és felém figyelt egy-két percig. Utána találhatott valamit a fűben, mert elkezdett kaparni, meg ugrálni egy kb. fél nm-es körben. Ekkor céloztam és amikor egy pillanatra megállt, elengedtem a lövést. A távcsőben láttam, hogy fölötte ment el a lövedék, de a róka nem nagyon zavartatta magát. Töltöttem, céloztam és ... most már helyben maradt a koma. A második lövésem, amikor más egy kicsit lejjebb fogtam a célkeresztet, a lapocka felső harmadában talált. A 11,7gr-os cseh lőszer megtette a hatását Figyelmes olvasás Gondolkodtam, hogy mi lehetett a baj, aztán rájöttem:150 méterre lett belőve a puska, de a róka tőlem 40-50m-re lehetett, így elsőre ellőttem felette. Később jött volna még két róka, de Zizike rájuk mordult, így azok hülyék lettek volna közelebb jönni. Tasli

Zizi az elején még meg-megmorogta, ha valamit meglátott(nem mindent takart a bála előle Ördög), de utána már nem folytatta ezt a hülyeségét és akkor már zavartalanul gyönyörködhettem a látványban-de róka akkor már nem jött több.(Ettől függetlenül meglátszik a vizslán, hogy többet jutunk ki mint eddig, mert minden alkalommal egy kicsit élvezetesebb vele vadászni.)
Érdekesség a dologban, hogy ez a kaszáló már valami tájvédelmi programba tartozik, emiatt úgy kaszálták, hogy 100m-ként meghagytak egy kb. 5-10m-es csíkot. Hihetetlen mennyiségű vadat láttam ezek mellett(főként őzeket, de világosban még fácánokat, majd sok nyulat, sündisznót, és több rókát). Láttam egy szinte teljesen fekete bakot is, aminek alig ért a füle fölé az agancsa, viszont olyan vastag volt a szára, hogy holdvilágnál is feltűnő volt-ez a bak olyan 20m-re legelészett tőlem.
A másik érdekesség, hogy ez a rész a terület vizes része, több turjánban most is áll a víz, emiatt rengeteg a szúnyog. Feketeerdő olvtárstól olvastam régebben, hogy a szegfűszegolaj jó szúnyogriasztó, így vettem egy fiolával és kipróbáltam. Gyerekek!-egy csodával felért, hogy mennyire nem érdekeltem a vérszívókat! Nyihi Nyihi Nyihi (Pedig voltak rendesen, mert a döngicsélésük majdnem elnyomta a tücsökciripelést.)

Mindent összevetve, a távcső jól szerepelt, szépen láttam benne, az idő jó volt, rókát is lőttem... jó volt kint lenni. Wave


Üdv!
Először is gratulálok, szép este lehetett valóban!
Másodszor nem tudom milyen kaliber tartozik a 11.7g-hoz, de 40-50 méteren kb. -0,5- és +1,5cm között kéne hordania, ha tényleg 150-re van belőve(kalibertől függően). Én a helyedben lőnék vele lőlapra.
 Emelem
Naplózva

Medvét és elefántot soha...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2983 Dátum: 2011. Július 14. - 11:03:40 »

Üdv!
Először is gratulálok, szép este lehetett valóban!
Másodszor nem tudom milyen kaliber tartozik a 11.7g-hoz, de 40-50 méteren kb. -0,5- és +1,5cm között kéne hordania, ha tényleg 150-re van belőve(kalibertől függően). Én a helyedben lőnék vele lőlapra.
 Emelem

Üdv!

Egy 7,62*54R kaliberű FÉG Mauserem van. A távcső most lett felrakva, emiatt frissen van belőve a puska(lőtéren 5-ből 5 lövésem 3cm-en belül volt) Wave
Szerintem inkább az én célzásomban lehetett a hiba, nem a puskában(távolságbecslés, holdfény, rutintalanság Bion)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Tikosi vadőr
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18



« Új üzenet #2984 Dátum: 2011. Július 14. - 14:54:01 »

Üdv!

Egy 7,62*54R kaliberű FÉG Mauserem van. A távcső most lett felrakva, emiatt frissen van belőve a puska(lőtéren 5-ből 5 lövésem 3cm-en belül volt) Wave
Szerintem inkább az én célzásomban lehetett a hiba, nem a puskában(távolságbecslés, holdfény, rutintalanság Bion)

Örülök ha ezzel nyugtázod..

Amúgy nekem is volt hasonló esetem a minap. Figyeltem egy rókát a kaszálón, de nem tudtam hozzá közelíteni.  Fölé lőttem bő 200m-ról a rókának, de nem igazán érdekelte.  Vadász Odébb ugrott nézte a helyet ahova csapódott a lövedék, aztán egerészett tovább. A második lövésnél aztán már nem ment sehova...
Naplózva

Medvét és elefántot soha...
Oldalak: 1 ... 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 [199] 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: