Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 143044 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #660 Dátum: 2013. Január 06. - 18:36:32 »

Szia Csaba! A német példa nagyon szimpatikus,a médiával kapcsolatban meg igazad van,csak én még a más által ledobott fácánt is felveszem és  lesimított tollal teszem vissza a terítékre(így neveltek) -ezért írtam, amit írtam.  Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #661 Dátum: 2013. Január 06. - 21:43:59 »

egy nagy szar az egész amit magyarországi vadászatnak nevezünk

Néhány elkötelezett , kitartó , vagy makacs vadász szakember által kezelt terület kivételével , így igaz !  A pincétől , a padlásig ... !!!  Fejvakarás Nyihi Nyihi

 Emelem
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #662 Dátum: 2013. Január 07. - 13:28:27 »

Néhány elkötelezett , kitartó , vagy makacs vadász szakember által kezelt terület kivételével , így igaz !  A pincétől , a padlásig ... !!!  Fejvakarás Nyihi Nyihi

 Emelem

Csatlakozom. Egy nagy trágyadomb az egész. Azt a kevés embert, aki megpróbálja korrekten csinálni, komplett hülyének tartja az elsöprő többség.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #663 Dátum: 2013. Január 07. - 17:18:59 »

Néhány elkötelezett , kitartó , vagy makacs vadász szakember által kezelt terület kivételével , így igaz !  A pincétől , a padlásig ... !!!  Fejvakarás Nyihi Nyihi

 Tudjátok, a Ti problémáitokat be szívesen elcserélném a sajátjaimra, de mégsem teszem. Nem azért mert mindenkinek a saját keresztjét kell cipelnie, hanem azért mert egy icipici pislákoló fénysugarat kezdek látni, vagy látni vélni a saját területem vadászati tapasztalatában. Nálunk a "Józsi" aki valójában Jóska volt érdemei elismerése mellett nyugállományba vonult. Két évnyi háborúság után önállóan dönthetőnk sok kérdésben. A sok repivendéget aki jött enni-inni, mulatni, jót vadászni a terület és a tagság kontójára, minimalizáltuk. A tagság kezd megváltozni, jönnek a fiatalok és többség érdeklődő, rendes gyerek. Van pár fiatal akik végre nem sajnálják a töltényt és az üzemanyagot szarkára, varjúra, kóbor ebre és rókára. Lehet, hogy mi is elkurvulunk majd, mint elődeink, hiszen Engels óta tudott, hogy a lét határozza meg a tudatot. A lét meg nagyon tré... De hátha, hátha sikerül...
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 07. - 17:22:00 írta galoscsabus » Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #664 Dátum: 2013. Január 07. - 18:53:32 »

István, Engels véleménye ebből az aspektusból nézve, szerintem nem fedi a valóságot.
A vadászat elkurvulása és az életszínvonal között nincs közvetlen összefüggés.
Ha lenne, vadászetikailag jóval a hetvenes évek szintje felett kellene járnunk. Nem járunk felette, sőt...nagyon sőt...
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #665 Dátum: 2013. Január 07. - 21:28:40 »

Ha lenne, vadászetikailag jóval a hetvenes évek szintje felett kellene járnunk. Nem járunk felette, sőt...nagyon sőt...

Pedig azok se voltak egy "kifogástalan , úri bagázs" !!!   Nyihi Fejvakarás BEE  Nem lett volna nehéz felülmúlni őket , de csak alulmúlni sikerült . . . !   Vállat von

 Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #666 Dátum: 2013. Január 31. - 15:09:21 »

Na megvolt az állományfelmérés, majd ma megleptek egy soron kívüli és ultragyors környezetvédelmi ellenőrzéssel. Gyanítom, hogy régi jóakaróink most sem alszanak, hiszen 2 hónap alatt mi a radai rossebet lehet fejleszteni egy területen, nem tudom. Mindegy, az ellenőr délig az elnökünket boldogította papír-ügyileg, majd kijöttek a területre. Persze olyan ködöt fogtunk ki, hogy 50 méterre sem lehetett ellátni. Na most ilyen körülmények között, hogy győzzem meg az elvtársat, hogy tőlünk 300 méterre ott egy 11-es rudli a mező közepén, csak oda nem látni el. Szerencsére elhitte, mert végighurcolásztuk a szórókon, vadetetőkön. Lepődött, hogy nállunk miért eszi az őz pl. a szénát. Mondom neki, hogy meglocsoltam sós vízzel, meg aztán nézze meg lucernaszéna, amit a szomszéd faluban vettünk. Azt, hogy lucernaszéna még elhitte, de a sós vízre, csak mosolygott. Mindegy. Mentünk, meg mentünk. Az egyik etetőnél hüledezett a rengeteg fácánnyomon, meg azon is csodálkozott, hogy idén nem lőttük a nyulat. Végül kijelentette, hogy talált azért hibát, mert a kerület körzetei nincsenek kitáblázva, a társaság és a vadőr megnevezésével. Azt hittem bepisálok! Nem az a fontos, hogy az etetők sózók, szórók feltöltve, ellátva, kipofozva, rendbe rakva (na jó egy komoly őzetető még nincs befedve, de legalább látta, hogy dolgozunk), hogy a klubszobában egy reklámszatyor szarka, varjúláb, meg kutyaorr szárad. Nem, a fontos a táblicska! Na most megyek a helyi piktorhoz és rendelek egy öl táblát! Kicsit, nagyot, közepeset. Oszt a fácánnak, nyúlnak, őznek majd megmondom, hogy olvasgassanak ha éhesek!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #667 Dátum: 2013. Január 31. - 18:42:26 »

Talán Eu-s tanulmányúton volt az ellenőrötök.
Nem árt, ha kezded érezni a törődést, mert ha véletlenül csatlakoznátok a "junijóhoz", már felkészült leszel lelkileg.
Legyen az pályázati pénz, vagy normatív támogatás, itt sem számít más, csak a papír.
Ahogy Attila írta anno:
"Én tudom, mint a kisgyerek,
Csak az boldog, ki játszhat.
Én sok játékot ismerek
A valóság elpereg
És megmarad a látszat."
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #668 Dátum: 2013. Február 03. - 14:34:32 »

Üdv !   Emelem  ...nem vadászként hangosan gondolkodom csak. .....öööö hangosan ?  na ez képzavar itten. Mosolyog

NA szóval olvasom mindig, hogy visszatérő probléma mindenhol a tagság részéről a dúvadazás elmaradása. Lehet kívül állóként radikális és ilyen olyan okoknál fogva kivitelezhetetlenek az "ötleteim".
De miért nincs a felvétel kötve meghatározott idejű csak "dúvadas"-tagsági státuszhoz. Vagy miért nem "árul" egy tagság pl. csak dúvadas státuszt. Vagy miért nincs két leadott szarkához kötve egy kakas lövése, pl. szolidabb tagsági díjjal párosítva. Szóval csomagokat képezni a jogosultságokban.
Magamból kiindulva, ne adj' Isten egyszer lenne lehetőségem belefogni a vadászatba , egy percig nem derogálna mondjuk ideiglenes korlátozott státuszban szarkákat kajtatni egy területen. Vagy akár nem áhítozván nagyvadra , csak dúvadas-flóbertes Mosolyog pozícióban tevékenykedni.  ....de ez részemről fikció természetesen. Meg aztán lehet kivitelezhetetlen is az egész.
Ha így van, nézzétek el egy "fejben vadászónak" ! Nevet  ....de ha pl. valaki ráér, pár szóban leírhatná hol sántítanak a gondolataim.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #669 Dátum: 2013. Február 03. - 15:57:02 »

Üdv !   Emelem  ...nem vadászként hangosan gondolkodom csak. .....öööö hangosan ?  na ez képzavar itten. Mosolyog

NA szóval olvasom mindig, hogy visszatérő probléma mindenhol a tagság részéről a dúvadazás elmaradása.
...

Ez egy nagyon-nagyon egyszerűen megoldható probléma. Hogy mégsincs megoldva, az szimplán az emberi gyarlóságra vezethető vissza.

Pl ahol én vadásztam, ott benne volt a háziszabályban, hogy vadászrész gyanánt mindenki vihet egy disznót vagy borjút 50 kg-ig, de ennek feltétele az 5 nap társadalmi munka, és az 5 dúvadjel bemutatása.  Ezeket (vadászrész kiadása, társ. munka ill dúvadjel) mind a vadászmester intézi.

Namost a szóbaforgó társaság vadászmestere a vadhúst igen szerette, dúvadazás viszont nem érdekelte, ezért ő simán kivette a saját részét úgy, hogy csak papíron adott le dúvadjelet, testvére, fia, vője szintén, meg a baráti köre hasonlóképpen. Így megeshetett (és meg is esett) az a matematikai paradoxon, hogy nyár végén, mikor le kellett adni a vadászati hatóság felé 32 db dúvadjelet, akkor a tagságból már 18-an kivették a vadászrészt, mégsem volt meg a 32 dúvadjel. És mivel ebből nem lett semmi probléma, következő évben már kb senki sem adott le dúvadjelet, és ez így tök kényelmes is volt. Én továbbra is jártam rókát hívni, meg nyári tarlóra lámpázni, stb... meg is lőttem azt az évi 10-15 rókát, de én sem adtam le az orrokat, hanem ami jó volt az ment a bőröshöz (2500Ft/db áron nyúzatlanul) , ami meg nem, annak az orrára komoly felvevő piac volt néhány vadőr részéről...

Ennek az egésznek elejét lehetett volna venni azzal, ha az első embernek, aki vinné a részét, azt mondja a vadászmester, hogy nem engedem elvinni, amíg nem adod le a dúvadjelet. De nem mondta. Lehet azért nem, mert ő volt az első aki vitte. Nyihi

Szóval az egész hosszú történetnek annyi a lényege, bárhol rá lehet venni a tagságot a dúvadazásra, csak akarat kell hozzá. Ha nincs erre akarat, akkor meg nem kell sírni, hogy nem dúvadaznak a tagok.
Naplózva
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #670 Dátum: 2013. Február 03. - 18:18:20 »

Üdv Jan !   Emelem

Köszönöm a válaszodat, így már legalább megtudtam, hogy van manapság is dúvadjelért járó ellenszolgáltatás. Régi könyvekben olvastam róla, itt a fórumon eddig valahogy nem találkoztam ilyennel. ....pedig olvasom előre-hátra. Mosolyog

Köszönöm !
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #671 Dátum: 2013. Február 03. - 20:47:22 »

Dámbika és gím-dám tarvad vadászatára nem lehet a 75%-át rávenni
a tagoknak......dúvad......ne röhögtess Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #672 Dátum: 2013. Február 03. - 20:54:03 »

...hmmm, akkor minek "vadásznak" ?  sikk+pucc+parádé ?  Szomorú ......naiv vagyok ezek szerint.  :Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #673 Dátum: 2013. Február 03. - 20:59:21 »

Dámbika és gím-dám tarvad vadászatára nem lehet a 75%-át rávenni
a tagokat........dúvad......ne röhögtess Stoel

"Mielőtt rendet akarsz tenni a világban, előbb magadban tegyél rendet!" ---(Ókori keleti bölcs)
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #674 Dátum: 2013. Február 03. - 21:01:45 »

Dámbika és gím-dám tarvad vadászatára nem lehet a 75%-át rávenni
a tagokat........dúvad......ne röhögtess Stoel
Az állami erdészeteknél meg egyszerűen nem engedik...csereüdültetéssel oldjàk meg...vagyis cserevadászattal...az Észak jön a Nyírhez, és fordítva.
Az MFB így olcsóbbnak hiszi...vagy elhitették vele...birkák.
Ja...nem tudják értékesíteni a vadat...azon az áron.
Azért egy apróvadas tagság tudná értékelni a tarvadazàst is...a kutya is a jódolgában vész meg. Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: