Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7mm. Rem. Magnum  (Megtekintve 58383 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #90 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 13:07:02 »

Szia Pisti!
Ezt én is az esélyes lőszerek közé soroltam, nekem is tetszik, bár a Te írásod előtt még nem tudtam róla semmi infót, hogy találatkor hogy viselkedik a vadban.

Köszi, ha van még tapasztalatod, ne kímélj! Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #91 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 17:21:20 »

Szevasz Zoli!

Hát nem tudom, de ha ennyi gondod van én a helyedben eladnám ezt a puskát.
Azért töltényt váltani, mert a puska szétveri...hát nem tudom, közdött egy darabig az egyik ismerősöm a CZ-550-es stucnival - 9,3x62 - mert az Alaskát jól elverte.
Próbálta az oryxot, elmondása szerint sehol sincsen az Alaska ölőhatásához.
Aztán próbálta a Lapua Megát, amit már annyira nem deformált, de beszerzési gondjai voltak vele.
Aztán jött a Geco, azt is verte a CZ, a könnyű Vulkant meg nem akarta használni.
Aztán lett belőle egy átcsövezett régi Mauser 98-as, átalakíttatta a töltényadogatót hadiról vadászlövedékekre, így mostmár semmi gondja nincsen.
Persze nem egyszerű a helyzeted, mert ugye a balos puska kérdése nem olyan egyszerű dolog.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #92 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 09:07:23 »

Szevasz Zoli!

Hát nem tudom, de ha ennyi gondod van én a helyedben eladnám ezt a puskát.
Persze nem egyszerű a helyzeted, mert ugye a balos puska kérdése nem olyan egyszerű dolog.

Szia!

Hát ez az, hogy eladni sem egyszerű, de milyet vegyek helyette balosban és honnan szedjek rá pénzt?
Van itt gond bőven.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #93 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 10:48:47 »

Szevasz Zoli!

Hát nem tudom, de ha ennyi gondod van én a helyedben eladnám ezt a puskát.
Persze nem egyszerű a helyzeted, mert ugye a balos puska kérdése nem olyan egyszerű dolog.

Szia!

Hát ez az, hogy eladni sem egyszerű, de milyet vegyek helyette balosban és honnan szedjek rá pénzt?
Van itt gond bőven.

Te Zoli!

Lenne egy félmegoldós javallatom, én is így csinálom: 1 a tárba egy  csőbe, a tárban lévő löszer, mindig alúra teszem vissza, ismétlésnél nem hiszem hogy nagy gond lenne vele, ha egyátalán kell. És ezeket a viseletesebb löszereket rókára szoktam elövöldözni, nagy különbséget nem vettem észre.
Bár kíványcsi lennék hogy menyire veri el a löszert a te puskád, mert van pár Joule előnye...
Esetleg egy kép????
 Wave
Naplózva

Üdv End
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #94 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 10:54:24 »

Szia Endre!
Ha nem felejtem el, lefényképezem. Nagyon lekapja az ólom csúcs majdnem felét egy lövéssel. Szomorú
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #95 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 10:58:36 »

Szia Endre!
Ha nem felejtem el, lefényképezem. Nagyon lekapja az ólom csúcs majdnem felét egy lövéssel. Szomorú

A' nemjó.. kipróbáltad amit Kastro írt?
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #96 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 11:09:05 »

Szia Endre!
Ha nem felejtem el, lefényképezem. Nagyon lekapja az ólom csúcs majdnem felét egy lövéssel. Szomorú

A' nemjó.. kipróbáltad amit Kastro írt?

Melyikre gondolsz?
A bőr beragasztást csak akkor próbálom ki, ha nem tudok olyan lőszert találni, ami jó is és nem veri el a tár.
A Ballistic Tip lőszert nem merem használni, mert én nagyon sokszor olyan helyen vadászok, nem üllök fel lesre, inkább egy-egy váltó mellett vagy erdőben cserkelek, ahol azért vannak zavaró fűszálak, ágak, kukorica levél, stb... ilyen helyen viszont nem alkalmazható ez a gyors, fröcsögős lőszer.
Ha elfogy a TIG, akkor vagy a Scirocco lőszer lesz a következő vagy a Vulkán. Még ezen agyalok. (van még egy kiválasztottam, ez pedig a Nosler Accubond, de ezt a Norma nem szereli a 7-ben. Még a Winchester honlapján megnézem, hátha szerencsém lesz, mert úgy rémlik, hogy ők szerelik ezzel a lövedékkel 7-ben is.)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 12:00:51 »

Szia Endre!
Ha nem felejtem el, lefényképezem. Nagyon lekapja az ólom csúcs majdnem felét egy lövéssel. Szomorú

A' nemjó.. kipróbáltad amit Kastro írt?

A bőr beragasztást csak akkor próbálom ki, ha nem tudok olyan lőszert találni, ami jó is és nem veri el a tár.

Arra gondoltam. Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #98 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 13:10:28 »

Nos, döntöttem a lőszerekkel kapcsolatban.
Az eredmény: Winchester Accubond 10,36 gramm.
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #99 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 13:13:55 »

Win XP3-ast lehet-e kapni?
Annak a muanyag hegyet direkt azert csinaltak, hogy a tarban ne seruljon a lovedek. Amellett segiti az expandalast is.
7mm Rem.-t ha jol emlekszem 165 graines lovedekkel aruljak. (Tulajdonkeppen a "Failsafe" utodja.)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #100 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 13:14:21 »

Nos, döntöttem a lőszerekkel kapcsolatban.
Az eredmény: Winchester Accubond 10,36 gramm.


 Igen Csak jót hallottam eddig róla. Főleg magnumokhoz ajánlott...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #101 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 13:15:14 »

Win XP3-ast lehet-e kapni?
Annak a muanyag hegyet direkt azert csinaltak, hogy a tarban ne seruljon a lovedek. Amellett segiti az expandalast is.
7mm Rem.-t ha jol emlekszem 165 graines lovedekkel aruljak. (Tulajdonkeppen a "Failsafe" utodja.)

Állítólag Kaposváron árulják... de nagyon drága.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #102 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 13:18:44 »

Win XP3-ast lehet-e kapni?
Annak a muanyag hegyet direkt azert csinaltak, hogy a tarban ne seruljon a lovedek. Amellett segiti az expandalast is.
7mm Rem.-t ha jol emlekszem 165 graines lovedekkel aruljak. (Tulajdonkeppen a "Failsafe" utodja.)

Néztem azt is, de az ólom az jó ha van, ezért döntöttem az Accubond mellett, bár a Fail Safe-t is nagyon szerettem. Ha nem válik be az Accubond, akkor jön az XP3.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 13:20:52 »

Win XP3-ast lehet-e kapni?
Annak a muanyag hegyet direkt azert csinaltak, hogy a tarban ne seruljon a lovedek. Amellett segiti az expandalast is.
7mm Rem.-t ha jol emlekszem 165 graines lovedekkel aruljak. (Tulajdonkeppen a "Failsafe" utodja.)

Állítólag Kaposváron árulják... de nagyon drága.

945,- Ft./db. Zavarodott , de ha van Magasles újságod, akkor csak 870,- Ft./db. Bion
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #104 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 13:25:17 »

Ne lepodj meg az aron. Amig az atlag loszerek 25 penz korul mennek dobozonkent addig a "premium "loszerek, igy az XP3 is a duplajaba kerul. Itt is!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: