Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .375 Holland & Holland Magnum  (Megtekintve 58634 alkalommal)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #30 Dátum: 2010. Március 22. - 11:38:10 »

Na ugye megmondtam... Ördög
De szerintem jól, ill. jobban választottál. 9,3x62  Igen Taps
 Wave

Köszi.  Ördög
Most már nem versenyezhetünk, hogy melyikünké a nagyobb!  Nyihi
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #31 Dátum: 2010. Május 15. - 17:38:12 »

Teljesen normális alvajáróként most látom csak, hogy itt van az én gyönyörűséges szerelmem!
A .375 H&H Magnum számomra a kaliberek non plus ultrája. Még jobb lenne talán a peremes változata (a lassabb lövedékei miatt), de mindegy, mert nem olyanom van. RWS KS-el kezdtem vele vadászni (le sem írom, mikor), aztán próbáltam mindenféle tudományos, új konstrukciókat, és oda lyukadtam ki, hogy ma ismét a kegelspitzet használom. Ha bennmarad (mert néha megesik) az sem baj, mert akkor általában métert sem megy a vad, ha meg nem, hát akkor sem megy messzire, és nem is nehéz követni a csapát, még szemüveg nélkül sem. Néhány kanna vér akkor is marad, ha nagyon esik az eső. Persze jól kell lőni, mert máris látom néhány ismerősöm kaján vigyorát és azt a két esetet, amikor bizony keresni kellett. Ilyen is akad nagy ritkán.
Csak jót tudok mondani erről a szigorú, de tiszta kaliberről. Én általában közvetlenül az első láb mögé. testközépre lövök, és ha oda is találok, nem csalatkozom. A .375 H&H olyan, mint a tízkilós nagykalapács (a hatvanas szeg vonatkozásában), vagy mint a 424-es (mozdony), vagy mint a..., de végül is, az a legfontosabb, hogy a vadat a legkíméletesebben, a legkevesebb szenvedés árán, a leggyorsabban hozzuk terítékre. Az sem baj persze, ha nem kétméteres szederindából (egy kis akáccal fűszerezve) kell kivágnunk magunkat (machete melegen ajánlott), vagy százhektáros nádas közepéről  kell éjjeli utánkeresés után kikeverednünk (gps ajánlott), netán kefesűrű töviskés bozótosból kell fogaink között, négykézláb kihoznunk a vadat, tekintettel az ilyen jellegű közlekedés számunkra idegen, ezért meglehetősen bizonytalan voltára.
Nos, a vad (teljesen mindegy, hogy mi) e kaliber esetén nem sokat szenved. Általában ugyanis a dörrenést sem hallja.
Ezért aztán (és az elmaradt bonyodalmak miatt) mi is elégedettebbek leszünk.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #32 Dátum: 2010. Május 15. - 18:13:45 »

 Igen
Csak ne taszajtana akkorát! Vadász Lövök
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #33 Dátum: 2010. Május 15. - 18:43:07 »

Teljesen normális alvajáróként most látom csak, hogy itt van az én gyönyörűséges szerelmem!
A .375 H&H Magnum számomra a kaliberek non plus ultrája. Még jobb lenne talán a peremes változata (a lassabb lövedékei miatt), de mindegy, mert nem olyanom van. RWS KS-el kezdtem vele vadászni (le sem írom, mikor), aztán próbáltam mindenféle tudományos, új konstrukciókat, és oda lyukadtam ki, hogy ma ismét a kegelspitzet használom. Ha bennmarad (mert néha megesik) az sem baj, mert akkor általában métert sem megy a vad, ha meg nem, hát akkor sem megy messzire, és nem is nehéz követni a csapát, még szemüveg nélkül sem. Néhány kanna vér akkor is marad, ha nagyon esik az eső. Persze jól kell lőni, mert máris látom néhány ismerősöm kaján vigyorát és azt a két esetet, amikor bizony keresni kellett. Ilyen is akad nagy ritkán.
Csak jót tudok mondani erről a szigorú, de tiszta kaliberről. Én általában közvetlenül az első láb mögé. testközépre lövök, és ha oda is találok, nem csalatkozom. A .375 H&H olyan, mint a tízkilós nagykalapács (a hatvanas szeg vonatkozásában), vagy mint a 424-es (mozdony), vagy mint a..., de végül is, az a legfontosabb, hogy a vadat a legkíméletesebben, a legkevesebb szenvedés árán, a leggyorsabban hozzuk terítékre. Az sem baj persze, ha nem kétméteres szederindából (egy kis akáccal fűszerezve) kell kivágnunk magunkat (machete melegen ajánlott), vagy százhektáros nádas közepéről  kell éjjeli utánkeresés után kikeverednünk (gps ajánlott), netán kefesűrű töviskés bozótosból kell fogaink között, négykézláb kihoznunk a vadat, tekintettel az ilyen jellegű közlekedés számunkra idegen, ezért meglehetősen bizonytalan voltára.
Nos, a vad (teljesen mindegy, hogy mi) e kaliber esetén nem sokat szenved.

Nos igen, ez az amit a jobbféle 8mm és afeletti kaliberek bármelyikéről el lehet mondani. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 15. - 19:43:26 írta wetzlar » Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #34 Dátum: 2011. Január 26. - 21:42:33 »

Egy csomó elfogult ember a "klubból".  Közülük kettőt okvetlen megemlítenék, kedvcsinálónak: John "Pondoro" Taylor és Jack O'Connor.
http://www.africahunting.com/content/2-all-around-rifle-820/
Üdv.
L.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #35 Dátum: 2011. Január 28. - 23:30:28 »

Nono...
Pontosítva: mint a 9.3x62-nél, esetleg a 74-nél...
Mert a többi 9.3-ashoz igencsak nagyságrendekkel kissebb a választék, mint a 375-höz...


Így van, erre a kettő gyakoribbra (9,3x62, 74R) gondoltam. A 62-essel nagyon szimpatizáltam a bő lőszerválaszték miatt, de végülis egy kedvező ajánlat, meg a tény, hogy ezt(375) törvényesen, bárhol, bármire igénybe lehet venni, ezek miatt döntöttem emellett, 3-4 éve.
Tudom, a te 64-esedhez is gyér a lőszerválaszték, a 375-höz képest is.



Nem választék kell, meg kell tanulni lőni, nagyapáink Saller Bélával lőttek mindent vagy siroki lőszerrel, kiismerték a puskát és a lőszert amit használtak hozzá, azokkal a régi lőszerekkel csodákat műveltek..................... Le a kalappal előttük  Emelem
Ma mindenki váltogatja a puskát és a lőszereket, ,meg sem tudja tapasztalni mit tud a puska és a lőszer , hibázik egyet és mindjárt lőszert cserél, ha nem lesz jó akkor puskát is cserél............................................
Angyal Wave Táncol
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #36 Dátum: 2011. Január 28. - 23:50:11 »

"nagyapáink Saller Bélával lőttek mindent vagy siroki lőszerrel,"---meg reszelt hadi lőszerrel, meg házi öntésű brekekével az alföldi őzet! A misztikumhoz ez is hozzá tartozik.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #37 Dátum: 2011. Január 29. - 10:52:32 »

"nagyapáink Saller Bélával lőttek mindent vagy siroki lőszerrel,"

A 7,62 x 54R-hez én a mai napig ezeket használom! A legnagyobb megelégedésemre!
Igaz én is nagyapa vagyok! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #38 Dátum: 2011. Január 29. - 10:55:47 »

meg reszelt hadi lőszerrel, meg házi öntésű brekekével az alföldi őzet! A misztikumhoz ez is hozzá tartozik.

Meg is lőtték ezekkel is... Ördög
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #39 Dátum: 2011. Január 29. - 12:20:16 »

"nagyapáink Saller Bélával lőttek mindent vagy siroki lőszerrel,"---meg reszelt hadi lőszerrel, meg házi öntésű brekekével az alföldi őzet! A misztikumhoz ez is hozzá tartozik.

Tisztelem a régi öregeket, de ők azért használták ezeket, mert ez volt A választék. És korszerűbb volt, mint az elöltöltős fegyver, a dárdánál meg pláne. Pedig ha ezen a logikán fűzzük fel a gondolatsort, az ősember is megvethetné a régi öregeinket, hogy a jó kis parázsban keményített végű lándzsa helyett lőfegyvert használt. Mosolyog

 Szerintem azért ne kövezzünk meg senkit, mert együtt változik a változó idővel. Tiszta golyót kell lőni tiszta kézzel, mindegy, hogy ki gyártotta.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #40 Dátum: 2011. Január 29. - 12:24:46 »

Tisztelem a régi öregeket, de ők azért használták ezeket, mert ez volt A választék. És korszerűbb volt, mint az elöltöltős fegyver, a dárdánál meg pláne. Pedig ha ezen a logikán fűzzük fel a gondolatsort, az ősember is megvethetné a régi öregeinket, hogy a jó kis parázsban keményített végű lándzsa helyett lőfegyvert használt. Mosolyog

 Szerintem azért ne kövezzünk meg senkit, mert együtt változik a változó idővel. Tiszta golyót kell lőni tiszta kézzel, mindegy, hogy ki gyártotta.

Pláne ilyen ronda agyagsertésbe, mint az avatarod  Stoel Vigyorog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #41 Dátum: 2011. Január 29. - 12:27:29 »

Tisztelem a régi öregeket, de ők azért használták ezeket, mert ez volt A választék. És korszerűbb volt, mint az elöltöltős fegyver, a dárdánál meg pláne. Pedig ha ezen a logikán fűzzük fel a gondolatsort, az ősember is megvethetné a régi öregeinket, hogy a jó kis parázsban keményített végű lándzsa helyett lőfegyvert használt. Mosolyog

 Szerintem azért ne kövezzünk meg senkit, mert együtt változik a változó idővel. Tiszta golyót kell lőni tiszta kézzel, mindegy, hogy ki gyártotta.

"Nem választék kell, meg kell tanulni lőni, nagyapáink Saller Bélával lőttek mindent vagy siroki lőszerrel, kiismerték a puskát és a lőszert amit használtak hozzá, azokkal a régi lőszerekkel csodákat műveltek"
Én erre a post-ra válaszoltam, aki akarja, érti! Nevet
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #42 Dátum: 2011. Január 29. - 12:29:36 »

Pláne ilyen ronda agyagsertésbe, mint az avatarod  Stoel Vigyorog

Nem azt kell nézni, hanem az utánpótlás ül a hátán. Szerintem jó úton halad... S.Peti
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #43 Dátum: 2011. Január 29. - 12:33:41 »

Nem azt kell nézni, hanem az utánpótlás ül a hátán. Szerintem jó úton halad... S.Peti

Úgy legyen Kacsint  Igen Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #44 Dátum: 2011. Január 29. - 20:19:26 »

"nagyapáink Saller Bélával lőttek mindent vagy siroki lőszerrel,"---meg reszelt hadi lőszerrel, meg házi öntésű brekekével az alföldi őzet! A misztikumhoz ez is hozzá tartozik.
... ami egyébként a jószág szempontjából teljesen mindegy...
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: