Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7X64  (Megtekintve 159943 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #120 Dátum: 2011. December 03. - 09:47:57 »




....és egy jót bele is húzott a lapockára tett lövésbe...

Hu vazze most nézem, hogy mégsem jól olvastam. Nem 240m hanem 240 lépés aminek aktuális váltőszáma egyenes arányban növekszik a cipő és a lábak nyillásszögének szorzatával.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #121 Dátum: 2011. December 03. - 09:52:05 »

Hu vazze most nézem, hogy mégsem jól olvastam. Nem 240m hanem 240 lépés aminek aktuális váltőszáma egyenes arányban növekszik a cipő és a lábak nyillásszögének szorzatával.



 Röhög
Relatív, mert ha tyúk lépésről van szó, akkor mindjárt más értelmet nyer a történet! Ördög
Naplózva
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #122 Dátum: 2011. December 04. - 21:06:07 »

Szia!

Én egy kicsit mindíg excentrikusan olvasok a sorok között. Szerintem a kolléga nem azt írta, hogy oda is célzott csak azt, hogy sikerült nyakon lőni 240 m-rő.( Nem biztos, hogy tudatos lövés volt lesen ülve elengedett kézzel, vagy hogy is írja nem tudom.) Nyihi

240 LÉPÉS! Az kb 160-170 méter! Nyaktőre céloztam 15cm csúszott fel a lövés. Elhúztam balra a lövés pillanatába. De a lényeg hogy "bagyjából" oda ment ahova szerettem volna.
Naplózva
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #123 Dátum: 2011. December 04. - 21:10:47 »



 Röhög
Relatív, mert ha tyúk lépésről van szó, akkor mindjárt más értelmet nyer a történet! Ördög

Nem tyúklépés kolléga  Kacsint Igazán tök mindegy mit mondotok vagy gondoltok a lényegen nem változtat. Nem kell elhinni lényeg hogy én tudom mi az IGAZSÁG! Mondjuk az kicsit rosszul esik hogy ismeretlenül is HAZUGNAK tituláltok.  Rííí Rííí Rííí Rííí
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #124 Dátum: 2011. December 05. - 08:09:22 »

Az a probléma, hogy 160m-ről megpróbáltad szabad kézből.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #125 Dátum: 2011. December 05. - 08:12:16 »

Nem tyúklépés kolléga  Kacsint Igazán tök mindegy mit mondotok vagy gondoltok a lényegen nem változtat. Nem kell elhinni lényeg hogy én tudom mi az IGAZSÁG! Mondjuk az kicsit rosszul esik hogy ismeretlenül is HAZUGNAK tituláltok.  Rííí Rííí Rííí Rííí

Tisztelettel üdvözöllek!

Igazából fölösleges annyira rini mint azt a szmájlik mutatják senki nem nevezett hazugnak ha úgytetszik egy kissebb magaslabda lecsapása volt. Ha előszőr jobban kibintodtad volna az igazságot úgy mint utólag leírtad szerintem megspóroltál volna egy durcizást magadnak. Hidd el nem mesterlövészek gyülekezete van itt, és senki előtt nem kell még áttételesen sem a puskát dicsérem de én sem vagyok gyenge módszerrel a lőtudományomat bizonyítani. Engedd meg, hogy ezt az alkalmat felhasználjam és őszintén és mégegyszer mondon hátsó gondolat nélkül  őszintén gratuláljak az elejtéshez. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #126 Dátum: 2011. December 05. - 08:20:04 »

Szia!

Pedig ez az igazság. Mi értelme lenne linkeli. Én azt modom a puska kiváló hiába Steyr nem hazudik  Kacsint Utolsó elejtett vadam egy szarvastehén volt 240 lépésről sikerült nyakon lőnöm. Ha azt mondom lesen ülve szabad kézből, tuti el se hiszed. Pedig így volt!

Az még kimaradt, hogy éjjel kettőkor történt az elejtés!
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #127 Dátum: 2011. December 05. - 08:35:43 »

Az még kimaradt, hogy éjjel kettőkor történt az elejtés!

Az fasza.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #128 Dátum: 2011. December 05. - 08:40:47 »

Miért sejtettem én, hogy ezzel a 240 "métereslépéses" precíz, szabadkézi nyaklövéssel lövéssel valami úgysem lesz rendben... Ördög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #129 Dátum: 2011. December 05. - 09:06:23 »

Az még kimaradt, hogy éjjel kettőkor történt az elejtés!

Na végre én is megvilágosodtam. Igaz a legelső leírásban (nem ezen a fórumon még 250 lépés volt a lőtáv és éjszaka teliholdnál) kicsit más a történet. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #130 Dátum: 2011. December 05. - 09:15:32 »

Na végre én is megvilágosodtam. Igaz a legelső leírásban (nem ezen a fórumon még 250 lépés volt a lőtáv és éjszaka teliholdnál) kicsit más a történet. Ördög

Bizony! Ott még 250 volt és éjjel kettő!
Arra írtam azt, hogy "Micsoda vadászat lehetett" és micsoda "vadász" vagy inkább céllövői teljesítmény, mindez éjjel kettőkor!
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #131 Dátum: 2011. December 05. - 09:21:39 »

Bizony! Ott még 250 volt és éjjel kettő!
Arra írtam azt, hogy "Micsoda vadászat lehetett" és micsoda "vadász" vagy inkább céllövői teljesítmény, mindez éjjel kettőkor!

A vad zsigerelt súlya is privizórikusan változik  a kommentekben, egyszer 100kg a zsigerelt súlya egyszer meg 83kg. Na igérem többet nem rugózok ezen a témán.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Absolom
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #132 Dátum: 2011. December 05. - 09:24:40 »

Az még kimaradt, hogy éjjel kettőkor történt az elejtés!

Teljesen világos pedig a történet,nem igazán értem miért kell hitetlenkedve fogadni.
A vadászati törvény ide vágó passzusa értelmében szarvastehénre csakis éjjel holdvilágnál kell és lehet lövést tenni.
Pontosan azért hogy a holdfény kiválthassa a dedal tipúsú éjjellátó céltávcső szakszerű használatához elengedhetetlen infra segédfény használatát.
Mind e mellett bravúros cselekedet volt a lesen sebes ültében tett szabad kézi lövés, tekintettel arra a nem elhanyagolandó tényre miszerint is ez csak abban az esetben kivitelezhető ha az illető teljes lelki és erőnléti nyugodtságában leledzik.
Hogy a lövés kissé félrecsúszott? Talán nem volt kellően be hangolva a Dedal Vállat von Fejvakarás
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #133 Dátum: 2011. December 05. - 09:45:53 »

Teljesen világos pedig a történet,nem igazán értem miért kell hitetlenkedve fogadni.
A vadászati törvény ide vágó passzusa értelmében szarvastehénre csakis éjjel holdvilágnál kell és lehet lövést tenni.
Pontosan azért hogy a holdfény kiválthassa a dedal tipúsú éjjellátó céltávcső szakszerű használatához elengedhetetlen infra segédfény használatát.
Mind e mellett bravúros cselekedet volt a lesen sebes ültében tett szabad kézi lövés, tekintettel arra a nem elhanyagolandó tényre miszerint is ez csak abban az esetben kivitelezhető ha az illető teljes lelki és erőnléti nyugodtságában leledzik.
Hogy a lövés kissé félrecsúszott? Talán nem volt kellően be hangolva a Dedal Vállat von Fejvakarás


 Igen

A lényeg, hogy "nagyjából" odament  Rííí . Biztos, hogy Holdárnyékban állt
Naplózva
Absolom
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #134 Dátum: 2011. December 05. - 09:56:49 »

Igen

A lényeg, hogy "nagyjából" odament  Rííí . Biztos, hogy Holdárnyékban állt

Ez pontosan így van Herr Fox Emelem

Asszem utánna kell nézzek hogy a holdárnyék hogyan befolyásolja a nanométereket a teljes holdfényhez képest.... Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: