Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fényképezőgépek-tanácsok-kérdések  (Megtekintve 78560 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #270 Dátum: 2013. Június 29. - 14:36:06 »







 Emelem Aztán ezt gondoltam még, hogy kontraszttalan, rossz a fehér egyensúly, remélem nem húztam túl a színeket és kontrasztot, (szokásom  Ördög) de szerintem így élvezhetőbb a kép.

Remélem azért nem sértettelek meg, hogy felemlítettem ezt az észrevételt és töltesz még fotókat, mert nekem nagyon tetszenek!  Wave

Csak én úgy gondolom, hogy egy jó utómunka szükségeltetik minden fotóhoz, van amelyikkel kevesebbet kell utólag foglalkozni, van amelyikkel többet. A legmegfelelőbb paramétereket sohasem lehet fotózáskor beállítani, mindig korrigálni kell, ugyanis iszonyat sok dologtól függ, hogy hogyan sikerül egy kép. Ha napsütéses idő van akkor egyértelmű a dolog, mert akkor nagyobb az esély a tökéleteshez közeli fotó elkészítéséhez, de ha kevésbé jók a fényviszonyok, szinte lehetetlen helyesen beállítani a géped, még ha egy millás canon felszerelésről van is szó. Az utólagos korrigálás a fotózás elfogadott (sőt szükséges) része, ezért ne legyen számodra "illúzió romboló", hiszen egy számítógéppel fotózol, csak kis "LCD monitorral", ezért nem láthatod az összképet. De otthon a kiegészített fotoprogrammal megfelelő képméretben betudod állítani a dolgokat! Sőt van aki laptopot visz, van aki RAW-ban fotózik és otthon a számítógépén hívja elő a filmet, de tudod Te ezeket!  Emelem

Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #271 Dátum: 2013. Június 29. - 14:45:05 »

Sajnos a rossz fényviszonyoknak és az ebből következő magas ISO értéknek köszönhető nagyon zajos lett a felvétel, de ha megvárod a megfelelő fényeket (surló napfelkelte, naplemente) más rekesz és ISO értéket választhatsz ezért sokkal tisztább ,szebb fotót kaphatsz!

Nem akarlak kioktatni, nem is inkább neked szól, gondolom Te már tisztában vagy ezekkel az alap dolgokkal, csak valaki írt privátban, hogy mondjam el, mitől lesz kontrasztos, tiszta és élesek a fotóim...  (csak zárójelben megjegyzem, nekem sem azok, sőt...  :MosolyogKacsint Wave
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #272 Dátum: 2013. Június 29. - 14:56:10 »

Én mindig alulexponálok, és utólag korrigálok PS-ben, itt csak némi fényerő és kontraszt volt utólag, ugyanis nem láthatod a keresőben a helyszínen,, de a kijelzőn sem, mikor ég ki valami...

Eredeti:



Utólag kontraszt:



Eredeti:



Utólag kontraszt:



Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #273 Dátum: 2013. Június 29. - 15:00:05 »

Ja és még valami utoljára:  Ördög

Tehát mindig -1 vagy -2 EV és mindig spot fénymérés( a megfelelő helyre), manuális mód...  Wave, de az exifeket mindig meghagyom nem titok...
Naplózva

" There is good out there "
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #274 Dátum: 2013. Június 29. - 15:13:44 »





Háttérzaj eltüntetve igaz a részletesség is.....

Így jobb? Igazából én semmit csinálok a képekkel ahogy kiesnek a gépből úgy kerülnek fel. Biztos többet kilehetne hozni belőlük. Emelem
Az exifet én is benn hagyom de a picr kiveszi belőle.
A kiégést a kijelzőm visszajelzi....
Én azt szeretem vissza adni mit látok, az esetek 99%-ban sikerül is. Ha zajos zajos, ha fényszegény akkor fényszegény, ha szürke színtelen akkor az... Ez van, nem vagyunk egyformák.  Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #275 Dátum: 2013. Június 29. - 15:48:56 »



Háttérzaj eltüntetve igaz a részletesség is.....

Így jobb? Igazából én semmit csinálok a képekkel ahogy kiesnek a gépből úgy kerülnek fel. Biztos többet kilehetne hozni belőlük. Emelem
Az exifet én is benn hagyom de a picr kiveszi belőle.
A kiégést a kijelzőm visszajelzi....
Én azt szeretem vissza adni mit látok, az esetek 99%-ban sikerül is. Ha zajos zajos, ha fényszegény akkor fényszegény, ha szürke színtelen akkor az... Ez van, nem vagyunk egyformák.  Kacsint

Nézd én tudom, hogy azt akarod visszaadni amit látsz, de a géped nem azt adja vissza amit látsz...

Én is a természetességet szeretem, (és soxor benne a mesét Ördög) de míg az információ (pixel) halmaz eljut ide a topikba addigra, teljesen eltorzul minden, és azzal kezdődik, hogy a gépedet lehetetlenség beállítani arra amit a szemed lát, később a tömörítés vesz el innen is onnan is kicsit...! Ha kontraszttalan egy fotó, nagy valószínűség szerint nem úgy látod, mert úgy egy szürkehájogos ember láthatja csak, és a géped is rossz információt közöl veled. Az objektívnek is sok szerepe van... Próbáld ki, ha beleheled az objektívet, (inkább UV szűrőt) gyönyörű párás képeket kapsz. Úgy látja a szemed, de csak az obin keresztül...

Amint egyszer már leírtam itt valahol a valóságban a természet soxor unalmas, ez az igazság. Borus, felhős komor időben, nem jönnek elő a fények és színek, ezért én soxor olyankor nem is fotózok, csak esetleg dokumentálok a géppel. Ha sétálsz egy nyári erdei úton, borus időben észre sem veszed a fűben lapuló lila virágokat, napfénynél viszont virítanak... olyankor kell fotózni... Amiket Te fotózol azokat azért fotózod, mert eredetileg szépek és tényleg csodásak a természet színpompái, lepkék, virágok, csillog a szárnyuk a szivárvány millió színével, de csakis napfényben! Egy piros rózsa csokrot fotózhatsz este vagy kékórában, szürkületben a szobádban, de szerintem úgy nem pirosrózsa csokor és nem igazán publikus. Ha megakarjuk mutatni a  gyönyörű színeit, vonalait, szirmait, a szép mélyzöld, nedvzöld leveleinek a színeit, a tövisei végét, amik bordón, lilán,vörösen  figyelmeztetnek, ahhoz napfényes, derült időben kell fotózni és úgy kell mutatni. Ha szép fények vannak akkor úgy látja a szemed, és más is élvezheti, nem úgy mint a sörtét szobai színtelen, kontraszttalan csokrot...stb. De ha nincs rá alkalmad, nincs időd fényekre várni, lehet pótolni picit utólagosan... Én nem akarlak semmire rábeszélni, csak megemlítettem, mások is hagy olvassák.  Emelem

Én ezeket szoktam használni:




Ezzel is ezt tettem:  PS 2 alap beállításoknál:

Kép / korrekció:

Fényerő/ kontraszt, kontraszt +71,  fényerő +33

Kép/korrekció:

Színegyensúly:  sárga-kék: +13,  cián-vörös: +14

Kép/korrekció:

Színezet/telítettség:  telítettség  - 25

Szűrő/ zaj csökkentés:  erősség: 7
részletek megtartása: 50%
színzaj csökkentés: 50%
részletek élesítése: 43%

Vignette és visszaélesítés

Lehet, hogy már szétesett a minőség  Ördög, de azért csináltam, hogy megmutassam miket használok  Emelem



Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #276 Dátum: 2013. Június 29. - 15:53:59 »

Ja igen a zajcsökkentést inkább mellőzni kell, mert az élességet elveszi, de szép az zajosan is, ha minden más ok. Legfeljebb húzz le mindent és csak színzajt csökkents, ha nagyon szükséges, bár soxor a zaj tesz is a fotóhoz, dob rajta nem keveset... Ha szép fények vannak nem kell magas ISO érték én 80-at használok, és 8-as rekesz akkor éles minden, és tiszta!
Naplózva

" There is good out there "
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #277 Dátum: 2013. Június 29. - 16:35:57 »

Adobe Photoshop Lightroom  - ez pont erre lett kitalálva, vagyis a fotók utólagos feldolgozására.

Létezik belőle portable:

Portable Adobe Photoshop Lightroom (Verzió: 5.0 x64)
Portable Adobe Photoshop Lightroom (Verzió: 5.0 x86)


Elég sokat fotózom, de ha nem megfelelőek a fényviszonyok, akkor vakut használok, ( persze ennek a távolság azért határt szab), vagy megvárom, míg megfelelőek lesznek, de a tónustalan, gyenge színvilágú képek inkább elriasztanak. (Kivéve, ha pont olyasmit szeretne az ember készíteni, de az elég ritka)

Ha meg kénytelen az ember nem optimális viszonyok között fotózni, igenis kell utómunkát végezni a képeken. Tetszik, nem tetszik, kell, ha egy kicsit is ad valaki a minőségre.

Photoshop-hoz pedig itt lehet igen jó segítséget kapni, lépésenként bemutatva:

http://digiretus.hu/cikksor.php?FAJTA=TIPP&PHPSESSID=453ab670d7b83efb26d9d590e8c4df8c

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #278 Dátum: 2013. Június 29. - 19:11:43 »


Amint egyszer már leírtam itt valahol a valóságban a természet soxor unalmas, ez az igazság.
Egy piros rózsa csokrot fotózhatsz este vagy kékórában, szürkületben a szobádban, de szerintem úgy nem pirosrózsa csokor és nem igazán publikus.

Nem vagyunk egyformák. Nekem így tetszenek a kattintásaim... Ha erre jársz szívesen megmutatom felszerelésem ill a hol is szoktam elkövetni a "képeket". Főleg egy pohár bor mellett meg is vitathatjuk mennyire unalmas is a természet. Kacsint
Kedvedért rózsa, az F érték feltüntetve és iso 200-n, az objektív egy ősöreg 1,9/50 Primoplan. Bocsánat az 1.8 az 1.9 akart lenni, nekem jobban bejön az 1,9-s mint a 8-s. Stoel







Voldi tudom hogy, akad ilyen de a gépem meghal alattuk. Tudom újítsak..  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #279 Dátum: 2013. Június 29. - 20:20:59 »

Nem vagyunk egyformák. Nekem így tetszenek a kattintásaim...

Szerintem ez csak részben saját magunknak való tetszés kérdése. Nagyobb részben a fotó alapján azért megítéltetik a fotós, a technika, és igen a végrehajtott utómunka elmaradása is. Persze, mindannyian lelkes amatőrök vagyunk a profikhoz képest, de pont azért kellene tartózkodni a tónustalan, rossz mélységélességgel készült, stb.  - egyébként egy kis munkával javítható - képektől, mert lelkesek vagyunk és ismerjük a korlátainkat.   


Idézet
Voldi tudom hogy, akad ilyen de a gépem meghal alattuk. Tudom újítsak..  Ördög

Nem feltétlenül szükséges, keresni kell olyan verziójú Photoshop alkalmazást aminek nincs brutál gépigénye. Sőt, lehet, hogy nem is kell a PS-hez ragaszkodni mindenáron.

Milyen paraméterű gépen használnád?

Ashampoo Photo Commander (Verzió: v9.4.1 x86)

Nyelv: Magyar | Méret: 128MB

Leírás:
Ashampoo Photo Commander 9 is the ideal companion for all management, optimization and editing processes concerning your digital photos.
Create panorama images:
· This is a feature that many users have asked for. In version 7 you now have a tool for stitching together multiple photos to create a single large panorama image.

Slide shows with “Ken Burns” effect:
· The new quick slide show features the popular “Ken Burns” effect that zooms and pans on each image while it is being displayed. Just select the photos you want to include and press Ctrl+Space to start.

Digital camera and scanner importer:
· The new digital camera and scanner importer makes it quick and easy to import images directly from your digital camera or image scanner.

Improved Callout tool:
· A number of user suggestions have been implemented to improve the performance of the Callout (text bubble) tool, which now also includes the functions of the previous callout tool from Photo Commander 5.

Media browser enhancements:
· The media browser comes with many improvements, including advanced search by text, file type, file rating and age with a cut-off date. You can now also change the date and time of multiple files in batch mode and browse images without leaving Quick Fix mode – this makes it easier to apply quick fixes to multiple images. You can resize the thumbnail preview images in the media browser on the fly with a slider control.

Find duplicate images with different names:
· A powerful new function for finding duplicates will also find duplicate images with different names and images that are similar but not identical. You can enter the level of similarity in percent.

Batch Processing:
· The Batch Processing tool can save many hours of tedious work, converting to different formats and applying effects to multiple files in a single operation. Effects include resizing, brightness, gamma, contrast, color depth, rotate, invert, grayscale, drop shadows, borders, sharpening, watermarks, 1-click optimize and more. All these effects are applied to all the files in the selected batch.

Quick-Fix Tools:
· The Quick-Fix Tools gets results fast and will probably be able to handle almost all your photo editing needs. Features include one-click color and contrast optimization, photo straightening (if the camera wasn’t straight), red eye correction, cropping, rotating and more – all with a couple of clicks. All the tools are self-explanatory for instant results without hassles.

Creativity and Productivity Tools:
· Viewing and organizing your media files is just the beginning. Photo Commander comes with a whole suite of tools for sharing and using your photos creatively – both on the web and at home. You can mail your photos, export them to PDF files and burn them to CDs and DVDs. You can also create web albums, slide shows with music, photo collages, photo calendars, photo cards with frames, contact sheets, “photo mix” combinations and multi-image TIFF files (single-file slide shows). All these features are very easy to use – it’s basically a point and click process, the program guides you through every step.

Audio and Video:
· Ashampoo Photo Commander displays videos and plays audio tracks just as easily as it can manage your photos – you don’t need to switch to separate player programs. You can zoom videos, play them in full-screen mode, extract screenshots, create video playlists and more. You get all the functions of a good audio player. Play and organize your audio tracks, create and store playlists and much more. You can also create multimedia playlists, combining photos with audio and video files.

Skins and Plugins:
· You can load different ‘skins’ to give the program a different look or even redesign the program’s user interface yourself. Photo Commander also supports plugins for handling additional file formats. A number of plugins are already available, including plugins for the Canon RAW, Kodak Flashpix, HDR .dds, Industrial Light & Magic HDR .exr and Joint BiLevel .jbg formats.




http://data.hu/get/4477686/ashampoo_photo_commander_9_e9.4.1_sm.rar

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #280 Dátum: 2013. Június 30. - 08:31:12 »

Nem vagyunk egyformák. Nekem így tetszenek a kattintásaim... Ha erre jársz szívesen megmutatom felszerelésem ill a hol is szoktam elkövetni a "képeket". Főleg egy pohár bor mellett meg is vitathatjuk mennyire unalmas is a természet. Kacsint

Gondolom ez az "unalmas a természet" című mondat, az én előző mondatom ironizálása...

Biztos rosszul fogalmaztam elnézést! Nem unalmas a természet soha, csak "VISZONYLAG" kevés olyan pillanat van benne, ami alkalmassá teszi az egyedi és ritka pillanatok megörökítésére. Vagyis a benne élő kimeríthetetlen gyönyörűség lefotózásához, megfelelő pillanatok, fények PERSPEKTÍVA szükségeltetik, ha ezek nincsenek meg, a fotó unalmas tucattá is válhat, hiába érdekes, szép a téma!

Mennyire unalmas a természet? Annyira, hogy intenzívebb fotózásaim alkalmával körülbelül 40 db DVD lemezt raktam teli fotókkal, ami azt jelenti, hogy 40 X 4,7 GB adat, azt nem tudom hány darab fotó, de közülük, csak ennyit tartottam publikusnak, amit itt mutatok:

http://www.fotozz.hu/er%25F5slacc

1152 db fotó, lapozd végig, elég csak oldalanként, még úgy is eltart egy ideig, pedig ez iszonyatosan kevés!!!! Ez a természet icipici, bolhányi szelete, ennyit tartottam publikusnak a 40 DVD-ből...  Wave    Persze a természet fotózás szempontjából kimeríthetetlen anyagot, témát rejt, de a megfelelő pillanatot kikell várni, és ahhoz, hogy mások számára is élvezhető legyen egy ott elkészített fotó, megkell választani a megfelelő perspektívát, az egyedi érdekes fényeket kell várni, megfelelően állítani a gépet....stb,stb. A többi nem fotózás, csak dokumentálás... (((pl. nézd ilyen bogár is van, nézd ilyen virág is van...stb))))  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #281 Dátum: 2013. Június 30. - 09:22:49 »

Nem vagyunk egyformák. Nekem így tetszenek a kattintásaim... Ha erre jársz szívesen megmutatom felszerelésem ill a hol is szoktam elkövetni a "képeket". Főleg egy pohár bor mellett meg is vitathatjuk mennyire unalmas is a természet. Kacsint
Kedvedért rózsa, az F érték feltüntetve és iso 200-n, az objektív egy ősöreg 1,9/50 Primoplan. Bocsánat az 1.8 az 1.9 akart lenni, nekem jobban bejön az 1,9-s mint a 8-s. Stoel







Voldi tudom hogy, akad ilyen de a gépem meghal alattuk. Tudom újítsak..  Ördög

A rekesz állítás is sokmindentől függ. Általában tájképnél, de ott is csak napos időben állítom, 8-ra különben élességnek annyi. Ezt a  rózsát is lehet sokféle képen fotózni, mindjárt megmutatom, én is két különböző blendével, két különböző fényviszonynál, háttérrel...stb
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #282 Dátum: 2013. Június 30. - 10:01:15 »

Nekem kompakt gépem van, egy fuji s 9500. Nem tudok obit cserélgetni sem, meg a  rekesszel sem tudok sokat szórakozni. (2,8-tól max 8, zoom függvényében)

Na szóval,abból induljunk ki, hogy állvány nélkül fotózol, nem cipeled az erdőbe... Ha tág blendét választasz, akkor szépen moshatod a hátteret, viszont a téma életlen lehet. Viszont ha megfelelő fényviszonyokat választasz, elől a téma napsütötte, hátul a háttér messze van és árnyékos, választhatsz 8 körüli rekesz értéket is, mert a téma majdnem tuti, hogy éles lesz a háttér pedig sötét elmosott.
Egy makrónál, fontos, hogy a téma éles legyen, viszont a háttér elmosása is. Mindent neked kell megválasztani figyelembe véve a fényviszonyokat, de a lényeg mindig az, hogy milyen fényeid vannak.

Egyetértünk abban, hogy a hátteret nem mindig tudod megválasztani a természetben, sőt!!! de ilyenkor az 1,8-2 körüli érték a jó, főleg borús időnél, de mindenkor figyelembe kell venni a fényviszonyokat és perspektívát. Az én gépemmel a lehető legnagyobbat kell zoomolnom, hogy kellően mosott legyen a háttér, viszont a lehető legnagyobb rekeszértéket, hogy éles legyen a téma.

A problémám mégis az volt, az irányodba, hogy nem végeztél megfelelő utómunkát. Az élesség helyén volt, nem tettem szóvá, a háttér is kellőképpen mosott, viszont a téma kontraszttalan, színtelen, ebből következően picit unalmas.

Azért nézzünk példát megfelelő fényeknél különböző rekeszbeállításokra. Nem tudom mennyire látszik, de maximális zoomolásnál a 4,9-es minimum rekeszérték beállításnál (első fotó) sokkal életlenebb a  virág. Ez talán tömörítés után nem észrevehető, de hidd el eredetiben életlenebb. Aztán mivel a háttér messzebb van, és árnyékban, annyira nem is zavaró szerintem az elmosási különbség, de lehet még utólag is picit korrigálni, ami megéri az élességért cserébe. Az alexpó  EV -1

F 4,9 :



F 8 :




Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #283 Dátum: 2013. Június 30. - 10:03:50 »

Király  Ördög

Semmi nem látszik élesebbnek a 8-as rekesznél, ez a tömörítés miatt van, de hidd el 3488 x 2616-os méretben nagyon is látszik... folyt köv.
Naplózva

" There is good out there "
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #284 Dátum: 2013. Június 30. - 10:09:30 »

Király  Ördög

Semmi nem látszik élesebbnek a 8-as rekesznél, ez a tömörítés miatt van, de hidd el 3488 x 2616-os méretben nagyon is látszik... folyt köv.

Tudom... én is ebben a cipőben járok. Nagyon sok részlet elveszik a leméretezés során.  Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: