Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 655593 alkalommal)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1965 Dátum: 2008. Szeptember 29. - 19:42:34 »

A szalontüdővel én is így jártam... azóta is szeretem, csak nem kapok sehol sem jót( csak én szeretem a családból,így nem kapok ilyet, de pár étteremmel már próbálkoztam, de olyan finomat sehol sem kaptam, mint Sérfenyőszigeten a helyi kisvendéglőben).
Ez a "stir fry" jó Bion

Menyasszonyom a fokhagymával volt így. Kijelentette, hogy ő utálja!Aztán egyszer csináltam fokhagymakrémlevest és azt mondtam neki, hogy karfiolból van.... szedett még belőle párszor. Aztán mikor mondtam neki, hogy fokh. volt benne, kijelentette, hogy ezek után ő szereti a fokhagymát, de csak krémlevesnek mert úgy más íze van. (hihetetlen, mire képes a női logika Fejvakarás ) Azóta persze már tudja, hogy kerül belőle, a pörköltbe is néha, a sült húsokra, a chilis babba, egy csomó mártásba... tanítgatom főzni, ha már az anyja nem tanította. Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #1966 Dátum: 2008. Szeptember 29. - 21:06:34 »


Én ugyan gyakorló anya nem vagyok, de találkoztam már egy-két érdekes esettel(volt aki a vöröshagymát nem szerette, de a pörköltet igen Fejvakarás, vagy a fokhagymát nem, de a cigánypecsenyét megette, vagy kijelentette, hogy nem eszi meg a sárgarépát, de a vadasból kétszer szedett,stb. ) . Náluk tanultam meg, hogy nem szabad elmondani elsőre, hogy mi van benne. Ha jól sikerült az étel, akkor harmonizálnak az ízek és nem lehet kiérezni az "utált" fűszer ízét. Persze ez főként a tapasztalatlanabbaknál válik be Bion
[/quote]

Önmagában én is képtelen vagyok megenni mind a vörös, mind a fokhagymát. Ha bárminek a része, akkor jöhet. Én sajnos egy enzimhiánnyal láttam meg a napvilágot és nem tudtam a húst megemészteni, ha ettem, /mert a szüleim nem kötöttek békét ezzel a flancos betegséggel/, akkor azonnal viszontláttam. Gondolom illat és zamat formájában társult a húsokhoz a két növény is és az agy tiltakozik ellene. 27-évesen ettem meg először úgy egy egész pisztángot, hogy nem lett tőle semmi bajom. Azóta óvatos húsevő vagyok, /amikor kívánom eszem, de többnyire laktovegetariánus vagyok/, a hagymáktól viszont még mindig fordul egyet a gyomrom. Mindent megkóstolok és jelzi a szervezetem, hogy mire vevő. Nagyon sok halat eszem, tengeri csemegéket, szárnyasokat és vörös színhúst. A disznó és belsőségek nem, valamint az alkatrészek, mint tyúkláb, még mindig a legyűrendő kategóriába tartoznak.
A gyerekeim pici koruk óta, felügyelttel mindent megnézhetnek, megfoghatnak és kipróbálhatnak. Nagyon nyitottak és szeretnek velem főzni. Tapogatnak és kóstolnak mindent, krmplit hámoznak műanyag késekkel, tésztá gyúrnak, húst fűszereznek, minden előkészületben benne vannak, ezért nem az összeérett végső ízzel van gondjuk, hanem ha az elkészítéskor nem ízlik az, amit beleteszünk. A legszebb konyhai jelent, amikor hárman pucolunk vöröshagymát - úszószemüvegekben. A férjem mindig fetreng a röhögéstől. Szerintem a fiúknak az a természetes, hogy az egész Világon mindenki úszószemüvegben készíti elő az érelt.  Bion A középső fiam, Bálint kimondottan "magyar" gyomrú, csípősen és fűszeresen eszik, a kedvence a kolbász, szalonna, az a szörnyúség, amiben még a malac füle is benne van, préselt hússajt vagy mi a fene. És a sajtok, mindent megeszik ami nem mászik el, legfeljebb megjegyzi, hogy "Ez jó határozott volt anyácska!". A nagyobb ,Miklós fiam, meg olasz, kínai, és spanyol konyha híve.  Tésztát tésztával és zöldséget, zöldséggel. Fel van adva lecke. :nyesDe így szép az élet.
Naplózva

Carpe Diem.
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1967 Dátum: 2008. Szeptember 29. - 21:21:36 »



k. A legszebb konyhai jelent, amikor hárman pucolunk vöröshagymát - úszószemüvegekben. A férjem mindig fetreng a röhögéstől.


Bocs, de ezen én is röhögnék Nyihi Röhög Röhög Röhög

Viccet félretéve-hallottam már erről az enzim hiányról. Nem lehet túl jó,de gondolom hozzá lehet szokni... Én is mindenevő vagyok. Igaz, kedvencem a magyar konyha, de imádom az egzotikus dolgokat is(de semmi csúszó-mászó, polip, vagy valami hasonló...) Azt szokták mondani, hogy újító vagyok, mert midenfélét kipróbálok. Persze ilyenkor a vállalkozóbb kedvű ismerősök a kísérleti nyulak Bion De eddig még nem nagyon panaszkodtak-már ha túlélték Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1968 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 11:34:47 »

Egy gyors választás:
Torockói rostélyos
Töltött süllő vagy kecsege fehérboros mártásban
Alföldi tüskéshús
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1969 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 11:37:36 »

Egy gyors választás:
Torockói rostélyos
Töltött süllő vagy kecsege fehérboros mártásban
Alföldi tüskéshús
Hal!!!
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #1970 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 11:38:05 »

Süllő vagy kecsege!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1971 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 11:39:05 »

Süllő vagy kecsege!
Na azé'... Mosolyog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #1972 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 11:43:29 »


 Bion Bion Bion Pedig mikor megírtam, még nem is láttam a Te hozzászólásod, csak amikor küldeni akartam, akkor mutatta, hogy Te már hozzászóltál. Wave
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1973 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 11:45:55 »

Halat!  Taps
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1974 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 11:50:24 »

Akkor hal lesz(ebben én is bíztam most Bion )
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #1975 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 13:44:33 »

... az a szörnyúség, amiben még a malac füle is benne van, préselt hússajt vagy mi a fene.


Ha egyre gondolunk, szülőfalumban préshurkának hívták, a zalai svábok prezvostnak, "hivatalos" neve disznósajt.
Van még benne főtt szív, nyelv, fejhús, bőrke, meg a fél falu, ha útközben találkozott a Kisgömböccel. Ja, igen, még a disznó bal füle is, mert a jobb, az a kocsonyában van.
Egyébként népünk találékonyságára jellemző ételek egyike, példa arra, hogy a falusi ember a féltve nevelt jószágának minden testrészére kitalált valami ehető elkészítési módot, a vérétől (hurka) a farka hegyéig (kocsonya) megette a hízót. Disznóvágásnál a leperzselt szőrön, bélsáron és néhány csonton kívül nem nagyon keletkezett megsemmisítendő "veszélyes hulladék".

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #1976 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 13:47:41 »

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1977 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 13:54:51 »


Ez igen jól néz ki...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1978 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 13:58:02 »

... az a szörnyúség, amiben még a malac füle is benne van, préselt hússajt vagy mi a fene.


Ha egyre gondolunk, szülőfalumban préshurkának hívták, a zalai svábok prezvostnak, "hivatalos" neve disznósajt.
Van még benne főtt szív, nyelv, fejhús, bőrke, meg a fél falu, ha útközben találkozott a Kisgömböccel. Ja, igen, még a disznó bal füle is, mert a jobb, az a kocsonyában van.
...és készülhet csak abálva, esetleg füstölve is. ezen kívül ahány böllér annyi recept és kinézet. Ki borsosan, ki paprikása, ki fokhagymásan, ki apró mozaikosan ,stb. szereti jobban... és az egyik legjobb dolog a disznóvágásban.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1979 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 22:15:45 »

... az a szörnyúség, amiben még a malac füle is benne van, préselt hússajt vagy mi a fene.


Ha egyre gondolunk, szülőfalumban préshurkának hívták, a zalai svábok prezvostnak, "hivatalos" neve disznósajt.
Van még benne főtt szív, nyelv, fejhús, bőrke, meg a fél falu, ha útközben találkozott a Kisgömböccel. Ja, igen, még a disznó bal füle is, mert a jobb, az a kocsonyában van.
...és készülhet csak abálva, esetleg füstölve is. ezen kívül ahány böllér annyi recept és kinézet. Ki borsosan, ki paprikása, ki fokhagymásan, ki apró mozaikosan ,stb. szereti jobban... és az egyik legjobb dolog a disznóvágásban.

... sőt az életben is... Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: