Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 142961 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #645 Dátum: 2013. Január 06. - 08:50:28 »

A határokon való vadászat egyáltalán nem magyar találmány.
Csinálják ezt mindenhol, amerre eddig jártam.
Onnan egyértelműen látszik is, hogy a lesek elhelyezésének az aránya más a területek magjában, mint a peremeken.
Olyan volt, hogy felhívtam a szomszédot, mert veszélyes módon állt le a határ túlfelén.
Ha valakit érzékenyen érint, hogy nem messze tőle szól a puska, az ne menjen hajtásra.
Ebből médiacirkuszt csinálni igen "hasznos" lenne.
Ahol szarral dobálóznak, ott rövid időn belül mindenki szaros lesz.
A "kedves nézőben" pedig lesz egy jól bevésődő kép a "Szemét vadászokról, akik mind autóval húzzák az ártatlanul lemészárolt őzikéket"  Vállat von
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #646 Dátum: 2013. Január 06. - 09:44:30 »

Hmmm!
Mindenütt csak  a szomszéd csinálja!  Fejvakarás  Csak egyedül Horridó ismerte el, hogy ők is csinálták! :Mosolyog Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #647 Dátum: 2013. Január 06. - 09:49:35 »

Csak egyedül Horridó ismerte el, hogy ők is csinálták! :Mosolyog Röhög
Mert ő még a szomszédnál is szomszédabb!!! Woest Türelmetlenül Tasli......... Ördög

Erről nekem valamiért egy ősi, dakota közmondás jut eszembe:
"Ha ellenséged lőtávolban van.........akkor te is......"
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #648 Dátum: 2013. Január 06. - 09:53:02 »

Hmmm!
Mindenütt csak  a szomszéd csinálja!  Fejvakarás  Csak egyedül Horridó ismerte el, hogy ők is csinálták! :Mosolyog Röhög




Pedig nincsen ezzel semmi gond, igaz, hogy van egy olyan momentum, hogy a határvonaltól 300 méteren
belül nem lehet vadászni! De ahol ebből nincs gond az jó, mert ott legalább jó a szomszédok között a kapcsolat!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #649 Dátum: 2013. Január 06. - 09:56:56 »




Pedig nincsen ezzel semmi gond, igaz, hogy van egy olyan momentum, hogy a határvonaltól 300 méteren
belül nem lehet vadászni! De ahol ebből nincs gond az jó, mert ott legalább jó a szomszédok között a kapcsolat!


Vadászni lehet, csak lesvadászatot nem lehet folytatni. De egy hajtott vadnak mi az a 300 méter.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #650 Dátum: 2013. Január 06. - 10:19:16 »

igaz, hogy van egy olyan momentum, hogy a határvonaltól 300 méteren
belül nem lehet vadászni!
1996. évi LV törvényből:
71. § (1) A vadászat rendje megsértésének minősül az alábbi vadászat:149
g) az érintett vadászatra jogosultak közötti megállapodás hiányában a szomszédos vadászterület határától számított háromszáz méteren belüli lesvadászat,


Ebből a nagyon sok esetben teljesen tévesen értelmezett jogszabályból ered a határviták jelentős része!
Pedig csak egyszer kellene vennie mindenkinek a fáradtságot és elolvasni azt a kiizélt törvényt az aktuális Vhr-el együtt..... Stoel

De elég lenne csak józan paraszti ésszel bele gondolni, hogy ha minden határvonal 2x300 méteres nyomvonalán tilos lenne a vadászat, akkor hány hektárnyi terület maradna vadászatlan az országban?
Amúgy a 300 méteres jogszabály teljesen gumírozott, mert csak abban az esetben kell betartani (és akkor is csak lesvadászat esetében) ha a két szomszéd képtelen emberi módon egymással kommunikálni.
Arról, hogy ez sok esetben így van, nem a törvény tehet Fejvakarás
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #651 Dátum: 2013. Január 06. - 10:28:49 »

1996. évi LV törvényből:
71. § (1) A vadászat rendje megsértésének minősül az alábbi vadászat:149
g) az érintett vadászatra jogosultak közötti megállapodás hiányában a szomszédos vadászterület határától számított háromszáz méteren belüli lesvadászat,


Ebből a nagyon sok esetben teljesen tévesen értelmezett jogszabályból ered a határviták jelentős része!
Pedig csak egyszer kellene vennie mindenkinek a fáradtságot és elolvasni azt a kiizélt törvényt az aktuális Vhr-el együtt..... Stoel

De elég lenne csak józan paraszti ésszel bele gondolni, hogy ha minden határvonal 2x300 méteres nyomvonalán tilos lenne a vadászat, akkor hány hektárnyi terület maradna vadászatlan az országban?
Amúgy a 300 méteres jogszabály teljesen gumírozott, mert csak abban az esetben kell betartani (és akkor is csak lesvadászat esetében) ha a két szomszéd képtelen emberi módon egymással kommunikálni.
Arról, hogy ez sok esetben így van, nem a törvény tehet Fejvakarás


Full Igen
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #652 Dátum: 2013. Január 06. - 10:29:59 »

Csabus!
Igazad van! Már Ferenc József is megmondta, nem kell a szart feldobálni mert az előbb utóbb a mi fejünkre esik vissza.  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #653 Dátum: 2013. Január 06. - 10:30:34 »

Olyan volt, hogy felhívtam a szomszédot, mert veszélyes módon állt le a határ túlfelén.




A pontosság kedvéért ez milyen vadászatnak minősül? Vállat von
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #654 Dátum: 2013. Január 06. - 10:31:06 »

"Szemét vadászokról, akik mind autóval húzzák az ártatlanul lemészárolt őzikéket"  Vállat von

Nálam a "Megyei Első Titkár Úr" , a februárban lőtt 8-as bikát , 8km.-t húzatta a jégbordás aszfaltúton . A bontónál már csak a fele szarvas maradt , a hiányzó másik fele végig volt maszálva a műúton . . . !!   OOO Táncol Nyihi Röhög

 He? Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #655 Dátum: 2013. Január 06. - 10:53:28 »

A pontosság kedvéért ez milyen vadászatnak minősül? Vállat von
Ha 4 métert sétál jobbra, aztán 4 métert balra az úton, akkor máris cserkelésnek.

Végül is egyszerűbb jó szokás szerint a kákán a csomót keresni, mint leülni a szomszéddal és megbeszélni egy ilyen apróságot.
Mert a törvény (amit mellesleg mindenki szid, de a vadászok 95%-a szinte egy betűjét sem ismeri) erre lehetőséget ad, csak valahogy ahhoz fel is kellene nőni, hogy a vadásztársadalom élni tudjon a kapott lehetőséggel.
Részemről további tartalmas határvitát mindenkinek, akinek erre szüksége van Ördög
Mi békésen, normálisan megoldottuk mindegyik területünkön (még a Vt-én is) és innen kezdve miért érdekeljen engem, hogy más miként szórakoztatja magát Vállat von

A további vitát (akinek kedve van hozzá) kéretik a megfelelő helyen folytatni  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #656 Dátum: 2013. Január 06. - 11:12:03 »

Még annyit, hogyha nincs gazdasági kényszer, akkor talán a "papírvadőrök" számában is fogyatkozás mutatkozhatna.
Sajnos nem tudok benne hinni.
Pont azért kezdtünk bele a Kamaránál az új törvénytervezet módosító javaslataiba, hogy többek között erre a problémára is megtaláljuk a megoldást.
Körbe hintettünk egy olyan elképzelést, hogy legyen elég egy területre egy hivatásos vadász alkalmazása, de ő legyen jó szakember és legyen rendesen megfizetve a munkája, hogy mellette ne valami másból kelljen megélnie.
Mi lett errer a reakció több helyről?
Akkor ki lehet b@szni azt a hivatásos vadászt aki eddig ugyan dolgozott, egyedül végezte a vadásztatást, a vadhús árbevétel 60%-át az ő terítéke biztosította (mert a kedves tagság nem jár ki vadászni), de mivel neki mindenféle aggályai vannak (gépjármű térítés, munkaruha, új távcső, lőszer, szerszámokat kér meg deszkát, meg ilyen marhaságok), ezért maradjon a "Józsi" aki csak a nevét adja és nyúzza az IB mutyi vadjait és fenntartja a titkos, lezárt területi mutyiszórókat.
Aki érti ezt, az legyen szíves jelentkezzen, mert szívesen meghallgatnám a miértjét....... Vállat von
Hogy ennyi szerencsétlen barom vágja saját maga alatt a fát, ez számomra teljességgel felfoghatatlan Fejvakarás
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #657 Dátum: 2013. Január 06. - 14:08:34 »

A határokon való vadászat egyáltalán nem magyar találmány.
Csinálják ezt mindenhol, amerre eddig jártam.
Onnan egyértelműen látszik is, hogy a lesek elhelyezésének az aránya más a területek magjában, mint a peremeken.
Olyan volt, hogy felhívtam a szomszédot, mert veszélyes módon állt le a határ túlfelén.
Ha valakit érzékenyen érint, hogy nem messze tőle szól a puska, az ne menjen hajtásra.
Ebből médiacirkuszt csinálni igen "hasznos" lenne.
Ahol szarral dobálóznak, ott rövid időn belül mindenki szaros lesz.
A "kedves nézőben" pedig lesz egy jól bevésődő kép a "Szemét vadászokról, akik mind autóval húzzák az ártatlanul lemészárolt őzikéket"  Vállat von
Mindenben igazad van Csaba és nem is vitatom amit írsz, mert a te tapasztalatod és az enyém egymás mellett úgy mutatnak, mint a Titanicot elsüllyesztő jéghegy és egy jégkocka egy pohár narancslében...De : a szomszédnak is van hajtástérképe? Tudja a tilos lőirányt ? Egy helyismerettel nem rendelkező vendég önmagában is csinálhat galibát,nem kell ,hogy még mellette,mögötte lövöldözzenek,az eligazítástól teljesen eltérően. A vad húzása-vonása meg szerintem még etikátlanabb dolog,mint  kalapban fotózkodni a teríték mellett... Nem kell a szart dobálni,igaz. De pont ezért egy nagy szar az egész amit magyarországi vadászatnak nevezünk:ne dobjad,nem dobom én se,mert akkor nem dobja ő sem... Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #658 Dátum: 2013. Január 06. - 15:25:53 »


Mivel a vadra nincs ráfestve hogy melyik vadászatrajogosulté és az egyéb jogszabályok be vannak tartva nincs ebben a "szomszédolásban" semmi kivetnivaló. Inkább az irigység determinálja a hozzáállást . Tudok olyanról ahol szolnak is egymásnak ha a határ közelében hajtanak  Piál és van olyan hogy még átkiabálva anyázzák is egymást.  Tasli Egyéni vadászat esetén a legjobb ha egyezség van a két fél között pl. a lesek szórók elhelyezéséről , távolságáról ennek hiányában a jogszabályok a mérvadók. Szerintem azzal nem sok mindent lehet kezdeni ha a szomszéd vt. tagja túl közel cserkelget a határhoz és netán még lőirányba is kerül Vállat von elvileg a vad átmehet de a lövedék nem !(esetleg a vad hóna alatt  Röhög )
Tudom hogy könnyű erről így papolni de mindkét fél csak veszíthet ha nincs normális kapcsolat egymással. Leginkább ezt az nehezíti még ha a vezetők meg is egyeznek hogy mondjuk az egyik oldali 40 tag közül biztos van haragosa a másik oldali 30 között legalább egynek .   S.Peti
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #659 Dátum: 2013. Január 06. - 17:27:25 »

Németeknél szokásos az ún. "Bewegungs-Jagd" (nem tudom ez-e a hivatalos megnevezése, akiktől hallottam róla, így nevezték), aminek a feltétele a szomszédok együttműködése, de nem csak a közvetlen vadászatra jogosultaké, hanem akár a több ezer hektáron lévőké.
Ennek során készítenek egy napi hajtástervet, minden területen megbeszélik a hajtók mozgását és a vadászok elhelyezkedését.
A hajtás mindenhol ugyan abban az időben kezdődik és ugyan akkor is ér véget.
Nagyon eredményesen vadásznak így és kiküszöbölik annak is a veszélyét, hogy egymás tudta nélkül lövöldözzenek a határok közelében.
Habár ezt az év többi napján minden további nélkül megteszik Ördög
A pár alkalommal, amikor náluk vendégeskedtem, mindig csak a határ közelében leselkedtem, várva a szomszédtól érkező vadat......ami soha nem jött meg Vigyorog

Saigy!
"Nem kell a szart dobálni,igaz. De pont ezért egy nagy szar az egész amit magyarországi vadászatnak nevezünk:ne dobjad,nem dobom én se,mert akkor nem dobja ő sem... "
Ennek semmi köze a tapasztalathoz, abból mindenkinek annyi van, amennyire igénye volt és amennyi jutott neki. Kinek több, kinek kevesebb.
Aztán van aki a kevéssel sokkal többre viszi, mint akinek sok jutott, de nem használja Vigyorog
A szardobálást csak azért hoztam példának, mert a médiát bevonni egy ilyen esetben akkora baromságnak tartom, aminél nagyobb hibát a vadászok egészével szemben nem igen lehet manapság elkövetni.
Az ilyen esetekből lesznek a tipikus troll-etetések, amikor az unatkozó háziasszonyok és mélysötét, önjelölt "természetvédők" kedvükre kifröcsöghetik magukat, egy kalap alá véve 50 ezret, amiatt a pár debil miatt.

És pont ezért tartom magam tűzön-vizen keresztül ahhoz, hogy a szomszédok közötti információ áramlás hiányára, de legfőképp az arra való igénytelenségre vezethető vissza egy csomó olyan probléma, amit az egymásmellett élést már megtanuló nemzetek hírből sem ismernek.
És nem a médiához kell fordulni, hanem megkeresni az az idióta szomszédot és elmondani neki, hogy mekkora barom.
Aztán ha egyszer nem elég, akkor még többször is akár.
Minden társaságban vannak normális értékrendű emberek, csak meg kell őket találni.
Ezek tipikusan azok a problémák amik maguktól, csak mert jól kidühöngjük magunkat rajtuk és itt a Vadászfórumon jól megírjuk a magunkét, nem fognak megoldódni.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: