Oldalak: 1 ... 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 [571] 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 ... 715   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Meglesett pillanatok  (Megtekintve 799019 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #8550 Dátum: 2015. Június 03. - 12:57:06 »


Aztán ez egy cseres erdő és milyen falevél az ami fönnakad egy sűrű cseres erdőben egy fa törzsére oldalról és mégcsak nem is hasonlít a cserfa levelére, márcsak a méretei miatt sem...  Vállat von





Ez is falevél, csak ez gyertyán. A másik meg összeszáradt tölgy vagy cser.
Mellette lévő törzs nem látszik, ezért ahhoz nem lehet viszonyítani.
Szerintem.
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8551 Dátum: 2015. Június 03. - 12:57:34 »

Miért kellene?
Ha arra alkalmas géppel készülnek a fotók, megfelelő felbontásban, akkor ugye tudod kevésbé lesz elmosott, ha nagyítod a részletet.
Persze lehet fotózni belépő szintű compact géppel, de legyünk tisztában a korlátaival. Ne várjunk el tőle olyat, amit nem tud. Az optikától meg főleg ne!

Azért is írtam, mert már korábban megtaláltam.

De a részemről ezzel be is fejeztem.

Nem vagyok egy nagy fotós, de elnyűttem már egy Canon EOS 300D-t, most egy 450D-t használok, nem az alap objektívekkel, de ezektől sem várok el olyat, amit nem tud. Sok millás optikára meg nem akarok, meg nem is tudok költeni.




Igen értelek!

Viszont ha így nézel egy fotót, akkor azt kell mondjam egyik netes oldal sem alkalmas arra, hogy közöljük a helyszínen látottakat, ( fotozz.hu feltöltési méret limit max 300 kb-volt eddig!!!) mert akármilyen jó is a canon géped, tiszta plakát minőséget egyik digitális géppel sem lehet készíteni, mert azután még PC-n nagyon sokmindent kell rajta módosítani, a jpg file meg egyszerűen alkalmatlan erre. Úgyhogy én jpg fájlokat mutatok, de ezek mind jó minőségűek, csak ide is tömörítek ezért veszik a minőség.

Ha ide rakok képet nem kell letömöríteni 800 pixelre? Én úgy tudtam eddig...  Vállat von Ha eredeti méretben mutatnám, nem kivágásban, jobban látszana minden...

...és miért fejezted be? Beszélgetünk és fotókat meglesett pillanatokat mutatunk egymásnak. Szerintem lehet beszélgetni a képekről is, főleg, hogy mit látunk rajtuk...  Emelem

Naplózva

" There is good out there "
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #8552 Dátum: 2015. Június 03. - 12:58:36 »

Tehát én mindig sorozatban fotózok. Olyan fotóm szinte nincs is, hogy egy helyszínen csakis egy képet készítsek. Ez a filmes korszakból visszamaradt beidegződés, ugyanis, sok fotóm előhívás után életlenre sikeredett. Itt pedig egy témáról minimum 5-10 képet készítek és valamelyik majd csak jó lesz...

Ezen a helyszínen egy őzet fotóztam, csak kisétált a képből és azért nem látszik...

Az előtte készült képen látszik, ezt mutatom most. Ez egy sűrű cseres erdő 20-30 centi átmérőjű törzsekkel, tehát ha a méreteket megnézed, 20 centinél biztosan nagyobb a csüngő "levél". De nem csak egy van hanem kettő, csak az egyikből részlet látszik.

Aztán ez egy cseres erdő és milyen falevél az ami fönnakad egy sűrű cseres erdőben egy fa törzsére oldalról és mégcsak nem is hasonlít a cserfa levelére, márcsak a méretei miatt sem...  Vállat von







De mutatok mást is mert őszintén érdekel a véleményetek!  Wave
Márpedig az szerintem is levél. Egyszerűen csak közelebb van, és a nagy mélységélesség miatt nem torzult el teljesen.
Vagy ha nem, akkor Te mire gondolsz?
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8553 Dátum: 2015. Június 03. - 13:22:51 »

Ez egy sorozat fotóm... nagyon tetszett a hely és fények és rengeteget fotóztam. Itthon ellenőriztem le a képeket és ezt találtam.

Szerintetek ez is levél? (csak egyetlen képkockán látni, a többin nincs rajta)

De azért kérdezem, hogy Ti hogyan látjátok, mit láttok... ? mert komolyan érdekel!  Wave

Az eredeti méretek 3488 x 2616


















Naplózva

" There is good out there "
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #8554 Dátum: 2015. Június 03. - 13:25:23 »

Márpedig az szerintem is levél. Egyszerűen csak közelebb van, és a nagy mélységélesség miatt nem torzult el teljesen.
Vagy ha nem, akkor Te mire gondolsz?
 Emelem

Biztos UFO...  Vállat von

 Ördög
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8555 Dátum: 2015. Június 03. - 13:33:03 »

Biztos UFO...  Vállat von

 Ördög

Az UFO szó legalább annyira szétcsépelt már, mint az ISTEN !   ( --- egyiknek sem tudjuk a jelentését --- ) ...mápersze ha vannak, vagy léteznek, vagy micsinának...  Ördög Ördög Ördög

Naplózva

" There is good out there "
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9922



« Új üzenet #8556 Dátum: 2015. Június 03. - 13:37:07 »

Kezd az a bizonyos hócipőm tele lenni ezzel a témával kapcsolatban. Hanyagoljuk ha megkérhetlek benneteket ezt a témát már.

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8557 Dátum: 2015. Június 03. - 13:38:43 »

Márpedig az szerintem is levél. Egyszerűen csak közelebb van, és a nagy mélységélesség miatt nem torzult el teljesen.
Vagy ha nem, akkor Te mire gondolsz?
 Emelem

 Emelem

Még egyenlőre én is csak szemlélődök, tanulok, gondolkozok... stb.   Csodalk  Ördög Igaz már sok mindent "tudok", sok mindenben biztos vagyok... ----> és ebből következően azt 100 % -ra tudom, hogy iszonyatosan primitív és buta, földi őskövület vagyok!  Röhög
Naplózva

" There is good out there "
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9922



« Új üzenet #8558 Dátum: 2015. Június 03. - 13:42:03 »


Ha ide rakok képet nem kell letömöríteni 800 pixelre? Én úgy tudtam eddig...  Vállat von Ha eredeti méretben mutatnám, nem kivágásban, jobban látszana minden...



Jobban szereti a fórum motor a 800x600-s képeket. Viszont szerintem ha homályos, életlen meg minden annyit se érdemel meg egy kép, hogy megtartsam akár későbbi felhasználás céljából. Szerintem te is tegyél így a digitális képkészítés hátránya ez ill előnye is.. Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8559 Dátum: 2015. Június 03. - 16:09:12 »

Tehát én mindig sorozatban fotózok. Olyan fotóm szinte nincs is, hogy egy helyszínen csakis egy képet készítsek. Ez a filmes korszakból visszamaradt beidegződés, ugyanis, sok fotóm előhívás után életlenre sikeredett. Itt pedig egy témáról minimum 5-10 képet készítek és valamelyik majd csak jó lesz...

Ezen a helyszínen egy őzet fotóztam, csak kisétált a képből és azért nem látszik...

Az előtte készült képen látszik, ezt mutatom most. Ez egy sűrű cseres erdő 20-30 centi átmérőjű törzsekkel, tehát ha a méreteket megnézed, 20 centinél biztosan nagyobb a csüngő "levél". De nem csak egy van hanem kettő, csak az egyikből részlet látszik.

Aztán ez egy cseres erdő és milyen falevél az ami fönnakad egy sűrű cseres erdőben egy fa törzsére oldalról és mégcsak nem is hasonlít a cserfa levelére, márcsak a méretei miatt sem...  Vállat von







De mutatok mást is mert őszintén érdekel a véleményetek!  Wave
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8560 Dátum: 2015. Június 03. - 16:36:02 »

Tehát én mindig sorozatban fotózok. Olyan fotóm szinte nincs is, hogy egy helyszínen csakis egy képet készítsek. Ez a filmes korszakból visszamaradt beidegződés, ugyanis, sok fotóm előhívás után életlenre sikeredett. Itt pedig egy témáról minimum 5-10 képet készítek és valamelyik majd csak jó lesz...

Ezen a helyszínen egy őzet fotóztam, csak kisétált a képből és azért nem látszik...

Az előtte készült képen látszik, ezt mutatom most. Ez egy sűrű cseres erdő 20-30 centi átmérőjű törzsekkel, tehát ha a méreteket megnézed, 20 centinél biztosan nagyobb a csüngő "levél". De nem csak egy van hanem kettő, csak az egyikből részlet látszik.

Aztán ez egy cseres erdő és milyen falevél az ami fönnakad egy sűrű cseres erdőben egy fa törzsére oldalról és mégcsak nem is hasonlít a cserfa levelére, márcsak a méretei miatt sem...  Vállat von



De mutatok mást is mert őszintén érdekel a véleményetek!  Wave
   

Az ahogy azt a homalyos valamiket, - amit ide folraksz muveszi foto, vagy akar document foto gyanant - nem biztos hogy mindenki elvezi  Vállat von Mint tchnika, amit mar kozre is adtal, lehet hogy egy fotoszakkoron eloadhadnal azoknak akik eloszor lattak fenykepezogepet.
Vannak jo fotoid, ezek altalaban a "kesz ", tiszta kepu, amik igazan tukrozik a meglesett pillanatok idiljet.
Ha megkerhetnelek probalj ilyeneket gyartani, akar szorozatba is, azokkal talan tobb elismerest tudnal magadnak begyujteni. A fotozas szerintem muveszet, a muveszi szintet viszont nemcsak a kep temeja hanem leginkabb a kinezete kepezi. A tema sem egy belebeszeles kerdese hanem, a kepnek tukrozni kell azt!
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8561 Dátum: 2015. Június 03. - 17:35:09 »

   

Az ahogy azt a homalyos valamiket, - amit ide folraksz muveszi foto, vagy akar document foto gyanant - nem biztos hogy mindenki elvezi  Vállat von Mint tchnika, amit mar kozre is adtal, lehet hogy egy fotoszakkoron eloadhadnal azoknak akik eloszor lattak fenykepezogepet.
Vannak jo fotoid, ezek altalaban a "kesz ", tiszta kepu, amik igazan tukrozik a meglesett pillanatok idiljet.
Ha megkerhetnelek probalj ilyeneket gyartani, akar szorozatba is, azokkal talan tobb elismerest tudnal magadnak begyujteni. A fotozas szerintem muveszet, a muveszi szintet viszont nemcsak a kep temeja hanem leginkabb a kinezete kepezi. A tema sem egy belebeszeles kerdese hanem, a kepnek tukrozni kell azt!

"...tobb elismerest tudnal magadnak begyujteni. "

 Bangdesk Booog

Miből látszik úgy, hogy én itt a vadászfórumon, --- ezekkel a kompakt gépekkel --- fotós elismerésre hajtok-vágyok...  (   Fejbever Segíts TeremtNő  Ördög Ördög Ördög )



Sakac   Rózsa  ( utolsó volt...  Vigyorog )


Naplózva

" There is good out there "
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8562 Dátum: 2015. Június 03. - 20:07:37 »

Kedves Elaccc!
Jobb szélen az a kivágott fa mitől marad a levegőben? Nem értem!  Fejvakarás
sanyooo
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #8563 Dátum: 2015. Június 03. - 20:30:17 »

Kedves Elaccc!
Jobb szélen az a kivágott fa mitől marad a levegőben? Nem értem!  Fejvakarás
sanyooo

 :Mosolyog Meglepődött Röhög  Nem csak a figyelmes olvasás, de a pontos megfigyelés is csodákra képes!

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #8564 Dátum: 2015. Június 04. - 15:33:48 »

[cente





r][/center]


Üdv                                  Gyuri Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Oldalak: 1 ... 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 [571] 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 ... 715   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: