Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 213154 alkalommal)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1050 Dátum: 2012. Február 22. - 09:34:19 »

"Kiszúrták a szemeteket egy-két aprósággal és most örülsz mint majom a farkának!!!
Pont ezt akarták elérni, hogy befogják a vadászok száját a Semjén miatt, mert megígérte!"

Mester, kicsit vegyél vissza!

Igen, örülök, mert ez is valami.
Őszintén szólva nem érdekel, ha nem tarthatsz 2000 lőszert otthon. És az sem, ha 50-féle éles lőszert gyűjtesz, gyűjts bélyeget, azt lehet.

Az orvosi és a műszaki esetében egyetértek azzal, amit írtál.

Ez egy vadászfórum és itt sokat számít, ha a vadászok száját befogták. Az otthonvédelmi fegyver szerintem eleve egy vicc volt, komoly ember nem gondolta, hogy elfogadják. 

A másik meg az, hogy baromi unalmas állandóan a tótokat hozni pozitív példának.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1051 Dátum: 2012. Február 22. - 09:55:04 »

Kiszúrták a szemeteket egy-két aprósággal és most örülsz mint majom a farkának!!!
Pont ezt akarták elérni, hogy befogják a vadászok száját a Semjén miatt, mert megígérte!

Kedves Tomika!
Légy szíves próbálj meg kevesebb indulattal kommunikálni!

 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Tomika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #1052 Dátum: 2012. Február 22. - 10:04:44 »

Tudod savanyú a szőlő!

Nem azért hozom a szlovákokat példának, mert ott minden fasza, de hasonló politikai gazdasági és társadalmi hátterük, történelmük van mint nekünk.Őket lehetne ebben az ügyben példaként hozni, mert ott már évekkel ezelőtt liberalizálták a törvényüket.Minden létező fegyverrel foglalkozó újság, fórum őket emlegeti.De ha nem olvasod akkor nem is tudod.
Minden létező módon bizonygatják, hogy milyen hatása lehetne így meg úgy.Ha megkérdezték volna a "tótokat", akkor lehetett volna statisztikákat készíteni egy működő törvényről.
De ezt nem tették!
Példátlan összefogással elkészítettek egy törvényjavaslatot a rendőrséggel karöltve, majd jól kiherélve benyújtották azt.
Na ennek örülsz Te!

Ja a "tótok": Náluk van un. B.kategóriás fegyvertartási cél= fegyver és lőszer tartása otthonvédelmi céllal(Drzanei zbrane a streliva na ochrany osoby a majetku) ja és van F.kategóriás fegyvertartási= fegyver és lőszer tartása múzeumi vagy gyűjtői céllal(Drzanei zbrane a streliva na muzejné alebo zberatelské ucely).Nem lődözik agyon a betörőket és nem robban fel az otthon tartott lőszer gyűjtemény!!!!

És akkor nem beszélek a sógorokról, ahol van vadász maroklőfegyver is utánkeresésre, kegyelemlövésre, önvédelemre(kizárólag területen).

Biztosan én vagyok elégedetlen, de engem az zavar, hogy megint semmibe vették a józan szakmai érveket a környező országok évek óta bevezetett törvényeik hatását.stb.

Jól kibasztak a fegyvertartókkal : mert nem ezt ígérték és propagálták!!!! Nyihi

Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1053 Dátum: 2012. Február 22. - 10:08:34 »


Jól kibasztak a fegyvertartókkal : mert nem ezt ígérték és propagálták!!!! Nyihi

Kik ígértek, és mit?

Ide linkelnéd?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1054 Dátum: 2012. Február 22. - 10:11:50 »

Nem azt mondom, hogy ez most már a Kánanán, de én !!! ezzel is elégedett vagyok és szerintem előrelépés. Bevallom, hogy volt olyan, hogy azért nem vettem fegyvert, mert nincs kedvem szabadságot kivenni a megszerzésiért, a tárolóhely ellenőrzését (ez most pl két nap szabi ugrását jelentette + egy harmadik, mikor bemegyek az engedélyért + egy negyedik mikor beviszem a fegyvert). Ebben komoly javulást látok.
Az utántöltés szintén jó dolog. Szóval én ennyivel is elégedett vagyok, a műszakiban és orvosiban igazat adok neked.

Az, hogy a szlovákok otthonvédelmi céllal mit vesznek, nem érdekel. Hogy ezt nem fogadták el, szerintem elsősorban a kereskedőknek fáj
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #1055 Dátum: 2012. Február 22. - 10:13:32 »


És akkor nem beszélek a sógorokról, ahol van vadász maroklőfegyver is utánkeresésre, kegyelemlövésre, önvédelemre(kizárólag területen).


Őszinte leszek, nem hiányolom.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Tomika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #1056 Dátum: 2012. Február 22. - 10:14:25 »

Kedves Tomika!
Légy szíves próbálj meg kevesebb indulattal kommunikálni!

 Emelem
Ha hozzám szólsz, légy szíves és kezdjed egy megszólítással.
Senkivel nem személyeskedtem!
Olvass vissza, szó sem volt személyeskedésről, egyszerűen nincsen szükség az indulatos hozzászólásokra/hozzászólókra.
Nem ismersz! Ellenben a fórum alapítói igen régóta!
Rajtad kívül még legalább 2000 embert nem ismerek, de ez nem gátol semmiben. Sőt, örülök, hogy sokakat megismerhetek.
Én nem vagyok indulatos csak a a tényeket írom le!
Választ nem kaptam egy feltett kérdésemre sem!
Mégis minden tőmondatodat felkiáltójellel zárod. Ez nem feltétlen a higgadtság jele. Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 22. - 10:38:41 írta galoscsabus » Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #1057 Dátum: 2012. Február 22. - 10:37:31 »

Tudod savanyú a szőlő!

Nem azért hozom a szlovákokat példának, mert ott minden fasza, de hasonló politikai gazdasági és társadalmi hátterük, történelmük van mint nekünk.Őket lehetne ebben az ügyben példaként hozni, mert ott már évekkel ezelőtt liberalizálták a törvényüket.Minden létező fegyverrel foglalkozó újság, fórum őket emlegeti.De ha nem olvasod akkor nem is tudod.
Minden létező módon bizonygatják, hogy milyen hatása lehetne így meg úgy.Ha megkérdezték volna a "tótokat", akkor lehetett volna statisztikákat készíteni egy működő törvényről.
De ezt nem tették!
Példátlan összefogással elkészítettek egy törvényjavaslatot a rendőrséggel karöltve, majd jól kiherélve benyújtották azt.
Na ennek örülsz Te!

Ja a "tótok": Náluk van un. B.kategóriás fegyvertartási cél= fegyver és lőszer tartása otthonvédelmi céllal(Drzanei zbrane a streliva na ochrany osoby a majetku) ja és van F.kategóriás fegyvertartási= fegyver és lőszer tartása múzeumi vagy gyűjtői céllal(Drzanei zbrane a streliva na muzejné alebo zberatelské ucely).Nem lődözik agyon a betörőket és nem robban fel az otthon tartott lőszer gyűjtemény!!!!

És akkor nem beszélek a sógorokról, ahol van vadász maroklőfegyver is utánkeresésre, kegyelemlövésre, önvédelemre(kizárólag területen).

Biztosan én vagyok elégedetlen, de engem az zavar, hogy megint semmibe vették a józan szakmai érveket a környező országok évek óta bevezetett törvényeik hatását.stb.

Jól kibasztak a fegyvertartókkal : mert nem ezt ígérték és propagálták!!!! Nyihi


Ha megkérdezték volna a "tótokat", akkor lehetett volna statisztikákat készíteni egy működő törvényről.
Biztosan én vagyok elégedetlen,

Ez Magyarország...magyar emberekkel, magyar törvényekkel. Rosszal-jóval karöltve.

Én kezdő berkeken belüli, csak annyit látok, hogy valami megmozdult a nehézkes, bürokrata dolgok enyhítése céljából.
Lehet tovább kell verni a vasat folyamatosan, ahhoz hogy a még fent maradt lehetőségeket is megvalósítsa az illetékes társaság. Gondolom ezen fognak ezek után az érdekszövetségek munkálkodni.

...de marha unalmas, hogy ebben az országban mindig a külföldi példákkal kell együtt élni...látja mindenki, hogy sokkal ésszerűbb megoldások vannak külhonban...de ez van...mi itt élünk..és így élünk. Nekünk ezt a lapot dobta a gép. Vagy ezzel élünk, vagy tovább állunk...szabadon választott.

A mindennapos háborgás (én is ilyen vagyok, de rájöttem, hogy csak magam és a környezetem napi stresszét növelem vele), csak felszín..nem lesz előbbre semmi.

Úgy hogy "örüljünk" annak amit egyáltalán elértek , az ezzel foglalkozó emberek, ezen a téren.
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1058 Dátum: 2012. Február 22. - 10:38:10 »


Nem ismersz! Ellenben a fórum alapítói igen régóta!

Ez viszont nem biztos, hogy előny... Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1059 Dátum: 2012. Február 22. - 10:41:23 »

Tomika!
Kiegészítettem pár gondolattal az utolsó hozzászólásodat.
Javaslom olvasd el.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Tomika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #1060 Dátum: 2012. Február 22. - 10:42:26 »

Kik ígértek, és mit?

Ide linkelnéd?
Kaliber újság:
ÚJ, egységes fegyvertörvény-tervezet!
-

Az új fegyvertörvény a legendák szerint minden év októberében jön ki, és mindenki tutira tudja mi lesz benne. Aztán sosem lesz belőle semmi. Az alábbiakban viszont egy olyan átfogó, egységes törvénytervezetet olvashatnak itt, mely az ügyben érintett összes szakmai és érdekvédelmi szervezet, szövetség közös akaratát képviseli. Az anyag 2010 során jött létre a Fidesz-frakció által felkért civil munkabizottság tevékenysége nyomán, széles körű egyeztetéssel.
Az anyag létrehozatalokor NEM megvalósíthatatlan vágyálmok kergetése volt a cél, hanem egy szigorú, de az EU-direktíváknak, joggyakorlatnak mindenben megfelelő komplett, következetes jogszabályi szöveg létrehozása.

- harmonizál a legújabb EU direktívával,
- illeszkedik a hazai jogrendbe,
- egységes, törvényi szintű szabályozást képvisel,
- egyszerű, betartható, élhető de szigorú szabályokat szab az engedélyesek és engedélyező hatóságok számára,
- kiterjed a fegyvertartás összes lehetséges módjára, aspektusára,
- széleskörű szakmai érdekegyeztetés alapján készül el.
http://www.kaliber.hu/MEFLSZ_Melleklet_1_FTV_tervezet.rtf
http://www.kaliber.hu/MEFLSZ_Melleklet_2_FTV_mellekletei.doc
http://www.kaliber.hu/indokolas-zanza.rtf
Természetesen kompromisszumokkal teli a tervezet, azonban reálisan nézve még így is igen kicsi az esély arra, hogy ebben a formában teljességében elfogadására kerül.

Ugyanakkor az érdekképviseleti szervezetek minden korábbinál átfogóbb együttműködésének eredménye, így a magyar fegyvertartók minden szegmensének pozitív változást hozhat, ha részben vagy egészben megvalósul.

(Az itt közölt anyagot a Fidesz-frakción túl Dr. Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes Úr, Dr. Eiselt György Úr, a BM e területért felelős helyettes államtitkára is megkapták.)

    
 
      
Belföld
Fegyverbe magyar?

    * Független Hírügynökség

2011. április 17., vasárnap 08:01
  
Megemelt korhatár, a viselés jogának átalakítása, konfliktuskezelési tanfolyam - egyebek mellett ezek szerepelnek a fegyvertartással kapcsolatos, már benyújtott tervezetben, amelyet a Fegyverügyi Civil Bizottság dolgozott ki a Fidesz-frakció felkérésére.

A Fegyverügyi Civil Bizottság (FCB) a Fidesz-frakció felkérésére kidolgozta a polgári lőfegyvertartás új szabályainak tervezetét [1], amelyet a Vasárnapi Híreknek nyilatkozó Nyikos Attila FCB-elnök szerint a Belügyminisztérium "nagyon komolyan vesz".

Újabb idézet:

A Fidesz-frakció még a választások előtt felkérte a Fegyverügyi Civil Bizottság munkacsoportot, hogy dolgozza ki a polgári lőfegyvertartás szabályait, így a csoport egy komplett jogszabálycsomagot adott be tavaly nyáron a Belügyminisztériumnak. A javaslat szerint alapvetően változnának az önvédelmi fegyvertartás szabályai, jóval több ember tarthatna fegyvert, és mindössze annyit szigorítanának, hogy az önvédelmi lőfegyver tartásának jelenlegi 18 éves korhatárát 21 évre emelnék. Az elképzelés szerint kétféle módon lehetne önvédelmi fegyvert tartani: viselési engedéllyel vagy viselési engedély nélkül. A második kategória az otthonvédelmi fegyverre vonatkozna, amelyet kizárólag lakásban lehetne tartani, otthonról egyáltalán nem lenne szabad kivinni.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1061 Dátum: 2012. Február 22. - 10:43:38 »

Aki egy pillanatra is elhitte azt a sok szépet és jót amit az eredeti verzió tartalmazott, az vagy a holdban él, vagy hülyébb mint mikulás...
Nem akarok párhuzamot vonni bizonyos egyéb ígéretekkel amelyek ebben az országban elhangzottak és sokan bevették a mesét, de a tisztelt választópolgár megtanulhatná már a magyar rögvalóság két alaptézisét:
-le vagy szarva
-addig örülj annak, amid van amíg azt is el nem vesszük.
Örüljünk a könnyítéseknek és reménykedjünk, hogy a jogszabályok életbelépése előtt nem történik valami látványos "kirakatbaleset" aminek kapcsán aztán a "közvélemény nyomására" szépen elfelejtődik minden...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tomika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #1062 Dátum: 2012. Február 22. - 10:45:08 »

Tomika!
Kiegészítettem pár gondolattal az utolsó hozzászólásodat.
Javaslom olvasd el.

Tudod mi az érdekes?
Más sem szólít meg engem, mégsem írogatsz nekik.
Nem értem.
Biztosan bennem van a hiba!
Naplózva
Tomika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #1063 Dátum: 2012. Február 22. - 10:47:45 »

Aki egy pillanatra is elhitte azt a sok szépet és jót amit az eredeti verzió tartalmazott, az vagy a holdban él, vagy hülyébb mint mikulás...
Nem akarok párhuzamot vonni bizonyos egyéb ígéretekkel amelyek ebben az országban elhangzottak és sokan bevették a mesét, de a tisztelt választópolgár megtanulhatná már a magyar rögvalóság két alaptézisét:
-le vagy szarva
-addig örülj annak, amid van amíg azt is el nem vesszük.
Örüljünk a könnyítéseknek és reménykedjünk, hogy a jogszabályok életbelépése előtt nem történik valami látványos "kirakatbaleset" aminek kapcsán aztán a "közvélemény nyomására" szépen elfelejtődik minden...

Szia Boar!
Látod kezdünk egy véleményen lenni!
Igazad van, valószínűleg megvezetés volt.
Csak Nyikitát sajnálom(meg más szervezeteket), mert rengeteg energia van beleölve.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1064 Dátum: 2012. Február 22. - 10:48:41 »

Kaliber újság:
ÚJ, egységes fegyvertörvény-tervezet!



A sajtó ígérte? Ennyire naív vagy?

Az ígéreteket az ígérettevőn kell számon kérni.

De az Ő ígéretük annyit ér, mintha én ígérném Neked, hogy nevedre íratom az Atlanti-óceánt!

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: