Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 213138 alkalommal)
Tillmann Zoltán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Új üzenet #1245 Dátum: 2013. December 11. - 11:18:16 »

Nálunk annak idején nem fektettek nagy hangsúlyt a ragadozómadarakra a vizsgafelkészítésen,de én amúgy sem emelem fel a puskát  a görbecsőrűekre . Tegye ezt az aki felismeri őket ,és van fácántelep a közelében . Viszont nagy és kisméretű odúkat is szívesen mókúlgatok ,és kihelyezem őket.A szóróra mindig teszek napraforgót, és disznóhájat is  . Ha mást nem látok legalább őket nézhetem .
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1246 Dátum: 2013. December 11. - 12:18:41 »

Nálunk annak idején nem fektettek nagy hangsúlyt a ragadozómadarakra a vizsgafelkészítésen,de én amúgy sem emelem fel a puskát  a görbecsőrűekre . Tegye ezt az aki felismeri őket ,és van fácántelep a közelében . Viszont nagy és kisméretű odúkat is szívesen mókúlgatok ,és kihelyezem őket.A szóróra mindig teszek napraforgót, és disznóhájat is  . Ha mást nem látok legalább őket nézhetem .
Igazából a fácántelepes rész sincs már a jogszabályban. Emlékszem volt az utcánkban olyan emberke,aki légpuskával lövöldözte a baglyokat és azzal tüzelt a kazánban...Volt amikor egy este kellett míg elégette a zsákmányt...Ha lelődözzük majd az egerészölyveket,megy majd vele a gatyás, a darázs, mennek majd a sasok s a többi...Aztán eltelik majd 10 év és hektáronként 300 eurót adnak majd évente a kihelyezett T-fákért,csak hogy visszaszoktassuk őket a földjeinkre az egerészéshez...Nem azért nincs apróvad mert sok az ölyv,hanem azért mert nem foglalkozunk eleget az apróvad élőhelyével és az etetésükkel...Sok a róka,a macska és a kutya,nem beszélve a vaddisznóról.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1247 Dátum: 2013. December 11. - 12:33:26 »

Nem azért nincs apróvad mert sok az ölyv,hanem azért mert nem foglalkozunk eleget az apróvad élőhelyével és az etetésükkel...Sok a róka,a macska és a kutya,nem beszélve a vaddisznóról.

Valahol itt a lényeg!  Igen
Nem az ölyv vadászatát kell engedélyezni, hanem a természetes fácánállomány megerősödéséért, visszaállásáért kell mindent megtenni. Az meg, hogy a nevelt fácánt megfogja az ölyv, nem az ölyv hibája...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
kocavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #1248 Dátum: 2013. December 11. - 22:32:29 »

Ne értsetek félre, és se szeretnék ölyvekre lövöldözni.meg nem is hiszem hogy amit eddig tapasztaltam az életmódjukról,az alapján nagy "dicsőség" vagy kihívás lenne az elejtésük.Azt se hiszem ha a jogalkotáson ez keresztül megy, akkor korlátozás nélkül lehetne majd halomra lőni a madarakat.Inkább attól tartok, hogy ha például vadászidényenként 1 madár/vadász lesz a kvóta,nem kevés puskás emberről fogunk értesülni, aki majd büszkélkedik milyen kupac ölyvet lőtt milyen ügyes lövéssekkel. Tasli A jelenlegi jogszabályok szerint fácánnevelő telepek környékén se lehet gyéríteni a számukat.Talán itt lehet finomítani egy kicsit a dolgon,de ez se veszélytelen az ölyvek  egyed számának szempontjából. Emelem   
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #1249 Dátum: 2013. December 11. - 22:52:55 »

Az ölyv meg a vércse rengeteg egeret összeszed.
Ha elkezdjük apasztani az ölyvet, több lesz az egér.
Nem biztos, hogy jól emlékszem, de mintha azt rebesgette volna egy apróvadas vadászcimbora, hogy a tularémia -vagy mifene nyúlnyavalya - terjesztője pont az egér.
Az egérpopuláció növekedése jó eséllyel a rókák számának növekedését is magával hozza. Ez sem biztos, hogy jótékonyan hat az apróvad állományra.
Fene tudja, de ha rajtam múlna, nem engedném bántani az ölyvet.
Kicsit persze haza is beszélek, mert sok egér nagyon nagy mezőgazdasági kártételre képes. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1250 Dátum: 2013. December 11. - 23:24:34 »

Az ölyv meg a vércse rengeteg egeret összeszed.
Ha elkezdjük apasztani az ölyvet, több lesz az egér.
Nem biztos, hogy jól emlékszem, de mintha azt rebesgette volna egy apróvadas vadászcimbora, hogy a tularémia -vagy mifene nyúlnyavalya - terjesztője pont az egér.
Az egérpopuláció növekedése jó eséllyel a rókák számának növekedését is magával hozza. Ez sem biztos, hogy jótékonyan hat az apróvad állományra.
Fene tudja, de ha rajtam múlna, nem engedném bántani az ölyvet.
Kicsit persze haza is beszélek, mert sok egér nagyon nagy mezőgazdasági kártételre képes. 
Nem akarok áltudományoskodni, de két éve (mióta felismerem őket Stoel) figyelem az ölyveket,illetve táplálkozási szokásaikat. Itt a fórumon is végeztem már -nem reprezentatív- mérést ezügyben. Amíg meg nem mérgeztek egyszerre vagy két tucatot egy közeli természetvédelmi területen,elég jól lehetett őket követni a nap és az év különböző szakaszaiban. Nyáron pocok, télen dög a legfőbb eledelük. Tavasszal is előszeretettel dögöznek. Szigorúan saját véleményem,de amelyik fácáncsibét vagy nyúlfiókot elkapják,azért talán nem is kár.Egy -egy tömeges mérgezés pedig nagyon betesz az állománynak,legalábbis amatőr madarológusként ezt látom. (Aki a szaporodásukkal tisztában van,az tudja mit jelent ha egyszerre tizenegynéhány ölyv esik ki egy területről.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1251 Dátum: 2013. December 12. - 08:11:02 »

Az a gyanúm, hogy ezzel az ölyvvadászattal - ha engedélyezik -, megint fordítva ülünk a lóra… Az ember, a modern mezőgazdaság, és a többi dúvad sokkal, de sokkal több kárt tesz az apróvadban, mint a nyomorult ölyvek. Csak ez látszik megint a legkönnyebb megoldásnak.

Mostanában sokat kutakodtam a neten és a könyveimben is egy munkámhoz. Megdöbbenve láttam pl. hogy tudományos vizsgálatokból készült tanulmányok kifejezetten javasolják a menyét vadászhatóvá tételét! Ebből mikor lesz valami? Sehol egy hang sem róla… Pedig már Széchenyi is megírta, hogy Tótmegyeren évi ezer menyétet ejtettek el!

Van egy kiváló könyvem, Studnika-Szederjei: Nyúl, fogoly, fácán. A két szerző - akik rendkívüli szakértelméhez gondolom, kétség nem férhet -, részletesen felsorolja az apróvad pusztítóit. Gyakorlati tapasztalataikból. Az ölyveket még a fácántelepeken sem tartják igazán veszélyesnek, ellenben pl. a sünnel… A menyétfélékről meg már nem is beszélve…

Valahol olvastam, hogy a róka állománysűrűsége ideálisan 1-1,5 db/ 1000 ha lenne. A 2000-es évek elején ez már közelített a tízszereséhez!!! Most sem lehet nagyon kevesebb.

És az emberi hatások. A vegyszerek, mérgek, a rovarok kipusztítása. Gyerekoromban (70-es évek, 80-as eleje) a kertünk mögött csodálatos kaszáló volt, rovarok és lepkék ezreivel. Most hol látni ilyen rétet? Hol látni ennyi rovart és lepkét? Nem csoda, hogy kipusztult a fogoly, de a csoda az, hogy az érdekében azóta sem teszünk semmit…

A közmunkaprogramok ilyen mértékű beindulásával a települések környékén egész télen szól a láncfűrész. „Rendbe teszik” a földutakat, árkokat = tarra vágják a földtulajdonosok által véletlenül még meghagyott bozótosokat. És büszkén nézegetik, hogy most szép, most rendben van! Lehet majd kaszálni hetente!

Ki látott mostanában mezőgazdasági munkagépen vadriasztó láncot? Valamikor állítólag kötelező volt, nem? Nyár elején helyi védett területek felmérését végeztem az MME megbízásából Kutas-Lábod-Nagyatád településeken. Egyik ilyen védett legelőben láttam olyan tempóban kaszáló traktort, hogy csak lestem. Az elől semmilyen növendék állat nem menekülhetett, ha útjába esett. Volt is arrébb szétvágott fácánfészek…

Szóval én úgy gondolom, hogy nem az ölyveket kellene bántani, hanem sok más egyéb területen rendet rakni az apróvad érdekében. Remélem, erre a döntéshozókat is figyelmezteti majd még valaki. És lesz valami foganatja…
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #1252 Dátum: 2013. December 12. - 08:39:09 »

Az a gyanúm, hogy ezzel az ölyvvadászattal - ha engedélyezik -, megint fordítva ülünk a lóra… Az ember, a modern mezőgazdaság, és a többi dúvad sokkal, de sokkal több kárt tesz az apróvadban, mint a nyomorult ölyvek. Csak ez látszik megint a legkönnyebb megoldásnak.

Mostanában sokat kutakodtam a neten és a könyveimben is egy munkámhoz. Megdöbbenve láttam pl. hogy tudományos vizsgálatokból készült tanulmányok kifejezetten javasolják a menyét vadászhatóvá tételét! Ebből mikor lesz valami? Sehol egy hang sem róla… Pedig már Széchenyi is megírta, hogy Tótmegyeren évi ezer menyétet ejtettek el!

Van egy kiváló könyvem, Studnika-Szederjei: Nyúl, fogoly, fácán. A két szerző - akik rendkívüli szakértelméhez gondolom, kétség nem férhet -, részletesen felsorolja az apróvad pusztítóit. Gyakorlati tapasztalataikból. Az ölyveket még a fácántelepeken sem tartják igazán veszélyesnek, ellenben pl. a sünnel… A menyétfélékről meg már nem is beszélve…

Valahol olvastam, hogy a róka állománysűrűsége ideálisan 1-1,5 db/ 1000 ha lenne. A 2000-es évek elején ez már közelített a tízszereséhez!!! Most sem lehet nagyon kevesebb.

És az emberi hatások. A vegyszerek, mérgek, a rovarok kipusztítása. Gyerekoromban (70-es évek, 80-as eleje) a kertünk mögött csodálatos kaszáló volt, rovarok és lepkék ezreivel. Most hol látni ilyen rétet? Hol látni ennyi rovart és lepkét? Nem csoda, hogy kipusztult a fogoly, de a csoda az, hogy az érdekében azóta sem teszünk semmit…

A közmunkaprogramok ilyen mértékű beindulásával a települések környékén egész télen szól a láncfűrész. „Rendbe teszik” a földutakat, árkokat = tarra vágják a földtulajdonosok által véletlenül még meghagyott bozótosokat. És büszkén nézegetik, hogy most szép, most rendben van! Lehet majd kaszálni hetente!

Ki látott mostanában mezőgazdasági munkagépen vadriasztó láncot? Valamikor állítólag kötelező volt, nem? Nyár elején helyi védett területek felmérését végeztem az MME megbízásából Kutas-Lábod-Nagyatád településeken. Egyik ilyen védett legelőben láttam olyan tempóban kaszáló traktort, hogy csak lestem. Az elől semmilyen növendék állat nem menekülhetett, ha útjába esett. Volt is arrébb szétvágott fácánfészek…

Szóval én úgy gondolom, hogy nem az ölyveket kellene bántani, hanem sok más egyéb területen rendet rakni az apróvad érdekében. Remélem, erre a döntéshozókat is figyelmezteti majd még valaki. És lesz valami foganatja…


Neked teljesen igazad van,azonban nem kellene jó Magyar módra 10000x re feltalálni a forró vizet.Az ölyvek érdekében már anno Fekete István is nem egyszer intézett a közhöz emelt hangú cikkeket.Az pedig,hogy egy következmények nélküli, valójában az intézkedési káosz,s egyáltalán egy feje tetéje állított magyarisztánban ki fog az ölyvek feje felett dönteni.....nem kétséges.Az,hogy majdan ki fog tenni érdekükben valami gyakorlatit.....nos ez már kétséges.
Naplózva

Amat Victoria Curam.
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #1253 Dátum: 2013. December 12. - 08:45:54 »

"A közmunkaprogramok ilyen mértékű beindulásával a települések környékén egész télen szól a láncfűrész. „Rendbe teszik” a földutakat, árkokat = tarra vágják a földtulajdonosok által véletlenül még meghagyott bozótosokat. És büszkén nézegetik, hogy most szép, most rendben van! Lehet majd kaszálni hetente!"

Teszik a dolgukat! És mi vadászok mi a faszt teszünk, hogy ne így legyen?
Nálunk is 15 közmunkás dolgozik. Száraz csatornákat, külterületi utak szélén lévő dzsumbujt takarítjuk. Kell az alapanyag a faapríték kazánjainknak, a vastagabb fa pedig szociális tűzifának.
A falunk területén két vadásztársaság osztozik. Még egyik sem kereste meg az Önkormányzatot javaslatával, hogy vegyük figyelembe az apróvad igényeit /másfél hónapja folyamatosan csináljuk/.
Egyiknél sem tudják, hogy én szervezem a csapat munkáját /tehát nem tudják, hogy én figyelembe veszem/ és ahol lehet meghagyok 10-15 méternyi rekettyést, és az aprítéknak összerakott gallyrakást 100 méterenként ott hagyatom.
Az egyik ilyen gallyrakás az egyik vadász /puskás/ tulajdonos erdeje végében maradt, félig benyúlva az ő/direkt a kis ő/ erdejébe. Jó lebaszta a csoportvezetőjét, hogy mi a fasznak hagyták a szemetet az ő erdejében, vigyék a picsába! Amikor mondta a srác, hogy az én utasításomra, az apróvad miatt, akkor egy kicsit lenyugodott, és annyi megjegyzéssel, hogy az egy hülye vadász, távozott.
A faluban a házaknál keletkező gally hulladékot /ez is röhej, hogy sorban keresik fel az Önkormányzatot a lakosok, hogy szállítsuk el a lemetszett gallyakat/ a közfoglalkoztatottak összeszedik, és kiviszik valamelyik képviselő erdejébe. Egy-két évig jó vad búvóhely utána meg tápanyag az erdőnek. Igaz volt olyan, Pestről szalajtott "falubeli", aki följelentést tett a jegyzőnél, hogy az Önkormányzat hordja ki a szemetet.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1254 Dátum: 2013. December 12. - 12:42:30 »

"A közmunkaprogramok ilyen mértékű beindulásával a települések környékén egész télen szól a láncfűrész. „Rendbe teszik” a földutakat, árkokat = tarra vágják a földtulajdonosok által véletlenül még meghagyott bozótosokat. És büszkén nézegetik, hogy most szép, most rendben van! Lehet majd kaszálni hetente!"

Teszik a dolgukat! És mi vadászok mi a faszt teszünk, hogy ne így legyen?
Nálunk is 15 közmunkás dolgozik. Száraz csatornákat, külterületi utak szélén lévő dzsumbujt takarítjuk. Kell az alapanyag a faapríték kazánjainknak, a vastagabb fa pedig szociális tűzifának.
A falunk területén két vadásztársaság osztozik. Még egyik sem kereste meg az Önkormányzatot javaslatával, hogy vegyük figyelembe az apróvad igényeit /másfél hónapja folyamatosan csináljuk/.
Egyiknél sem tudják, hogy én szervezem a csapat munkáját /tehát nem tudják, hogy én figyelembe veszem/ és ahol lehet meghagyok 10-15 méternyi rekettyést, és az aprítéknak összerakott gallyrakást 100 méterenként ott hagyatom.
Az egyik ilyen gallyrakás az egyik vadász /puskás/ tulajdonos erdeje végében maradt, félig benyúlva az ő/direkt a kis ő/ erdejébe. Jó lebaszta a csoportvezetőjét, hogy mi a fasznak hagyták a szemetet az ő erdejében, vigyék a picsába! Amikor mondta a srác, hogy az én utasításomra, az apróvad miatt, akkor egy kicsit lenyugodott, és annyi megjegyzéssel, hogy az egy hülye vadász, távozott.
A faluban a házaknál keletkező gally hulladékot /ez is röhej, hogy sorban keresik fel az Önkormányzatot a lakosok, hogy szállítsuk el a lemetszett gallyakat/ a közfoglalkoztatottak összeszedik, és kiviszik valamelyik képviselő erdejébe. Egy-két évig jó vad búvóhely utána meg tápanyag az erdőnek. Igaz volt olyan, Pestről szalajtott "falubeli", aki följelentést tett a jegyzőnél, hogy az Önkormányzat hordja ki a szemetet.

Abban teljesen igazad van, hogy mi, vadászok semmit nem teszünk a bozótirtás ellen. Legalábbis a döntő többségünk. De azt meg én látom itt, és döntően erre is ment rá az állásom, hogy amikor normálisan megbeszéljünk a polgármesterrel, hogy csak az út belső részét tisztítják, hogy a gépek elférjenek (egyébként sem előtte, sem utána nem jár arra gép, csak ritkán, mint a fehér holló), akkor a közmunkásokat vezető képviselőtestületi tag nekiáll tarra vágatni mindent, mert így kell!! És csak akkor állt meg az irtás, amikor a polgármestert sokadszori feszólítás után azzal fenyegettem meg, hogy elvetetem a település madárbaráti címét, ha ezt így folytatják. Utána normálisan meg tudták csinálni! De idén megint nekiesnek, mert egyrészt annyi eszük sincs, hogy inkább néha glédereztetni kellene az utat, másrészt meg a tavaly betermelt 50-60 m3 fát egy pillanat aladt eladták bagóért, amikor már tudva levő volt, hogy az önkormányzat is fával fog fűteni...
És az, hogy Te figyelembe veszed, nagyon elismerésre méltó, de máshol erre nagy ívben tesznek. Viszont a vadászok is... Nem És akkor, amikor elkezdődtek az első, kezdő lépések _ igaz, még csak tervezetek és javaslatok formájában - az apróvad természetes élőhelyeinek visszaállítására, ezt a közmunkaprogram-ágat sürgősen á kellene gondolni, illetve a lehetőség szerint változtatni a végrehajtás módján.

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Tillmann Zoltán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Új üzenet #1255 Dátum: 2013. December 12. - 13:20:06 »

Ha csak tehetem viszek haza a hajtásokból belsőséget ( nem májat ,szívet mert azt pillanatok alatt szétkapják a barna bőrű keselyűk ),gondolva a rókákra ,dúvadakra. Erre rendszeresen megjönnek a hollók és  2 vijjogó görbecsőrű is . A gyászhuszárok szeme túl éles és azonnal kiböknek,az ölyvek viszont bátrabbak.Eltart viszont egy-két óráig mire lebátorkodik az ingyen lakomához. Képes néha megvárni az alkonyt is ,de volt már, hogy a köddel szállt le . A lényeg azonban az előhad,a szarkák. Ezek mindig körülöttük ólálkodnak ,és irigyen előttük szállnak le a kajára . És mivel a nagy testvér szeme vigyázz rájuk  megfeledkeznek az óvatosságról .A legkisebb mozgásra viszont elrebbennek .Ugyanilyen előszeretettel kihasználják a szajkókkal együtt a nagyobb vadak közelségét is .
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1256 Dátum: 2013. December 12. - 14:53:41 »

Abban teljesen igazad van, hogy mi, vadászok semmit nem teszünk a bozótirtás ellen. Legalábbis a döntő többségünk. De azt meg én látom itt, és döntően erre is ment rá az állásom, hogy amikor normálisan megbeszéljünk a polgármesterrel, hogy csak az út belső részét tisztítják, hogy a gépek elférjenek (egyébként sem előtte, sem utána nem jár arra gép, csak ritkán, mint a fehér holló), akkor a közmunkásokat vezető képviselőtestületi tag nekiáll tarra vágatni mindent, mert így kell!! És csak akkor állt meg az irtás, amikor a polgármestert sokadszori feszólítás után azzal fenyegettem meg, hogy elvetetem a település madárbaráti címét, ha ezt így folytatják. Utána normálisan meg tudták csinálni! De idén megint nekiesnek, mert egyrészt annyi eszük sincs, hogy inkább néha glédereztetni kellene az utat, másrészt meg a tavaly betermelt 50-60 m3 fát egy pillanat aladt eladták bagóért, amikor már tudva levő volt, hogy az önkormányzat is fával fog fűteni...
És az, hogy Te figyelembe veszed, nagyon elismerésre méltó, de máshol erre nagy ívben tesznek. Viszont a vadászok is... Nem És akkor, amikor elkezdődtek az első, kezdő lépések _ igaz, még csak tervezetek és javaslatok formájában - az apróvad természetes élőhelyeinek visszaállítására, ezt a közmunkaprogram-ágat sürgősen á kellene gondolni, illetve a lehetőség szerint változtatni a végrehajtás módján.

 Wave

Másfél éve "írattam" erről,meg a tarlóégetésről egy cikket az ismerős vadászújságíróval. Gyakrabban kellene felvetni a témát,egy idő után lereagálnák.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #1257 Dátum: 2014. Január 05. - 16:01:23 »

Hatalmas mázli...

http://hvg.hu/vilag/20140105_Medvetamadas_torkanak_koszonheti_menekule#utm_source=hirkereso&utm_medium=listing&utm_campaign=hirkereso_2014_1_5

"Medvetámadás: torkának köszönheti életét a szlovák erdész

2014. január 05., vasárnap, 15:49
Szerző: MTI

Medve támadt rá egy szlovák erdészre, akinek végül üvöltésével sikerült elriasztania a hatalmas állatot.

Az észak-szlovákiai Pribilina közelében támadt rá a sétájáról visszatérő erdészre a medve, amely valószínűleg az enyhe időjárás miatt ébredhetett fel téli álmából.

"El akartam szaladni, de egy fának ütköztem. Ahogy elestem, a medve beleharapott az egyik lábamba. Elkezdtem kiabálni, mire a medve elengedett és otthagyott, bár vissza-visszanézett rám. Tovább üvöltöttem és nem tért vissza" - idézte fel a történteket Michal Ondrejkov, aki szerint a kiabálás menthette meg az életét.

A 26 éves erdész hozzátette, hogy egyetlen tanács sem jutott eszébe, amelyet ilyen esetekre adnak, például hogy mozdulatlan maradjon vagy felmásszon egy fára.

Michal Ondrejkov már sokszor találkozott medvével, de ez volt az első eset, hogy egy medve rátámadt. "Amikor lábon harapott, nem éreztem fájdalmat, csak félelmet és tiszteletet. Hatalmas állat volt, legalább 300 kilót nyomhatott" - mondta az erdész."
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1258 Dátum: 2014. Január 06. - 12:50:18 »

http://mno.hu/erdokerulo/vadgazdalkodas-kozosen-a-termeszetvedokkel-1203410
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Gery
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #1259 Dátum: 2014. Január 28. - 07:23:00 »

Jó reggelt Mindenkinek!Egy kérdéssel fordulok hozzátok:Igaz,hogy megváltozott a vadászvizsgára való jogszabály,mi szerint most már bárhol lehet jelentkezni vadászvizsgára mert eddig csak az állandó lakóhely szerinti megyei kamaránál lehetett jelentkezni ill vizsgázni.A másik meg,hogy nincsen már orvosi vizsgálat hanem elég a jogositvány orvosi alkalmasságija?Előre is köszönöm válaszaitokat.További szép napot!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: