Oldalak: 1 ... 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 [193] 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726447 alkalommal)
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #2880 Dátum: 2011. Május 04. - 01:42:23 »

Szia Godena,

csak az érez így,aki igaz vadász!!!

...annyit tudok tanácsolni,hogy ha holnap (ma) lesz időd,és van jó kutyád,vagy kutyás ismerősöd,menjél/menjetek ki sörétes puskával...,

Mert bizony én is így tettem 2éve,egy nyári tarlózáson ,este felé,az árok szélénél meglőttem egy kölyök rókát (3-4hónapos!), 243-as Winchester 6,5-os S-B sp lőszerrel, kb. 90méterről...látom,hogy felbukfencezik,de még csak kapkod erre-arra...gyorsan szaladok oda...kb. 10méterre lehettem amikor észrevett...látom,hogy lapocka mögött van a belövés,és a túlsó lapocka pedig ellőve (kicsit srégen állt)...és a koma elkezd kepesztetni az árok felé,ahol bozót van...célzok...durrr...látom,hogy pár centivel a róka felett porzik a tarló... (brrrr).... töltök újra...de ezt már nem várta meg,hallom,hogy bent zörög a sűrű bozótosba...mi tévő is legyek...ezt így nem hagyhatom...tudtam,hogy édesapám kivitte magával a tacskó kutyánkat (jó kotorékos kutyánk)...hívom telefonon édesapám, mondja hol van stb..., kb.20perc múlva meg is érkezünk...kutyát rátettem a a csapára,el is tűnt...csak nem jön vissza 10perc után...hát lesz ami lesz,négy kézlábon be a bokorba,követve a vércsapát...mentem 10métert,s egyszer csak hallom,hogy az árokból, mélyről ugatás...szóval ezért nem jött vissza a tacskónk...lent van a kotorékban...már besötétedett amikor kijött...egy pár sérülés volt rajta...mit is csináljak...gondolkodtam...abban bíztam,hogy talán sikerült neki lefojtani a rókát...de nem igen aludtam az éjjel...

...másnap reggel 8körül, fogtam a sörétes puskám,meg két tacskó kutyánkat,és újból a helyszínen voltam...kutyák nem mentek be a kotorékba,ami furcsa volt,hanem a kotoréktól kicsit távolabb, olyan derékig érő gazos felé siettek el...és 5másodperc...hallom az ugatásuk... azt a mindenit,gondoltam magamban,aztán siettem feléjük... amíg élem nem felejtem el a látványt...a két kutya ugatta,forgatta szerencsétlen kölyök rókát,mely még tudott védekezni,s az oldalán láttam a belövés,a másikon a kilövés helyét...  aztán amikor a kutyák úgy helyezkedtek,megszólalt a kezemben a 12-es Shul,és pontot tett az események végére...

(Annyit még zárójelben,hogy ezután döntöttem el,hogy vegyescsövű puskát fogok venni...így is lett...igaz azóta nem kellett használnom ilyen vagy hasonló esetekben...de az biztos hogy ha akkor velem a vegyescsövűm van, 20méterről meglövöm a sörétes csővel a rókát...)


 Emelem  Peti 
Naplózva
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #2881 Dátum: 2011. Május 04. - 21:46:45 »

Nem semmi mit kibírnak. Bezzeg az ember egy horzs lövésbe is bele hal.
Naplózva

davidde
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #2882 Dátum: 2011. Május 04. - 21:55:35 »

Az nem mindig biztos.
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2883 Dátum: 2011. Május 11. - 11:00:49 »

Üdv Mindenkinek!

Tegnapelőtt sikerült elejtenem a ravaszdit!



Egy nádasos terület melletti lesre ültem fel. 19.30 körül megjelent egy öreg, visszarakott agancsú bak. Sokáig nézegettem, mert nálunk csak azt lehet!  Mosolyog Egyszer csak beugrott a nádba. Gondoltam róka vagy disznó lesz. Szépen meg is jelent egy róka. Körülbelül 50 méterre lehetett, amikor megcéloztam és elengedtem a 11.7-es Sako SHH-et! Nagy porfelhő, a róka ijedtében, akkorát ugrott, hogy azt élmény volt látni. Abban a pillanatban már futott is, mint valami kis villám. Új lőszert tettem a csőbe és figyeltem a rókát. Körülbelül elszaladhatott 150métert, amikor megállt egy viszonylag tisztább placcon, leült és tisztítani kezdte magát! Ebben a pillanatban újra megszólalt a puskám, de ekkor már nem vétettem el. Lemásztam a lesről, odamentem hozzá. Végtisztesség után, megvizsgáltam a lövés helyét, nyak alsó részén érte a lövedék. Kép minőségéért elnézést, ennyit tudott a telefon.

Vadászüdv

K. Ádi

Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2884 Dátum: 2011. Május 11. - 12:29:29 »

Üdv Mindenkinek!

Tegnapelőtt sikerült elejtenem a ravaszdit!


Szia Ádi!

Gratulálok!

ui: 50-ről elhibázod, majd 150-ről meglövöd, ez ám az akadálypálya. Biztos nem talált az első lövés?
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 11. - 12:30:35 írta Pyrus » Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2885 Dátum: 2011. Május 11. - 12:58:03 »

Köszönöm a gratulációt!

Nem találtam el az első lövéssel, ez biztos, nem is értettem a hibázás okát, de megvizsgáltam a rókát és ott volt rajta csak lövés, ahova a második lövésnél céloztam. Az első lövés utáni nagy ijedtségben átszaladt egy vizes területen, emiatt igencsak vizes lett a bundája, miután megállt, emiatt kezdte nyalogatni magát. Ez lett a veszte.
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #2886 Dátum: 2011. Május 11. - 13:09:20 »

Ádi szép lövés, gratulálok!  Igen Emelem
Nem lehet, hogy ilyen közelről alá ment a lövedék?  Vállat von
Én is jártam így tavaly.
Naplózva
BigBuckHunter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #2887 Dátum: 2011. Május 11. - 18:52:22 »

Ádi gratulálok.  Igen Igen Igen
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2888 Dátum: 2011. Május 11. - 19:49:40 »

Köszönöm a gratulációkat!  Igen

Ádi szép lövés, gratulálok!  Igen Emelem
Nem lehet, hogy ilyen közelről alá ment a lövedék?  Vállat von
Én is jártam így tavaly.

Szerintem kicsit fölé húztam és mivel igen vékonyka alapvetően a róka, elég is volt már a hibázásomhoz. 
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #2889 Dátum: 2011. Május 11. - 21:55:09 »

Ádi, gratulálok!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2890 Dátum: 2011. Május 13. - 07:26:24 »

Köszi szépen Godena!
Amúgy a Simontornya alatti nádasoknál esett!
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #2891 Dátum: 2011. Május 13. - 08:00:57 »

Ádi szép lövés, gratulálok!  Igen Emelem
Nem lehet, hogy ilyen közelről alá ment a lövedék?  Vállat von
Én is jártam így tavaly.


Csupán kukacoskodás, de ilyen közelről inkább fölé megy a lövedék mint alá  Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2892 Dátum: 2011. Május 13. - 13:55:03 »


Csupán kukacoskodás, de ilyen közelről inkább fölé megy a lövedék mint alá  Emelem

Hátha azt vesszük, hogy általában az általános felhasználású golyós vadászfegyvereket 50 m-en +1,5-2 cm re lövik be, akkor bizony igazad van.
 Wave

Ui.:
Ádi  Igen
Sokszor az ember a közeli célokat nem veszi oly komolyan. Én legtöbb hibázásom, sőt sajnos sebzésem is 30 méteren belül volt, igaz 150 fölé nem igen lövök.
 Wave
Naplózva

Üdv End
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2893 Dátum: 2011. Május 13. - 15:45:19 »


Csupán kukacoskodás, de ilyen közelről inkább fölé megy a lövedék mint alá  Emelem

A csőtorkolat ugye eleve 4-5 cm-el a szálkereszt alatt van. Belövéstől függően 25-30m távolságig alacsonyat lő a puska, utána 150-170m-ig (vagy amire be van lőve) magasat, aztán megint alacsonyat.

Én főleg a síppal behívott rókánál szoktam elkövetni azt a hibát, hogy túl közelre beengedem, aztán alálövök. De keresztben álló borzot is hibáztam már 8 lépésről, nem akartam elhinni hogy nem találtam el.  Kacsint

Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #2894 Dátum: 2011. Május 13. - 20:20:37 »

Tegnapi napom kissé eseménydúsra sikerült.
Reggel csörgött a telefononom. Az iskolám igazgatónője volt: - Gábor, gyere, ha tudsz, itt van egy őz(ike) a suli udvarán (a város szívében)! Gyorsan telefonáltam a vadászmesternek, ő riadóztatta a vadőrünket, úgyhogy fél nyolckor az ablakok mögül figyelő gyerekszemek kíséretében indult az őzmentő akció, ami végül szerencsés kimenetelű véget ért. A fiatal suta azóta már vígan éli tovább az életét az egyik legháborítatlanabb területrészünkön.
Estére egy nagyon kedves meghívásban volt részem a szomszéd vadásztársaság volt elnökének részéről. Rókalesre indultunk. Az ő területükön is nagyon magas alomszámokat figyeltek meg, így nagyon szükségessé vált az apasztásuk. A kiválasztott leshelyünk maga a rókavár volt, ami egy régi, használaton kívüli mezőgazdasági objektumban bújt meg. A tetején helyezkedtünk el.



A terv a következő volt: a hazafelé tartó szülőket én fogadom, a várból kibújókat pedig Laci barátom a kisgolyóssal. Kisvártatva megjelent két biciklis "nő". Vérforraló módon provokáltak minket, de nem alacsonyodtunk le a szintjükre. Az elején még udvariasan válaszoltunk, aztán már válaszra sem méltattuk rosszindulatukat.
Szürkületkor osonó alakot vettem észre jó 200 méterre a búza szélén. Róka volt. Amikor lőtávolba ért, óvatosan felé emeltem a 30-06-ost, de azonnal észrevette a mozdulatot, megállt. Nem moccantam. Ennek ellenére jobbnak látta, ha elhagyja a bázist. Lőnöm kellett, de az elfelé kocogó ravaszdira szabad kézből leadott lövésem pont fölötte csapódott be nagy porfelhőt kavarva.
Negyed óra múlva a párja is megpróbált bejutni a kotorékba, de az óvatosságból a búza szélén megálló koma azonnal kiszórta a puska emelését, igy faroklengetve beugrott a búzába, majd eltűnt a szemünk elől. Eredményesség szempontjából nem volt szerencsénk aznap, de így is nagyon élvezetes vadászatban volt részem. Az i-re a pontot a közeli erdőből felhangzó sakálüvöltés tette fel. Hátborzongató volt, ahogy egyszerre 3-4 toportyán felelgetett egymásnak. Előtte sohasem hallottam még...
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 ... 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 [193] 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: