Oldalak: 1 ... 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 [826] 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1755001 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #12375 Dátum: 2017. Február 22. - 08:20:09 »

Az viszont teljes mértékben érthetetlen számomra hogyan lehet egy jogszabályt az ország minden szegletében másként értelmezni?   Fejvakarás

Szerinted van ma Magyarországon egyetlen olyan jogszabály, amit két ember egyféleképpen értelmezhet?
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #12376 Dátum: 2017. Február 22. - 08:27:18 »

Szerinted van ma Magyarországon egyetlen olyan jogszabály, amit két ember egyféleképpen értelmezhet?
 

Akkor rögtön kiderülne, hogy semmi szükség jogászokra, és be lehetne darálni őket a kutyakajába!  Röhög
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1672


Koma


« Új üzenet #12377 Dátum: 2017. Február 22. - 08:41:20 »

Ez itt kishazánkba így van már pár esztendeje....
Ahol van 2 magyar ott van 3 párt. Már törzsben is hét volt nem 1. Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #12378 Dátum: 2017. Február 22. - 09:29:10 »

Az viszont teljes mértékben érthetetlen számomra hogyan lehet egy jogszabályt az ország minden szegletében másként értelmezni?   Fejvakarás

Üdv a klubban... :Mosolyog Vigyorog
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #12379 Dátum: 2017. Február 22. - 09:47:12 »

Nem akarok oksokodni az adminok dolgában, de az egunról vásárolt puskák behozatali mizériájához, tapasztalatcseréhez már simán nyílhatna egy specializált topic, mert az "internetes bolhapiac" sem fedi le igazán a behozatali eljárás részét és egy ilyen topic megnyitása szerintem már nem jelentené a fórum további haszontalan tagolódását!  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12380 Dátum: 2017. Február 22. - 10:37:47 »

Nem akarok oksokodni az adminok dolgában, de az egunról vásárolt puskák behozatali mizériájához, tapasztalatcseréhez már simán nyílhatna egy specializált topic, mert az "internetes bolhapiac" sem fedi le igazán a behozatali eljárás részét és egy ilyen topic megnyitása szerintem már nem jelentené a fórum további haszontalan tagolódását!  Emelem

Szerintem meg amennyi szó esik erről, az bőven elfér itt a golyós generál topikban.  Emelem
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #12381 Dátum: 2017. Február 22. - 11:17:14 »

Szerintem meg amennyi szó esik erről, az bőven elfér itt a golyós generál topikban.  Emelem

Elférni, lehet, hogy elférne, de az én gondolatmenetem azon alapszik, hogy a későbbi visszakereshetőség egyszerűsítése végett a specializált topik sokkal, de sokkal hasznosabb! Nem kell minden szirszarnak új topikot nyitni, de ha valaki pl új belépő a fórum életében, akkor össze-vissza kell keresgélnie, ha ilyen infót akar, s nem vagyok benne biztos, hogy a kereső erre elégséges, szóval jönni fog a kérdés, hogy „tudtok-e segíteni az egunos behozatallal kapcsolatban”, aztán a „használd a keresőt” frázisok és végül 1-2 oldalnyi huzavona, amiből megint egy hosszabb OFF lesz. Ha saját szemszögemből nézem, akkor meg lehet egy „tutorial” topiknak örülnék, hátha később nekem is szükségem lesz ezekre az infókra, tapasztalatokra és nem 3 topik 900 oldalában kell keresőznöm, hanem csak egy topicot kell végigolvasnom 20-30 oldalon keresztül. 
És elnézést az OFF-ért, hogy nem golyós fegyókról írtam!   Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12382 Dátum: 2017. Február 22. - 11:48:08 »

Elférni, lehet, hogy elférne, de az én gondolatmenetem azon alapszik, hogy a későbbi visszakereshetőség egyszerűsítése végett a specializált topik sokkal, de sokkal hasznosabb! Nem kell minden szirszarnak új topikot nyitni, de ha valaki pl új belépő a fórum életében, akkor össze-vissza kell keresgélnie, ha ilyen infót akar, s nem vagyok benne biztos, hogy a kereső erre elégséges, szóval jönni fog a kérdés, hogy „tudtok-e segíteni az egunos behozatallal kapcsolatban”, aztán a „használd a keresőt” frázisok és végül 1-2 oldalnyi huzavona, amiből megint egy hosszabb OFF lesz. Ha saját szemszögemből nézem, akkor meg lehet egy „tutorial” topiknak örülnék, hátha később nekem is szükségem lesz ezekre az infókra, tapasztalatokra és nem 3 topik 900 oldalában kell keresőznöm, hanem csak egy topicot kell végigolvasnom 20-30 oldalon keresztül. 
És elnézést az OFF-ért, hogy nem golyós fegyókról írtam!   Emelem

Szerinted van olyan téma, amire szóról ugyanezekkel az indokokkal (az egun helyére a vonatkozó témát behelyettesítve) valaki más szerint NE kellene szintén külön topikot nyitni? Ahány ember, annyiféle prioritás. Ilyen alapon viszont majdnem ugyanannyi topikot is lehetne nyitni. Mondjuk picit felesleges szerintem erről sokat polemizálnunk, úgyis majd a modik eldöntik...
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #12383 Dátum: 2017. Február 22. - 12:09:02 »

Szerinted van olyan téma, amire szóról ugyanezekkel az indokokkal (az egun helyére a vonatkozó témát behelyettesítve) valaki más szerint NE kellene szintén külön topikot nyitni? Ahány ember, annyiféle prioritás. Ilyen alapon viszont majdnem ugyanannyi topikot is lehetne nyitni. Mondjuk picit felesleges szerintem erről sokat polemizálnunk, úgyis majd a modik eldöntik...

Igen, majd a modik eldöntik, hogy egyetértenek-e, s nyitnak-e külön topikot egy olyan témának, amiről szinte nincs hiánypótló összeszedett leírás az egész nyomorult neten ékes magyar nyelven, ellenben most már elég sokszor érkezik ebben a témában kérdés a fórumon! Abban legalább egyetértünk, hogy több karaktert erre szánni itt erős OFF…  Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #12384 Dátum: 2017. Február 22. - 12:20:53 »

Igen, majd a modik eldöntik, hogy egyetértenek-e, s nyitnak-e külön topikot egy olyan témának, amiről szinte nincs hiánypótló összeszedett leírás az egész nyomorult neten ékes magyar nyelven, ellenben most már elég sokszor érkezik ebben a témában kérdés a fórumon! Abban legalább egyetértünk, hogy több karaktert erre szánni itt erős OFF…  Emelem

Nem véletlenül nincs: ahány IG.-rend annyiféle megoldás. Hívd fel az igrendesedet, mondja el ő a tutit, úgyis az a jó, amit ő ott kér. Nagyjából ez a szabály.  Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #12385 Dátum: 2017. Február 22. - 13:00:56 »

Elférni, lehet, hogy elférne, de az én gondolatmenetem azon alapszik, hogy a későbbi visszakereshetőség egyszerűsítése végett a specializált topik sokkal, de sokkal hasznosabb! Nem kell minden szirszarnak új topikot nyitni, de ha valaki pl új belépő a fórum életében, akkor össze-vissza kell keresgélnie, ha ilyen infót akar, s nem vagyok benne biztos, hogy a kereső erre elégséges, szóval jönni fog a kérdés, hogy „tudtok-e segíteni az egunos behozatallal kapcsolatban”, aztán a „használd a keresőt” frázisok és végül 1-2 oldalnyi huzavona, amiből megint egy hosszabb OFF lesz. Ha saját szemszögemből nézem, akkor meg lehet egy „tutorial” topiknak örülnék, hátha később nekem is szükségem lesz ezekre az infókra, tapasztalatokra és nem 3 topik 900 oldalában kell keresőznöm, hanem csak egy topicot kell végigolvasnom 20-30 oldalon keresztül. 
És elnézést az OFF-ért, hogy nem golyós fegyókról írtam!   Emelem


A keresőt használni is sokkal egyszerűbb lenne, ha a fontos, tájékoztató jellegű hozzászólás végére az alkotója beszúrna néhány "kereső szót", ami alapján azonnal megtalálná a keresőmotor.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #12386 Dátum: 2017. Február 22. - 13:20:54 »

Nem véletlenül nincs: ahány IG.-rend annyiféle megoldás. Hívd fel az igrendesedet, mondja el ő a tutit, úgyis az a jó, amit ő ott kér. Nagyjából ez a szabály.  Vállat von

Ez tény, de attól még az alap eljárásnak azonosnak kell(ene) lennie, ugyanazok a nyomtatványok, stb, függetlenül attól, hogy melyik Igrend még milyen kacifántos dolgot kér, mint ahogy több forgatókönyv is kiderülhet, mint az előző oldalakon.

A keresőt használni is sokkal egyszerűbb lenne, ha a fontos, tájékoztató jellegű hozzászólás végére az alkotója beszúrna néhány "kereső szót", ami alapján azonnal megtalálná a keresőmotor.


Na igen, de ez sajnos nem működik a gyakorlatban, amikor a 6,5x55 áldásos hatásairól akartam többet megtudni, sokat használtam a keresőt ebben a topicban, mégis a "6,5-es kaliber" 38 oldala volt az, ami tényleges válaszokat adott a svéd és a többi 6,5-es kaliberről, nem kellett 40 oldalt egyesével visszakeresni, ahol más gondolatmenetet érintő diskurzusok is folytak...  Ha ebben a topicban van egy találat, lehet, hogy 2 oldalt előtte és 2 oldalt utána is el kell olvasni, s lehet, hogy teljesen feleslegesen, meg lemarad az ember erről-arról, szóval ezért javasoltam azt amit, mert a mellékelt ábra szerint egyre nagyobb igény van a témára, s sokkal egyszerűbb koncentráltan olvasni a témában, pusztán erre akartam rávilágítani.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #12387 Dátum: 2017. Február 22. - 13:45:13 »

Akkor rögtön kiderülne, hogy semmi szükség jogászokra, és be lehetne darálni őket a kutyakajába!  Röhög

Mint nem jogász végzettségű ember, az érintettség hiánya mellett azért bátorkodom megkérdezni, ha esetleg más szakmák, hivatások képviselőit - főleg olyan szakmák, hivatások képviselőit, amelyekből számosan vannak jelen a fórumon - illetné valaki ilyen alpári  Nem, gusztustalan  Hány módon, az sem tűnne fel senkinek?  Fejvakarás Vállat von
Azt hiszem, ez már tényleg túl megy a jó ízlés határain..... az a röhögő figura a végén nem hiszem, hogy elveszi az élét a beszólás alpári, primitív mivoltának........
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #12388 Dátum: 2017. Február 22. - 13:52:57 »

Mint nem jogász végzettségű ember, az érintettség hiánya mellett azért bátorkodom megkérdezni, ha esetleg más szakmák, hivatások képviselőit - főleg olyan szakmák, hivatások képviselőit, amelyekből számosan vannak jelen a fórumon - illetné valaki ilyen alpári  Nem, gusztustalan  Hány módon, az sem tűnne fel senkinek?  Fejvakarás Vállat von
Azt hiszem, ez már tényleg túl megy a jó ízlés határain..... az a röhögő figura a végén nem hiszem, hogy elveszi az élét a beszólás alpári, primitív mivoltának........

Én pl. jogász vagyok, amúgy tudtommal Sanyooo lánya is- legalábbis emlegeti - összességében Mesterem szerintem kár más helyett megsértődni, rólam legalábbis lepereg.  Vállat von Olyan ez, mint a gyilkosvadászozás ződéktől azzal a különbséggel, hogy privátban a gyökérjogászt sűrűbben keresik meg olyan kérésekkel, hogy azért csak segítsen már visszalapátolni a szart a lóba.   Fejvakarás Oszt a hülye még segít is.  Vállat von

Btw. offolást illene lassan abbafejezni  Türelmetlenül
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #12389 Dátum: 2017. Február 22. - 13:55:56 »

Ez tény, de attól még az alap eljárásnak azonosnak kell(ene) lennie, ugyanazok a nyomtatványok, stb, függetlenül attól, hogy melyik Igrend még milyen kacifántos dolgot kér, mint ahogy több forgatókönyv is kiderülhet, mint az előző oldalakon.


Így van, csak pont a nehány specialitás miatt húzgálnak át a lábtörlő alatt, ezért nehéz itt előadni az általános igazságot.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 [826] 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: