Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7mm. Rem. Magnum  (Megtekintve 58396 alkalommal)
Viking
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #135 Dátum: 2010. Július 22. - 11:37:07 »

Itt arról van szó szerintem, hogy a hazaút előtt egy ekkora bikát nem akart elengedni...ha már eljött... Fejvakarás

Igazad lehet, számomra viszont továbbra is az a kérdés:
mi a fontosabb?
Az én becsvágyam, vagy pedig a vad biztonságos, lehetőleg fájdalommentes, etikus elejtése.
Lehet valaki bármilyen jó lövő, 400 méterről 7mm-essel bikára lőni az rizikós.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #136 Dátum: 2010. Július 22. - 11:40:11 »

Igazad lehet, számomra viszont továbbra is az a kérdés:
mi a fontosabb?
Az én becsvágyam, vagy pedig a vad biztonságos, lehetőleg fájdalommentes, etikus elejtése.
Lehet valaki bármilyen jó lövő, 400 méterről 7mm-essel bikára lőni az rizikós.
De itt nem rólad van szó...hanem egy milliomos becsvágyáról...meg az évkönyvekről...
Szerintem egy jó lövő a nagy Hetessel alkalmas lehet ekkora távolság megfelelő átlövésére is...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #137 Dátum: 2010. Július 22. - 11:45:10 »

Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #138 Dátum: 2010. Július 22. - 11:50:12 »

Igazad lehet, számomra viszont továbbra is az a kérdés:
mi a fontosabb?
Az én becsvágyam, vagy pedig a vad biztonságos, lehetőleg fájdalommentes, etikus elejtése.
Lehet valaki bármilyen jó lövő, 400 méterről 7mm-essel bikára lőni az rizikós.

Szimpatikus gondolatok!  Igen Sajnos egyre ritkábbak.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #139 Dátum: 2010. Július 22. - 11:51:35 »

Üdv ! Én még hozzátenném ,nem csak bikára . Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #140 Dátum: 2010. Július 22. - 12:01:07 »

Cca egy fél éve olvastam az akkori Nimródban a sztorit, úgy tudom, hogy Lee kivételesen jó lövő volt és ezt tudta a kísérő fővadász is, ezért engedte, hogy megpróbálja. Én pl odáig el sem látnék ... mondjuk én akkor sem lőnék rá ennyiről, ha pisztolyt fognának a fejemhez. Az ember ismerje a korlátait  Kacsint

Vártam egy kicsit a reakciókra, több oldalról megközelítve, több vélemény,s így az egészséges Igen
Nos az én véleményem egyezik az idézetbeliével valóban, Lee lőkészsége, magabiztossága, felszerelése nemhagyott kivánnivalót maga után.Egyébbiránt A 7mm rem Manumot a nagyvizen túl "big seven" nek vagyis nagy hetesnek nevezik, nem véletlenül.Nem kivánok belemenni mélyen kitaglalásába a miértnek, de abszolút nem kevés ez a kaliber megfelelő lövedékkel bikára.Wetzlar nagyon okosan többször emlegeti a lassúbb, nehezebb, nagyobb átmérőjű kalibert mint nagyonjó hatásfokú rendszert de kevesen figyelnek rá.Példának a 8x57Is-t hozza (tudtommal neki az van, de nekem is)Ez egy oly remek, harmónikus kaliber amely párját ritkitja. De miért is írtam ezt ide? Következő: Tudomásul kellene venni végre hogy a magbum kaliberek igenis létjogosultsággal rendelkeznek, de csak távoli lövéseknél. Erre lettek kitalálva,szerkeszteve.Azt a többlet energiát amellyel bírnak pontosan a kinyújtott lővéseknél tudják kamatoztatni ott érvényesül a megfelelő őlőerő.Sok jószág elalél a .300 s feletti formás palackos töltényeken, a katalógusok impozáns számadatain majd vásárol egy gyerekágyút.Többségnél a történet ott folytatódik, hogy az első lővés után félni fog a fegyvertől s orrba szájba hibázni fog.Ennek sok következménye lesz de a legfontodabb , hogy rambó barátunk nemfog bízní a fegyverben, s csalódik.Fegyvercsere. A misik jóbarát na öcsém ez a puska olyan mint a piros ulti, mindent visz alapon felelőtlenül lövöldözik.Eredmény:Na jólvan barátom most szépen a fegyver a tokba  oszt szeva.Legközelebb akkor gyere ki ha minden rendben van.Szóval megvan mindennek a létjogosultsága de értő kezekben Emelem
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Viking
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #141 Dátum: 2010. Július 22. - 12:14:57 »

Vártam egy kicsit a reakciókra, több oldalról megközelítve, több vélemény,s így az egészséges Igen
Nos az én véleményem egyezik az idézetbeliével valóban, Lee lőkészsége, magabiztossága, felszerelése nemhagyott kivánnivalót maga után.Egyébbiránt A 7mm rem Manumot a nagyvizen túl "big seven" nek vagyis nagy hetesnek nevezik, nem véletlenül.Nem kivánok belemenni mélyen kitaglalásába a miértnek, de abszolút nem kevés ez a kaliber megfelelő lövedékkel bikára.Wetzlar nagyon okosan többször emlegeti a lassúbb, nehezebb, nagyobb átmérőjű kalibert mint nagyonjó hatásfokú rendszert de kevesen figyelnek rá.Példának a 8x57Is-t hozza (tudtommal neki az van, de nekem is)Ez egy oly remek, harmónikus kaliber amely párját ritkitja. De miért is írtam ezt ide? Következő: Tudomásul kellene venni végre hogy a magbum kaliberek igenis létjogosultsággal rendelkeznek, de csak távoli lövéseknél. Erre lettek kitalálva,szerkeszteve.Azt a többlet energiát amellyel bírnak pontosan a kinyújtott lővéseknél tudják kamatoztatni ott érvényesül a megfelelő őlőerő.Sok jószág elalél a .300 s feletti formás palackos töltényeken, a katalógusok impozáns számadatain majd vásárol egy gyerekágyút.Többségnél a történet ott folytatódik, hogy az első lővés után félni fog a fegyvertől s orrba szájba hibázni fog.Ennek sok következménye lesz de a legfontodabb , hogy rambó barátunk nemfog bízní a fegyverben, s csalódik.Fegyvercsere. A misik jóbarát na öcsém ez a puska olyan mint a piros ulti, mindent visz alapon felelőtlenül lövöldözik.Eredmény:Na jólvan barátom most szépen a fegyver a tokba  oszt szeva.Legközelebb akkor gyere ki ha minden rendben van.Szóval megvan mindennek a létjogosultsága de értő kezekben Emelem

Persze, meg ott van a 7mm RUM, meg a 30-378 Weatherby, meg a Lazzeroni-k...
Csak nem lehet véletlen, hogy a legnépszerűbb kaliberek 50-80-100 éve használatban vannak.
Optimum. Ez a kulcsszó.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #142 Dátum: 2010. Július 22. - 12:27:09 »

Persze, meg ott van a 7mm RUM, meg a 30-378 Weatherby, meg a Lazzeroni-k...
Csak nem lehet véletlen, hogy a legnépszerűbb kaliberek 50-80-100 éve használatban vannak.
Optimum. Ez a kulcsszó.
Kimegy az ember fia Marco Polót lőni...egy hét után lát egy kapitális példányt: Holnap utazok haza Fejvakarás...400-re áll...lőjek? ne lőjek? Hatalmas...


Én lőnék.
Nyilván nem 8x57-tel, mert az nem oda való...oda más kell. Ha fiatal kaliber, ha nem...
De...ez csak az én véleményem.
Lehet, hogy nem jól látom... Vállat von
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Viking
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #143 Dátum: 2010. Július 22. - 12:31:50 »

Az teljesen más jellegű vadászat!
Ott nem is nagyon van 300 méteresnél "rövidebb" lövés.
Oda eleve úgy megy az ember, hogy olyan felszerelést visz magával, gyakorol hosszú távra, stb.
De Magyarországon nem ez a jellemző.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #144 Dátum: 2010. Július 22. - 12:37:41 »

Az teljesen más jellegű vadászat!
Ott nem is nagyon van 300 méteresnél "rövidebb" lövés.
Oda eleve úgy megy az ember, hogy olyan felszerelést visz magával, gyakorol hosszú távra, stb.
De Magyarországon nem ez a jellemző.
Itt nem a bika vs kos számít...nem az elejteni kívánt vad...
Hanem a helyzet, a lehetőség, ami lehet, hogy csak egyszeri...
Az előzőkben írtad:
"Oda eleve úgy megy az ember, hogy olyan felszerelést visz magával, gyakorol hosszú távra, stb."
"Optimum. Ez a kulcsszó."
Akkor most mi van? Fejvakarás Vállat von
Valamit rosszul értelmeztem?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #145 Dátum: 2010. Július 22. - 12:39:37 »

Azt mondják,hogy a zergéket is hatalmas távokról szokták lőni. Ambrózy Árpád 33méterről lőtte íjjal. Van értelme a hosszútávlövő kalibernek,vagy sem? Amíg csak 8x57 volt,mindent meglőttek vele.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #146 Dátum: 2010. Július 22. - 12:41:48 »

Azt mondják,hogy a zergéket is hatalmas távokról szokták lőni. Ambrózy Árpád 33méterről lőtte íjjal. Van értelme a hosszútávlövő kalibernek,vagy sem? Amíg csak 8x57 volt,mindent meglőttek vele.
A 30-06 létrejöttekor a követelmény:
Tegyen egy lovat 600m-ről harcképtelenné!!!
Nem egyedi esetekről kell beszélnünk.
Ha 33m-ről lősz egy zergét, akár puskával is, megemelem a kalapom!
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #147 Dátum: 2010. Július 22. - 12:47:55 »

Valóban nem kell új kaliberekkel vadászni...
5,6x57 ; 6,5x57 ; 6,5x68 ; 8x68 ...csak, hogy Európában maradjunk.
Bár a nevükben nem szerepel a "magnum" elnevezés, de teljesítményüket tekintve szerintem azok... Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #148 Dátum: 2010. Július 22. - 12:48:15 »

Elnézést az OFFokért.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #149 Dátum: 2010. Július 22. - 12:50:26 »

Valóban nem kell új kaliberekkel vadászni...
5,6x57 ; 6,5x57 ; 6,5x68 ; 8x68 ...csak, hogy Európában maradjunk.
Bár a nevükben nem szerepel a "magnum" elnevezés, de teljesítményüket tekintve szerintem azok... Fejvakarás


Bizony és akkor nem is említetted a v.H-kat....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: