Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rendellenes bakok  (Megtekintve 142724 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #360 Dátum: 2010. Március 09. - 19:47:29 »

Én konkrétan arra gondoltam, ami kapcsán Károly is írt. Valószínű a német-olasz-stb vendég minden bakjára úgy "emlékszik" mint az elsőre, amikor egy hét alatt 10-20-30-at lő egyszerre... Vállat von Engem elszomorít az ilyesmi. Nekik ennyi a vadászat?  Fejvakarás
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Steve
Vendég
« Új üzenet #361 Dátum: 2010. Március 10. - 10:17:46 »

Én konkrétan arra gondoltam, ami kapcsán Károly is írt. Valószínű a német-olasz-stb vendég minden bakjára úgy "emlékszik" mint az elsőre, amikor egy hét alatt 10-20-30-at lő egyszerre... Vállat von Engem elszomorít az ilyesmi. Nekik ennyi a vadászat?  Fejvakarás

A német nem lő 20-30-at. És a német tényleg emlékszik mind a 10-re.
Tudod miért? Mert érdekli a VADÁSZAT! A másik két nemzet képviselőiről inkább ne polemizáljunk.....
Persze tissztelet a kivételnek!!! Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #362 Dátum: 2010. Március 10. - 16:03:21 »

Egyébként egy évben 10-20 bakot meglőni miért sok?

Nekem az egyik kedvenc vadam, és ha lenne rávaló kedvem, akkor valószínű lőnék is.
4,5 - 5 hónap alatt miért ne lehetne ennyi bakot meglőni? Vadászva. Úgy hogy mindegyikre emlékszel.

Csak így egyben tűnik soknak, végiggondolva bizony beleférhet az.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #363 Dátum: 2010. Március 10. - 17:34:05 »

Egyébként egy évben 10-20 bakot meglőni miért sok?

Nekem az egyik kedvenc vadam, és ha lenne rávaló kedvem, akkor valószínű lőnék is.
4,5 - 5 hónap alatt miért ne lehetne ennyi bakot meglőni? Vadászva. Úgy hogy mindegyikre emlékszel.

Csak így egyben tűnik soknak, végiggondolva bizony beleférhet az.

Szervusz!

En az elmult ot evben 30 bakot hoztam teritekre. Kozte negy ezust ermeset is. Mult evben a hetedik bak utan lealltam. Ugy ereztem valamit elvesztenek, ha monoton sorozatban lonem egymas utan a bakokat. Pedig kaptam nagyon csabito ajanlatokat szeptemberben, amikor a bentragadt bakoktol potom penzert igyekeztek megszabadulni a megszorult vadasztarsasagok.

Persze ezt mindenkinek maganak kell erezni, hogy mennyi a mennyi. Nekem mult evben het darab volt a vege.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #364 Dátum: 2010. Március 10. - 18:55:46 »

Egyébként egy évben 10-20 bakot meglőni miért sok?

Nekem az egyik kedvenc vadam, és ha lenne rávaló kedvem, akkor valószínű lőnék is.
4,5 - 5 hónap alatt miért ne lehetne ennyi bakot meglőni? Vadászva. Úgy hogy mindegyikre emlékszel.

Csak így egyben tűnik soknak, végiggondolva bizony beleférhet az.

Én csak osztok szorzok. Ha odavagyok a bakvadászatért, minden évben szeretnék lőni. És ha odavagyok az ekkora mennyiségért, minden évben 10-20at szeretnék lőni. Az mondjuk egy szerencsés ember kb. 40 vadászévében cirka 400-800 bak... Nekem ez igen sok. De nincs ezzel semmi baj, ha valaki másként gondolja, hisz különbözünk, ahány ember, annyi vélemény.

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #365 Dátum: 2010. Március 10. - 19:14:38 »

40 év alatt a hat-hét bak is 250 - 300 összesen.

Persze ez úgyse patikamérleggel kimért dolog, hisz lehet, hogy egyik évben "csak" 2-3, míg a másikban lehet, hogy 15-20.

Szóval ez is - mint sokminden más - helyzet függvénye.
Mert amíg pl. egy autózós "bittesíszen-bittecálen-auffiderzén" vadászaton egy bakot se lőnék, addig nagyon szívesen meglőnék egy otthoni területen - mindegyikre vadászva! - 15-20 bakot.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #366 Dátum: 2010. Március 10. - 22:37:42 »

addig nagyon szívesen meglőnék egy otthoni területen - mindegyikre vadászva! - 15-20 bakot.

Ebben egyet értünk, de én egy élet alatt szeretnék ennyit lőni. Annál több kandisznót, és ragadozót...  Kacsint Táncol

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Steve
Vendég
« Új üzenet #367 Dátum: 2010. Március 11. - 07:58:01 »

Ebben egyet értünk, de én egy élet alatt szeretnék ennyit lőni. Annál több kandisznót, és ragadozót...  Kacsint Táncol

 Emelem

Mondjuk 10-20-30db kandisznó lelövése egy évben mivel különbözik ugyan ennyi őzbak lelövésétől/ seggluk???
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #368 Dátum: 2010. Március 11. - 09:06:28 »

Ha megőrizzük emlékezetünkben az adott vadászat szépségét,mindegyik trófeáról eszünkbe juthat valami.Lehet tíz bakot is lőni egy évben úgy,hogy ÉLMÉNY mindegyik,és lehet egyet is autóból ledurrantani egy perc alatt,érzelmek,izgalom nélkül.
Az igazi szerintem egy -két-három kifigyelt bakra kijárogatni,spekulálni,vadászgatni az öt hónap alatt.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #369 Dátum: 2010. Március 11. - 09:18:56 »

Ha megőrizzük emlékezetünkben az adott vadászat szépségét,mindegyik trófeáról eszünkbe juthat valami.Lehet tíz bakot is lőni egy évben úgy,hogy ÉLMÉNY mindegyik,és lehet egyet is autóból ledurrantani egy perc alatt,érzelmek,izgalom nélkül.
Az igazi szerintem egy -két-három kifigyelt bakra kijárogatni,spekulálni,vadászgatni az öt hónap alatt.
Szervusz!
Tokeletesen igazad van.
Voltam olyan helyen, ahol egy reggel a vadaszhaztol egyenes kimentunk az arterre es vissza, kozben lovettek velem ket ezust ermes bakot. Spektivet viszont nem engedtek kivinni. Amikor meg akartam nezni egy masik bakot is, akkor azt mondtak, hogy vadaszni jottunk es nem nezgelodni.
Ennek mar jo par eve volt. Tobbet nem mentem oda vissza...
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #370 Dátum: 2010. Március 11. - 09:22:41 »

Szerintem 20 bakot nem is egyszerű megcsípni. Az kb. heti 1 bak, ha bőgéskor is a bakokat hajkurászná az ember.

Én nagyon soknak találom a 20 bakot. Ezt szerintem eleve csak kísérővel lehet összeszedni, több vadászterületen...azt meg már megette a fene, ha valaki után kell csoszogni. Persze az is lehet szép, élménydús, de az az igazi, amikor az ember a saját feje után megy.

Egy-egy bakot kifigyelni, meglátni, óhajtani az elejtését és álmodozni róla, majd járni rá, ez mind hozzátartozik. Ez egy hétbe nem fér bele szerintem.

De hát ízlések és pofonok.

Nekem a bakvadászat akkor az igazi, ha ismert egyedre történik.

Nagy szerencsére első bakomhoz is így jutottam hozzá. Egy autós területbejárás során a terület egy félreeső részén  rámutatott a főnököm egy félszárú bakra, ami megugrott előlünk egy szederrel részben benőtt valamikori vadföldön. Ezt a bakot meglőheted!-mondta.
A negyedik kimenetelre meg is lett már. Szerencsére így kezdődött. Így kell(ene) kezdődnie.

 Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #371 Dátum: 2010. Március 11. - 09:37:17 »

Nos igen, a bakvadászat mostanság már igazából egy "aratás".
Főként, mert az olaszoknak, meg a hispánoknak elsősorban a mennyiség a lényeg...és az sem baj, ha 500 feletti.
A németek azért nem lődöznek meg 3-4 kimenetel alatt 20 bakot.

Persze a bevétel az bevétel...pénz beszél, kutya ugat.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #372 Dátum: 2010. Március 11. - 09:56:25 »

Üdv ! Az első N.1 Bakom ,területbejárás , figyelgetés után  végül egy lesre felültünk ,! Az már csak hab a tortán ,hogy gyilkos kicsit lant formájú a fejdísz. De még igy is vagy jó 15 percig törtem a fejem megérdemlem -e ./ H.Sanyi már tavasszal kinézte /,.A 2. kb , 25 -30 óra utána járás ,.
Egy vagy két Bak rengeteg figyeléssel,cserkeléssel ,.N.1 . Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #373 Dátum: 2010. Március 11. - 09:59:29 »

Üdv ! Az első N.1 Bakom ,területbejárás , figyelgetés után  végül egy lesre felültünk ,! Az már csak hab a tortán ,hogy gyilkos kicsit lant formájú a fejdísz. De még igy is vagy jó 15 percig törtem a fejem megérdemlem -e ./ H.Sanyi már tavasszal kinézte /,.A 2. kb , 25 -30 óra utána járás ,.
Egy vagy két Bak rengeteg figyeléssel,cserkeléssel ,.N.1 . Igen

Én én "lebensbock"-om - ha nevezhető baknak - a nagybetűs véletlen műve.
Szeptember végén, kocsival hazafelé menet.
Annyi időm volt hogy kiforduljak és lőjek.
Azelőtt nem látta egyik vadőr sem!!!
194 gr-os, torz agancsú suta.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #374 Dátum: 2010. Március 11. - 10:39:11 »

Én én "lebensbock"-om - ha nevezhető baknak - a nagybetűs véletlen műve.
Szeptember végén, kocsival hazafelé menet.
Annyi időm volt hogy kiforduljak és lőjek.
Azelőtt nem látta egyik vadőr sem!!!
194 gr-os, torz agancsú suta.
KEPET!!!
MOST!!! AZONNAL!!!
 Mosolyog Emelem
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: