Oldalak: 1 ... 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 [598] 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 ... 715   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Meglesett pillanatok  (Megtekintve 794111 alkalommal)
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #8955 Dátum: 2015. Október 12. - 14:22:36 »






 ...véleménye a mai napról...  Mosolyog  Stoel





Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9991



« Új üzenet #8956 Dátum: 2015. Október 13. - 14:18:05 »

Látom, az őzek Nálatok is szeretik a hajdinát.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8957 Dátum: 2015. Október 14. - 16:23:39 »

http://vs.hu/magazin/osszes/rokat-zsakmanyolo-roka-az-ev-termeszetfotojan-1014?utm_source=hrstrt&utm_medium=rss&utm_campaign=main
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #8958 Dátum: 2015. Október 14. - 19:05:08 »

Hááááááááát, azért ez nekem kicsit gyanús. A képen úgy néz ki, hogy a sarki ki is van zsigerelve.  Fejvakarás Vállat von Talán épp csalinak lett kitéve? 
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8959 Dátum: 2015. Október 14. - 19:58:07 »


Ezzel a fotóval kapcsolatban eszembe jutott egy kis történet, remélem nem baj ha elmesélem és fotóval mutatom, ez is egy meglesett pillanat:

2013.11.09.-én a Mátra-alján egy völgy-katlanban álltam meg a vitarával. Már hazafelé indultam és az autót hátulról közelítettem meg, de mikor mögé-mellé értem, láttam, hogy a réten egy róka meredten áll, vadászik.

A kis 12 megapixeles Canon gépem volt csak nálam, de gondoltam lefotózom ahogyan lesben áll és várja a pockot, hátha megörökíthetem a géppel is ahogyan elkapja...

Mire elindítottam a gépem és fotóztam, már a róka felfigyelt valamire tőlem balra, aztán hirtelen jobbra fordult, de abban a pillanatban vissza is hőkölt megrémült valamitől, majd egy rövid megtorpanás után beszaladt a fiatalos erdőbe. A gépem végig a szemem előtt tartottam és összesen csak hármat tudtam kattintani amin a róka rajta van.



















Nem épen díjnyertes fotóminőség,  Vigyorog de itt nem is az számít szerintem...  Wave
Naplózva

" There is good out there "
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #8960 Dátum: 2015. Október 14. - 22:50:31 »

Látom, az őzek Nálatok is szeretik a hajdinát.

Igen...mikor ez a kép készült legalább 10-15 csipegetett körbe a táblán...
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #8961 Dátum: 2015. Október 14. - 22:52:46 »

Ezzel a fotóval kapcsolatban eszembe jutott egy kis történet, remélem nem baj ha elmesélem és fotóval mutatom, ez is egy meglesett pillanat:

2013.11.09.-én a Mátra-alján egy völgy-katlanban álltam meg a vitarával. Már hazafelé indultam és az autót hátulról közelítettem meg, de mikor mögé-mellé értem, láttam, hogy a réten egy róka meredten áll, vadászik.

A kis 12 megapixeles Canon gépem volt csak nálam, de gondoltam lefotózom ahogyan lesben áll és várja a pockot, hátha megörökíthetem a géppel is ahogyan elkapja...

Mire elindítottam a gépem és fotóztam, már a róka felfigyelt valamire tőlem balra, aztán hirtelen jobbra fordult, de abban a pillanatban vissza is hőkölt megrémült valamitől, majd egy rövid megtorpanás után beszaladt a fiatalos erdőbe. A gépem végig a szemem előtt tartottam és összesen csak hármat tudtam kattintani amin a róka rajta van.

Nem épen díjnyertes fotóminőség,  Vigyorog de itt nem is az számít szerintem...  Wave


 ...hm...érdekes... Fejvakarás
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #8962 Dátum: 2015. Október 15. - 09:09:01 »

Hááááááááát, azért ez nekem kicsit gyanús. A képen úgy néz ki, hogy a sarki ki is van zsigerelve.  Fejvakarás Vállat von Talán épp csalinak lett kitéve? 

Itt lehet bővebben olvasni róla.

Én úgy tudom, hogy azokat az alkotókat  akik a kép készítésének körülményeit manipulálják  azokat  kizárják a további publikálásokból és más szankciókat is alkalmaznak velük.(ha bizonyítható)

Itt lehet olvasni róla többet.

http://www.nhm.ac.uk/visit/wpy/gallery/2015/images/mammals/4965/a-tale-of-two-foxes.html

A leírás szerint valós élethelyzet volt.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8963 Dátum: 2015. Október 15. - 10:50:01 »

Hááááááááát, azért ez nekem kicsit gyanús. A képen úgy néz ki, hogy a sarki ki is van zsigerelve.  Fejvakarás Vállat von Talán épp csalinak lett kitéve? 

Matula bácsi: "Vágja föl a hasát! Úgy jobban kijön a szaga, hamarabb megtalálja a róka"
Tutajos: "Ééééénnn?
-Hát én is felvághatom, de akkor le kell szállnom a kocsiról, és a kutyák megfáznak.
-Azzal a késsel, amivel eszem?
-Persze, el kell mosni utána. Egy kés nekem, egy kés a halnak, egy a kutyának, nem vagyok én köszörűs!"
 Vigyorog
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8964 Dátum: 2015. Október 15. - 11:45:40 »

Itt lehet bővebben olvasni róla.

Én úgy tudom, hogy azokat az alkotókat  akik a kép készítésének körülményeit manipulálják  azokat  kizárják a további publikálásokból és más szankciókat is alkalmaznak velük.(ha bizonyítható)

Itt lehet olvasni róla többet.

http://www.nhm.ac.uk/visit/wpy/gallery/2015/images/mammals/4965/a-tale-of-two-foxes.html

A leírás szerint valós élethelyzet volt.


Többi fotót is publikálhatta volna, ami megörökíti az egész sztorit... Egyébként ezek a fotósok profik, ezt ne feledjük, "űrtávcsövekkel ISO EGYMILLIÓS kamerákkal" felszerelve, állandó készenlétben, etetik a vadakat, figyelnek minden részletre, főleg a szenzáció hajhászás, hatásvadászat a lényeg, tökéletes technikai kivitelezésben... ismerek pár hasonló fotóst...  Kacsint ( Persze a természetben bármi előfordulhat, ezt már én is tapasztaltam... )
Naplózva

" There is good out there "
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #8965 Dátum: 2015. Október 15. - 17:23:25 »

Itt lehet bővebben olvasni róla.

Én úgy tudom, hogy azokat az alkotókat  akik a kép készítésének körülményeit manipulálják  azokat  kizárják a további publikálásokból és más szankciókat is alkalmaznak velük.(ha bizonyítható)

Itt lehet olvasni róla többet.

http://www.nhm.ac.uk/visit/wpy/gallery/2015/images/mammals/4965/a-tale-of-two-foxes.html

A leírás szerint valós élethelyzet volt.


Guglival lefordíttattam, de nekem ez akkor is sántít. Lehet, hogy valóban így volt, és egy idő múlva természetesnek vesszük, hogy a vörös róka megöli és kizsigereli a sarkit, én azonban egyelőre nem hiszem el.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #8966 Dátum: 2015. Október 15. - 17:27:20 »

Ezzel a fotóval kapcsolatban eszembe jutott egy kis történet, remélem nem baj ha elmesélem és fotóval mutatom, ez is egy meglesett pillanat:

Esetleg valami nagy bagoly van arrafelé?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9991



« Új üzenet #8967 Dátum: 2015. Október 16. - 08:04:27 »

Guglival lefordíttattam, de nekem ez akkor is sántít. Lehet, hogy valóban így volt, és egy idő múlva természetesnek vesszük, hogy a vörös róka megöli és kizsigereli a sarkit, én azonban egyelőre nem hiszem el.


Egyszer, nagyon régen, megnyúztam egy kutyát.
A húsából dobtam egy nem éppen jól táplált másik ebnek.
Undorodva elfordította a fejét.
Ebből azt a következtetést vontam le, hogy a kutyafélék - talán az éhhalál küszöbét kivéve - nem eszik meg egymást.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8968 Dátum: 2015. Október 16. - 10:40:35 »

Egyszer, nagyon régen, megnyúztam egy kutyát.
A húsából dobtam egy nem éppen jól táplált másik ebnek.
Undorodva elfordította a fejét.
Ebből azt a következtetést vontam le, hogy a kutyafélék - talán az éhhalál küszöbét kivéve - nem eszik meg egymást.
Te is meglőtted az állatorvos németjuhászát??? Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8969 Dátum: 2015. Október 16. - 10:54:01 »

Ez év elején sok érdekes fotót találtam, aminek egy részét már itt is megmutattam... Sok megmagyarázhatatlan dolgot találtam rajtuk, viszont a legtöbb fotóm abszolút személyes jellegű, vagyis hiába mutatom bárkinek is, nem fogja látni mit kell nézni, vagy mi is rajta a "rendellenesség", ezt csak én tudhatom én láthatom, teljesen egyénre szabott, "időfüggetlen".  Fejvakarás Vállat von Ezek a fotók fantasztikusak, gyönyörűek, és megtisztelő mindegyik számomra, hogy általuk picit "megismerhettem az ismeretlent, a mindent átható, összetartó quantumi, subatomi világot amibe élünk, létezünk"...  Tudom sokan ezt gondolják   Nooormalis? Ez természetes reakció...  Wave / Viszont roppant "idegesítő", hogy másokkal nem tudom megosztani...  Rííí /
A lényeg, amit mondani akartam, hogy megmutattam full profi fotós szakembereknek is a képeket és azt mondták, hogy nincs semmi biztosíték egyetlen egy digitális fotóra sem, hogy nem hamisítvány. Tehát hiába mutatok én bármit is a fotóimon, BÁRMIT egy fotóval semmit nem tudok bizonyítani, mert manapság már minden manipulálható!   Csodalk Nem lényeges, hogy 2007-es DVD lemezre írtam, hogy exif adataim eredetiek... mindent lehet hamisítani manipulálni...  Fejvakarás
Azt a tanácsot kaptam, hogy minimum két kamerát, vagy fényképezőgépet kell vinnem, és ugyan abban a pillanatban kell, egyazon jelenségről, tárgyról, élőlényről kattintanom... Talán akkor hisznek nekem a szakemberek is, egyébként nem!
Na tessék... Az igazságot, hogy a fotóim eredetiek csak én tudhatom, senki más nem lehet benne biztos...  Fejvakarás Vállat von A határok egybe mosódnak...ezt írtam a csevegőbe is, pl. a legújabb STAR WARS már tökéletes illúzió!  OOO De még sorolhatnám...  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 [598] 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 ... 715   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: