Oldalak: 1 ... 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 [702] 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Meglesett pillanatok  (Megtekintve 794139 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10515 Dátum: 2021. Május 19. - 16:10:38 »

Ez alpesi vagy kárpáti zerge?

Mindenképpen erősnek tűnik, de ha alpesi, akkor ráadásul brutálisan erős.

Szervusz!

Ez a felvetel a Svajci Jura hegysegben keszult, es ez is Alpesi zergenek szamit. Valoban nagyon eros bak volt, Ausztriaban - pedig tobbszor vadasztam ott zergere - en soha nem lattam ilyen eros zerget.

A "Jura" nev onnan lehet ismeros, hogy errol a hegysegrol kapta a nevet a "Jura korszak", mert nagyon sok Jura kori kovuletet talaltak itt a hegyek kozott. Aztan arrol a korrol kapta a nevet a Juraszik Park, de az mar egy masik tortenet...  Mosolyog

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #10516 Dátum: 2021. Május 19. - 19:00:34 »

 Emelem
Szervusz Genfi!
Nagyon jók ezek a zergés fotók! Nekem is előhozta a Fagarashoz kötött álmokat. Sajnos akkor engedélyt nem kaptam, most meg már nem hiszem hogy vállalni tudnám a hegymászást Rííí
Naplózva

Üdv Chris
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #10517 Dátum: 2021. Május 20. - 06:27:08 »

Szervusz!

Ez a felvetel a Svajci Jura hegysegben keszult, es ez is Alpesi zergenek szamit. Valoban nagyon eros bak volt, Ausztriaban - pedig tobbszor vadasztam ott zergere - en soha nem lattam ilyen eros zerget.

A "Jura" nev onnan lehet ismeros, hogy errol a hegysegrol kapta a nevet a "Jura korszak", mert nagyon sok Jura kori kovuletet talaltak itt a hegyek kozott. Aztan arrol a korrol kapta a nevet a Juraszik Park, de az mar egy masik tortenet...  Mosolyog


Nagyon jó képek!
Nekem a Jura kávégép is jó ismerősöm Taps
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10518 Dátum: 2021. Május 20. - 10:56:59 »

Nagyon jó képek!
Nekem a Jura kávégép is jó ismerősöm Taps

Szervusz!

A Jura kave gepet is itt csinaljak...   Mosolyog

Ma delutan felteszek meg par kepet, aztan a hetvegen talan lesznek uj kepek is.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10519 Dátum: 2021. Május 20. - 14:10:25 »

Igeretemhez hiven felteszek meg par kepet a zergekrol.











 Emelem
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #10520 Dátum: 2021. Május 20. - 14:36:11 »

Igeretemhez hiven felteszek meg par kepet a zergekrol.


 Igen

Svájcban vadásszák a zergét?
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10521 Dátum: 2021. Május 20. - 15:44:29 »

Igen

Svájcban vadásszák a zergét?

Szervusz!

Svajcban vadasznak zergere, de minden Kanton maga hatarozza meg a szabalyokat. Ez azt jelenti, hogy ha Vaud Kantonban akarok vadaszni, akkor el kell vegeznem egy ket eves tanfolyamot ebben a kantonban a helyi nyelven es utana le kell vizgaznom. A vadasz vizsgam csak erre a kantonra lesz ervenyes ! ! !

Ez olyan, mintha Magyarorszagon megyenkent kulon-kulon lenne vadaszvizsga a helyi nyelven! Svajcban negy hivatalos nyelv van de a vadaszvizsgahoz Vaud kantonban csak francia nyelvet hasznalhatok.

Szoval nem egyszeru a dolog.  Nyihi
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #10522 Dátum: 2021. Május 20. - 17:04:15 »

Szervusz!

Svajcban vadasznak zergere, de minden Kanton maga hatarozza meg a szabalyokat. Ez azt jelenti, hogy ha Vaud Kantonban akarok vadaszni, akkor el kell vegeznem egy ket eves tanfolyamot ebben a kantonban a helyi nyelven es utana le kell vizgaznom. A vadasz vizsgam csak erre a kantonra lesz ervenyes ! ! !

Ez olyan, mintha Magyarorszagon megyenkent kulon-kulon lenne vadaszvizsga a helyi nyelven! Svajcban negy hivatalos nyelv van de a vadaszvizsgahoz Vaud kantonban csak francia nyelvet hasznalhatok.

Szoval nem egyszeru a dolog.  Nyihi
Jesszusom! Töröld ki gyorsan, nehogy kedvet kapjon valaki itthon is ilyesmihez... Ördög Svájcban, van ahol valami őrületes minimumkaliber korlátozás is él. Szabályozni tudnak.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10523 Dátum: 2021. Május 20. - 17:18:57 »

Jesszusom! Töröld ki gyorsan, nehogy kedvet kapjon valaki itthon is ilyesmihez... Ördög Svájcban, van ahol valami őrületes minimumkaliber korlátozás is él. Szabályozni tudnak.

Szervusz!

Ugy tudom, hogy Svajcban tobb helyen csak minimum 10mm-es kaliberrel lehet vadaszni... Pedig elefant csak az allatkertben es a cirkuszban van errefele...  Ördög

A masik, hogy minden kantonban, az adott kanton hivatalos nyelven (svajci nemet, olasz, svajci francia) kell megtanulni a vadaszati kifejezeseket, gida, jerke, uno, borju, visszarakott, agancsto, korona, szemag, jegag, rozsa, zavarzat, stb stb stb...  Vadász
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #10524 Dátum: 2021. Május 20. - 18:01:05 »

Ugy tudom, hogy Svajcban tobb helyen csak minimum 10mm-es kaliberrel lehet vadaszni...
Ha vénülő emlékezetem nem csal meg, akkor a 10 mm-es kantonok miatt született a tradícionálisan svájci 10,3x60R peremes lőszer,
majd a lenyegesen modernebb, igazi mindenevőnek számító 10,3x68 is.

A svájciak amúgy is eléggé "agyas" népség lehetnek 😁, ez jól lemérhető a közlekedési moráljukon is.
Engem meg akartak lincselni, mert nem álltam meg a zebra előtt motorral, amitől egy 120 éves vén banya, a pin@nyaló
kutyulimutyulijával még vagy 2 méter távolságra, a járda közepén csoszmorgott.
Úgy integettek, meg kiabáltak mindenhonnan, még az öreglány is, mint ha legalább is kiraboltam volna egy kakukkosóra szaküzletet🤣
Tudok egy magyar motorosról, akit bemértek valami 200 körüli tempóval lakott területen. Nem voltak már házak, de a tábla előtt volt még.
Villámgyorsan, már másnap letárgyalták az ügyét, kapott fél év sittet, elkobozták mindenét, minden héten 6 napot közmunkáznia kellett (leginkább
utcát takarított, meg köztereket, nyilvános wc-t, és hasonlókat csinaltattak vele), majd 3 hónap után kapott óvadék lehetőséget (több millió volt forintban), és amikor
azt itthonról letették érte, egy szál ruhában, a papírjait visszakapva kiutasították az országból, valami 5 évre.
Nem szaroztak.

Volt egy svájci fegyvermester törzsvendégünk, ő hajtásban a 10,3x68-at használta.
Mondjuk lőni is tud az öreg, de a disznóit vagy nem kellett keresgélni, vagy ha néha el is ment egyik-másik, nem volt gond a vérnyom követése.

Ő mesélt még olyant is, hogy maximálva a van a lőtáv az ő kantonjában, amit ráadásul ellenőriznek is a vadászati hatóság és a természetvédelem
emberei, akik bármikor megfigyelhetik a vadászt a területen, és ha bizonyíthatóan hosszabbat lő vadra, akkor viszlát vadászjegy és fegyvertartási...
Ez azért kemény.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #10525 Dátum: 2021. Május 20. - 18:54:30 »


Tudok egy magyar motorosról, akit bemértek valami 200 körüli tempóval lakott területen. Nem voltak már házak, de a tábla előtt volt még.
Villámgyorsan, már másnap letárgyalták az ügyét, kapott fél év sittet, elkobozták mindenét, minden héten 6 napot közmunkáznia kellett (leginkább
utcát takarított, meg köztereket, nyilvános wc-t, és hasonlókat csinaltattak vele), majd 3 hónap után kapott óvadék lehetőséget (több millió volt forintban), és amikor
azt itthonról letették érte, egy szál ruhában, a papírjait visszakapva kiutasították az országból, valami 5 évre.
Nem szaroztak.




Mondjuk megértem, hogy nem szaroztak. Szerintem arányos volt a büntetés is.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10526 Dátum: 2021. Május 20. - 20:36:00 »


Ez azért kemény.


Szervusz!

Nem minositem irasban azt, aki lakott teruleten 200 km/h sebesseggel probalkozik, de megvan a velemenyem...

Viszont azt tudni kell, hogy ha Svajcban 20 km/h-val gyorsabban megyek, mint a megengedett sebesseg, az buncselekmenynek szamit. Ennek megfeleloen kezelik az embert.  Figyelmes olvasás

Szerintem az ismerosod a harom honappal nagyon jo uzletet kotott. Egy svajci allampolgar nem biztos, hogy ennyivel meguszta volna ! ! !  Nyihi
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #10527 Dátum: 2021. Május 20. - 22:33:54 »

Szervusz!

Nem minositem irasban azt, aki lakott teruleten 200 km/h sebesseggel probalkozik, de megvan a velemenyem...

Viszont azt tudni kell, hogy ha Svajcban 20 km/h-val gyorsabban megyek, mint a megengedett sebesseg, az buncselekmenynek szamit. Ennek megfeleloen kezelik az embert.  Figyelmes olvasás

Szerintem az ismerosod a harom honappal nagyon jo uzletet kotott. Egy svajci allampolgar nem biztos, hogy ennyivel meguszta volna ! ! !  Nyihi
Nincs is, mit szépíteni rajta.
Egy igazi barom volt.
Mikor először mentem úgy motoros túrára, hogy terveztünk egy Svájcon átmenő szakaszt, akkor érdeklődtem az ottani állapotokról, hogy ne érjen meglepetés.
Sebesség terén zéró tolerancia van.
1 km/h túllépés is szabálysértés.
Akkor úgy informáltak, hogy lakott területen 10, azon kívül 20, autópályán 30 km/h -nál nagyobb túllépés már bűncselekmény.
A svájciak átjárnak gyorshajtani Németországba Ördög
De otthon "idegesítően" lassan vezetnek. Mondjuk ilyen retorziók mellett nem is csoda.
Volt ahol kilométereken át döcögtünk egy 40-50 között vágtázó I-es Golf után, amit egy ránézés alapján 130 éves mamóka vezetett, a kormánykeréken
át nézve az utat. Úgy hallottam, hogy náluk a jogosítvány és a fegyvertartási is életfogytig szól, vagyis nincsen kötelező orvosi kontroll.
Hogy ez a rendkívül demokratikus intézmény helyes-e, vagy sem, az megérne egy misét....

Az a f@sz amúgy szép árat fizetett a hülyeségéért.
Otthagyott egy kb. 5-6 milliós motort, bő 1 milliót érő prémium motoros ruházattal és felszereléssel, ehhez még jött a több millás óvadék és a 3 hónap sitt.
Nem sajnálom, de ettől függetlenül kemény leckét kapott.
A kiutasítást nem említem nála, mint fájó jogi hátrányt, mert valószínűleg nem vágyott vissza Tell Vilmus hazájába többé🤣
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10528 Dátum: 2021. Május 21. - 15:45:00 »

Nincs is, mit szépíteni rajta.
..............
A kiutasítást nem említem nála, mint fájó jogi hátrányt, mert valószínűleg nem vágyott vissza Tell Vilmus hazájába többé🤣

Szervusz!

Svajc maskent mukodik, mint Magyarorszag, nagyon maskent. Orakig lehetne beszelni errol, de csak par pelda:

1. Svajcban rendor soha nem akart engem sajat zsebre buntetni. Sot! Nem is tudok olyan emberrol, akinek lenne olyan ismerose, akinek valamelyik kocsmaban hatul a raktarban meseltek volna valami hasonlot...  Vigyorog

2. Ha itt valaki nem a szelektiv hulladek szabalyai szerint dobja ki a szemetet, akkor megszoljak. Arrol mar nem is beszelek, hogy mi tortenne, ha elegansan kidobnam a szemetemet az erdo szelen.  Ördög

3. Itt minden lakas vagy ingatlan vasarlas, medence epites megjelenik a helyi lapban, es azt is kiirjak nev szerint, hogy ki mennyiert vasarolt. El tudod ezt kepzelni Magyarorszagon ? ? ?  Figyelmes olvasás

4. Itt nincsenek kobor kutyak! Minden kutyaban kotelezo a chip (es ezt be is tartjak), es ha valamelyik kutya elszokott (mert elofordulhat), akkor azt kimeletesen befogjak, menhelyre viszik es a tulaj szepen kifizeti a befogas es a menhelyi kutya panzio koltsegeit... Ami biztosan nem 10'000 forint lesz! Boritekolhato, hogy legkozelebb jobban vigyaz a csalad kedvencere.  S.Peti

STB STB STB
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4146


TSP


« Új üzenet #10529 Dátum: 2021. Május 21. - 16:26:14 »

Szervusz!

Svajc maskent mukodik, mint Magyarorszag, nagyon maskent. Orakig lehetne beszelni errol, de csak par pelda:

1. Svajcban rendor soha nem akart engem sajat zsebre buntetni. Sot! Nem is tudok olyan emberrol, akinek lenne olyan ismerose, akinek valamelyik kocsmaban hatul a raktarban meseltek volna valami hasonlot...  Vigyorog

2. Ha itt valaki nem a szelektiv hulladek szabalyai szerint dobja ki a szemetet, akkor megszoljak. Arrol mar nem is beszelek, hogy mi tortenne, ha elegansan kidobnam a szemetemet az erdo szelen.  Ördög

3. Itt minden lakas vagy ingatlan vasarlas, medence epites megjelenik a helyi lapban, es azt is kiirjak nev szerint, hogy ki mennyiert vasarolt. El tudod ezt kepzelni Magyarorszagon ? ? ?  Figyelmes olvasás

4. Itt nincsenek kobor kutyak! Minden kutyaban kotelezo a chip (es ezt be is tartjak), es ha valamelyik kutya elszokott (mert elofordulhat), akkor azt kimeletesen befogjak, menhelyre viszik es a tulaj szepen kifizeti a befogas es a menhelyi kutya panzio koltsegeit... Ami biztosan nem 10'000 forint lesz! Boritekolhato, hogy legkozelebb jobban vigyaz a csalad kedvencere.  S.Peti

STB STB STB

Bödőcs után szabadon:

Szilveszterkor a konfettit is egyből a porszívóba öntik.  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 [702] 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: