Oldalak: 1 ... 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 [186] 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726426 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2775 Dátum: 2011. Március 08. - 09:22:15 »



A másik vadász pedig határozottan állítja, hogy márpedig a róka ha teheti akkor szél alól közelíti zsákmányát, így hívásnál sem zárható ki, hogy pont a nem számított irányból jön a koma.



Ezért kell állta-lába, úgy megválasztani a hívóhelyet , hogy egy fasor, tuskósor, csatorna stb. legyen a nyílt platz, és a hívás helye között, mert akkor szinte biztos hogy a takarásban jön végig, és mielőtt kilépne, és nem tud szél alá kerülni...

 Wave
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2776 Dátum: 2011. Március 08. - 09:26:05 »

Ez, hogy a róka tudja, hogy egy nyúl csak egyszer halhat meg, a Mihalko-féle oktató CD-n van rajta. Szó szerint így.

Én személy szerint jobban hiszek egyik hivatásos vadász fórumtársunknak, aki rókahívás területén nagy tapasztalattal rendelkezik. Ő azt mondja, nyugodtan lehet 4-5 percenként, esetleg valamivel sűrűbben is hívni. Az a tíz-egynéhány róka, amit eddig nekem sikerült nyúlsírással behívni, csak megerősítette ezt.
Volt, hogy jó félórai hívás (7-8 strófa egyhelyben) után a nyílt mezőn keresztül vágtában érkezett a delikvens. Volt (másfél hete), hogy a megálló autó elől elugrott, majd a sírásra azonnal jött vissza, sőt, erre halkan még egyszer ráhívtam, hogy közelebb jöjjön. Jött is. A kocsi ráadásul a közvilágítás oszlopa alatt állt...

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #2777 Dátum: 2011. Március 08. - 09:30:56 »

Ez, hogy a róka tudja, hogy egy nyúl csak egyszer halhat meg, a Mihalko-féle oktató CD-n van rajta. Szó szerint így.

Én személy szerint jobban hiszek egyik hivatásos vadász fórumtársunknak, aki rókahívás területén nagy tapasztalattal rendelkezik. Ő azt mondja, nyugodtan lehet 4-5 percenként, esetleg valamivel sűrűbben is hívni. Az a tíz-egynéhány róka, amit eddig nekem sikerült nyúlsírással behívni, csak megerősítette ezt.
Volt, hogy jó félórai hívás (7-8 strófa egyhelyben) után a nyílt mezőn keresztül vágtában érkezett a delikvens. Volt (másfél hete), hogy a megálló autó elől elugrott, majd a sírásra azonnal jött vissza, sőt, erre halkan még egyszer ráhívtam, hogy közelebb jöjjön. Jött is. A kocsi ráadásul a közvilágítás oszlopa alatt állt...



Tegnap én i s visszafordítottam a rókát ami megugrott tőlünk, de persze meglőni megint nem tudtam (keresőben láttam, céltávcsőben csak feketeség, pedig még lencsevédőm sincs  Ördög ). Szerintem ez már átok.  Mosolyog
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2778 Dátum: 2011. Március 08. - 10:16:49 »

A süldőket könnyebb becsapni, az "öreg rókák" komolyabb páciensek.
Én általában nem óra után sípolok, de minimum félórát én is eltöltök egy helyen, bár ez több dologtól is függ...láttam már pusztában 864m-ről elindulni felém rókát, aminek legalább 20 perc kellett(nem mértem az időt, de elszívtam két 100-as cigit).
Az más tészta, hogy esetlegesen a szél alól érkező, vagy más tényezők miatt elugró rókát nem mindig veszi észre az ember fia...és az a róka, amit nem látsz, nem tudod, hogy hogyan viselkedik...ha már korábban"kapott az áldásból", akkor menekül a hangtól.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #2779 Dátum: 2011. Március 08. - 15:25:50 »

"láttam már pusztában 864m-ről elindulni felém rókát, aminek legalább 20 perc kellett(nem mértem az időt, de elszívtam két 100-as cigit)."
Ilyesmit én is tapasztaltam,úgy csinál mintha nem is érdekelné, de azért óvatosan, kerülővel közeledik.
Nekem csak magyar fasípom van,(volt,most romlott el) álltalában mozgása közben szoktam ráhívni olyankor nem veszi annyira észre a hibás hangot.
Naplózva
BigBuckHunter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #2780 Dátum: 2011. Március 08. - 15:41:22 »

"Volt, hogy jó félórai hívás (7-8 strófa egyhelyben) után a nyílt mezőn keresztül vágtában érkezett a delikvens. Volt (másfél hete), hogy a megálló autó elől elugrott, majd a sírásra azonnal jött vissza, sőt, erre halkan még egyszer ráhívtam, hogy közelebb jöjjön. Jött is. A kocsi ráadásul a közvilágítás oszlopa alatt állt..."

Volt, hogy a szórómon lakmározó süldőrókához úgy mentem oda 5 méterre hogy az nem zavartata magát. Volt, hogy a belvárosban a panelházak között ugattak este a rókák a város közepén, koslatás idején és egércincogásra az erkély alá bejött. És volt többször is olyan, hogy a hozzám közeledő rókára rásípoltam mire az megállt, megfordult és elment... Ezzel azt akarom mondani, hogy lehet minden. Ezen lehetne még sokat vitatkozni, hogy mi a jó és a hülyeség. Minden rókavadásznak megvannak a saját taktikái amiket a legjobbnak gondol.
Én így hívok más úgy. Nem kell le marhaságozni semmit Voldi.  Wave  A nyúl természetes körülmények között csak akkor sír ha már nagy a baj!
És a róka ezt ismeri a legjobban nem az élő nyúlbefogás hangjait, főleg olyan helyen ahol nem is fognak be nyulat...
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #2781 Dátum: 2011. Március 08. - 15:51:59 »

Egyik cimborámnak amerikából hoztak sípot, marhajó hangja van (emberi fülnek Vigyorog) sajna neki nincs területe, amikor meg meghívtam,inkább a nagyvad érdekelt bennünket, úgyhogy nem nagyon lett vallatva.
A Mihálkó-féle nyúlsíró sípokból melyiket érdemes venni? sima fa?
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2782 Dátum: 2011. Március 08. - 16:00:50 »

Kedves fórumtársunktól kaptam egy rókahívásos DVD-t. Észak-Európában készült, 10-12 róka behívása, elejtése, sípok bemutatása, magyarázatok, stb. Jól látszik rajta, hogy a hívásra közeledő róka mennyit taktikázik, figyel, igyekszik tisztába jönni a helyzettel. Ha egyszer-egyszer meg is lódul a sípra, hamar visszalassít és tájékozódik.

Általában úgy hívtak, hogy a ravaszdi feltételezett tartózkodási helye és a vadász között szélesebb tisztás legyen. Mikor a róka a takarás szélére ért, mindig megállt, ide-oda nézegetett, volt, hogy nem is a hang irányába mozgott.
De bejött fényes délelőtt, járt út mellett is 30 méterre, hajnalban épület melletti mezőn 50-60 méterre, rossz széllel 80-ra, stb.

A vadászok nem annyira a természetes, terep adta takarásban, hanem jól megválasztott álcaruhájukban bíztak inkább. Nyúlsírással hívtak.
Hogy aztán mennyi róka ugrott el úgy a forgatás során, hogy nem tudták lencsevégre vagy lövésre kapni, mert nem a várt irányból jöttek, azt nem tudom, hogy említették-e a filmben?





Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2783 Dátum: 2011. Március 08. - 16:01:52 »

A Mihálkó-féle nyúlsíró sípokból melyiket érdemes venni? sima fa?

Nekem agancsból van, de a sima fából készültet is dicsérik.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2784 Dátum: 2011. Március 08. - 16:10:23 »

Nos ha már hívásról beszélünk.

Tavaly télen hóban szokásomhoz híven elővettem a nyúlsírót mert a disznók nem siettek, és kezdtem fázni. A második strófára megláttam a komát felém jönni, (jobbról egy nagy nyílt placc volt mellettem és erről is vártam, mert a placc széle után kezdődik egy jó nádas.) Át is váltottam a golyósra és már láttam is a rókát, de az megállt, már éppen rá akartam hívni, mikor iszonyatos nyúlsírás csapta meg a fülemet. Sajnos pont ráhívtam a komát egy nyúlra, amit a koma úgy vélt hogy vacsora... Meglepődött Meglepődött Meglepődött, hát nyomorultságomba nem tudtam mit csinálni belelőttem a földbe, de a csóró nyuszi nem úszta meg, utána több napot rápróbáltam de nem bírtam megfogni...
Ui.: elég jó példa volt sajnos a nyúlsírás pontos megfigyelésére, és higgyétek el, nem biztos hogy a fals hang rossz, sőt néha jobb is.
De sosem tudjuk mi jár a koma fejében, néha hihetetlen dolgokra képesek, ezért szép a vadászata, de általában minden hívással történő vadászat szépségét és nehézséget ez adja.

 Wave
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 08. - 17:02:23 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

Üdv End
foxhunterka
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #2785 Dátum: 2011. Március 08. - 17:03:24 »

Énis vásároltam az emlitett külföldön forgatott vadászfilmeken felbuzdulva két sipot.De a valoság azét más.Biztos bennem van a hiba. Az egyikröl kiderült hogy csak gojos fegyverrel a leghatásosab. Még a másikat csak nyáron vagy a szobában lehet használni mert állandoan befagyott. De mittegyen az akinek sörétese van? mire érkezett a válasz Vállat von.
Naplózva
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #2786 Dátum: 2011. Március 08. - 21:58:18 »

Énis vásároltam az emlitett külföldön forgatott vadászfilmeken felbuzdulva két sipot.De a valoság azét más.Biztos bennem van a hiba. Az egyikröl kiderült hogy csak gojos fegyverrel a leghatásosab. Még a másikat csak nyáron vagy a szobában lehet használni mert állandoan befagyott. De mittegyen az akinek sörétese van? mire érkezett a válasz Vállat von.

Én úgy gondolom, nem befagy a síp, hanem valószínűleg nyál kerül bele, és az gátolja a rezonanciát.
Amúgy nem gyártanak külön golyós és sörétes sípot...
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #2787 Dátum: 2011. Március 08. - 22:05:10 »

sziasztok.  Szerintem róka reagálása a sípolásra összefüggésben lehet a korával, mennyire éhes , esetleg egészségi állapotával.
Naplózva

davidde
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #2788 Dátum: 2011. Március 08. - 23:12:13 »

sziasztok.  Szerintem róka reagálása a sípolásra összefüggésben lehet a korával, mennyire éhes , esetleg egészségi állapotával.

....pszihéjével.
Naplózva
foxhunterka
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #2789 Dátum: 2011. Március 09. - 13:48:23 »

Lehet benne valami hogy a nyáltol válik hasznavehetetlenné egy idöre. Énsem gondoltam hogy gyártanak külön sipot egyik vagy másik fegyverhez. Csak azt hogy a sörétes nemigazán hatásos sippal együtt. Vagy csak nekem nemsikerül . Rííí
Naplózva
Oldalak: 1 ... 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 [186] 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: