Oldalak: 1 ... 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 [726] 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1455915 alkalommal)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 941


« Új üzenet #10875 Dátum: 2017. Június 02. - 11:53:13 »

Üdvözletem!

Fontolgatom, hogy Delta titánium céltávcsövet vásárolok. Viszont a vadászboltban és a barátaim is lebeszélnek róla. A boltos szerint elmászik a szálkereszt (újabban), a barátaim szerint semmit nem látnék vele este. Hozzáteszem egyikőjük sem használt soha ilyen távcsövet. Van ezeknek valóság alapja? Vagy bátran megvehetem, jó minőségű megbízható távcsövek?

Én harmadik éve használom a Titaniumot (nem HD) 30-06-oson. Az égvilágon semmi baja nincs. Az én szememhez jó, meg vagyok vele elégedve.
Az, hogy "újabban elmászik" azt honnan tudja? Évek óta elad havi egyet és az utolsó 5 eladott távcsövet visszavitték ezzel a problémával?  Vállat von Fejvakarás
Kb 160 db lövést tettem a puskával eddig, lövéstől nem állítódott el.
Jó szereléket válassz hozzá.
 Stoel
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #10876 Dátum: 2017. Június 02. - 12:29:11 »

Üdvözletem!

Fontolgatom, hogy Delta titánium céltávcsövet vásárolok. Viszont a vadászboltban és a barátaim is lebeszélnek róla. A boltos szerint elmászik a szálkereszt (újabban), a barátaim szerint semmit nem látnék vele este. Hozzáteszem egyikőjük sem használt soha ilyen távcsövet. Van ezeknek valóság alapja? Vagy bátran megvehetem, jó minőségű megbízható távcsövek?

Vicces barátaid vannak  Röhög
Este, vak sötétben nem fogsz vele látni. Ez tény. Viszont ők sem látnak...még ha Victory HT meg Z8i van a puskáikon, akkor se...Igaz a f@szt járatom a pofám, hiszen nem néztem még bele z8i-be  Röhög Mondjuk úgy akkor, hogy feltételezem.
És akkor talán vmi hasznos, saját tapasztalati eredmény: Szürkületben, különféle erősségű holdfény mellett a Delta HD nálam kicsit veri a Minoxot (ze5i), a Meoptától (R1r) azonban elmarad egy lehelettel. Ha lehetne forintosítani a különbséget tényszerűen és nem csak szubjektíven, akkor könnyebb lenne. Mivel a látás elég szubjektív, vagy legalábbis egyén függő ezért azt mondom csak, hogy nálam nincs akkora külnbség, mint árban. Másnál ez lehet más. Én ezekkel néztem össze.
Az, hogy a 308ason a lövésállóságával nincs baj talán nem olyan nagy infromáció és amúgy is bőven elvárt volt.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10877 Dátum: 2017. Június 02. - 13:01:19 »

Üdvözletem!

Fontolgatom, hogy Delta titánium céltávcsövet vásárolok. Viszont a vadászboltban és a barátaim is lebeszélnek róla. A boltos szerint elmászik a szálkereszt (újabban), a barátaim szerint semmit nem látnék vele este. Hozzáteszem egyikőjük sem használt soha ilyen távcsövet. Van ezeknek valóság alapja? Vagy bátran megvehetem, jó minőségű megbízható távcsövek?

Ja, meg persze a bótos árul(t)-e Deltát egyáltalán valaha?
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #10878 Dátum: 2017. Június 02. - 13:25:11 »

Ja, meg persze a bótos árul(t)-e Deltát egyáltalán valaha?

Most az Akah a menő, gondolom azt ajánlaná Delta helyett a boltos. Vigyorog
Naplózva

Üdv! Viko.
vadasz69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #10879 Dátum: 2017. Június 02. - 13:49:26 »

Üdvözletem!

Ugyan nem régóta van meg a Deltám,de azért a saját tapasztalatokat leírom vele.
Egy 300 as win mag-on van a távcső.
Amikor felkerült a puskára lőtéren ellett vele lőve majdnem egy egész doboz lőszer.Egyáltalán nem vettem észre,hogy elmászkálna attól ahova be lett lőve igaz ez nem számít soknak.Én komlói fix szerelékkel raktam fel.
Sötétbe az én szemem szerint kb ugyan azt látom benne mint a delta 8x56os keresőbe (nem a roh).
Előtte 6x42es zeiss volt rajta szerintem azért érezhetően jobb szürkületbe.
A világító pontja is szerintem tökéletes nem AKAH szindrómás(hogy egyesen is bepirosodik az egész lencse)
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #10880 Dátum: 2017. Június 02. - 13:54:18 »

Most az Akah a menő, gondolom azt ajánlaná Delta helyett a boltos. Vigyorog

Dejavu érzésem van. Ez az AKAH jó pénzt hozhat a boltosoknak,ha mindenfelé ekkora sztár. Olvasztár  Ördög Gondolom megveszik (főleg nagyobb mennyiségben) párezerért,azt megszorozzák kettővel, a szorzat után biggyesztenek még egy nullát és veheti a vadász a fain távcsövet.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #10881 Dátum: 2017. Június 02. - 14:12:27 »

Üdvözletem!

Ugyan nem régóta van meg a Deltám,de azért a saját tapasztalatokat leírom vele.
Egy 300 as win mag-on van a távcső.
Amikor felkerült a puskára lőtéren ellett vele lőve majdnem egy egész doboz lőszer.Egyáltalán nem vettem észre,hogy elmászkálna attól ahova be lett lőve igaz ez nem számít soknak.Én komlói fix szerelékkel raktam fel.
Sötétbe az én szemem szerint kb ugyan azt látom benne mint a delta 8x56os keresőbe (nem a roh).
Előtte 6x42es zeiss volt rajta szerintem azért érezhetően jobb szürkületbe.
A világító pontja is szerintem tökéletes nem AKAH szindrómás(hogy egyesen is bepirosodik az egész lencse)

Igen azt elfelejtettem, hogy a szálkereszt is elég "finom".
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10882 Dátum: 2017. Június 02. - 15:52:48 »

Üdvözletem!

Fontolgatom, hogy Delta titánium céltávcsövet vásárolok. Viszont a vadászboltban és a barátaim is lebeszélnek róla. A boltos szerint elmászik a szálkereszt (újabban), a barátaim szerint semmit nem látnék vele este. Hozzáteszem egyikőjük sem használt soha ilyen távcsövet. Van ezeknek valóság alapja? Vagy bátran megvehetem, jó minőségű megbízható távcsövek?

Szia!

Nekem egy Leupold VX-III 3.5-10x50-esem van, tavaly ezt összenéztem egy sima Delta Titaniummal (még a nem HD-s változattal), ha jól emlékszem a 2.5-10x50-es típus volt. Azonos névleges nagyításra beállítva azt tapasztaltam, hogy a Delta látószöge egy picivel nagyobb, illetve a képe is egy picit „fényesebb” volt éjszaka. Nappal újra megismételtem ezt a tesztet és ugyanez volt. A differenciát úgy lehetne jellemezni, hogy a Lepuold képe kontrasztosabb, nappali fény mellett pedig egy picit olyan volt a Deltáé, mint egy túlexponált fénykép. Ha jól tudom a Leupold a világ legnagyobb távcsőgyártó vállalata, így az ő csövük javára meg az írható, hogy az okulárja jobb, legalábbis az én szememnek jobban fekszik, a Deltáékét picit érzékenyebbnek találom, de árban a Leupold akkor kb 1,5-szer került többe, mit az a Delta. (Mondjuk ezért lassú szerviz mellett örök garanciát kapsz és garantáltan bírja a nagyobb kalibereket is, bár látod Deltát is használnak itt a fórumtársak probléma nélkül erősebb kalibereken is!)

Ha főleg éjszakai vadászatra akarod használni, s nem végtelen a keret, nyugodtan vegyél Delta Titanium HD-t, ha nincs holdfény, akkor mindegy milyen csöved van, mindegyik olyan lesz, mintha tejfölöspohárba néznél.

Üdv.: P.p.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10883 Dátum: 2017. Június 02. - 17:19:52 »

Szia!



Ha főleg éjszakai vadászatra akarod használni, s nem végtelen a keret, nyugodtan vegyél Delta Titanium HD-t, ha nincs holdfény, akkor mindegy milyen csöved van, mindegyik olyan lesz, mintha tejfölöspohárba néznél.



Üdv.: P.p.


Vadásztál már annyit hogy tudd ez nem feltétlenül igaz . Pl:  Jó csillagos éjszaka jó háttérrel nem kilométerekre nem kel holdfény . ( Persze nem baj ha van.)
Ha a varia funkció nem létszükséglet én egy S&B  8x56 -ot éjszakai vadászatra jobbnak tartok. Ráadásul mostanában elég olcsón meg lehet kapni és szerintem a lencsék minősége a képalkotás a bevonatok minősége az egyik legjobb a világon .   Emelem

Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10884 Dátum: 2017. Június 03. - 00:34:06 »

Vadásztál már annyit hogy tudd ez nem feltétlenül igaz . Pl:  Jó csillagos éjszaka jó háttérrel nem kilométerekre nem kel holdfény . ( Persze nem baj ha van.)
Ha a varia funkció nem létszükséglet én egy S&B  8x56 -ot éjszakai vadászatra jobbnak tartok. Ráadásul mostanában elég olcsón meg lehet kapni és szerintem a lencsék minősége a képalkotás a bevonatok minősége az egyik legjobb a világon .   Emelem


Lehet úgy kellett volna fogalmaznom, hogy "nincs olyan fény, amit a távcső átereszthetne", amit leegyszerűsítve a "holdfény" jelzővel írtam körbe.
Hát Stefi mindenkinek más, biztos jó cső az a S&B, de egy jó variábel akkor is sokrétűbb tud lenni, így talán kicsit praktikusabb. Mosolyog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10885 Dátum: 2017. Június 03. - 12:11:18 »

Lehet úgy kellett volna fogalmaznom, hogy "nincs olyan fény, amit a távcső átereszthetne", amit leegyszerűsítve a "holdfény" jelzővel írtam körbe.
Hát Stefi mindenkinek más, biztos jó cső az a S&B, de egy jó variábel akkor is sokrétűbb tud lenni, így talán kicsit praktikusabb. Mosolyog

Talán azért mert megadatott hogy variás , világítópontos prémium távcsöveim is lehettek (így könnyen dumálok) de azt tartom hogy van élet világítópont és variábelezhetőség nélkül is.
Sokszor írtam de legfontosabb a lövésállóság , a következő hogy lásd a célt egyáltalán , az hogy mekkora látómezőben milyen nagynak és a piros pont is segítsen a célzásban csak ezek után jön.
A fentiek alapján ha az esetek 80-90 % -ban este éjszaka vadászom és egy meghatározott összeg áll rendelkezésemre akkor inkább a prémium márkát választanám mint azt hogy kevésbé fényerős de variás világítópontosat vegyek .  Mindenki maga dönti el - végig kell gondolni hogy szükség van e vagy kihasználható e a nagyítás változtatás lehetősége .  Hajtás terelés kivételével nem minden évben nyúltam hozzá a 6-os 7 -es re állított nagyításhoz.     Emelem
Naplózva
M. Aussie
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #10886 Dátum: 2017. Június 03. - 12:36:44 »

Talán azért mert megadatott hogy variás , világítópontos prémium távcsöveim is lehettek (így könnyen dumálok) de azt tartom hogy van élet világítópont és variábelezhetőség nélkül is.
Sokszor írtam de legfontosabb a lövésállóság , a következő hogy lásd a célt egyáltalán , az hogy mekkora látómezőben milyen nagynak és a piros pont is segítsen a célzásban csak ezek után jön.
A fentiek alapján ha az esetek 80-90 % -ban este éjszaka vadászom és egy meghatározott összeg áll rendelkezésemre akkor inkább a prémium márkát választanám mint azt hogy kevésbé fényerős de variás világítópontosat vegyek .  Mindenki maga dönti el - végig kell gondolni hogy szükség van e vagy kihasználható e a nagyítás változtatás lehetősége .  Hajtás terelés kivételével nem minden évben nyúltam hozzá a 6-os 7 -es re állított nagyításhoz.     Emelem


Delta allja a 375HH kalibert?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10887 Dátum: 2017. Június 03. - 13:08:52 »


Delta allja a 375HH kalibert?




 Vállat von       Sose volt Deltám és 375HH -m se.  Delta még lehet !   Emelem 
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10888 Dátum: 2017. Június 03. - 14:46:04 »

Ha valaki az esetek 95%-ában "egyféleképp" vadászik, annak nyilván teljesen megfelel az "egyfunkciós" távcső, amin semmit nem lehet változtatni, állítani, mert ugyan minek. Ha meg valaki "multifunkciós", többféle pályán van szerencséje játszani, éjjel, nappal, hajtásban, szórón, közel, távol meg mit tudom én még hol vagy hol nem, annak több opció kell a távcsövére. Ezen vitatkozni minimum felesleges. Miért akarunk állandóan meggyőzni mindenkit, hogy "a svájci bicska felesleges, ha van konyhakés". Ha valaki mindig krumplit vág, annak elég az is. Ha meg mást is kell csinálni, akkor kereshet külön szerszámot egyenként mindenhez.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10889 Dátum: 2017. Június 03. - 15:54:23 »

Ha valaki az esetek 95%-ában "egyféleképp" vadászik, annak nyilván teljesen megfelel az "egyfunkciós" távcső, amin semmit nem lehet változtatni, állítani, mert ugyan minek. Ha meg valaki "multifunkciós", többféle pályán van szerencséje játszani, éjjel, nappal, hajtásban, szórón, közel, távol meg mit tudom én még hol vagy hol nem, annak több opció kell a távcsövére. Ezen vitatkozni minimum felesleges. Miért akarunk állandóan meggyőzni mindenkit, hogy "a svájci bicska felesleges, ha van konyhakés". Ha valaki mindig krumplit vág, annak elég az is. Ha meg mást is kell csinálni, akkor kereshet külön szerszámot egyenként mindenhez.

Igaz igaz Ványadt................   ...............   !  Mint írtam mindenki maga dönti el és Ő tudja mire kell . Úgy vettem észre hogy van egy tendencia manapság (egyeseknél és egyesek által sugalva) - az hogy a céltávcső a világítópontos variábeleseknél kezdődik és onnét tovább már csak a paralax , lézertávmérő , ....dot,....flex encsembencsem kütyüsök felé lehet menni . Meggyőződésem hogy minél több funkció és vele mozgó alkatrész van egy céltávcsőbe beépítve annál inkább drágának és még drágábbnak kell leni ahhoz hogy a hozzászólásomba megnevezett 1-es és 2 es fő szempontnak megfeleljenek vagyis lövésállók és jó fényáteresztők legyenek . Úgy gondolom hogy egy egyszerű 7x50 -es 200.000 HUF ba be lehet préselni  és az már minőség . Ugyan ezért a pénzért biztos kapni valamilyen 2-18 x hübazdmeg x dot paralax stb. vel felszereltet is csak a megbízhatósággal már erős kételyeim vannak . ( Természetesen mint mindig  SZERINTEM )    Emelem 
Utólag még hozzáteszem ötletként hogy egy príma fixes távcső egy jó oldható szerelékkel és nyílt irányzékkal variálva se kutya .  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 [726] 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: