Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 730154 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1035 Dátum: 2009. Május 25. - 09:10:13 »

Gratulálok Tamás! Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1036 Dátum: 2009. Május 25. - 14:51:52 »

Gratulálok a sikeres vadászoknak!

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #1037 Dátum: 2009. Május 27. - 08:17:05 »

Kezdenek kirajzani a kölykök.
Tegnapelőtt az út mellett, a kocsi lámpafényében láttam egyet, tegnap délután etetés közben az egyik mezei úton napozott egy idei kölökróka'.
Hamarosan tele lesznek a közutak tetemekkel.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1038 Dátum: 2009. Május 27. - 12:35:12 »

Már ki is figyeltem egy kotorékot...8, azaz nyolc kölökróka jár ki belőle +  a szülő!

Tegnap egyébként meglőttem egy felnőtt rókát olyan bő 200 m-ről, a goromba kis 22-250-es olyan keményen csattant rajta, hogy ihaj.
A róka el is terült egyből, de a renden rugdalózva kb. 5-6 mp múlva felpattant és függőlegesen az égnek álló farokkal beszaladt a gabonába...nem találtam meg, szerintem tüskén lőhettem, mert keményet ért a göbecs, viszont a lábai épek voltak.
Naplózva
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #1039 Dátum: 2009. Május 27. - 18:19:24 »

Én az útmellett elütve láttam egymástől vagy 10 métterre kettő idei süldőt.
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1040 Dátum: 2009. Május 30. - 11:01:41 »

Sziasztok!
Gratula az elejtőknek!
Tegnap egy igen emlékezetes rókavadászatban volt részem Szálas Jenci barátommal az új M0-s mellett. Hétfőn szúrtam ki egy rókacsaládot a silónak levágott tritikálé tarlón. Egy magasabbra vágott részen volt a kotorék, csak a felüljáróról lehetett észrevenni. Akkor három kölyköt és két felnőttet véltem felfedezni. Szóltam Jencinek azonnal, de csak szerdán jutottunk ki. Pechünkre egy tag már beírt előttünk és mivel nem tudtuk elérni sehogy ugrott a dolog. Pénteken azonban már estefelé fél 7 körül kint voltunk a helyszínen. A felüljáróról azonosítottuk be a helyszínt, mire egy kölyök megjelent a kotoréknál. Kissé megijedtünk, hogy elkéstünk az elhelyezkedéssel, így amint eltűnt, azonnal igyekeztünk elérni a leshelyet, amit egy magasfeszültségű oszlop tövében foglaltuk el, a kotoréktól mintegy 120m-re. Szinte azonnal megjelentek a kölykök. Egy, majd még egy, majd még egy... Szép sorjában jöttek elő. A végén 6 kölyök volt kint a tarlón. Időnként hol egy kergetőző őzpár(!!!), hol egy vércse kergette vissza a kotorékba a kölyköket. A haditerv az volt, hogy megvárjuk a szukát, majd azt elejtve a kölyköket is megpróbáljuk elejteni. Türelmesen várakoztunk, figyelgetve a kölyköket. Hol imitálták a vadászat mesterségét, hol egy fácántyúk szárnyával hadakoztak. Fél 9-kor megjelent a szuka, majd amint a kotorék közelébe ért, megszólalt a Krico 222-es.  A szuka egyébként nagyon le volt srtapálva, hiába, a kölyöknevelés nem egyszerű náluk sem...
Két kölyök visszament a kotorékba, de Jenci rendbetette őket is.
Íme a teríték...
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1041 Dátum: 2009. Május 30. - 11:12:27 »

Csaba! Jenci!
Igen Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #1042 Dátum: 2009. Május 30. - 11:14:42 »

Szép teríték! Üdv a Vadászoknak!  Emelem
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1043 Dátum: 2009. Május 31. - 09:23:05 »

Szevasz Csaba!

Ez igen, ez egyrészt jó vadászélmény és az apróvad is "meghálálja".
Ahogy nézem a szuka tényleg "leabcugolt", ellenben a kölykök nagyon szépek.
Olyan ez mint a kocánál...amelyik koca gerincével vágni lehetne, na annak vannak stram malacai.
Hát a rókanépnél is így van ez!
Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1044 Dátum: 2009. Május 31. - 10:12:30 »

Köszi Urak!
Bizony igazad van Wetzlar.
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1045 Dátum: 2009. Június 02. - 08:24:47 »

Csaba!
Gratulálok Nektek, tiszta munka volt! Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1046 Dátum: 2009. Június 02. - 16:27:19 »

Péter!
Köszi Jenci nevében is!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1047 Dátum: 2009. Június 04. - 10:54:40 »

Tegnap este sikerült az első idei süldőt teritékre hozni, kissé zavaros körülmények között. Egy gabona és kukoricatábla közötti földútra néztem ki, ahol tavaly rendszeresen láttam/lőttem rókát. Van a közelben kotorék, de tavaly nem sikerült megtalálni.
Várakozásomnal megfelelően még jó világosban láttam 4-5 süldőrókát mocorogni azon a helyen. A megfelelő sunnyogás és kerülőutak használata után sikerült 60-80m-re megközeliteni azt az útszakaszt, ahol kijártak a gabonatáblából. Leültem a gazba, lőbot, kisszék stb... jó negyed óra várakozás után kettő kijött, egy rögtön átlépett az úton és bement a kb térdig érő kukoricába, a másik leült az úton. Pár fűszál belógott ugyan, de erre rálőttem. Eldőlt mint egy zsák, meg se mozdult. Gyorsan ismételtem, vártam hogy a másik talán a lövéstől megijedve visszavált a gabonába, és az úton áthaladtában azt is megcsíphetem. Pár percig a kukorica szélét pásztáztam, egyszercsak a szemem sarkából láttam hogy a kimúltnak vélt róka feláll, és szemlátomást egészségesen, két nagy szökkenéssel a gabonában terem. Meglepődött
Rögtön odamentem a rálövés helyére, de pár szál szőrön kívűl semmit sem találtam. Azt gyanítom, hogy a fejét horzsolhatta a lövedék, mert vér nem volt a helyszínen, és elmenőben a mozgásán sem látszott hogy húzná valamijét, vagy sántitana vagy ilyesmi. Na ez is jól kezdődik, gondoltam... Fej a falba

Megnéztem egy nem messze eső lucernatáblát, de csak őzek mozogtak rajta. Visszafelé sétáva már messziről láttam hogy megint kint van egy róka az úton. Cincogásra megindult minha zsinóron húzták volna, de nem az úton, hanem belépett a kukoricába, és a második-harmadik sorban az úttal párhuzamosan jött. 6-8m-re volt amikor megláttam a kukoricalevelek között vörösödni, mindjárt oda is lőttem. A lövésre elugrott, és a kukoricaszárak mozgásából láttam hogy egy helyen forog. Az előző esetből okulva azonnal felálltam, és mégegyszer rálőttem. Utóbb kiderült hogy a második lövés már felesleges volt, de az előzmények miatt azt gondoltam hogy biztos ami biztos.
Egy fiatal kan volt, mérete természetesen még nem ére el a kifejlett példányokét, de nem volt kicsi. Legalábbis én azt gondoltam, hogy az ideiek még jóval kisebbek. Kép később lesz.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1048 Dátum: 2009. Június 04. - 11:33:46 »

Gratulálok Jani! Igen Emelem
Én már megtanultam, hogy ennek a gyors, pici magnak mennyire tiszta terep kell! Tényleg elég egy fűszál, hogy teljesen máshova menjen a lövés...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1049 Dátum: 2009. Június 04. - 15:41:09 »

 Igen  Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: