Oldalak: 1 ... 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 [164] 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726449 alkalommal)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #2445 Dátum: 2010. November 12. - 20:11:01 »

Köszi.
Jó bizony!  Igen Emelem
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2446 Dátum: 2010. November 12. - 20:11:51 »

Köszönöm Mindenkinek!
Ádám! Igen, ezt is a 14.3-as "nyomta le", hát igen... A másik oldal az csúnyább volt.
Gaben!  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #2447 Dátum: 2010. November 12. - 21:44:32 »

Gaben! Emelem Igen Emelem

Milyen vegyesed van?


Üdv                   Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #2448 Dátum: 2010. November 12. - 21:56:21 »

Szia!  Emelem

Köszi szépen.
Egy Cz Brno mod. 502.10-em van.
http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=210.495   Wave
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #2449 Dátum: 2010. November 12. - 22:00:55 »

Akkor olvastad, hogy én is azt nyúzom, csak 7x65R-ben. Vigyorog


Üdv              Gyuri


Naplózva

Don´t eat yellow snow
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #2450 Dátum: 2010. November 12. - 22:34:51 »

Igen olvastam. Képed nincs róla?  Emelem
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #2451 Dátum: 2010. November 12. - 22:46:50 »

Vanni van, de nem jó minöségü a kép.




Üdv                Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #2452 Dátum: 2010. November 12. - 22:54:45 »

Húúú, gyönyörű!  Igen
Látom nem vagyok egyedül a csősapkámmal.  Ördög
Igaz a jobbikat elhagytam a nyáron, mikor lőttem a bakot.
Igazából egy bajom van vele, hogy kényelmesen csak a sörétes billentyűt érem el, a golyós túl messze van. Pedig nem olyan rövidek az ujjaim.
 Emelem
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #2453 Dátum: 2010. November 12. - 23:00:10 »

A torkolatvédöt már én is elhagytam, de mountain-bike belsöböl csináltam újat. Az olcsó is, meg tart is Nyihi
A gumi nem a legutólsó megoldás Ördög
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2454 Dátum: 2010. November 13. - 18:24:44 »

Mindig van nálam belül hintőporos gumikesztyű, egyszerűen felhúzható, hasznos, kis helyen elfér…

Az ütemterv szerinti vadászat helyszíne a következő település szélén, egy vadásztárs vendéglője előtt lesz, ezt még előző este konstatáltam. Kényelmes autózással műúton 10 perc, ott van az út mellett, amúgy sincs terepjáróm, a céges autó megteszi, ott meg a haverokhoz átülők.
A hétköznapokon megszokott ébresztő, még az idő is stimmel, nem kellett átállítani. Háromnegyedórás készülődéssel a sarki pékség is belefér, friss kifli, ásványvíz vételezése.
Közeledem…
Húúú, de sokan vannak, hiába, nyúlhajtás lesz, ez minden évben előcsalogatja a kevésbé aktív vadásztársakat.
Sok, kis csoportokban ácsorognak, diskurálnak. Folyik a sztorizás, ki a vállát veregetve, kezét szorongatva gratulál vadásztársának egy éppen csattanójához ért történethez, ki az előadás közepén tart éppen, bal kéz nyújtott, jobb kéz hajlított pozícióban imitálja miként emelte a fegyvert az áhított vadra… De sokat néztem ezt csizmaszár mellől apám oldalán hajtókoromban, nagyon tetszik, ez a ”MI” jellegzetes mozdulatunk, minden vadász pontosan érti.
„Mindenki feliratkozott, aki részt kíván venni a vadászaton?”- hangzik a vadászmester kurjantása.
35 puska, jó nagy U hajtás lesz, pár kilométer belekerül a lábakba. Szokásos eligazítás, majd felkapaszkodunk a gépjárművekre.
Az első hajtás egy vegyes erdő, alig szól a puska, bemelegítünk a 15◦ C- os, szinte tavaszias időben.
A második hajtásban egy átjárhatatlan rekettyést fogunk közre. Az esély növelése érdekében nevelt madarat helyeztek ki a vadőrök reggel, most ezt próbáljuk eredményesen visszavadászni. De hát nem úgy repül, inkább fut, vagy éppen elmész mellette. Szóval nem olyan, mint régen, sajnos nem is lesz.
Az egyik vizsla ugraszt egyet úgy negyven méterre, a kakas vesz egy fordulatot, és felénk húz. Inkább a társamra megy, de Ő nem lövi, maga mögé engedi, elhibázza. Utána nyúlok, egy lövés, megvan!
Kontrahajtással megnézzük a széleket, majd egy rudas nyaras, fenyves felé vesszük az irányt.
Második vagyok a szárnyon. Nem telik bele öt perc, a rudasban előttem 15 méterre pattan a nyúl. Reflexszerűen kiáltok a srégen előttem haladónak: ”Megy a nyúl!!”
De már emelem is a bockot a nyúl kivált kettőnk közt, figyelek, nem léniázok, mikor kiért durr. Karikára fordul, majd örökre megpihen.
Most egy pampás rész felé indulunk dombos, nagy fűcsomós terület. Első vagyok a szárnyon, szeretek kilépni, ne az öregek menjenek, és nem utolsósorban fogadhatom a kitörő nyulakat.
Az U hajtás hasa 500 méterre lehetett a leállóktól, mikor hangos kiáltás hallatszik: ”Balra nyúl!”
Én már elértem a felhúzódott szélső leállót, odaszólok neki: ”Lődd” Nem akarja, nem tudom miért. „Lődd te!” - jön a válsz. Harmincötnél emelem a fegyvert, szembe jön, húsznál elengedem: durr! Bukfenc. A hajtásból érkező vizsla odarohan, felkapja, nyúlsikoly, vége.
Még egy hajtás. Elmegyek leállónak, elviszem az Uaz-t, nosztalgiázok. A bekötőúton egy félreállt vadásztárs integet, hogy menjek tovább, így a szélre kerülök. Keresztben telepített akác sáv, ötven méterrel beljebb romtanya, sőt inkább csak a helye ahol összedőlt nagy pukli, körülötte sűrű vaddohány. Srégen átszelem az akáccsíkot, egy 15 éves nyarasba érek, szemből hallom közeledni a hajtósort, tőlem jobbra a tanyahely, hátrább a leálló sor. Kinézek egy nyárfát, nekivetem a vállam. Figyelek, hallgatózok. Szépen süt a nap, mozgatom a fejem, hogy egy fatörzs takarja, ne süssön a szemembe, jobban lássak.
A magas fűben távol fel-felvillan valami. A nyúl, ahogyan halad ennyit látok a füle hegyéből. Igen, most már tisztán látom, oldalt balra kimegy, de talán visszavált hisz nem vett észre. Ekkor szinte egyszerre hallom a fűben közeledő neszt a hátam mögül, valamint a vadásztárs óvatos kiálltását: Róka! Fordulok, felém jön, puska vállba 40, 30, 20 Durr. A magas fűben zászlózik a farka. Megvan, kiálltok, majd intek a vadásztársnak!
Még vissza-visszanézek, de nem mozdul, szívós vad, láttam már, hogy új erőre kap.
A hajtás felől egy nyúl jelenik meg az erdő szélén. Bebújik egy gallyrakás tövébe. Figyelem mikor mozdul. Megindul-e? Ekkor a tanyahely felöl a magas fűben hullámzó mozgással, ahogyan veszi az akadályokat, közeledik egy róka, szintén felém tart. Felgyorsulnak az események. Emelem a fegyvert a második csövet választom. Durr! A hullámnak vége, körkörösen forog fekve tapossa a füvet, elfelé vonszolja magát nagyon lassan. Szemből érte a lövés, mi erő van benne. Nem késlekedem, eleresztem a kegyelemlövést.
Érkezik a hajtósor és a majdnem elfelejtett nyúl megélénkül, kísérem, majd durr! Nagyokat szökell egyhelyben, majd elcsendesül.
Érkezik a hajtás, jelzem a barátomnak, hogy fogja meg a kutyát, lőttem két rókát, pont előtte vannak, ha nem muszáj ne engedje rá a kutyát. A hajtósorban felfedezem Sanyikát a kis lelkes hajtógyereket. Jó srác, sokszor csapódik hozzám, kikérdezem a suliról, mesélek neki a vadászatról. „Sanyi, kérlek, gyere segíteni!” – szólítom. Kezemmel mutatom az irányt, körülbelül hol keressen.
Jobb a rókát kesztyűben megfogni, reggel tettem a zsebembe hármat.
Mindig van nálam belül hintőporos gumikesztyű, egyszerűen felhúzható, hasznos, kis helyen elfér…
Viszem a nyulat és az egyik rókát, Sanyi a másikat.
Sanyi előttem halad, s én felnézek az égre, majd halkan súgom: ”Apa, láttad?” Már nincs velem, de ma az Ő puskája szólt ily diadalmasan! Megtörlöm a szemem…

Terítéken 1 fácánkakas 3 nyúl 2 róka!

Terítékfotó a rókákról
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #2455 Dátum: 2010. November 13. - 18:34:36 »

Gratulálok! Emelem Igen
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #2456 Dátum: 2010. November 13. - 18:35:50 »

Dzsi gratulálok  Emelem Igen!

Szép történet, eredményes vadászat! Engem azért is megfogott, mert én is apám fegyverével vadászok.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2457 Dátum: 2010. November 13. - 18:40:17 »


Dzsi! Igen Igen
A 20-as bokkot meg engem, holnap kísérnek égi szemek!  :'(

Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #2458 Dátum: 2010. November 13. - 19:15:03 »

felnézek az égre, majd halkan súgom: ”Apa, láttad?” Már nincs velem, de ma az Ő puskája szólt ily diadalmasan! Megtörlöm a szemem…

Gratulálok, nagy szép történet  Emelem Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Hergó
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új üzenet #2459 Dátum: 2010. November 13. - 19:16:26 »

Dzsi!  Emelem

Hansi!.......
Naplózva
Oldalak: 1 ... 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 [164] 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: