Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 381620 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1215 Dátum: 2014. Március 30. - 10:46:24 »

Espedig milyen szarvasfajtara ?  Kapasbol 6 fajta "szarvas" jut eszembe. A "hasonlo nagysagu allatokat" megis melyik "szarvas" nagysagaval hasonlitod, a wapitiehez javorszarvasehoz vagy fekete vagy feherfarku szarvasehoz mert ugyebar nagy a kulonbseg koztuk.

Az is igaz, hogy egy Floridai fehérfarkú jó párszor belefér egy Kanadai jávorba, de hát a 30-06-os -a használóik szerint, merthogy nekem sosem volt - mindenre jó, szarvasbogártól a szarvasig, egértől az elefánt bikáig.... Vigyorog
 Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #1216 Dátum: 2014. Március 30. - 11:30:35 »

Az is igaz, hogy egy Floridai fehérfarkú jó párszor belefér egy Kanadai jávorba, de hát a 30-06-os -a használóik szerint, merthogy nekem sosem volt - mindenre jó, szarvasbogártól a szarvasig, egértől az elefánt bikáig.... Vigyorog
 Emelem

Nem volt? Akkor nem is vagy igati vadász .Te te te MAGNUMOS . Nyihi Stoel

Én
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1217 Dátum: 2014. Március 30. - 17:29:07 »

Szevasztok!
Az eddig hasznalt loszerek kozul (springfield) leginkabb, a Winchester 180 gr. Supreme Elite XP-3 nyerte el az elismeresemet.
Vaddisznora ugyan meg nem volt kiprobalva de, szarvas es hasonlo nagysagu allatokra kivalo! Igen
Az is igaz, hogy egy Floridai fehérfarkú jó párszor belefér egy Kanadai jávorba, de hát a 30-06-os -a használóik szerint, merthogy nekem sosem volt - mindenre jó, szarvasbogártól a szarvasig, egértől az elefánt bikáig.... Vigyorog
 Emelem
   

Csak ird es mond Türelmetlenül
- A Supreme Elite XP-3 loszerrol van szo, es a gim nagysagu allatokro.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1218 Dátum: 2014. Március 30. - 19:53:23 »

   

Csak ird es mond Türelmetlenül
- A Supreme Elite XP-3 loszerrol van szo, es a gim nagysagu allatokro.

Én nem a Winchester 180 gr. Supreme Elite XP-3 lőszerre reagáltam, hanem Bentshaft szarvasos felvetésére, vagyis, hogy mekkora egy szarvas. Egyébként amennyire én tudom, ha az Észak amerikai vadász „szarvasról” beszél, akkor alaphelyzetben a fehér farkú szarvast érti alatta.  Ami persze a mi őzünknél alig nagyobb déli, és a mi kisebb gímünket elérő méretű északi „szarvas” elnevezés alatt elég széles súly tartományt (saccperkábé) 30-150 kilóig ölel fel. Amennyiben a fekete farkú-, öszvér-, vagy jávor szarvasokat, akár a wapitit - vagy ha van még több, akkor arra is gondolok, nekem így nagy hirtelen ennyi jut eszembe - értik alatta, akkor azt külön mondják…..

Átnézve egyébként, hogy mi a túró ez az újfajta Winchester csoda, valószínűsítem, hogy az egészen kis szarvasoktól kezdve, a legnagyobbakig is jó lehet, mert – Chuck Hawks írása alapján – lefedi az XP-2 kategória egy részét is. Hiába no, a műanyag hegy a tömör tombakban is segít expanziót indítani, meg végre kiszedték az érthetetlen és semmire sem való kis vasgyűszűt a CT FS lövedékből….
 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1219 Dátum: 2014. Március 31. - 20:41:36 »

Elnezest huszlavika de a hetvegeig - mivel most csak a telefonom all rendelkezesre forumozni - nem tudok kielegito valaszt adni. A het vegen viszont erkezik. Mosolyog
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1220 Dátum: 2014. április 05. - 20:55:37 »

A kanadai vadasz ha szarvasrol ( elk) beszel, akkor altalaban a wapitirol van szo.
Ha ozrol, (deer) akkor altalaban feher-farku szarvas, (white-tailed deer)-rol,  vagy oszverszarvas (mule deer /black-tailad/ -rol van szo. A feherfarku altalanosan mert sullya 60-130 kg szembeallitva az europai oz 15-30 kg-aval. Rengeteg alfajt ismerunk, minden alfajra jellemzo a sullydiferencia, valamint az un: Bergmann szabaly miszerint Eszakra menve (hidegebb eghajlat) az allaton sullyan eszreveheto. Igypeldaul a feherfarku is, pl: Ontrioban lottek egy bakot ami ami zsigerelt allapotban 183 kg-os (a himnemu allatot “buck” nak vagy “stag”-nak neveznek)aminek a teljes suja olyan 232 kg lehetett.

Cuck Hawksh ezt irta tobbekkozott a loszerrol:
“ It is intended to begin expansion against lower resistance, making it a better bullet for deer and CXP2 game as well as entirely suitable for elk and CXP3 game.”   
Jobb hatasfokkal dolgozik az oz vagy CXP2 katagoriaban de, a szarvas vagy CXP3 kategoriaban a hasznalata jobban alkalmas (nem elfejejtendo hogy 30-06 kaliberben  150 graines maggal is szerelik)

Az CT es FS huvelyek eredetileg hadi (Nato) loszernek gyartodtak. Miutan befogtak oket civil hasznalatra raktak bele azt “az érthetetlen és semmire sem való kis vasgyűszűt” mivel a katonai gyutacs nagyobb meretu volt mint a sztendel privat. (remelem egyrol beszelunk) Az ujjonan gyartott huvelyeknel ez az elteres mar nem jelentkezik.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1221 Dátum: 2014. április 05. - 22:51:46 »

Nehezen tudom értelmezni azt a megközelítést, amit egyébként számtalan természetfilm magyar szinkronjában sajnálatosan tapasztalni lehet, hogy a „deer”-t őzként fordítják és mondják. Aranyosak lehetnek a 300 font feletti őzikék. Vigyorog
Az őz, az a „roe deer”. Ázsiában élnek nagyobb testűek, Magyarországon 20, esetleg 25 kiló körül vannak maximum.
A white-tail Floridában nem valószínű, hogy eléri a 60 kilót…..
Nem beszéltem kanadai vadászokkal, az USA-ban a deer a „white-tail”. Ha beleértik a többi szarvasfélét is, akkor biztosan úgy van. Ahol én voltam, ott csak fehér farkú volt (mármint szarvas.. Vigyorog). Amit e tárgyban olvastam erről, azokból az írásokból is ezt szűrtem le. De lehet, hogy nem így van.....
„(remelem egyrol beszelunk)”
Attól tartok, hogy nem………
A „CT” a Combined Technology, az „FS” a Fail Safe. Lövedék. Remélem, hogy így már érthető, hogy milyen acél gyűszűről beszéltem.
A Winchester Supreme Elite szériájának XP3 lövedéke a Fail Safe-et váltotta. Chuck Hawks szerint legalábbis…….. Vállat von
 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1222 Dátum: 2014. április 06. - 02:15:05 »

Egyet kell hogy ertsek Igen ugyanis en sem lattam meg aranyos 300 font feletti kis vasgyűszűt"oziket", de, annal tobb: figyelemremelto es komolysagot igenylo feherfarku szarvast itt Kanadaban Wave
"Attól tartok, hogy nem………" en is attol tartok hogy "nem"
Chuck Hawks  ugyan a arrol beszel hogy hogyan valtotta a XP3 a Fail Safe-tet de, megkell hogy mondjam hogy az "érthetetlen és semmire sem való kis vasgyűszűt"-vel megfogtal Tasli
Valoszinul egy nagy afrikai utantoltos gyakorlattal rendelkezel ugyanis, - remlik valahol hogy olvastam - leginkabb a "nagy otosnel" volt alkalmazva mindenfele extra "muge" (kis vasgyűszűt) a nagyobb hatas elerese vegett.
Minden esetre: minden ugy igaz a Winchester Suprem Elite XP3-vel kapcsolatban ahogy Chuck Hawks eloadja.  Igen
Egyaltalan, az a kulonos hogy valaki ismeri a nevet  "Chuck Hawks" Táncol
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1223 Dátum: 2014. április 06. - 03:56:54 »

A helyzet az, hogy sem Kanadaba sem az USA-ba mikor a vadaszok a "deer" kifejezest hasznaljak az nem ugyanaz a vad mint amelyet ugyanaz a kifejezes europaba jelent......vagyis ozet (es nem is arra ertik ezeken a tajakon) Itt nincs oz. 
Itt a "deer" szo "szarvast"  jelent (megha nincs is agancsa minden esetbe) es csak altalaba feherfarkut vagy oszverszarvast, de a kontinens nyugati reszen ahol honos a feketefarku ott jelentheti azt is, vagy delen a Coues szarvast, ami valojaban "Coues deer"..........de egyik fajta sem "oz".
A wapiti (elk)  meg a javorszarvas az mindig a nevukon van nevezve es a "deer" gyujtoszo nem vonatkozik rajuk sohasem, mint ahogyan a pronghorn gazellara sem. Ez az utobbi sem "kecske" megha lokalisan annak is van titulalva. Tehat amikor valaki kanadabol ir de viszont azt senki nem tudja-tudta a forumon, akkor a felreertesek vegett sokat segit a pontos fogalmazas.



   
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1224 Dátum: 2014. április 06. - 11:08:30 »

A helyzet az, hogy sem Kanadaba sem az USA-ba mikor a vadaszok a "deer" kifejezest hasznaljak az nem ugyanaz a vad mint amelyet ugyanaz a kifejezes europaba jelent......vagyis ozet (es nem is arra ertik ezeken a tajakon) Itt nincs oz. 
Itt a "deer" szo "szarvast"  jelent (megha nincs is agancsa minden esetbe) es csak altalaba feherfarkut vagy oszverszarvast, de a kontinens nyugati reszen ahol honos a feketefarku ott jelentheti azt is, vagy delen a Coues szarvast, ami valojaban "Coues deer"..........de egyik fajta sem "oz".
A wapiti (elk)  meg a javorszarvas az mindig a nevukon van nevezve es a "deer" gyujtoszo nem vonatkozik rajuk sohasem, mint ahogyan a pronghorn gazellara sem. Ez az utobbi sem "kecske" megha lokalisan annak is van titulalva. Tehat amikor valaki kanadabol ir de viszont azt senki nem tudja-tudta a forumon, akkor a felreertesek vegett sokat segit a pontos fogalmazas.



   

Szerintem ez a legtöbb angol nyelvterületen így lehet. Van egy ismerősöm, kint él vagy 50 éve Ausztráliában, de 1-2 évente hazalátogat és néha kártyázás közben beszélgettünk ilyesmikről. Ott is külön megnevezik a szarvasféléket (axis deer, red deer/stag, stb.) és a mi őzünket ott is roe-nak nevezik.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1225 Dátum: 2014. április 06. - 17:35:20 »

Igen, az europai oznek itt is "roe deer" a neve, a damszarvasnak meg "fallow deer" meg ha szarvas is. A gimnek meg "red deer" ( "stag" a bika neve) Es a 30-06 -os mind jo rajuk. Mosolyog
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1226 Dátum: 2014. április 06. - 18:11:12 »

.....
Chuck Hawks  ugyan a arrol beszel hogy hogyan valtotta a XP3 a Fail Safe-tet de, megkell hogy mondjam hogy az "érthetetlen és semmire sem való kis vasgyűszűt"-vel megfogtal Tasli
........


Ez a téma itt egy kicsit topik idegen, inkább menjünk át a lőszeres topikba, mielőtt még kukoricára térdepeltetnek a modik. Kacsint
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1227 Dátum: 2014. április 06. - 21:21:53 »

Ez a téma itt egy kicsit topik idegen, inkább menjünk át a lőszeres topikba, mielőtt még kukoricára térdepeltetnek a modik. Kacsint
Igen
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #1228 Dátum: 2014. április 23. - 21:59:53 »

Szervusztok!

Ebben a kaliberben van valakinek tapasztalata a Winchester PowerMax 11,7g.os lőszereivel?
Hasonlónak tűnik mint a Sako SHH.
Az árfekvése is kellemesebb.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1229 Dátum: 2014. április 23. - 22:18:16 »

Szervusztok!

Ebben a kaliberben van valakinek tapasztalata a Winchester PowerMax 11,7g.os lőszereivel?
Hasonlónak tűnik mint a Sako SHH.
Az árfekvése is kellemesebb.

A tapasztalatom annyi egyenlőre,hogy 3 hónapja nem tudják beszerezni nekem...De nem olyan mint a Sako SHH. Ez fúrt hegyű lőszer.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: