Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőfegyver átadása  (Megtekintve 72257 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #120 Dátum: 2015. November 08. - 15:03:22 »

Ne legyen benne több fegyver, mint amennyi tárolását a helyszíni ellenőrzéskor a jegyzőkönyvben jóváhagytak.

Van ilyen???

Szerintem ez valami tájjellegű hülesége lehet a rendőrségeteknek...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #121 Dátum: 2015. November 08. - 15:07:16 »

A lapátok a szerszámos kamrába valók a kapa mellé! A fegyverszekrénybe csak puska való!  S.Peti Stoel

Tudom-tudom!...

 Stoel de nekem már csak lapátcsövű az "egymás melletti csőelrendezésű" fegyver, spíszer a csapos, ravasz az elsütőbillentyű  Stoel

Erre a kevés időre, ami már hátravan minek megváltozni?! - ezt szoktam mondani a zasszonynak is  Nyihi
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #122 Dátum: 2015. November 08. - 15:16:45 »

Mi írja elő a falhoz rögzítést? Kérd meg legközelebb, mutassa meg a törvény ide vonatkozó pontját!

Régi probléma ez, sokat beszéltünk már erről itt is. Mi tudjuk, hogy nem írja semmi, még a jegyzőkönyv se kéri, mégis megkérdezik... 
Fatornyos kis falunkban a helyi erő jön ellenőrizni, egyszer elmondtam, megmutattam neki a passzust, azóta nem kéri. Jóban vagyunk, a váratlan ellenőrzést is kb. két hetes egyeztetés előzte meg.

Egyébként megvan a papír, mindjárt scan-elem. Igen formanyomtatvány jellege van...
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
sab
Vendég
« Új üzenet #123 Dátum: 2015. November 08. - 15:34:25 »

Van ilyen???

Szerintem ez valami tájjellegű hülesége lehet a rendőrségeteknek...

Valóban..

10 fegyver és x lőszer felett írhat elő a hatóság szigorított feltételeket.
Hatóság a jogot nem bővítheti ki önkényesen.

Hogy mikor kivel milyen rendesek a kutyát sem érdekli, mert adott esetben ez sokat nem számít, mint az sem, hogy szóban mit mondanak!!!!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #124 Dátum: 2015. November 08. - 15:36:21 »

Régi probléma ez....
Bizony régi.... Fej a falba

A legutóbbi ellenőrzéskor új ember járt nálam.
A nyomtatványon van olyan sor, hogy hány db lőfegyver tárolható, de ezt bemondásra írta be.
A rögzített/nem rögzített választhatók közül hiába mondtam neki, hogy nincs rögzítve és nézzen már utána a hatályos jogszabályban,
"biztos ami biztos" alapon a rögzítettet húzta alá.  Ördög
Nem hatották meg az érvek Rííí
Félelmetes, hogy a fiatal "megélhetési szükségrendőrök" mennyire tájékozatlanok sok esetben.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #125 Dátum: 2015. November 08. - 15:37:26 »

Én ilyenre nem emlékszem, nekem is épített a szekrényem, ráadásul úgy, hogy bármikor bővíthető, és nem került maximalizálásra a lehetséges elhelyezés.

Fotózzon már valaki le egy ilyen jegyzőkönyvet!

Full marhaság szerintem.

Íme:

Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #126 Dátum: 2015. November 08. - 15:39:33 »

Íme:
Az én jegyzőkönyvem nem ilyen Vigyorog
Ezek is tájjellegű dolgok Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
sab
Vendég
« Új üzenet #127 Dátum: 2015. November 08. - 15:40:19 »

Régi probléma ez, sokat beszéltünk már erről itt is. Mi tudjuk, hogy nem írja semmi, még a jegyzőkönyv se kéri, mégis megkérdezik... 
Fatornyos kis falunkban a helyi erő jön ellenőrizni, egyszer elmondtam, megmutattam neki a passzust, azóta nem kéri. Jóban vagyunk, a váratlan ellenőrzést is kb. két hetes egyeztetés előzte meg.

Egyébként megvan a papír, mindjárt scan-elem. Igen formanyomtatvány jellege van...

Váralan ellenőrzés nincs!
Jogszabály kötelezi óket az előre értesítésról.

Váratlan már azt jelentené, hogy büncselekmény v. más gyanúja áll a háttérben és nem az igrendes fog menni, de már lesz házkutatás is.

Tárolóhely ell előre szóban vagy írásban kötelesek bejelenteni az igrendesek, és így is teszik. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #128 Dátum: 2015. November 08. - 15:45:04 »

Íme:



Ez egy formai sablon, ami túlértelmezett a jogszabályon.

De a falhozrögzítés azért van rajta,  mert önv.maroklőfegyver esetében azt kell bekakázni, mert oda valóban elő8rja a jogszabály.

 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #129 Dátum: 2015. November 08. - 16:06:13 »


Félelmetes, hogy a fiatal "megélhetési szükségrendőrök" mennyire tájékozatlanok sok esetben.

Akkor az a fegyverügyes aki ezt kéri tőle ?    Fejvakarás
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #130 Dátum: 2015. November 08. - 16:33:01 »

Az átadásról volt szó, kicsit már elkanyarodtunk a témától... Nincs itt moderátor?   Ördög

A lényeg, hogy jó néhányan ismerjük a ránk vonatkozó jogszabályokat és lassan megismertetjük ezeket a hatóság embereivel is... Még ha ellen is állnak néha...


Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #131 Dátum: 2015. November 08. - 17:00:56 »


Félelmetes, hogy a fiatal "megélhetési szükségrendőrök" mennyire tájékozatlanok sok esetben.
Ezredes úrnak is tudtam zavarbaejtő újdonságot mondani ezelőtt 3 évvel... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
sab
Vendég
« Új üzenet #132 Dátum: 2015. November 08. - 17:12:57 »

Az átadásról volt szó, kicsit már elkanyarodtunk a témától... Nincs itt moderátor?   Ördög

A lényeg, hogy jó néhányan ismerjük a ránk vonatkozó jogszabályokat és lassan megismertetjük ezeket a hatóság embereivel is... Még ha ellen is állnak néha...




Gond ott van,hogy egy olyan osztályt tartunk el országos szinten, amelynek a munkáját az okmányiroda is simán el tudná látni. Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #133 Dátum: 2015. November 08. - 17:57:16 »

Az átadásról volt szó, kicsit már elkanyarodtunk a témától... Nincs itt moderátor?   Ördög

A lényeg, hogy jó néhányan ismerjük a ránk vonatkozó jogszabályokat és lassan megismertetjük ezeket a hatóság embereivel is... Még ha ellen is állnak néha...




Na ja.....
Belőlem is kikényszerítette, hogy márpedig bizony az én szekrényem, az 9 személyes. Ördög Ördög
Mondtam, én azért bele tudnék ebbe szuszakolni olyan 15-16 távcsövest is szardíniás módszerrel, Toz-ból fejtől lábig belefér vagy 30, de ez akkor is csak 9 férőhelyes cuccként lett jegyzőkönyvezve......
És, hogy ezt a számot honnan vette a rend precíz őre, az máig is rejtély számomra. Vállat von
Annyira nem izgat, de mi van, ha valaki rám hagy egy H&H duplát, hát még bele se tehetem.... Vigyorog
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #134 Dátum: 2015. November 08. - 18:04:19 »

de mi van, ha valaki rám hagy egy H&H duplát, hát még bele se tehetem....
Csak szólj!
Megveszem a Tikkádat az újkori árán..... Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: