Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 379917 alkalommal)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #15 Dátum: 2008. április 18. - 18:52:16 »

Üdv.Urak!
Lapua ballisztikai táblázatot hol találok?
Köszönettel:Robi

http://www.lapua.com/index.php?id=878

Nézd meg itt Mosolyog
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #16 Dátum: 2008. április 18. - 18:54:42 »

Üdv.Urak!
Lapua ballisztikai táblázatot hol találok?
Köszönettel:Robi

http://www.lapua.com/index.php?id=878

Nézd meg itt Mosolyog
Köszönöm. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. április 21. - 08:29:39 »

A hétvégén hosszú szünet után végre megint nagyvadra vadászhattam, köszönhetően egy kollégámnak.
A lényeg, hogy ő sikeres volt, lőtt egy pötyke süldőt.
Amiért írok, az az, mert jó benyomást tett rám a 11,7-es sierra lövedékkel szerelt cseh 30-06-os muníció.
Jó lövéssel, jó vérrel nyugtázta a talállatot.
Ismét azt igazolta, ha a csehek végre normális magot tesznek a hüvelybe akkor bizony lehet az jó muníció.
Kb. 3 éve használja a barátom ezt a töltényt, a Norma oryx-ot váltotta le, mert annak ára igen borsos lett.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #18 Dátum: 2008. április 21. - 11:21:05 »

Én is használtam egy darabig a Sierra lövedékkel töltött S&B-t 30-06-ban. Csak jót tudok mondani róla, kitűnően ölt, jó vért adott, nem roncsolt túlságosan és valami hatalmas hanggal csapódott a célba.
Csak azért váltottam le, mert olyan jókat olvastam a Silvertipről!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #19 Dátum: 2008. április 21. - 17:21:29 »

Én is használtam egy darabig a Sierra lövedékkel töltött S&B-t 30-06-ban. Csak jót tudok mondani róla, kitűnően ölt, jó vért adott, nem roncsolt túlságosan és valami hatalmas hanggal csapódott a célba.
Csak azért váltottam le, mert olyan jókat olvastam a Silvertipről!
Üdv. Péter!
Azt olvastam a Sierra-ról,hogy igen pontos nagy távolságra is, de a mag felépíteséből azt veszem ki , hogy nagyon gyors az expanziója,és nem nagyon várható tőle kimenet.Ebből adódóan jól öl.Mélységi hatásárol mit tapasztaltál?
 R.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. április 21. - 19:23:39 »

Szevasz Robi!

Nos többször érveltem már azzal, hogy sokan a sebesség alapján választanak töltényt, függetlenül attól, hogy a hüvelyben milyen lövedék van.
Érdemes megnézni a S&B honlapján, hogy milyen sebességre töltötték a sierra lövedékes muníciókat. (meg fogsz lepődni, hogy pl. a 308-as, 11,7-es Sierra 754 m/s-mal indul!!!)

Mert azt tudni kell, hogy ezeket a lövedékeket nem szabad gyorsan útjára indítani.
Persze, hogy sokaknak rossz tapasztalata van velük, valóban a nagy(obb) sebesség miatt a lövedék a vadtestben gyorsabban szétesik, ergo ritkábban van kimenet.
Ha azonban egy lassabb - pontosabban optimálisabb - sebességre töltik, akkor bizony kiválóan dolgoznak a sokak által lebecsült SP muníciók is, amilyen a Sierra GK is.
Ahogyan a táblázatot nézegetem a csehek is rájöttek erre és rájöhetöünk mi is, hiszen relatíve olcsón egy kiváló töltényhez juthatunk hozzá...ehhez az kellett, hogy lelassítsák egy kicsit ezeket a töltényeket.

Én magam ezért vagyok híve a lassabb SP munícióknak...mert olcsóbbak és ugyanolyan jól beválnak nagyvad vadászatra.
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #21 Dátum: 2008. április 21. - 20:35:57 »

Szia Wetzlar,
csatlakozom 100 %-ban hozzászólásodhoz, és csak megerősíteni tudom amiket leírtál. Ez az egész baromság úgy kezdődött, hogy lettek magnum töltények amiknek a nagyobb sebesség miatt megnyúlt a röppályája, azaz nagyobb távolságra lehetett lőni a célpont áthelyezése nélkül.Következő lépés volt amikor a táblázatokban megjelentek az energiák is.Szegény Joule ha tudta volna.A verseny miatt minden gyártó igyekezett kiemelni azt a tényt, hogy az ő terméke többet tud, erősebb, gyorsabb, nagyobb energiájú mint a másiké.A következő fokozatban az emberek elkezdték a jobb, azaz gyorsabb, erősebb lőszereket keresni, elbutította őket a reklám.Nem tudták azt a tényt, hogy nem a joul öl, hanem a lövedék, és csak azon a becsapódási sebességen amire azt gyártották.Magam nagy híve vagyok a lassú nagyobb tömegű lövedéknek, ellentétben a könnyű gyorssal szemben.Sok ilyen irányú kisérletet végeztünk, mértünk sebességet is, és mindezek igazolták a leírtakat.Köszönöm Neked, hogy felvetetted a témát, mert jó lenne a fejekben egy kis tisztítást végezni, ami senkinek sem ártana.A Sierra lövedékei nagyon jók, pontosak, nem drágák, én is használtam őket amiben lehetett. Üdv  Wave:Juszuph
Naplózva

Üdv : Juszuph
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #22 Dátum: 2008. április 21. - 20:44:05 »

Szevasz Robi!

Nos többször érveltem már azzal, hogy sokan a sebesség alapján választanak töltényt, függetlenül attól, hogy a hüvelyben milyen lövedék van.
Érdemes megnézni a S&B honlapján, hogy milyen sebességre töltötték a sierra lövedékes muníciókat. (meg fogsz lepődni, hogy pl. a 308-as, 11,7-es Sierra 754 m/s-mal indul!!!)

Mert azt tudni kell, hogy ezeket a lövedékeket nem szabad gyorsan útjára indítani.
Persze, hogy sokaknak rossz tapasztalata van velük, valóban a nagy(obb) sebesség miatt a lövedék a vadtestben gyorsabban szétesik, ergo ritkábban van kimenet.
Ha azonban egy lassabb - pontosabban optimálisabb - sebességre töltik, akkor bizony kiválóan dolgoznak a sokak által lebecsült SP muníciók is, amilyen a Sierra GK is.
Ahogyan a táblázatot nézegetem a csehek is rájöttek erre és rájöhetöünk mi is, hiszen relatíve olcsón egy kiváló töltényhez juthatunk hozzá...ehhez az kellett, hogy lelassítsák egy kicsit ezeket a töltényeket.

Én magam ezért vagyok híve a lassabb SP munícióknak...mert olcsóbbak és ugyanolyan jól beválnak nagyvad vadászatra.
Szia Wetzlar !
Bevallom nem bujtam mostanában a Cseh lőszereket, de ezekkel a paraméterekkel muzsikálhat kitűnően ez a mag.Sokáig használtam Cseh krumplifejüt és komolyan mondom,semmi bajom nem volt vele.Az hozzá tartozik,hogy a legmesszebb 150m-re löttem vele,és "akarva-akaratlanul"lapocka mögé löttem vele.Rálövésnél szinte mindig volt vér,még akkor is ha nem ment át a testen.Nem vagyok én sem sebesség mániás,és igyekszem megtalálni a nem túl drága,de nagyon jó hatásfoku lövedéket,most van teszten a 14,3g-os HH.
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. április 21. - 21:20:45 »

Szia Juszuph!

Köszönöm szavaidat, vagyunk még páran akik ezt valljuk a lövedékekről, töltényekről. (pl. Horrido is, aki nagy híve TM-RK lövedéknek 9,3x74R-ben.)
Én magam is inkább az adott kaliber nagyobb lövedékeit részesítem előnyben, csak nekem van egy másik "heppem" a rövid cső, így bizony ez korlátozza bizonyos mértékbena  dolgokat.
8x57-ben így maradtam a jól bevált 13 gr.-nál, amit a rövid cső is jól hord még. (nagy bánatom, hogy a Lapua nem gyártja a megát ebben a kaliberben)
Ha azonban 9,3x62-es puskám lenne ahhoz biztosan a 18,5 gr-os Lapua Megát használnám.

Robi!

Ha jól viszi a puskád a 14,3-as Sakot nagy szerencséd van és kívánom, hogy minél előbb és többször tudd kipróbálni...és aztán ide az eredményt feltétlenül írd meg!
Én is próbáltam de a rövid csövű puska nem szerette, csúnyán szétdobálta...pedig a homokból olyan maradványokat szedtem ki, minnt korábban egyik muníciónál sem.
Megközelítőleg ilyen jó volt a Speer hot-core és a Sierra Pro-hunter is...de a 14,3-as akkora volt mint egy kisebb kucsmagomba.  Vigyorog
Egyetlen barátom van aki ilyen sako töltényt lő a 30-06-osából, neki jól viszi a régi Sako puskája...ő a win. fail-safe-et váltotta a Sakora s tökéletesen elégedett igaz nagyon ritkán lő 100-120 m-nél messzebb.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. április 21. - 21:39:16 »

Én is használtam egy darabig a Sierra lövedékkel töltött S&B-t 30-06-ban. Csak jót tudok mondani róla, kitűnően ölt, jó vért adott, nem roncsolt túlságosan és valami hatalmas hanggal csapódott a célba.
Csak azért váltottam le, mert olyan jókat olvastam a Silvertipről!
De miért van az, hogy mindenki csak „én is használtam” tehát multidőben ír róla? Mert én is használtam igaz nem sokáig a sima sp-t meg a torpedót de engem nem győzött meg és abbahagytam a használatát.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. április 21. - 21:47:32 »

Mert az ember gyarló és ha valamiról jót hall, azt hajlamos fenntartások nélkül kipróbálja.
A síma SP és a torpedo szintén a 2 véglet a cseheknél én sem tartom egyiket sem kiforrott töltények.
ha a kettő közül választanom kellene egy lassabb HPC mellett döntenék inkább.
U. Peti is jót tapasztalt a sierrával, csakhát kipróbálta a s.tipet.
Én magam is kipróbáltam 30-06-ban a s.tipet, és nekem bevált.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #26 Dátum: 2008. április 21. - 21:55:54 »

Mert az ember gyarló és ha valamiról jót hall, azt hajlamos fenntartások nélkül kipróbálja.
A síma SP és a torpedo szintén a 2 véglet a cseheknél én sem tartom egyiket sem kiforrott töltények.
ha a kettő közül választanom kellene egy lassabb HPC mellett döntenék inkább.
U. Peti is jót tapasztalt a sierrával, csakhát kipróbálta a s.tipet.
Én magam is kipróbáltam 30-06-ban a s.tipet, és nekem bevált.
Én meg a sokak által szidott Sirokit, mivel 15 km-re gyártják és, valószínűleg amíg 30-06-os fegyverem lesz, nem fogok váltani.
Naplózva
Lajos bácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. április 21. - 21:56:38 »

Én a ZKK-ból 11,7-es SP-t lövök.Vadam emiatt még nem veszett el,pedig sok doboz lett üres az emúlt években.
Naplózva

Jó Szerencsét!
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #28 Dátum: 2008. április 21. - 21:58:53 »

Én a ZKK-ból 11,7-es SP-t lövök.Vadam emiatt még nem veszett el,pedig sok doboz lett üres az emúlt években.
S&B?
Naplózva
Lajos bácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #29 Dátum: 2008. április 21. - 22:05:53 »

Én a ZKK-ból 11,7-es SP-t lövök.Vadam emiatt még nem veszett el,pedig sok doboz lett üres az emúlt években.
S&B?
Igen
Naplózva

Jó Szerencsét!
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: