Oldalak: 1 ... 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 [197] 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726438 alkalommal)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #2940 Dátum: 2011. Június 23. - 04:04:16 »

Szervusztok!

Egy különleges vadászélményemet szeretném megosztani.

Igazából sem a helyzet, sem az eredmény nem indokolja, hogy itt megjelenjen, de egy dolog számomra nagyon emlékezetessé teszi: az első - eredményes - vadászatom volt a Fiammal!


Drusza!
A helyzet is, és az eredmény is azt kívánja hogy megosszad velünk!
Gratulálok, és kívánom hogy sok hasonló kellemes vadászélményben legyen részetek!  Emelem   Igen
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #2941 Dátum: 2011. Június 23. - 13:37:19 »

Szervusztok!

Egy különleges vadászélményemet szeretném megosztani.

Igazából sem a helyzet, sem az eredmény nem indokolja, hogy itt megjelenjen, de egy dolog számomra nagyon emlékezetessé teszi: az első - eredményes - vadászatom volt a Fiammal!

Vadkárelhárítás volt a feladatunk, az elnök megengedte, hogy kísérőként a csemete is velem legyen. Ebből kifolyólag nem is készültünk hajnalig maradni, bár a főnök (Anya) sokáig elengedett minket. (Kitört a szünet...) Kértem, hogy olyan lesre kerüljünk, ahol nem lesz se közel, se távol szomszédunk, így nem zavarunk senkit a korai távozással. (és a biztonságérzetem is nőtt egy kicsit...)

Kb. 5 órakor másztunk fel a tejes búza szélén lévő lesre és egy jó órán át csendesen beszélgettünk. A téma: Mire vadászunk és miért? Szóba került a disznók által okozott kár, de a ragadozók is. Fél hét körül, egy kicsit hangos figyelmeztetés hangzott el: "APA! Róka! Nem, rókák!!!" Nyugalomra intés után már ketten távcsöveztük -mint később kiderült- a szukát és kölykét. A szemfüles "Sentinel" a keresővel, én a céltávcsövön keresztül. Még messze voltak, de felénk tartottak. Érdekes lélegzetvételeknek voltam fültanúja... Olyan 80-90 méterre becsültem a távot, amikor úgy láttam, hogy itt az ideje a lövésnek. Az élen kocogó szukát egy pillanat alatt küldte az egerektől és bamba nyúlfiaktól hemzsegő túlvilágra a 7x64-es Sako HH. A kölyke egy gyors iramodás után megállt és tétován nézelődve várakozott. Ekkor érte a lövés, szinte elseperte az útról. Rövid várakozás és hüvely-gyüjtögetés után leszálltam a lesről és a fiam irányítását követve, a helyszínre mentem. Természetesen élettelenül találtam mindkét rókát. Lejött Péter is, megszemlélni az eredményt. Elbúcsúztattuk a két rókát, megköszöntük a vadászélményt, amit az életük árán szereztünk. Ekkor vettem észre, hogy elkámpicsorodott és nagyon sajnálja őket. ÉS itt vettem hasznát, egy, a Fórumon olvasott gondolatnak: Sajnáljuk őket, de a fácán és nyúl szülők is sajnálják a "gyerekeiket". Most sok-sok nyúl és fácán nekünk is köszönheti, hogy felnőhet. Ebben megnyugodva, eltakarítottuk a rókákat és számolva a lépéseket (120), ismét feltelepedtünk a lesre. 11-ig maradtunk, disznót nem is hallottunk és egy nagyon maradandó vadászélménnyel gazdagabban hazaautóztunk.

Hát ennyi. Ahogy mondani szoktam: Kis lépés ez az emberiségnek, de nagy lépés nekem...


A kölyökről nem készült kép, nem volt publikus...


Szervusz!

De bizony, hogy itt a helye! Nagyon szép történet, és különben is: Mi lenne ettől szebb dolog valaki életében, mint az első vadászélménye a fiával? Tudod, sajnos nekem már jó ideje nem lehet velem az Apám, de biztosan nem felejtem, amikor először vitt ki az erdőre magával!
Örülök, hogy megosztottad velünk. Sok-sok szép élményt kívánok még Nektek így együtt!  Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #2942 Dátum: 2011. Június 23. - 20:12:35 »

Péter!
Gratulálok!
Számos rókát lőttem már, de nekem is az a legemlékezetesebb, amit a gyermekeim jelenlétében ejthettem el!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2943 Dátum: 2011. Június 23. - 20:59:01 »

Gratulálok a rókákhoz!  Igen
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #2944 Dátum: 2011. Június 23. - 21:56:38 »

Köszönöm!
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2945 Dátum: 2011. Június 24. - 00:48:15 »

Szervusztok!

Egy különleges vadászélményemet szeretném megosztani.Hát ennyi. Ahogy mondani szoktam: Kis lépés ez az emberiségnek, de nagy lépés nekem...

 Igen
Derék vadászembert nevelj a fiadból is!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #2946 Dátum: 2011. Június 26. - 18:22:37 »

Üdv!

Ma hajnalban rám mosolygott a vadászszerencse, többszöri róka hibázás után sikerült terítékre hoznom egy szuka rókát. Már már azt hittem, hogy képtelen lettem a róka vadászatra Vigyorog mikor megtört a jég. Tegnap este futottam vele össze először, de akkor ő volt az ügyesebb, nem jutottam lövéshez. De ma végre...



 Emelem
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2947 Dátum: 2011. Június 26. - 18:47:09 »

Üdv!

Ma hajnalban rám mosolygott a vadászszerencse, többszöri róka hibázás után sikerült terítékre hoznom egy szuka rókát.

 Igen Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #2948 Dátum: 2011. Június 26. - 18:52:48 »

Tegnap este futottam vele össze először, de akkor ő volt az ügyesebb, nem jutottam lövéshez. De ma végre...

Ez így van rendjén!  Egyszer kopp, máskor hopp...    Kacsint   Emelem
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #2949 Dátum: 2011. Június 26. - 20:20:46 »

Gratulálok!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #2950 Dátum: 2011. Június 26. - 22:17:21 »

Köszönöm mindenkinek!  Mosolyog Emelem
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2951 Dátum: 2011. Július 04. - 13:27:50 »

Gratulálok Fox87!  Igen
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2952 Dátum: 2011. Július 04. - 14:10:13 »

Üdv Mindenkinek!

Tegnap esti élményeimet szeretném megosztani Veletek!

Tegnap egész nap terveztem az esti vadászatot, igazából az időjárástől tettem függővé. Szívem szerint rókát szerettem volna elejteni. Nagyon szomorkás idő volt egész nap, volt amikor eleredt az eső. Reménykedtem benne, hogy estére eláll. Sajnos este is csipegett-csöpögött. Annyira a rókákon járt az eszem, hogy a barátnőmmel egy fedett lesre irtuk be magunkat. Terepszemlére sajnos mostanában nem jut időm, ezért spontán ültünk ki egy általam és a rókák által is kedvelt területre. Amikor odaértünk, teljes boldogság kerített hatalmába, a les környékén frissen kaszálták területeket vélek felfedezni. Felmásztunk a lesre elhelyezekedtünk, kihoztuk magunkkal "Lajcsit" is a 3 hónapos magyar vizslámat, ő a jövő generáció! Had tanuljon, füleljen.  Kacsint Miután elhelyezkedtünk, újra kicsit rájött az eső, de valami gyönyörű volt a táj, finom illatok, ez az igazi vadászat! Pár perc múllva egy gólyára lettünk figyelmesek, egerészett, békázott a frissen kaszált lucernán, kb. 300 méterre. Valami gyanús lehetett neki, mert nagyon az erdő felé nézelödött. Egyszer csak egy árnyat fedezek fel a lucerna melletti borozdában. Jól megtermett, rühes kanróka iparkodik a lucernába, egerészni! A gólya nem foglalkozott vele, pedig 10 méternél nem lehetett több már közöttük. A róka se foglalkozott vele, irány a lucernatábla közepe. Nézegettem a keresőben, messze van. Cincogok neki, nem foglalkozik vele. Talán pár perc telt el és már zsákmányolt is egy egeret, hamar le is nyelte! Már talán fél óra is eltelt és holt nyugodtan egerészik a róka koma, a gólya már elrepült! Tervet eszeltem ki! A les mellett indult egy napraforgó tábla, ha azon fel cserkelek, akkor ha a róka nem szúr ki, akkor attól a lucernától, ahol Ő egerészik, attól kb 100 méterre lennék! Onnan meg majd megpróbálom meglőni, ha eljutok a bokrokig, akkor támasztásból, ha nem akkor meg kézből, ha meg elugrik, akkor így jártam! A gondolatomat tettek követték! Talán 20 métert mentem a méter harmincas szotyiban és már "tökig" vízes voltam, de nem baj, tovább előre. Szépen óvatosan lépésről-lépésre közelítettem a róka felé, ő meg semmitől sem zavartatva egerészett. Kb. olyan 100 méterre lehettem tőle, amikor megindult felém kocogva, a szelem jó volt, tudtam, ha nem vesz észre, a széllel nem lesz baj! Amikor megindult az irányomba, egyből letérdepeltem a szélső sorközben, kibiztosítottam a puskát, feltámasztottam a könyökömet a térdemre és céloztam a rókát! Talán 70 méterre lehetett, amikor keresztbe állt és elengedtem a 11.7-es (LM) Hornady-t! Nagyon nagy durranás, hallom a becsapódást! A róka koma nem mozdul! Hamar odalépek hozzá, elmondok pár szép szót magamban, nézegetem, sajnálom szegényt, de ma én voltam az ügyesebb, túl jártam a ravaszdi eszén! Visszamásztam a lesre, gratulált a barátnőm. A vadászláz már elmúlt belőlem. Közben őzek jöttel elő! Suta és gidája. Talán 10 perc tellik el, amikor újabb ravaszdit látok meg! De nagyon messze van! Cincogok neki, nem foglalkozik vele, meg szerintem nem is hallotta meg. 10 percet mutatja magát és elnyeli a nádasos árok. Már erős szürkület volt, amikor egy árnyat veszek észre tőlem jó 150 méterre! Kereső fel! Disznóóóóó! Jó 60 kilós egyes kansüldő! Puskát fel, kibiztosítom, célzom, de belép a bokrok takarásába. Talán 1 perc múllva újra megmutatja magát, de nem akar megállni! Célzom, füttyentek neki, de nem érdekli, még kicsit jobban lelassult, a kukoricába tart. Amikor a célkereszt a nyakán van elengedem a golyót, de érzem, hogy elé húztam! Nagy durranás, süvít a lőszer, semmi becsapódás, már érzem, hogy nem talált! Vártam körülbelül 5 percet, lemásztam a lesről, megyek a rálövés helyére. Nem találok semmit, se vért, se szőrt, se elugrás helyét. Végigjártam az árkokat és a teljes környéket, de nem találtam semmit! Sajnos elhibáztam!

Kívánok minden kedves vadásztársnak hasonló szép élményeket!

Üdvözlettel

K. Ádi

U.i.: A róka kómát majd felteszem a ballisztika topikba, aki kíváncsi rá! Ja és a Lajcsi végigaludta az egész vadászatot!  Mosolyog   
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #2953 Dátum: 2011. Július 04. - 15:35:27 »

Ádi, gratulálok!
Igazi élmény lehetett. Nem csak neked, hanem a barátnődnek is, aki a lesről kísérhette minden mozdulatotokat.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #2954 Dátum: 2011. Július 04. - 18:37:08 »

Üdv Mindenkinek!

Tegnap esti élményeimet szeretném megosztani Veletek!


Gratulálok!   Emelem
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Oldalak: 1 ... 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 [197] 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: