Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kengyelkulcsosok!  (Megtekintve 113282 alkalommal)
clint
Vendég
« Új üzenet #420 Dátum: 2013. Február 14. - 07:13:37 »

Aha-aha tisztul a kép Menő tehát, ha meg tudom oldani, hogy a csőtár ne legyen a csővel kapcsolatban, akkor igazából nem is nagyon lesz különbség? (elvileg)
Nem kötekedés képpen, de az úgy hogy fog kinézni? Mármint, hogy a csőtár nem ér a csőhöz? Ha mesterlövészkedni akarsz, végy egy lengőcsöves varmint fegyvert. A kengyelkulcsosokat nem arra találták ki. De amire kitalálták, arra tökéletesen megfelelnek. Ha egyszer veszek egy kengyelkulcsost, én még távcsövet se fogok rá tenni, valahogy nem fér bele a western fillingbe. (Nálam)  Emelem
Naplózva
Crisold
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #421 Dátum: 2013. Február 14. - 09:12:40 »

Szervusz,

 először is nem azért választottam kengyelkulcsos puskát, mert western feelingje van, hanem a zárszerkezet, az anyaghasználat, a Marlinnel való tapasztalataim, az ára stb... miatt. Másrészt szerintem, ha egy puskát vadászatra használok, akkor minden lehetőséget (bizonyos kereteken belül, persze) meg kell ragadni, hogy pontos lövést tudjak leadni vele, mert a vadnak nem mindegy. Én távcsövet is fogok tenni rá, méghozzá nem autentikusat, hanem olyat, amivel tényleg jól tudok vadászni, bár nem tudom, hogy az említett puskának rozsdamentes kivitele (bár nekem feketítve lesz hamarosan), vagy a laminált kékes fa részek mennyire illenek a feelingbe. A kezelésük miatt tetszenek ezek a puskák és bár manapság nem elterjedtek a vadászok körében (Európában), anno ezek is ott voltak a vadászok kezében. Nem egy M16-os, bár lehet, 20 év múlva az lesz a módi. Szerintem (és remélem, egyszer majd én is vadásznak mondhatom magam, nem csak puskásnak), a vadnak mindegy, milyen a puska rendszere, a vadásziasság pedig az ember viselkedéséből, a vad tiszteletéből és a természet szeretetéből áll. Ha ez meg van és lőni is tudok a puskával, remélem nem néznek ki miatta....
 
 Bocsánat a kiakadásért, nem neked szólt személyesen  Mosolyog

 Amúgy meg lehet úgy csinálni, hogy ne érjen a csőhöz semmi és még ne is lehessen látni...

  Emelem

 Vááá és még a kalapom is fekete!  Rííí
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #422 Dátum: 2013. Február 15. - 21:43:32 »

Szervusz,

 először is nem azért választottam kengyelkulcsos puskát, mert western feelingje van, hanem a zárszerkezet, az anyaghasználat, a Marlinnel való tapasztalataim, az ára stb... miatt. Másrészt szerintem, ha egy puskát vadászatra használok, akkor minden lehetőséget (bizonyos kereteken belül, persze) meg kell ragadni, hogy pontos lövést tudjak leadni vele, mert a vadnak nem mindegy. Én távcsövet is fogok tenni rá, méghozzá nem autentikusat, hanem olyat, amivel tényleg jól tudok vadászni, bár nem tudom, hogy az említett puskának rozsdamentes kivitele (bár nekem feketítve lesz hamarosan), vagy a laminált kékes fa részek mennyire illenek a feelingbe. A kezelésük miatt tetszenek ezek a puskák és bár manapság nem elterjedtek a vadászok körében (Európában), anno ezek is ott voltak a vadászok kezében. Nem egy M16-os, bár lehet, 20 év múlva az lesz a módi. Szerintem (és remélem, egyszer majd én is vadásznak mondhatom magam, nem csak puskásnak), a vadnak mindegy, milyen a puska rendszere, a vadásziasság pedig az ember viselkedéséből, a vad tiszteletéből és a természet szeretetéből áll. Ha ez meg van és lőni is tudok a puskával, remélem nem néznek ki miatta....
 
 Bocsánat a kiakadásért, nem neked szólt személyesen  Mosolyog

 Amúgy meg lehet úgy csinálni, hogy ne érjen a csőhöz semmi és még ne is lehessen látni...

  Emelem

 Vááá és még a kalapom is fekete!  Rííí

Nyugi, ne húzd fel magad. Mondjuk a zárszerkezet, anyaghasználat terén én vitáznék veled. Egy békebeli mauser zárszerkezet (ahol nem nagyon sajnálták a vasat) na az nambörvan  Mosolyog pl. mausereket csöveznek "afrika" kaliberekben is, kengyelkulcsosról még nem nagyon hallottam.
Naplózva
Crisold
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #423 Dátum: 2013. Február 15. - 22:43:28 »

Nyugi, ne húzd fel magad. Mondjuk a zárszerkezet, anyaghasználat terén én vitáznék veled. Egy békebeli mauser zárszerkezet (ahol nem nagyon sajnálták a vasat) na az nambörvan  Mosolyog pl. mausereket csöveznek "afrika" kaliberekben is, kengyelkulcsosról még nem nagyon hallottam.

 A zárszerkezet nálam abszolúte nyerő, a legnagyobb erővel dolgozó gépek is könyökcsuklóval vannak szerelve, lehetetlen, hogy kinyiljon, még az anyag el nem törik... (persze ekkora erőknél a forgó tolózáras is bőven elég) anyaghasználatnál pedig kifejezetten az MXLR re gondoltam, hogy rozsdamentesből van... Menő

 szép hétvégét mindenkinek!
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #424 Dátum: 2013. Február 15. - 22:47:03 »

Régebben volt nekem is egy kengyelkulcsos Browning 0.22-es! Nagyon sokat használtam több évig , mondhatni napi szinten (lőtéren)! Aztán  úgy adódott ,hogy elhívtak disznóhajtásra, vittem a Mausert ,  azt mikor jött a fekete sereg, a Mausert  úgy akartam felhúzni mint a kis Browning-ot  Vállat von és nem értetem miért nem lő!   Utána el is adtam , ne nem a Mausert!  
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #425 Dátum: 2013. Február 27. - 12:08:05 »

Sziasztok!

Összeeresztettük a Pedersoli 1886/71 alsókulcsos puskát a piacon kapható legerősebb 45/70-es lőszerrel. Íme az eredmény videoriport formájában:

http://www.kapszli.hu/hu/news/153

Üdv
SC
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #426 Dátum: 2013. Március 01. - 18:06:52 »

Sziasztok!

Összeeresztettük a Pedersoli 1886/71 alsókulcsos puskát a piacon kapható legerősebb 45/70-es lőszerrel. Íme az eredmény videoriport formájában:

http://www.kapszli.hu/hu/news/153

Üdv
SC

Örömmel látom hogy téged sem rúgott agyon a Leverevo.  Mosolyog  Amikor az első sorozatot lövöd a videón, úgy láttam mintha nem az előagyon, hanem a csőtáron feküdt volna föl a puska. Nem lehet hogy az is befolyásolta a pontosságot?

Még pár kérdés: utánkeresésre miért pont ezt a modellt választottad, miért nem pl az 1895 Marlint, vagy valami rövidebb fegyvert, van valami különös oka? Nem tudom milyen helyen vadászol, de ezt a szép puskát nem sajnálod bevinni a legnagyobb susnyásba? 
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #427 Dátum: 2013. Március 06. - 08:49:18 »

Örömmel látom hogy téged sem rúgott agyon a Leverevo.  Mosolyog  Amikor az első sorozatot lövöd a videón, úgy láttam mintha nem az előagyon, hanem a csőtáron feküdt volna föl a puska. Nem lehet hogy az is befolyásolta a pontosságot?

Még pár kérdés: utánkeresésre miért pont ezt a modellt választottad, miért nem pl az 1895 Marlint, vagy valami rövidebb fegyvert, van valami különös oka? Nem tudom milyen helyen vadászol, de ezt a szép puskát nem sajnálod bevinni a legnagyobb susnyásba? 

Szia Jan!

Megfogadtam, hogy ezt a puskát munkapuskaként kezelem. Börzsönyben vadászom, úgyhogy nálunk a ritkás olyan, mint máshol a sűrűs. Mosolyog Nem sajnálom a puskát, arra használom, amire született. A tusról mondjuk gyorsan el fog tűnni a felületkezelés az biztos. Mosolyog

Azért választottam ezt egyébként, mert a Marlinok és az 1894 Winchestereknél jobban tetszik, kicsit történelmibb, mint a két későbbi darab. Bár ez a szempont csak másodlagos.

A Leverevo-val egyáltalán nem volt gondom. Jól kezelhető vele a vas. A csőtárral kapcsolatosan asszem igazad van. Ki fogom próbálni a csőnél feltámasztva. Bár az irányzéka attól nem lesz kellemesebb lapra lövöldözni.

Egyébként friss anyag a puskáról: Legújabb videónk, mely egy monstre cikk előfutára:
Eredeti 1886 Winchester vs. Pedersoli 1886/71 Lever Action

http://www.kapszli.hu/hu/news/156


Üdv
SC
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #428 Dátum: 2013. Március 18. - 17:01:25 »

Sziasztok!

Ezt a videót Nürnbergben lőttem. Van rajta pár kengyelkulcsos újdonság:


Üdv
SC
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #429 Dátum: 2013. Március 18. - 17:28:28 »

Sziasztok!

Ezt a videót Nürnbergben lőttem. Van rajta pár kengyelkulcsos újdonság:


Üdv
SC

Üdv SC!

..A "mindenre jó, 95 -tel" nem találkoztál véletlenül!?.. 
Vagy tudnál nekem tippet adni, honnan, és hogyan lehetne hozzájutni..

Nem szeretnék úgy elmenni ebből a földi világból, hogy ne birtokolhassak egyet..   Rííí ..   
Ja!  ..és csak az eredeti "dizájnú" érdekelne..  a Miroku által gyártott nem..

Köszönöm előre is, amennyiben megtisztelsz válaszoddal.   Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #430 Dátum: 2013. Március 18. - 18:52:31 »

Sziasztok!

Ezt a videót Nürnbergben lőttem. Van rajta pár kengyelkulcsos újdonság:


Üdv
SC

A fene egye meg, de jól néznek ki ezek a kengyelkulcsosok.
Ha a sorrendben oda érek, nekem is lesz egy nagyon remélem. Mosolyog

Egész jó kis videót hoztatok össze. A "dizájner" önkritikája pedig csak hab a tortán!  Mosolyog




 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #431 Dátum: 2013. Március 18. - 19:56:06 »

A kakasos fegyverek valami egészen különleges élményt nyújtanak, célra tartás UTÁN hangtalanul felhúzni a sárkányt, aki próbálta, tudja miről beszélek.
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #432 Dátum: 2013. Március 19. - 09:35:32 »

A kakasos fegyverek valami egészen különleges élményt nyújtanak, célra tartás UTÁN hangtalanul felhúzni a sárkányt, aki próbálta, tudja miről beszélek.

Én is felhúztam a kakasos fegyveremmel a sárkányomat,tudom miről beszélsz ,jó volt(talán neki is). Ördög
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #433 Dátum: 2013. Március 20. - 20:47:03 »

Én is felhúztam a kakasos fegyveremmel a sárkányomat,tudom miről beszélsz ,jó volt(talán neki is). Ördög

 Taps
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #434 Dátum: 2013. Március 21. - 08:33:53 »

Üdv SC!

..A "mindenre jó, 95 -tel" nem találkoztál véletlenül!?.. 
Vagy tudnál nekem tippet adni, honnan, és hogyan lehetne hozzájutni..

Nem szeretnék úgy elmenni ebből a földi világból, hogy ne birtokolhassak egyet..   Rííí ..   
Ja!  ..és csak az eredeti "dizájnú" érdekelne..  a Miroku által gyártott nem..

Köszönöm előre is, amennyiben megtisztelsz válaszoddal.   Emelem

.. Türelmetlenül  Türelmetlenül  Türelmetlenül ..  ..   Ördög  Ördög  Ördög ..
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: