Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 213140 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1065 Dátum: 2012. Február 22. - 10:52:20 »

Tudod savanyú a szőlő!

Nem azért hozom a szlovákokat példának, mert ott minden fasza, de hasonló politikai gazdasági és társadalmi hátterük, történelmük van mint nekünk.



Na most én is a Te hibádba esek és indulatosan fogalmazok ! Ez egy oltári baromság !  Főleg a történelmük  Vállat von 

Nekünk már ez is előrelépés bár koránt sem a Kánoán . Innét kell megtenni a következő lépéséket bár azt sem szabad elfelejteni hogy a törvény a FEGYVERTARTÁST szabályozza .  S.Peti
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #1066 Dátum: 2012. Február 22. - 10:54:31 »

Kaliber újság:
ÚJ, egységes fegyvertörvény-tervezet!
-

Az új fegyvertörvény a legendák szerint minden év októberében jön ki, és mindenki tutira tudja mi lesz benne. Aztán sosem lesz belőle semmi. Az alábbiakban viszont egy olyan átfogó, egységes törvénytervezetet olvashatnak itt, mely az ügyben érintett összes szakmai és érdekvédelmi szervezet, szövetség közös akaratát képviseli. Az anyag 2010 során jött létre a Fidesz-frakció által felkért civil munkabizottság tevékenysége nyomán, széles körű egyeztetéssel.
Az anyag létrehozatalokor NEM megvalósíthatatlan vágyálmok kergetése volt a cél, hanem egy szigorú, de az EU-direktíváknak, joggyakorlatnak mindenben megfelelő komplett, következetes jogszabályi szöveg létrehozása.

- harmonizál a legújabb EU direktívával,
- illeszkedik a hazai jogrendbe,
- egységes, törvényi szintű szabályozást képvisel,
- egyszerű, betartható, élhető de szigorú szabályokat szab az engedélyesek és engedélyező hatóságok számára,
- kiterjed a fegyvertartás összes lehetséges módjára, aspektusára,
- széleskörű szakmai érdekegyeztetés alapján készül el.
http://www.kaliber.hu/MEFLSZ_Melleklet_1_FTV_tervezet.rtf
http://www.kaliber.hu/MEFLSZ_Melleklet_2_FTV_mellekletei.doc
http://www.kaliber.hu/indokolas-zanza.rtf
Természetesen kompromisszumokkal teli a tervezet, azonban reálisan nézve még így is igen kicsi az esély arra, hogy ebben a formában teljességében elfogadására kerül.

Ugyanakkor az érdekképviseleti szervezetek minden korábbinál átfogóbb együttműködésének eredménye, így a magyar fegyvertartók minden szegmensének pozitív változást hozhat, ha részben vagy egészben megvalósul.

(Az itt közölt anyagot a Fidesz-frakción túl Dr. Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes Úr, Dr. Eiselt György Úr, a BM e területért felelős helyettes államtitkára is megkapták.)

    
 
      
Belföld
Fegyverbe magyar?

    * Független Hírügynökség

2011. április 17., vasárnap 08:01
  
Megemelt korhatár, a viselés jogának átalakítása, konfliktuskezelési tanfolyam - egyebek mellett ezek szerepelnek a fegyvertartással kapcsolatos, már benyújtott tervezetben, amelyet a Fegyverügyi Civil Bizottság dolgozott ki a Fidesz-frakció felkérésére.

A Fegyverügyi Civil Bizottság (FCB) a Fidesz-frakció felkérésére kidolgozta a polgári lőfegyvertartás új szabályainak tervezetét [1], amelyet a Vasárnapi Híreknek nyilatkozó Nyikos Attila FCB-elnök szerint a Belügyminisztérium "nagyon komolyan vesz".

Újabb idézet:

A Fidesz-frakció még a választások előtt felkérte a Fegyverügyi Civil Bizottság munkacsoportot, hogy dolgozza ki a polgári lőfegyvertartás szabályait, így a csoport egy komplett jogszabálycsomagot adott be tavaly nyáron a Belügyminisztériumnak. A javaslat szerint alapvetően változnának az önvédelmi fegyvertartás szabályai, jóval több ember tarthatna fegyvert, és mindössze annyit szigorítanának, hogy az önvédelmi lőfegyver tartásának jelenlegi 18 éves korhatárát 21 évre emelnék. Az elképzelés szerint kétféle módon lehetne önvédelmi fegyvert tartani: viselési engedéllyel vagy viselési engedély nélkül. A második kategória az otthonvédelmi fegyverre vonatkozna, amelyet kizárólag lakásban lehetne tartani, otthonról egyáltalán nem lenne szabad kivinni.

Az elképzelés szerint kétféle módon lehetne önvédelmi fegyvert tartani: viselési engedéllyel vagy viselési engedély nélkül

..ez jelen pillanatban is így van...gáz-riasztóra érvényesen (sosem használom...bent rohad a szekrénybe 11 éve, vár van viselésim)

- harmonizál a legújabb EU direktívával,
- illeszkedik a hazai jogrendbe,
- egységes, törvényi szintű szabályozást képvisel,
- egyszerű, betartható, élhető de szigorú szabályokat szab az engedélyesek és engedélyező hatóságok számára,
- kiterjed a fegyvertartás összes lehetséges módjára, aspektusára,
- széleskörű szakmai érdekegyeztetés alapján készül el.


- amit elfogadnak, "illeszkedni fog a hazai jogrenddel" (nem is lehet másként)
- egy elfogadott dolog, csak és kizárólag,  egységes, törvényi szintű szabályozást képviselhet
-ezen megy a vita, amit úgy néz ki meg is szavaznak
-ezt tárgyalják..és az otthontartáson kívül, szerintem el is fogadják az előterjesztéseket (de az otthontartásra is visszatérnek, a BTK átalakításakor)
- ez ís így történ, másként nem is lehetne

Akkor mi az amit ígértek?..és nem tették?
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Tomika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #1067 Dátum: 2012. Február 22. - 10:55:46 »

A sajtó ígérte? Ennyire naív vagy?

Az ígéreteket az ígérettevőn kell számon kérni.

De az Ő ígéretük annyit ér, mintha én ígérném Neked, hogy nevedre íratom az Atlanti-óceánt!



Valami zavar van a gépezetben!
Nem a sajtó ígérte, hanem a választások előtt a Fidesz frakció kérte a FCB-ot, hogy dolgozzon ki egy új FTV-t.A FCB-ben minden szakmai szervezet és az IRM-el és az ORFK-val együtt dolgozott.Így született meg az új egységes FTV, még a nyomtatványokat is megcsinálták.Ezt nyújtották be a Fidesznek, és ebből nem lett semmi.
Nem a párna alól húzták ki és nem reggel szülték meg, hanem együtt dolgoztak a fent nevezettekkel, mégsem lesz belőle más csak egy kiherélt valami, aminek mindenki nagyon örül, de köze nincs az eredetihez.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1068 Dátum: 2012. Február 22. - 10:56:10 »

Szia Boar!
Látod kezdünk egy véleményen lenni!
Igazad van, valószínűleg megvezetés volt.
Csak Nyikitát sajnálom(meg más szervezeteket), mert rengeteg energia van beleölve.
Tamás,
a jelenlegi kormány a legidiótább jogszabályt, korlátozást, bármit keresztül tud vinni a kétharmadot felhasználva. Szerinted ha egy pillanatra is komolyan gondolták volna ezt a fegyvertörvényt, nem lenne már rég kihirdetve?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tomika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #1069 Dátum: 2012. Február 22. - 10:57:05 »

Az elképzelés szerint kétféle módon lehetne önvédelmi fegyvert tartani: viselési engedéllyel vagy viselési engedély nélkül

..ez jelen pillanatban is így van...gáz-riasztóra érvényesen (sosem használom...bent rohad a szekrénybe 11 éve, vár van viselésim)

- harmonizál a legújabb EU direktívával,
- illeszkedik a hazai jogrendbe,
- egységes, törvényi szintű szabályozást képvisel,
- egyszerű, betartható, élhető de szigorú szabályokat szab az engedélyesek és engedélyező hatóságok számára,
- kiterjed a fegyvertartás összes lehetséges módjára, aspektusára,
- széleskörű szakmai érdekegyeztetés alapján készül el.


- amit elfogadnak, "illeszkedni fog a hazai jogrenddel" (nem is lehet másként)
- egy elfogadott dolog, csak és kizárólag,  egységes, törvényi szintű szabályozást képviselhet
-ezen megy a vita, amit úgy néz ki meg is szavaznak
-ezt tárgyalják..és az otthontartáson kívül, szerintem el is fogadják az előterjesztéseket (de az otthontartásra is visszatérnek, a BTK átalakításakor)
- ez ís így történ, másként nem is lehetne

Akkor mi az amit ígértek?..és nem tették?



Olvass vissza, ott megtalálod!
Nem fogom még egyszer leírni, hogy mi hiányzik a tárgyalt FTV-ből.
Naplózva
Tomika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #1070 Dátum: 2012. Február 22. - 10:59:37 »

Tamás,
a jelenlegi kormány a legidiótább jogszabályt, korlátozást, bármit keresztül tud vinni a kétharmadot felhasználva. Szerinted ha egy pillanatra is komolyan gondolták volna ezt a fegyvertörvényt, nem lenne már rég kihirdetve?

Megint igazad van!
 Wave
Naplózva
Tomika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #1071 Dátum: 2012. Február 22. - 11:02:29 »

Na most én is a Te hibádba esek és indulatosan fogalmazok ! Ez egy oltári baromság !  Főleg a történelmük  Vállat von 

Nekünk már ez is előrelépés bár koránt sem a Kánoán . Innét kell megtenni a következő lépéséket bár azt sem szabad elfelejteni hogy a törvény a FEGYVERTARTÁST szabályozza .  S.Peti

Miért mi a baj az elmúlt 60-80 évvel.Náluk nem volt háború, nem volt kommunizmus, nem volt szovjet csatlós, nem volt KGST, nem volt Varsói Szerz.?
82 évvel ezelőtt pedig magyarok voltak tehát kb. ugyanazok a történelmi gyökereink.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1072 Dátum: 2012. Február 22. - 11:03:09 »

Tamás,
a jelenlegi kormány a legidiótább jogszabályt, korlátozást, bármit keresztül tud vinni a kétharmadot felhasználva. Szerinted ha egy pillanatra is komolyan gondolták volna ezt a fegyvertörvényt, nem lenne már rég kihirdetve?

Azt mondjátok, hogy azt ígérte a kormány, hogy a benyújtott tervezetet változtatás nélkül elfogadja? Mikor,hol, kinek ígérte ezt?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1073 Dátum: 2012. Február 22. - 11:05:15 »

Tudod mi az érdekes?
Más sem szólít meg engem, mégsem írogatsz nekik.
Nem értem.
Biztosan bennem van a hiba!
Tomika!
Ha más nem úgy ír neked, ahogyan azt elvárnád, azt légy szíves beszéld meg velük.
Ha abból, amit írtam, neked csak ennyi jött le akkor lehet, hogy tényleg van valami hiba benned Vállat von
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1074 Dátum: 2012. Február 22. - 11:10:08 »

Azt mondjátok, hogy azt ígérte a kormány, hogy a benyújtott tervezetet változtatás nélkül elfogadja? Mikor,hol, kinek ígérte ezt?
Nem. Azt mondom, hogy azt szavaz meg, amit AKAR.
Ezt nem akarta.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1075 Dátum: 2012. Február 22. - 11:11:23 »


82 évvel ezelőtt pedig magyarok voltak tehát kb. ugyanazok a történelmi gyökereink.
Ezért téged ott felnégyelnének... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tomika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #1076 Dátum: 2012. Február 22. - 11:14:42 »

Tomika!
Ha más nem úgy ír neked, ahogyan azt elvárnád, azt légy szíves beszéld meg velük.
Ha abból, amit írtam, neked csak ennyi jött le akkor lehet, hogy tényleg van valami hiba benned Vállat von

Nincs senkivel bajom, csak nem értettem, hogy miért csak én!
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1077 Dátum: 2012. Február 22. - 11:17:58 »

Nem. Azt mondom, hogy azt szavaz meg, amit AKAR.
Ezt nem akarta.

Jó, csak ígéret számonkérés volt, és a végén úgy jön le, mintha megígérte volna a kormányzat mindezt. Nem kell/lehet szeretni, de azt be kell látni most van arra törekvés először, hogy nekünk vadászoknak csökkenjen a bürokratikus rendszer kissé. Örüljünk neki, aztán folytassuk további lépésekkel. Van az ország lakosságának olyan része, akiknek még ez is sok!

Csak kérdem, szerinted ezt így felelősen meg lehetett volna szavazni? Szerintem nem.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Tomika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #1078 Dátum: 2012. Február 22. - 11:20:29 »

Azt mondjátok, hogy azt ígérte a kormány, hogy a benyújtott tervezetet változtatás nélkül elfogadja? Mikor,hol, kinek ígérte ezt?


Még midig nem érted?
Nem írtam ilyet, én csak annyit írtam, hogy a Fidesz frakció felkérésre hozták össze az új FTV-t.Végig együttműködve a hatóságokkal és a szakmai szervezetekkel.

Semmi olyan nem került bele, amit a hatóságok akkor elleneztek, mert akkor nem azt nyújtják át a kész új FTR. javaslatot kész nyomtatványokkal.
Elolvastad a belinkelt oldalakat?

És itt jön Boar hozzászólása, hogy azt szavaznak meg amit akarnak, és akkor amikor akarják.És olyan trv.módosítást szavaznak bele, amit akarnak.Minden eszköz a kezükben van!!!
Szakmai anyag=(FCB), 2/3=parlament!
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1079 Dátum: 2012. Február 22. - 11:20:39 »

Jó, csak ígéret számonkérés volt, és a végén úgy jön le, mintha megígérte volna a kormányzat mindezt. Nem kell/lehet szeretni, de azt be kell látni most van arra törekvés először, hogy nekünk vadászoknak csökkenjen a bürokratikus rendszer kissé. Örüljünk neki, aztán folytassuk további lépésekkel. Van az ország lakosságának olyan része, akiknek még ez is sok!

Csak kérdem, szerinted ezt így felelősen meg lehetett volna szavazni? Szerintem nem.

Szerintem sem.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: