Oldalak: 1 ... 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 [289] 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 730225 alkalommal)
József888
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89



« Új üzenet #4320 Dátum: 2013. Június 10. - 19:27:56 »

Az én történetem kísértetiesen hasonlít a fentebb olvasott ZKK avatásra: nagy örömmel vittem ki aznap vásárolt ZKK-600 puskámat a területre. A könyvben még meg se száradt a rendőrkapitányság pecsétje. Egy frissen kaszált lucerna táblát néztem ki magamnak. Talán egy jó óra üldögélés után jött a ravaszdi - jó messze tűnt fel. Nyúlsírni nem mertem, mert még nem bizonyítottam magamnak hogy valóban jól csinálom, és nem e az ellenkező hatást érem el. Úgyhogy cserregtem, cuppogtam, ciripeltem, puszilgattam a csuklómat buzgón, és nem eredmény nélkül, mert a ravaszdi szépen közeledett, ahogy a sötétség is. Nem volt hová várni, megszólalt az új társam öblös hangja, és láttam a távcsövön át a róka kapálózó mancsait. Szinte abban a pillanatban szállt le a sötétség, és bánatomra meg se találtam már a rókát. Mondanom sem kell, hová vezetett másnap reggel az első utam... Végül az előző esti keresési helytől jóval messzebb, 139 (átlagos) lépésre leltem meg a kan rókát, ami a vérnyomok alapján kb. 4-5 (emberi) lépést tehetett meg a nyaklövése után.


Puska: ZKK-600, céltávcső: 7X50 Meopta, lőszer: 7X64 Sako Hammerhead, 11,0 g

Gratulálok! Sok szép hasonló élményt kívánok! Emelem
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #4321 Dátum: 2013. Június 11. - 08:51:53 »


Puska: ZKK-600, céltávcső: 7X50 Meopta, lőszer: 7X64 Sako Hammerhead, 11,0 g




Gratulálok!
A kiváló kombinációhoz is! Igen
 Emelem
Naplózva
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #4322 Dátum: 2013. Június 11. - 10:30:03 »

 Emelem
  Gratulálok Balázs!
  Szombaton ,sikerült meglőnöm az első rókám,és az avatás sem maradt el.
  Történet és képek később. Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #4323 Dátum: 2013. Június 11. - 11:46:29 »

  Szombaton ,sikerült meglőnöm az első rókám,és az avatás sem maradt el.
  Történet és képek később. Emelem
Imre! Gratulálok az elsőhöz!
Várjuk a történetet.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #4324 Dátum: 2013. Június 11. - 11:55:12 »

Köszönöm Uraim!  Emelem

Emerik, gratulálok! Remélem jól elfenekeltek, és így még emlékezetesebb marad az esemény!  Ördög  Piál
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #4325 Dátum: 2013. Június 11. - 11:58:21 »

Imre! Gratulálok az elsőhöz!  Igen Piál Táncol Emelem

Ui: lassan indul nálunk is a rókaszezon, ma reggel két süldő volt kivasalva az úton
Naplózva
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #4326 Dátum: 2013. Június 11. - 12:38:13 »

Gratulálok én is az elsőhöz  Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4327 Dátum: 2013. Június 11. - 16:31:40 »

Gratulálok rókavadászok!  Az elsőhöz különösen! Igen Emelem  Piál Piál Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #4328 Dátum: 2013. Június 12. - 00:57:47 »

Gratulálok én is vadásztársak, a sok eredményes rókavadásznak!

Pár napja érkeztem haza,és most július végéig próbálom bepótolni az (tan)évközi hónapokat,amikor is nagyon kevés lehetőségem volt vadászni!

Ma sikeresen avattam fel az új puskámat < Marlin Varmint 22-250Remington kaliberben, 6-24*42-es Delta Titanium céltávcsővel> melyet elsősorban a nyári rókavadászatokra vettem 2hónapja illetve amatőr szinten majd bele fogok kóstolni a sportlövészetbe is!

Egy árokpart melletti frissen kaszált legelőre mentem ki 8óra körül,pár bála takarásában elhelyezkedtem s vártam...élveztem a szép naplementét...próbálgattam az új puskám,ezt azt célozgattam és elgondoltam,ha ott róka lenne...aztán úgy 8.45körül távcsövezem a rétet,és mintha valami mozgást érzékelnék tőlem jobbra...bizony,ballag a róka koma lefelé a réten,az árokból jött ki,és kezd el egerészni...,veszem a puskát,megtaláltam céltávcsőben,a legkisebben volt a nagyítás,gondoltam tekerek egy kicsit feljebb,úgy 8as 10es körül lehet,most megáll és figyel...a puska remekül fekszik a bálán, jobb könyék is lent van,a szálkereszt nem remeg a róka lapockáján (csak a szívem kalapál...),és egyszer csak durrr...hallom hogy megy a golyó,s egy hatalmas becsapódás,s a rókának kalimpálnak a lábai a levegőben,s hanyatt is is esik szegény... Húúú,ez meg lett,örülök,hogy jól kezdődik az idény! Oda megyek hozzá,kalap le,egy percig némán állok mellette...s utána nézem a lövés helyét...hát,elégedetten nyugtázom hogy ez oda ment ahova szántam! Eszembe jut hogy van nálam távolságmérő,visszatekintek a bálákhoz,173métert mutat a masina! Bizony TAL mester 180métrre lőtte pontra,s nagyjából ez is annyi,a találat pedig a helyén!
Kaliber méretű lyuk be és ki! Semmi roncsolás! Lőszer 3,6grammos Remington PSP



...majd az árok mélyére került a róka,s miután felértem,körbetávcsövezem a környéket,látom ám,hogy egy kisebb róka kint van tőlem vagy 300méterre és erősen figyel felém...célzóbotról nézegetem...hát,eléggé mozog a szálkereszt a nagy nagyítás miatt és leginkább azért mert a jobb könyék nincs kitámasztva ilyenkor...közelebb cserkelek...szépen lassan,egyre közeledem,és szerencsére a róka egy kisebb domb takarásában eltűnt,de ha tartja az irányt,közelebb fog felbukkanni...így is lett,jön felém...nagyítást letekertem 6osra,,és várom,hogy álljon meg,de csak mozog hol erre hol arra...,kb.70méterre lehet,'rá kiálltok',erre úgy fél srégen megáll és felém figyel...akkor durrrr...,s a róka mint a villám -de kicsit érdekesen-szalad be egy kisebb nádfoltba...,mintha hallottam volna becsapódást,de nem olyat mint az előbb...kétségek között megyek oda,ahol láttam beszaladni...,nézem a nád szélét,s egyszer csak látom,sok vér...,na gondoltam,most jött el Szipi (tacskónk) ideje,aki a Jimny-ben pihent rá az akcióra...bizony utánkeresés...,visszagyalogoltam a kocsihoz,majd 10perc múlva már helyszínen is voltunk...lámpa,puska,kutya...,a lőbotomat otthagytam a vérnél,így könnyen megtaláltam...,na Szipi,gyerünk keresd...szépen lassan körbenéz majd elindul be a nádasba...,pár méterig én is látom a vért,kenést,aztán gondoltam,hallgatózom egyet...,úgy 25-30méterre tőlem mintha csak egy helyről jönne a zörgés...,elindulok feléje...de közben vigyázni is kellett,mert néha bokáig ért a víz,a nádas pedig egyre nagyobb...,biztatom,Szipi fogd meg...erre kicsit közelebb jött,s amikor meglátott,fordult is vissza...ekkor gondoltam,hogy meg lesz a róka...s valóban,eléggé ázottan,csapzottan ott hevert előttem az idei nyár második rókája...,és nagyon örültem neki,a kutya munkájának,s annak hogy itthon lehetek...!  
Kaliber méretű lyuk be,és egy tenyérnyi a kimeneti oldalon...gondolom azért,mivel nem teljesen keresztben állt,amikor a lövés érte...ezért,illetve mivel elázott és már sötét is lett mire megtaláltam,nem készítettem róla fotót!

Kívánok mindenkinek hasonló szép élményeket!!!  Emelem

 
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 12. - 04:24:43 írta Sakac » Naplózva
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #4329 Dátum: 2013. Június 12. - 06:53:54 »



Ma sikeresen avattam fel az új puskámat < Marlin Varmint 22-250Remington kaliberben, 6-24*42-es Delta Titanium céltávcsővel> melyet elsősorban a nyári rókavadászatokra vettem 2hónapja illetve amatőr szinten majd bele fogok kóstolni a sportlövészetbe is!

 

Az komoly! Milyen "telhetetlen" valaki!  Gun Gratulálok a róka dubléhoz!  Emelem  Róka
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4330 Dátum: 2013. Június 12. - 07:58:38 »

Gratulálok a sikeres rókavadászoknak!  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #4331 Dátum: 2013. Június 12. - 08:43:52 »

Rókavadászok  Emelem gratulálok!
Laci  Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #4332 Dátum: 2013. Június 12. - 08:59:08 »

Gratulálok a sikeres rókavadászoknak Emelem
Naplózva

Üdv Chris
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #4333 Dátum: 2013. Június 12. - 17:56:52 »

Sebipeti!
Jólesett olvasni.
Gratulálok!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #4334 Dátum: 2013. Június 12. - 22:43:15 »

   Emelem
  Gratulálok az indigós rókavadászathoz  Piál
  Mint már említettem én is túl vagyok az első róka elejtésén,és megpróbálom betűkbe formázni élményem.
  Ez a szombati nap kezdődött azzal,reggel ötre találkozó a vadőrnél,beírókönyv és irány a Fábián Szentes határerdő.
  A dolmányosék ülnek a száraz akác ágon nem sejtik miért jövünk a kísérőm Gyula még a kocsiba mondja ezek pállott
  szájú ideiek különben nem várnának ennyit.Gyula az út felőli oldalon próbál az aljnövényzet takarásában közelíteni,
  én az erdő melletti kis kukoricás szélén lopózok. Mondván ha megindulnak vélhetően a vetés felé húznak.
  Na nem adják ilyen könnyen ,az erdő hosszára veszik az irányt ,de mivel az út felőli oldalon közelebb ,így Gyula
 az egyiket lebarackolja. Be megyünk az erdő sávba a kísérőm előre megy, próbál nyúlsírózni mit ád ég jön a szúnyog
 a csalán alól. Csapkodom őket, legfeljebb felavat szúnyogra Vállat von. Kis idő néhány perc talán, kisebb csapat kering felettünk.
 A takarás miatt kicsi az esély hogy kinyúljunk lepiszálni legalább egyet kettőt.Vissza kilépünk oldalra,ott már búza vetés van
 az én oldalamon ,hirtelen egy bak ugrik föl előttem ijedtségem kárpótolja a gyönyörű fejdísze.
 Lassan végig járjuk a hosszú erdő sávot,a hajnali harmat bokáig lopózott a nadrágszáron.
 Hazafelé jön az ötlet az esti róka lesre .Naná benne vagyok ,még egy cimbora is csatlakozik hozzánk.
 Ebéd utáni szieszta ,majd pakolászás itt az idő indulok a vadőrhöz . Útba ejtünk egy erdősávot ,szarkáékhoz bekopogok ,egy másik fészket
 kilövi Gyula, őkelméék messzebbről csacsognak.Indulás tovább Szentes Lapistó  Bazsó tany . Gyula szerint itta bodza bokorban lenne jó 
 helyem ,de csak albérlő ként mert a szúnyog az a bokor állandó lakója . Miután elfoglaltam a nekem szánt páholyt,egy gyenge hajtást
 letörtem és védekeztem a szúnyog lándzsája ellen.az előttem lévő terület egy vadföld ahol szudáni fű és kukorica keleget.
 Olyan harminc méter széles kb. nyolcvan méter hosszú amit szépen belátok a pihenni térő nap fényében.
 Fél kilenc nem mozdul semmi ,ahogy az órámra pillantottam a vadföld végéhez közel megpillantottam két ifjonc tyúktolvajt .
 Az izs bocknak messze voltak ,de módfelett hancúroztak .Önkéntes véradó ként a szurkálásokra sem figyeltem ,annyira lekötött a játékuk.
 Futkározás birkózás és elfeledkeztem miért vagyok ott .Egy szempillantás alatt az egyik beszaladt úgy  tizenöt-húsz méterre,
 az oldalát mutatva .Az izgalomtól mind a két csövet kiürítettem és át írtam a forgató könyvet a számukra .Puska hangra a másik beváltott.
 a közeli bürkösbe. Vártam egy kicsit ,de szinte be is sötétedett ,lámpát gyújtva birtokba vettem az első rókámat.
 A következményekről beszéljenek a képek! Emelem Wave
 
 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 [289] 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: