Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vígadjunk!  (Megtekintve 59075 alkalommal)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #75 Dátum: 2009. Január 14. - 08:59:08 »

"Ha szép leánnyal hálsz komám, s betoppan jó mamája,
Hát hajtsd meg magad könnyedén, és hívd meg bALEK-bálba.
..."


Én is így tudtam, pedig én Óvárra jártam.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #76 Dátum: 2009. Január 14. - 09:09:10 »

pedig én Óvárra jártam.

Tudom. Ezek szerint Te is vénember vagy...   >Nevet
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #77 Dátum: 2009. Január 14. - 09:10:52 »

ööö

Ezek szerint én már túliskolázott vénember lettem, mert én így ismerem:

"Ha szép leánnyal hálsz komám, s betoppan jó mamája,
Hát hajtsd meg magad könnyedén, és hívd meg bALEK-bálba.
..."

Egyébként: Jó szerencsét!  Wave
No igen, én is így ismerem...esetleg van még egy olyan verzió, hogy:
"hát hajtsd meg magad könnyedén és vidd őt is az ágyba..." Ördög
Jó szerencsét!
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #78 Dátum: 2009. Január 14. - 09:19:22 »

No igen, én is így ismerem...esetleg van még egy olyan verzió, hogy:
"hát hajtsd meg magad könnyedén és vidd őt is az ágyba..." Ördög
Jó szerencsét!

 Taps Bion (És? Sikerült?)
Jó szerencsét!
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Steve
Vendég
« Új üzenet #79 Dátum: 2009. Január 14. - 09:20:57 »

Főleg ha....
"Fiatal az édesanyja,
Azt is kell szeretni!"

Már csak, hogy Vigadjunk is... Nyihi
Naplózva
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #80 Dátum: 2009. Január 14. - 09:26:11 »

"Fiatal az édesanyja,

Hát, még ha a Nagymama!

Állítólag az akkori Guiness-rekord szerint 22 éves volt...  Meglepődött Bár fényképet nem akartak, (vagy ami valószínűbb) nem mertek közölni.

Lehet vigadni!  Bion
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #81 Dátum: 2009. Január 14. - 11:32:26 »

ööö

Ezek szerint én már túliskolázott vénember lettem, mert én így ismerem:

"Ha szép leánnyal hálsz komám, s betoppan jó mamája,
Hát hajtsd meg magad könnyedén, és hívd meg bALEK-bálba.
..."

Egyébként: Jó szerencsét!  Wave

Ez én is ismered, de ez nálunk miskolcon az utolsó versszak volt!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #82 Dátum: 2009. Január 14. - 11:42:51 »

No igen, én is így ismerem...esetleg van még egy olyan verzió, hogy:
"hát hajtsd meg magad könnyedén és vidd őt is az ágyba..." Ördög
Jó szerencsét!
Igen, ezt is hallottam már.

Hát igen,a kreatív egyetemista az alkohol okozta emlékezetkiesést új szöveg kitalálásával pótolja Vigyorog
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #83 Dátum: 2009. Január 14. - 12:46:24 »

Ez én is ismered, de ez nálunk miskolcon az utolsó versszak volt!

 Igen
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #84 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 12:07:20 »

Fűszeres aprópecsenye kenyérlepényben
Hozzávalók:
Bő fél-fél kg csirkemellfilé(vagy pulykamell) és sertéstarja
Ízlés szerint só, oregano, bazsalikom, csombor, fokhagyma, és egy kevés őrölt kömény és rozmaring
Egy üveg barnasör,
Elkészítése:
A húsokat felszeleteljük (a csirkét vastagabbra, a tarját vékonyabbra) és ízlés szerint megfűszerezzük, majd állni hagyjuk egy jó órát. Ezután jó szorosan nyársra húzzuk és parázs fölött, sűrűn forgatva, sörrel locsolgatva puhára sütjük.

Kenyérlepény
Hozzávalók:
57 dkg
finomliszt
3 dkg
élesztő
3 dl
Víz
2 dkg


Az élesztőt belemorzsoljuk a langyos vízbe, majd hozzáadunk 1 evőkanál lisztet és 15-20 percig meleg helyen letakarva tartjuk, amíg felfut(kovász lesz belőle). Egy nagyobb edénybe kiöntjük a lisztet és hozzáadjuk a sót majd a kovászt, összegyúrjuk a tésztát, ha összeállt ököllel dagasztjuk, közben folyamatosan hozzáadjuk a langyos vizet (a tészta állaga akkor megfelelő, ha kezünkről és az edénytől elválik). Egy langyos lábosba vagy edénybe helyezzük a tésztát, tetejét meghintjük liszttel és konyharuhával letakarjuk. 35-40 percig állni hagyjuk a tésztát, majd újból átgyúrjuk.
Ezután kis darabokra osztjuk, amit lepény alakúra nyújtunk(max. fél cm vastagra) és egy megzsírozott(vagy olívaolajjal megkent) vas lapon, bő parázson mindkét oldalát megsütjük.

És végül:
Mikor kész a lepény (és a hús is) nyársról vágunk rá fűszeres pecsenyét a gyroshoz hasonlóan, majd leöntjük őrölt csípőspaprikával(vagy paprika krémmel), olívaolajjal, borssal, egy kevés kaporra és sóval fűszerezett joghurttal (vagy tejföllel, kinek mi ízlik)és félbe hajtjuk.
Friss zöldségeket és száraz vagy félszáraz fehérbort kínálunk mellé.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #85 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 20:18:59 »

 
 Szép estét Wave

Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #86 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 21:32:48 »

Szia Lacus!

Na így készül a vízhólyag a szaszon! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #87 Dátum: 2009. November 05. - 15:50:25 »

Egy szösszenet:


Téli hangulat:
Kinek ne lenne emléke olyan téli estékről, mikor „úgy Isten igazából” sikerült eltalálnia a kellő hangulatot a megfelelő pillanatban -vagy csak azért, mert jó helyen volt jó időben, vagy azért, mert készült rá, vagy azért, mert valaki hozzátett egy olyan kis pluszt, amitől igazán tökéletes lett a légkör. Aztán az ember vagy megjegyzi ezeket az apró dolgokat, nüanszokat, hogy később visszanyúljon hozzájuk vagy csak élvezi a pillanat varázsát ami, mint a pipa vagy a szivar füstje az élvezet után semmivé válik és eltűnik, hogy csak a kellemes emlék maradjon meg utána.
Gyerekkori barátaimmal évek óta összejárunk télen-nyáron egyaránt, ha esik az eső, ha kánikula van, ha fúj a szél, esik a hó, vagy csak éppen olyan pont „szalonnasütő idő” van. Szóval minden lehetőséget megragadunk arra, hogy leüljünk és meghitten beszélgessünk vagy mulassunk egyet -csak úgy a magunk módján. Ezek közül az alkalmak közül nekem az egyik nagy kedvencem a téli estéken összehozott találkozók, amikor általában én vagyok a házigazda (valahogy így alakult ki az elmúlt években), ők pedig hozzáadják magukat a stílusukkal, hangulatukkal, megnyilvánulásaikkal. És ami a legjobb az egészben, hogy hiába ugyanaz nagyjából a forgatókönyv -persze mindig tökéletesítve, finomítva-, ezek az esték mindig másként sikerülnek, de soha nem válnak unalmassá. Nem hiába mondják ránk már régóta, hogy jól kiegészítjük egymást így négyen: az emocionális, a realista, a logikus és a hangember (vagyis a mostani divatnak megfelelően a „stand-up komedista”).

Szóval egy ilyen összejövetel úgy indul, hogy négyünk közül valakinek a fejében kipattan az isteni szikra: „olyan rég találkoztunk már a barátokkal -jó lenne összejönni és beszélgetni egyet.” (Megjegyzem, az az olyan régen, általában és maximum egy-két hetet jelent, de hát Einstein óta tudjuk, hogy az idő relatív.)
Ezek után valaki kap egy telefonhívást vagy egy üzenetet, hogy a „hétvégén találkozó, de még nem tudjuk, hogy kinél”. Mire mindenkihez elér az üzenet, addigra már az is kiderül, hogy -mint általában- nálam lesz. Hurrá! -egy újabb alkalom, hogy névlegesen hódoljak Zeusznak, a vendéglátás istenének.

Az egész vendéglátós ceremónia úgy kezdődik, hogy mindenbe belekapok, aztán -úgy nagyjából egy óra múlva- leülök egy pohár fröccsel vagy borral az egyik fotelba és az isteni nektárral karöltve nyugalmat erőltetek magamra. Elvégre nem vizsgabizottság készül látogatást tenni nálunk, hanem a barátaim.
A következő lépés -most már átgondolva a szituációt és a teendőket-, hogy összeszedem az este vendégvárós italait, ételeit, melyek sorrendben a következők: mézes pálinka (aperitif), forralt bor, valamilyen félédes- vagy édes fehérbor, Karácsony tájékán az egyik találmányom a déligyümölcsökkel feldobott és megerősített bor és a szintén déligyümölcsökön érlelt, fűszeres pálinka, az elmúlt pár évben hozzánk csatlakozott hölgyeknek (már kezdik sejteni, hogy mire vállalkoztak, de korukból kifolyólag még makacsak és azt hiszik, hogy mi fogunk változni idővel... szegények) pedig valódi almás-fahéjas mézes tea. És hogy ne csak a poharakat koptassuk, fontos kellék még a hársfamézes sült tök, dió, mogyoró, házi tökmag, néha valamilyen komolyabb vacsora -de ez utóbbiba most nem bonyolódnék bele. És ha ez mind nem lenne elég, ilyenkor előkerül a szintén mostanában divatba jött párologtató a különféle szegfűszeges-fahéjas-narancsos és levendulás illóolajokkal, néha egy-egy szivarral megspékelve.

Miután minden megvan, hozzálátok az elő- és elkészítésükhöz:
A mézes pálinka akkor a legfinomabb szerintem, ha a pálinka 15-20C0-os, de a pohár fagyos. Így aztán az első dolgom 4-5 poharat betenni a fagyasztóba. Ezután a fehérbort és saját ünnepi boromat is beteszem a hűtőbe -hacsak nem valami hűvös helyen várták eddig is azt a napot, amikor levegőt töltünk a palackjaikba (ez a bor úgy készül, hogy november elején-közepén egy 3-5 literes befőttes üvegaljára jó 5 cm vastagon mindenféle aszalt gyümölcsöt, és pár szelet friss gyömbért teszek, majd felöntöm az egészet borral, légmentesen lezárom és néha meg-megrázogatva érlelem bő egy hónapot, majd leszűröm és hűtőben vagy hűvösön tárolom).

A következő lépés a forralt bor elkészítése. Ilyenkor egy nagyobb (min. 3 literes) lábast megtöltök jó kis homoki házi borral -ebből készíthető a legfinomabb mézes forralt bor, hogy melegítse a kezünk és a szívünk. Fölteszem melegedni a bort, és közben reszelek bele citrom- és narancshéjat, hozzáadok még pár(10-15) szem szegfűszeget, feketeborsot és borókabogyót, durvára tört fahéjat és egy kevés csillagánizst vagy gyömbérgyökér-szeleteket is. Egyszer megrottyantom, majd elkeverek benne másfél-két dl mézet és leveszem a tűzről -ezek után fedő alatt várja a felszolgálást és közben kiázik a fűszerek lelke is, egyre finomabbá téve az amúgy sem utolsó nedűt. Mikor a vendégek megérkeznek, újra forralom és innentől kezdve nem hagyjuk kihűlni...persze, mindig akad valaki, aki még adna hozzá ezt-azt, de ugye úgy finom az étel-ital, ha mindenki beleadta a szívét, verejtékét.

Akinek nem elég a forralt bor, az megkóstolhatja -többször is- a direkt az ilyen téli estékre készített fűszeres ágyaspálinkát is, mely a korábban leírt borhoz hasonló módon készül, annyi különbséggel, hogy ehhez teszek még ánizst, egy kevés vaníliát, szegfűszeget és egy levendula-ágat is. Ez az illatos, ízekben tobzódó nedű szokta okozni a hölgyek vesztét és a csendes beszélgetés végét... mindenkinek ajánlom.

Az almás-fahéjas tea puritán módja, ha a boltban megvesszük a *** márkájú, ízesített filteres teát és ezt készítjük el.
Másik módja, ha a két savanykás alma levét leszűrjük, ezt hozzákeverjük jó egy liter fekete teához, adunk hozzá egy kis fahéjat és mézzel, valamint kevés citromlével ízesítjük. Tény és való, hogy ez a nehezebb módja a dolognak, de ha sikerül eltalálni a megfelelő kompozíciót, bőven veri a filteres teákat. Minden más esetben azok a nyerők. Tehát csak kitartó és kísérletező kedvűeknek ajánlott. Realista barátom ezt úgy kommentálta egyszer, hogy fogsz minden vacakot, összeöntöd, aztán vagy jó lesz, vagy nem. Lehet igaza volt, mert aznap már korábban elkezdtük készíteni a forralt bort, mint a teát.

És ezek után jöhet az édesség. Ugye a dióval és a mogyoróval nincs gond, mert az ember vagy vesz a boltban, vagy összeszedi a kertben lehullott termést, esetleg kifoszt egy mókust -aztán már csak meg kell pucolni. De a sült tök! -az már valami. Jómagam előnyben részesítem ezt az új fajta, itthon nemesített változatot, ami kisebb is, könnyebben is kezelhető és mellesleg a magja is finom, ha egy kis sóval összekeverjük, kiszárítjuk, majd sütőben lassan megpirítjuk. A tökszeletek elkészítésében sincs semmi bonyolult: a tököt szétdaraboljuk, a magját kiszedjük, a szeleteket egy tepsibe rakjuk, ezt alaposan letakarjuk alufóliával (ha a tepsinek teteje is van, az már maga a főnyeremény!) és mehet is a sütőbe. Mikor majdnem kész, akkor óvatosan megkenhetjük egy kevés hárs- vagy vaddohánymézzel (esetleg gesztenyemézzel, a lényeg, hogy „illatos” méz legyen, mert ez nem csak íz ízét javítja fel a töknek, de a kanalazgatásnak is külön hangulatot ad),készre sütjük és még frissen, melegen tálaljuk.

Amikor pedig a hangulat már megfelelő, mindenből kellő mennyiség fogyott és a beszélgetés folyama is zavartalanul áradó(esetleg már túláradó), akkor elő lehet venni a pipát, szivart és a bongyorodó füstpamacsok mellett át lehet térni az élet filozófikusabb témáira, szépségeire és arra, hogy milyen jó is eltölteni egy-egy hideg estét a jó meleg szobában, barátok társaságában és hallgatni egymás -jobbnál-jobb- annekdotáit, esetleg férfias baritonját.Csak tudnám, hogy a hölgyek miért feszengenek néha olyan feltűnően?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #88 Dátum: 2009. November 05. - 20:48:21 »

Te Girgesz, hogy lehet bekerülni ebbe a csapatba? Van egy kis akácmézes rumom, és tudok hamburgert csinálni.  Ördög  Bion  Piál
Amúgy nagyon étvágygerjesztő dolgokat írtál, gratulálok!  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #89 Dátum: 2009. November 05. - 21:03:49 »

Te Girgesz, hogy lehet bekerülni ebbe a csapatba?
A csapatba nem vesznek be szerintem, de lehetsz a bulin sültkappan Kajat Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: