Oldalak: 1 ... 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 375262 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1980 Dátum: 2017. Július 24. - 15:24:04 »

Nem hinném, hogy ott arányaiban több lenne a fiatal/kezdő vadász.
Nem hinném, hogy ott arányaiban több lenne az olyan - jó értelemben vett - fegyverb.zi, aki a tizedik után megveszi a tizenegyediket is.

 Fejvakarás Vállat von

Az, hogy ki vadasz, es ki nem az nem sokat jelent itt a fegyver piacon. A vadaszok csak egy bizonyos szazaleka a fegyvervasarloknak. Nagyon sokan vesznek fegyvert akik nem vadaszok csak egyszeruen lovoldozes celjabol.
Ez nem sok fegyver amit itt lattok, meg nem lattatok a Cabela'st es Bass Pro-t, na meg a kimondott dedikalt fegyver uzleteket. A fegyverbuzik adjak es veszik a fegyvereket, nem gyujtik vagy tartjaj sokaig.. Lattam mar olyan gyujtot akinek 50 cal Barrett BMG volt a falon a fegyverszobajaba  es mas kulonbozo sniper fegyverek.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1981 Dátum: 2017. Július 24. - 15:27:54 »

Az itteni pár tízezres létszámú vásárlóközönséget már a méretei miatt sem lehet össze hasonlítani az ottani piaccal, azt gondolom.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1982 Dátum: 2017. Július 24. - 15:35:30 »

Az itteni pár tízezres létszámú vásárlóközönséget már a méretei miatt sem lehet össze hasonlítani az ottani piaccal, azt gondolom.

Szerintem itt a létszámnál sokkal fontosabb tényező az átlagos anyagi lehetőségek, és az el**szott szabályozás  Stoel
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #1983 Dátum: 2017. Július 24. - 17:28:56 »

Szerintem itt a létszámnál sokkal fontosabb tényező az átlagos anyagi lehetőségek, és az el**szott szabályozás  Stoel
Egyet értek, plusz kiegészíteném, hogy az árakkal sincs minden rendben!
 A Bentshaft kolléga által említett üzletben (Bass Pro Shop) vettem életem első   sörétesét,  ami egy New England egylövetű 12ga-s ,illeteve  egy Savage félautómata 0.22 rem -et
 A sörétesért 69 $-t  a kispuskáért 99$-t fizettem. Később egy Browning pumpásért 199 $-t. Majd egy Remington 700-as 30-06 ért amin volt távcső is, volt 600 $ .
 Mondom ezt úgy, hogy egy Volvo első fékbetét- féktárcsa cserén kerestem 200 $-t.
 Asszem 200 ft volt akkor egy $.
 2004 -ről beszélünk.
 
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1984 Dátum: 2017. Július 24. - 20:53:50 »

Kicsit más oldalról megközelítve:
Tartsa fel a kezét az, aki az elmúlt 15 évben azért nem tudott vadászélményhez jutni, mert megfelelő kínálat hiányában nem jutott vadászfegyverhez.
Volt késztetése, volt szabadideje, volt pénze, de nem tudott puskát venni.


Biztos vagyunk egy páran, nem csak én, akinek a vadászat nem csak állatias gyilkos ösztönök kiélése, hanem fennkölt, nemes gyújtőszenvedély! A puskagyújtés ilyen.  Vigyorog
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1985 Dátum: 2017. Július 24. - 20:58:33 »

Biztos vagyunk egy páran, nem csak én, akinek a vadászat nem csak állatias gyilkos ösztönök kiélése, hanem fennkölt, nemes gyújtőszenvedély! A puskagyújtés ilyen.  Vigyorog

Azaz neked az eredeti kérdés alapján akkor NEM kell jelentkezni, igaz? Csak hogy jól értem-e?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1986 Dátum: 2017. Július 24. - 21:04:14 »

Azaz neked az eredeti kérdés alapján akkor NEM kell jelentkezni, igaz? Csak hogy jól értem-e?

Nem igazán értem mit akarsz kérdezni, na jó ittam két sört Nevet de való igaz 27. éve veszek vadászjegyet, de ha akartam-tudtam vadászni, a puska nem volt gond. Manapság már inkább azokat gyűjtöm, nem a trófeákat. Baj?  Kacsint
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1987 Dátum: 2017. Július 24. - 21:10:29 »

Nem igazán értem mit akarsz kérdezni, na jó ittam két sört Nevet de való igaz 27. éve veszek vadászjegyet, de ha akartam-tudtam vadászni, a puska nem volt gond. Manapság már inkább azokat gyűjtöm, nem a trófeákat. Baj?  Kacsint

Senki nem mondta, hogy baj, mint ahogy gondolom azt sem akartad sugallni, hogy aki nem gyűjti a puskákat, az csak az állatias ösztöneit éli ki a vadászatban...
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1988 Dátum: 2017. Július 24. - 21:40:11 »

Senki nem mondta, hogy baj, mint ahogy gondolom azt sem akartad sugallni, hogy aki nem gyűjti a puskákat, az csak az állatias ösztöneit éli ki a vadászatban...

Ha láttas a smile-t írásom végén, akkor érted mit akartam mondani, minden más esetre ott a master card! Nevet
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9993



« Új üzenet #1989 Dátum: 2017. Július 25. - 07:41:30 »

Biztos vagyunk egy páran, nem csak én, akinek a vadászat nem csak állatias gyilkos ösztönök kiélése, hanem fennkölt, nemes gyújtőszenvedély! A puskagyújtés ilyen.  Vigyorog

Ez megint egy másik megközelítés, megint egy másik szenvedély.
Partjai egyes személyek esetében élesen elválhatnak, mások esetében összemosódhatnak a vadászszenvedélyével.
Akinek ez a passziója, bizonyára szegényesnek találja a hazai fegyverpiacot.
Arról viszont meg vagyok győződve, hogy aki a vadászfegyvert használatra veszi, az megtalálja itt is a neki megfelelőt.
Szóval én emiatt egyáltalán nem kacsingatok irigykedve a tengeren túlra. Száz más ok miatt igen, de ez speciel hidegen hagy.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1990 Dátum: 2017. Július 25. - 08:49:07 »

Én az itthoni fegyvervásárlásról a követezőket gondolom:
sajnos ez a kínálat ami ott van nem a véletlen műve. Szerintem van igény itt Európában is arra, hogy a fegyvereket, adott gyártó, adott modelljének minden kivitelében, egy helyen egy időben, ki lehessen próbálni, vállba venni stb. /csőhossz,tushossz, típus, jobbos balos, jobbos rendszerkamra balos tus stb/ AZ MÁS KÉRDÉS, hogy a korábban említett FEHOVA-n van-e az embernek kedve  "verekedni", hogy hozzáférjen az esetleg ott fellelhető, szerinte a katalógusból számára leginkább megfelelő fegyverhez.
A sok kis vadászbolt helyett, lehet jobb lenne, egy központi gyártói kirendeltség, ahol lenne minden, mint karácsonykor és nemcsak a FEHOVA-n.
Sajnos nálunk a lövészet nem nemzeti sport, mivel drága is, meg a fegyvertartás is macerás. Azért vannak pozitív jelek, pl a műszaki érvényesítés törlése, ami ha hosszú távra tervezel, akkor egyszerűsíti az életed. Talán majd javul még másban is a helyzet.
A sok fegyver kaliber kombóról pedig az a véleményem, hogy kisszámú lövés vadászat/lőtér esetén, növeli a hibázás számát.
Így jobb egy kaliber/fegyver típust kiismerni és örömmel forgatni, mit kazalba dobálni otthon a csúzlikat. Szerintem...
 Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1991 Dátum: 2017. Július 25. - 11:44:24 »

Én az itthoni fegyvervásárlásról a követezőket gondolom:
sajnos ez a kínálat ami ott van nem a véletlen műve. Szerintem van igény itt Európában is arra, hogy a fegyvereket, adott gyártó, adott modelljének minden kivitelében, egy helyen egy időben, ki lehessen próbálni, vállba venni stb. /csőhossz,tushossz, típus, jobbos balos, jobbos rendszerkamra balos tus stb/ AZ MÁS KÉRDÉS, hogy a korábban említett FEHOVA-n van-e az embernek kedve  "verekedni", hogy hozzáférjen az esetleg ott fellelhető, szerinte a katalógusból számára leginkább megfelelő fegyverhez.
A sok kis vadászbolt helyett, lehet jobb lenne, egy központi gyártói kirendeltség, ahol lenne minden, mint karácsonykor és nemcsak a FEHOVA-n.
Sajnos nálunk a lövészet nem nemzeti sport, mivel drága is, meg a fegyvertartás is macerás. Azért vannak pozitív jelek, pl a műszaki érvényesítés törlése, ami ha hosszú távra tervezel, akkor egyszerűsíti az életed. Talán majd javul még másban is a helyzet.
A sok fegyver kaliber kombóról pedig az a véleményem, hogy kisszámú lövés vadászat/lőtér esetén, növeli a hibázás számát.
Így jobb egy kaliber/fegyver típust kiismerni és örömmel forgatni, mit kazalba dobálni otthon a csúzlikat. Szerintem...
 Emelem
Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1992 Dátum: 2017. Július 25. - 17:21:05 »

Én az itthoni fegyvervásárlásról a követezőket gondolom:
sajnos ez a kínálat ami ott van nem a véletlen műve. Szerintem van igény itt Európában is arra, hogy a fegyvereket, adott gyártó, adott modelljének minden kivitelében, egy helyen egy időben, ki lehessen próbálni, vállba venni stb. /csőhossz,tushossz, típus, jobbos balos, jobbos rendszerkamra balos tus stb/ AZ MÁS KÉRDÉS, hogy a korábban említett FEHOVA-n van-e az embernek kedve  "verekedni", hogy hozzáférjen az esetleg ott fellelhető, szerinte a katalógusból számára leginkább megfelelő fegyverhez.
A sok kis vadászbolt helyett, lehet jobb lenne, egy központi gyártói kirendeltség, ahol lenne minden, mint karácsonykor és nemcsak a FEHOVA-n.
Sajnos nálunk a lövészet nem nemzeti sport, mivel drága is, meg a fegyvertartás is macerás. Azért vannak pozitív jelek, pl a műszaki érvényesítés törlése, ami ha hosszú távra tervezel, akkor egyszerűsíti az életed. Talán majd javul még másban is a helyzet.
A sok fegyver kaliber kombóról pedig az a véleményem, hogy kisszámú lövés vadászat/lőtér esetén, növeli a hibázás számát.
Így jobb egy kaliber/fegyver típust kiismerni és örömmel forgatni, mit kazalba dobálni otthon a csúzlikat. Szerintem...
 Emelem

Alapvetően soktényezős ez, ahogy írtátok.
Árérzékenységi példa:      Bergara B14 HMR, USA 950 dollár - 250.000 Ft, Spanyolország (gyártó ország) 1179 euro - 360.000 Ft, Magyaroszág 435.000 Ft.
Kis piac, 2016-os cikk szerint 128.000 lőfegyver volt összesen civileknél, ami vadászok, sportlövők és engedélyes maroklőfegyvereket jelent, de ugye jön az EU direktíva.
Abban tuff74-nek nagyon igaza van, hogy nem tudsz sehova bemenni, hogy megnézz akár 5-6 modellt is, ami érdekel, ez legalább 3 különböő boltot jelent, ami térben nem feltétlenül van közel egymáshoz.
A sportlövészet nem nemzeti sport, ezért drága. Ha a kereskedőt kérdeznéd, azt mondaná, azért drága, mert nem nemzeti sport és kevesen lőnek! Ide lehet venni azt is, amit mindig aszajkózok és itt Sanyooo is írta, hogy hogy kezelik a vevőt, meg milyen mentalitással dolgoznak. Értem én, hogy sok az adóteher a vállalkozások vállán, de ha a nagyker darabáraára annak a lőszernek nem éri el a 200 Ft-ot sem, akkor miért adtad két éve 400-ért és miért adod most 430-ért?  A lőporárusítást sem preferálják, mert amit te letöltesz otthon 1 kg lőporból, az nála a szerelt lőszerből kieső haszon, semmi más! Egy doboz lőporon kers anyit, mint a legolcsóbb lőszerből 3-4 dobozon? Nem érdek...
Biztos, hogy lehetne javítani a mennyiségi keresleten, csak valahogy furcsa, hogy Magyarországon úgy működik a kiskereskedők fejében a közgazdaságtan, hogy minél nagyobb a kereslet, annál drágább a portéka, nem pedig fordítva!
Bocs az OFF-ért!
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1993 Dátum: 2017. Július 25. - 17:29:03 »

És a vadászapró meg virágzik mert sokan rááltak a egunról való seftelésre. Na azok is pont a x2,x3 matekot nyomjak.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1994 Dátum: 2017. Július 25. - 20:53:15 »

És a vadászapró meg virágzik mert sokan rááltak a egunról való seftelésre. Na azok is pont a x2,x3 matekot nyomjak.

Pár év alatt nagyon megdrágult az e-gun. Szomorú
Naplózva
Oldalak: 1 ... 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: