Oldalak: 1 ... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 [157] 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726442 alkalommal)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #2340 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 23:07:13 »

Sebipeti!
Köszönjük szépen.  Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #2341 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 23:52:49 »

Sziasztok!  Emelem
Igazából ez az élménybeszámoló jópár topicban elférne, annyi minden történt a mai napon. Hajnal 4-kor már azon a lesen csücsültünk egy nagyon kedves vadászbarátommal, ahol pár napja rókákat figyeltem meg a közeli tarlón egerészve. Mivel nem használok semmiféle fegyverlámpát, így csak a keresőtávcsőben (Steiner Hunting 8X42) figyeltem mókásnak ható ugrásaikat, a céltávcsőben (SB 6X42) való szemrevételezésük esélytelen volt a kevés fény miatt. Ma hajnalban viszont nem jöttek el, így 7 óra magasságában elindultunk kiválasztani egy megfelelő helyet a napokon belül bekövetkező uhuzáshoz. Hamarosan meg is találtuk a megfelelőt. Vadásztársamnak kedvezett a szerencse, pár perc leforgása alatt lövethettem vele dolmányos varjúra, majd szarkára is. Persze mindkettőt elhibázta... Ördög  Nyihi
Dolgunk végeztével kitaláltuk, hogy délután ismét szerencsét próbálunk, végigjárjuk a Benta-patak vonalát, hátha...
Pár napja pofára ejtettem az orosz sörétesemet, sikerült fennfelejtenem a kocsi tetején. 50 km/h-ás sebességnél fogott aszfaltot, én meg padlót... Teljesen magam alatt voltam, de ezek az Izsek tényleg strapabírók: 4500 Forintért ismét használhatóvá varázsolták. Viszont mindenképpen szerettem volna pár lövést leadni vele, hogy lássam, tényleg csoda történt-e? Eljött végre a délután... Kutya, sörétes, hátizsák a kocsiba, vadászbarát felvétele, beírókönyv, aztán irány a patak partja. Egy elhagyatott vasúti töltésen át vitt az út. Megszokásból körülnéztem a síneknél és nem akartam hinni a szememnek: egy róka üldögélt a sínek között. Nagyon lassan továbbhajtottam pár métert, majd a villámnál is sebesebben kicsomagoltam a puskám, aztán kiszálltam és töltöttem. Közben meg néztem, hogy hol lehet a koma. Egy pillanat múlva meg is pillantottam, amint kíváncsian felemelte a fejét, hogy ő is jól szemügyre vegyen engem. Volt egy kis gaz, ami minimálisan takarta, de gondoltam a 12/76-os 6-os Nike magnum csak elegendő lesz 15 méter távolságból így is. Lövésemre azonnal eltűnt. Felsétáltam a töltésre, ahol megpillantottam a helyben marasztott, éppen utolsókat rúgó süldőrókámat.



És itt még nem ért véget a csoda, mert pár perc múlva vadásztársammal is meglövethettem élete első szajkóját.



Vadászatunkat éppen befejeztük volna, amikor a patakban egy úszó pézsmapockot pillantottam meg. Megpróbáltam a közelébe jutni, de lövéshez nem jutottam. Talán jobb is így. Így is piros betűs vadásznapként kerül be az emlékezetembe a mai.

Ui.:Az ezt  próbalövések eredménye: fegyverem gyengén lövi a 10-es, közepesen a 6-os, parádésan a 8-as sörétet.


Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2342 Dátum: 2010. Augusztus 10. - 16:03:44 »

 Igen 
Szép a labradorod is!  Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #2343 Dátum: 2010. Augusztus 10. - 16:30:22 »


Pár napja pofára ejtettem az orosz sörétesemet, sikerült fennfelejtenem a kocsi tetején. 50 km/h-ás sebességnél fogott aszfaltot, én meg padlót...


Hát, ezen én is padlót fogok mindjárt..! Meglepődött (Egy főnököm járt így fél pár bakancsával, de az mégis más, no meg mentségére legyen mondva, hogy 70 már bőven elmúlt akkor.)

Ettől függetlenül gratulálok az élményeitekhez!
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #2344 Dátum: 2010. Augusztus 10. - 17:14:23 »

Hát, ezen én is padlót fogok mindjárt..! Meglepődött (Egy főnököm járt így fél pár bakancsával, de az mégis más, no meg mentségére legyen mondva, hogy 70 már bőven elmúlt akkor.)

Ettől függetlenül gratulálok az élményeitekhez!

Köszönjük!
Óóóó, nem kellett nagy tudomány hozzá: zöld kocsi, zöld fegyvertok, meg egy dekoncentrált hülyegyerek, aki én volnék...
Valójában annyi történt, hogy az Izst már beraktam a kocsiba, beültettem a kislányom, meg a kutyát. Erre a gyermek szólt, hogy nem tud hátradőlni, nem fér el. Semmi gond, a puskát kivettem, felhelyeztem a jármű tetejére, hogy majd az anyósülés elé teszem. Abban a pillanatban bevillant, hogy innivalót még nem pakoltam, úgyhogy ráérősen megtöltöttem egy palackot a kerti csapnál. A többi már történelem...  Rííí

Igen 
Szép a labradorod is!  Emelem

Az ő nevében is köszönöm a gratulációt!  Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2345 Dátum: 2010. Augusztus 10. - 17:20:46 »

Godena, szervusz Emelem

Megkérdezhetem nincs véletlenül rokonod Ozorán?
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #2346 Dátum: 2010. Augusztus 10. - 17:28:14 »

Óóóó, nem kellett nagy tudomány hozzá: zöld kocsi, zöld fegyvertok,

Szerencse, hogy a kutya nem zöld.  Vigyorog
Javaslom, a fegyvert és a tokot átmeneti időre fesd át sárga-kék csíkosra világító zománccal, míg meg nem szokod...  Ördög
 Türelmetlen Türelmetlen
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #2347 Dátum: 2010. Augusztus 10. - 17:39:53 »

 Nyihi  Vigyorog  Ördög
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #2348 Dátum: 2010. Augusztus 10. - 17:46:32 »

Ohó! Ismerős történet! Láttam már én is repülni Blasert hilux tetőről!! Téli disznóhajtás elötti eligazítás,csizmahúzás alatt a puskát az autó tetejére tették,majd nagygázzal indulás a kijelölt leshez. Háát volt fejvakarás!! Szerencsére nem lett semmi baja a puskának,porhóba esett.  
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #2349 Dátum: 2010. Augusztus 10. - 19:55:19 »

Ohó! Ismerős történet! Láttam már én is repülni Blasert hilux tetőről!! Téli disznóhajtás elötti eligazítás,csizmahúzás alatt a puskát az autó tetejére tették,majd nagygázzal indulás a kijelölt leshez. Háát volt fejvakarás!! Szerencsére nem lett semmi baja a puskának,porhóba esett.  
OffTopic
Kérem szépen, hogy aki legközelebb autó tetejéről lehulló Blasert, de akár poldi sörétest, valami jó távcsövet, kombi-gázkazánt, lapoostévét, CD-játszót, lapszabász gépet, balatoni, esetleg hegyvidéki vagy tisza-tavi erkélyes nyaralót talál, az szóljon nekem! (Esetleg erkély nélküli is.) De egy jó régi, csehszlovák hátzsák is érdekel!
 Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2350 Dátum: 2010. Augusztus 10. - 20:08:05 »

OffTopic
Kérem szépen, hogy aki legközelebb autó tetejéről lehulló Blasert, de akár poldi sörétest, valami jó távcsövet, kombi-gázkazánt, lapoostévét, CD-játszót, lapszabász gépet, balatoni, esetleg hegyvidéki vagy tisza-tavi erkélyes nyaralót talál, az szóljon nekem! (Esetleg erkély nélküli is.) De egy jó régi, csehszlovák hátzsák is érdekel!
 Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Denagyonhülyevagy... Nyihi Nyihi Nyihi Nyihi


 Röhög Röhög Röhög Röhög



 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #2351 Dátum: 2010. Augusztus 10. - 20:25:37 »

Mostmijjjjért??? Téged nem érdekelnének a cuccok, Sába? Neked már biztos van új cseszkó hátizsákod...., Pukkadj meg vele!  Tasli
De akinek kilyukadt potom 30 év után..?  MeCry
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2352 Dátum: 2010. Augusztus 10. - 21:09:17 »

Ne offoljunk, mert nyakon vág valamelyik hentesbárdos...

Felolvastam a kollégáknak, azóta röhög a Wasabi. Nyihi Nyihi Nyihi

Bocs az offért! Taps Taps Taps

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #2353 Dátum: 2010. Augusztus 10. - 21:21:47 »

Mások csak az irattartójukat hagyják el a szlovák rengeteg közepén  :Mosolyog (útlevelestől, forgalmistól, fegyvertartásistól, stb.) Szerencsére egy erdei kolostor közelében... és az apácák megtalálták.
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #2354 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 12:16:38 »

A falusi tyúkok kicsit fellélegezhetnek!
Kicsit furcsállottam hogy mi az a rikító fehér az éjszakában! Ördög

Lőtáv:7m
Lőszer:.30-06 remington accutip 11,7
Egyébként aznap este még két rókát sikerült elejteni.Mindhárom szuka volt.
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Oldalak: 1 ... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 [157] 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: