Oldalak: 1 ... 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 [537] 538 539 540 541 542 543 544 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 653853 alkalommal)
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #8040 Dátum: 2022. Március 11. - 20:22:04 »

Nagyon érzékeny menyecske lehet ha a te méltán híres, kimért stílusodat, a sokszor inkább magadba folytott szókimondásodat nem jól viselte.   Nyihi
Ilyenkor azért elgondolkodna az ember, hogy talán mindkettőt lehetett volna "dögleni" hagyni.
Akkora kár biztos nem érte volna a társadalmat.
 Ördög


Röhög
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #8041 Dátum: 2022. Március 12. - 08:07:21 »

Vadkacsának tud valaki egy jó receptet? Nekem szokott túl jól sikerülni.
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #8042 Dátum: 2022. Március 13. - 23:08:11 »

Vadkacsának tud valaki egy jó receptet? Nekem szokott túl jól sikerülni.

Próbáld meg vadasan, vagy nagyon lassan sütni. Mindkettőre van egy jó receptem, szólj, hogy melyik tetszik! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #8043 Dátum: 2022. Március 14. - 07:33:17 »

Próbáld meg vadasan, vagy nagyon lassan sütni. Mindkettőre van egy jó receptem, szólj, hogy melyik tetszik! Wave

A lassan sütős szimpatikusabb.
Köszi.

 Emelem
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


« Új üzenet #8044 Dátum: 2022. Március 14. - 10:34:17 »

Vasserpenyő

A klasszikus, bevonat nélküli vasserpenyőt első használat előtt ki kell égetni. Sokan emlékezhetünk a nagyi vaslábasára, amiben nagyon finom ételek készültek. Ugyanilyen hasznos edény a vasserpenyő is. A vasserpenyő kiégetésére több féle módszert ajánlanak, amelyek közül a legjobbnak a videón is bemutatottat találtam. Gyors és tiszta, nem kell hozzá más, mint egy kis idő, gázláng és egy pár csepp olaj. A kiégetés során a fém felületen kialakul egy tapadás mentességet biztosító réteg.
A kiégetés lépésenként:
1) A gyári zsír és viasz réteget melegvizes mosogatással el kell távolítani.
2) A szárazra törölt vasserpenyőt tegyük fel gáz nagylángra 20 percig. A melegedő fém felülete először kék színű lesz, majd ezüstszürkévé válik. Ez az ezüstszürke bevonat a vas tetra-oxid (Fe3O4) a tapadásmentesítő réteg.
3) A gáz elzárjuk és a vasserpenyőt 15 percig hűlni hagyjuk.
4) Pár csepp olíva olajat papír törlővel eloszlatunk és bekenjük a serpenyőt elöl, hátul és a nyelét is (egészen száraznak látszóra kell törölni). Ezzel használatra kész.
A vasserpenyő kis odafigyeléssel, és minimális gondozással örök darab lesz. Áztatni, súrolni nem szabad, mosogatására csak meleg vizet javasolnak, mosogatószer nélkül. Savas ételt, például paradicsomot, nem ajánlott a vasserpenyőben készíteni, mert a sav eltávolítja a tapadás mentesítő réteget, és az egészet kezdhetjük elölről. Ha leég benne valami, forró vizet beleöntve, a leégés fa eszközzel fellazítható. Mosogatás után szárazra törlés, majd pár csepp olaj elöl, hátul, szárazra törölve és a legközelebbi használatig el lehet tenni. A bemutatott módszert egy Turk palacsintasütőn próbáltam ki, a bevonat tökéletes lett rajta. Szerencsére ma már náluk is kaphatóak minőségi vasserpenyők, amelyek megfelelő használat mellett sok örömet fognak okozni.
Jó sütögetést!

Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #8045 Dátum: 2022. Március 14. - 11:25:38 »

Vasserpenyő

A klasszikus, bevonat nélküli vasserpenyőt első használat előtt ki kell égetni. Sokan emlékezhetünk a nagyi vaslábasára, amiben nagyon finom ételek készültek. Ugyanilyen hasznos edény a vasserpenyő is. A vasserpenyő kiégetésére több féle módszert ajánlanak, amelyek közül a legjobbnak a videón is bemutatottat találtam. Gyors és tiszta, nem kell hozzá más, mint egy kis idő, gázláng és egy pár csepp olaj. A kiégetés során a fém felületen kialakul egy tapadás mentességet biztosító réteg.
A kiégetés lépésenként:
1) A gyári zsír és viasz réteget melegvizes mosogatással el kell távolítani.
2) A szárazra törölt vasserpenyőt tegyük fel gáz nagylángra 20 percig. A melegedő fém felülete először kék színű lesz, majd ezüstszürkévé válik. Ez az ezüstszürke bevonat a vas tetra-oxid (Fe3O4) a tapadásmentesítő réteg.
3) A gáz elzárjuk és a vasserpenyőt 15 percig hűlni hagyjuk.
4) Pár csepp olíva olajat papír törlővel eloszlatunk és bekenjük a serpenyőt elöl, hátul és a nyelét is (egészen száraznak látszóra kell törölni). Ezzel használatra kész.
A vasserpenyő kis odafigyeléssel, és minimális gondozással örök darab lesz. Áztatni, súrolni nem szabad, mosogatására csak meleg vizet javasolnak, mosogatószer nélkül. Savas ételt, például paradicsomot, nem ajánlott a vasserpenyőben készíteni, mert a sav eltávolítja a tapadás mentesítő réteget, és az egészet kezdhetjük elölről. Ha leég benne valami, forró vizet beleöntve, a leégés fa eszközzel fellazítható. Mosogatás után szárazra törlés, majd pár csepp olaj elöl, hátul, szárazra törölve és a legközelebbi használatig el lehet tenni. A bemutatott módszert egy Turk palacsintasütőn próbáltam ki, a bevonat tökéletes lett rajta. Szerencsére ma már náluk is kaphatóak minőségi vasserpenyők, amelyek megfelelő használat mellett sok örömet fognak okozni.
Jó sütögetést!
Ez saját tapasztalatod?
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


« Új üzenet #8046 Dátum: 2022. Március 14. - 11:34:38 »

Ez saját tapasztalatod?
 Emelem

Igen, kipróbáltam ezt a módszert és működik. Tökéletes és egyenletes lett a bevonat, nem tapad rá semmi. A több féle ajánlott módszerből a burgonyhéj olajban pirításos eljárást is kipróbáltam, de az egyáltalán nem vált be, a bevonat nem lett jó. Az ismertetett módszert viszont érdemes kipróbálni, mert bevált.
 Wave
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #8047 Dátum: 2022. Március 14. - 13:16:57 »

Igen, kipróbáltam ezt a módszert és működik. Tökéletes és egyenletes lett a bevonat, nem tapad rá semmi. A több féle ajánlott módszerből a burgonyhéj olajban pirításos eljárást is kipróbáltam, de az egyáltalán nem vált be, a bevonat nem lett jó. Az ismertetett módszert viszont érdemes kipróbálni, mert bevált.
 Wave
Ez egy szükséges, de nem elégséges művelet, ettől nem lesz tapadásmentes a vas felülete. Ahhoz olajat/zsírt kell belesütni
Biztos tudják azok akik, wok-ot tárcsát használnak, vagy rengeteg palacsintát sütnek.
Válóperes tárgyalásomon, a bírónő együtérzését tapasztaltam mikor válóokként hoztam fel,hogy nagyanyám koromfekete palacsinta sütőjét,méfémtisztára súrolta.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


« Új üzenet #8048 Dátum: 2022. Március 14. - 13:36:42 »

Ez egy szükséges, de nem elégséges művelet, ettől nem lesz tapadásmentes a vas felülete. Ahhoz olajat/zsírt kell belesütni
Biztos tudják azok akik, wok-ot tárcsát használnak, vagy rengeteg palacsintát sütnek.
Válóperes tárgyalásomon, a bírónő együtérzését tapasztaltam mikor válóokként hoztam fel,hogy nagyanyám koromfekete palacsinta sütőjét,méfémtisztára súrolta.

Így van. A tapadás mentesség fokozatosan alakul ki. A vas tetra-oxid réteg az alap, de még kell hozzá egy ráégett polimerizált olaj réteg is. Minél többet használják a a vasserpenyőt, wok-ot, vagy palacsintasütőt annál jobb lesz. Erre a rétegre nagyon kell vigyázni, és pláne nem szabad fémtisztára súrolni. A videón bemutatott módszer nagyon jó alap a tapadás mentesség kialakulásához.
 Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #8049 Dátum: 2022. Március 14. - 21:52:40 »

A lassan sütős szimpatikusabb.
Köszi.

 Emelem
Naszóval, én ezt úgy készítem, hogy összekerverek 2evőkanál sót egy ek őrölt gyömbérrel, 2ek majorannàval és ezzel alaposan bedörzsölöm kívül-belül a kacsát. Utána félbevágok egy almát, kicsumázom, és beleszúrkálok az almába 5-6szem szegfűszeget, majd ezt a sünit beletszem a kacsa hasüregébe. Ha ez megvan, akkor egy kivajazott jénaiba beleteszem mellhússal lefelé, ráöntök 2dl húsleveslét(lehetőleg valamilyen madárból készültet) és egy narancs frissen facsart levét. Lefedem a tálat és 100C fokon sütöm min. 7-8 óràt. Ha közben elfő a leve, akkor pótolom langyos, tiszta vízzel-de nem szokott elfőni Bion
Ezutàn óvatosan megfordítom -mert ilyenkor már hajlamos a szétesésre és fedő nélkül 170-180fokon, fedő nélkül rápirítok max. 10percet és kész is. Rizzsel vagy steakburgonyával, őszibarackbefőttel vagy birskompóttal nagyon finom! Hozzá pedig egy édes fehérbor (nekem a Tramini a befutó) már az első lépés a Menyországba!
« Utoljára szerkesztve: 2022. Március 14. - 23:02:17 írta St.Girgesz » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #8050 Dátum: 2022. Március 14. - 22:35:45 »

Jól hangzik! Tetszik, hogy nem félsz használni a nem éppen szokványos fűszereket.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #8051 Dátum: 2022. Március 14. - 22:58:12 »

Jól hangzik! Tetszik, hogy nem félsz használni a nem éppen szokványos fűszereket.

Szeretek kísérletezni.... De az érdekes ebben az, hogy ha elolvasol egy régi (1930-as évek előtti,vagy ha lehet,akkor még régebbi, pl. 1800-as évekbeli) szakàcskönyvet, akkor rá kell jönni, hogy az akkori polgári körökben ezek szinte megszokott fűszerek voltak. Jobb és változatosabb volt az akkori gasztrokúltúránk, mint most!
Nem az enyém az érdem, ennek a recept ek az alapját pl. a nagypapám 1920-as kiadású "Vadételek vadászoknak" c. könyvében olvastam.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8052 Dátum: 2022. Augusztus 19. - 14:53:55 »

Üdv Urak!
Bevált, egyszerű kovászos kenyér receptet szeretnék olvasni, ha valaki hajlandó lenne azt közkinccsé tenni👍
Illetve még annyit kérdeznék a gyakorló házipékektől, hogy a hűtőben tárolt kovászomat a begyúrás előtt mennyi idővel etessem meg?
Az inter-nyet ontja rám a mindenféle módszereket, de ha van működő recept, akkor inkább azt használnám.
Facebookon már ilyesmit sem merek megkérdezni, mert jó eséllyel egy órán belül orbánozás, meg libsizés lenne belőle☹
(Hú de kib...ottul lelki sérült, beteg nemzet lettünk...😥😥😥)
Köszönettel!
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #8053 Dátum: 2022. Augusztus 19. - 21:25:13 »

Amilyen silány kenyereket (vagy annak nevezett "valamit") lehet mindenhol látni, és ráadásul horror pénzért, egyre inkább kacérkodom az itthoni sütés gondolatával...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #8054 Dátum: 2022. Augusztus 20. - 10:17:08 »

Üdv Urak!
Bevált, egyszerű kovászos kenyér receptet szeretnék olvasni, ha valaki hajlandó lenne azt közkinccsé tenni👍
Illetve még annyit kérdeznék a gyakorló házipékektől, hogy a hűtőben tárolt kovászomat a begyúrás előtt mennyi idővel etessem meg?
Az inter-nyet ontja rám a mindenféle módszereket, de ha van működő recept, akkor inkább azt használnám.
Facebookon már ilyesmit sem merek megkérdezni, mert jó eséllyel egy órán belül orbánozás, meg libsizés lenne belőle☹
(Hú de kib...ottul lelki sérült, beteg nemzet lettünk...😥😥😥)
Köszönettel!
 Emelem
A szobahőmérsékletü kovászt a felhasználás előtt 8-10 órával kell megetetni.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 [537] 538 539 540 541 542 543 544 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: