Oldalak: 1 ... 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431965 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2055 Dátum: 2016. November 15. - 20:26:51 »

Ha már másoknak is ajánlod a visszaolvasást, meg a keresőt, lépd meg nyugodtan te is. Kacsint

OK, felőlem legyen így, csak itt megint jön a logikai ördöglakat, amit korábban sem sikerült mindig megértetnem: ha nem tudom a címét, mit írjak szerinted a keresőbe, hogy megtaláljam? Amíg nem tudok valami egyedi kulcsszót, pl. a cím egy jellegzetes szavát, addig semmit nem fogok találni én sem, más sem, ugyanennyi infóból, ez így egy 22-es csapdája újfent.

De hogy ne mondd, hogy meg se próbáltam:

- beírtam "Lajos"-t, az egyetlen használható találat hlajos egyik hozzászólása volt, nem a könyvről.

- beírtam, hogy "könyv", két oldalnyi találat, más könyvek említésével egyéb hozzászólásokból.

Egyéb tipp? Aki tudja a könyv címét, az a fair játék kedvéért próbálja megtalálni a keresővel a címben lévő szavak bármelyike nélkül...  Fejvakarás
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2056 Dátum: 2016. November 15. - 20:39:43 »

És azóta kedvezően változott a helyzet? Elmaradtak a veszélyes utánkeresések?




Egy után keresés volt, nem volt veszélyes, kb. 60 kilós kis kancsi vitte el a lövést mintegy 80 méterre a kukoricában, de egyértelműen a hátracsúszott sz@r lövés miatt történt.
Nem tudom, hogy mi történt volna ha..... de úgy érzem (próbálok objektív maradni), hogy, ha ad is előnyt a plusz egy milliméter, ár érték arányban felesleges pénzkiadásnak bizonyult. Vállat von
 Emelem
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #2057 Dátum: 2016. November 15. - 21:17:27 »

Egy után keresés volt, nem volt veszélyes, kb. 60 kilós kis kancsi vitte el a lövést mintegy 80 méterre a kukoricában, de egyértelműen a hátracsúszott sz@r lövés miatt történt.
Nem tudom, hogy mi történt volna ha..... de úgy érzem (próbálok objektív maradni), hogy, ha ad is előnyt a plusz egy milliméter, ár érték arányban felesleges pénzkiadásnak bizonyult. Vállat von
 Emelem

Korrekt, köszönöm! Meghajol
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2058 Dátum: 2016. November 16. - 09:14:51 »

:EmelA „felfele váltás” gondolata általában akkor fogalmazódik meg az ember agyában, amikor valami olyasmi történik vele, ami egyáltalán nem típusos, és általában nem jellemző, de akkor és ott úgy érzi a beutalt, hogyha nagyobb lett volna a tüzérsége, akkor ez biztos nem történt volna meg vele…..
Én is akkor éreztem vékonynak a golóbist, amikor egy héten belül két meglehetős kan nem mutatott látványos azonnali kimúlási szándékot, az egyiknél még vér sem volt, és be kellett menni sötétben az erdőbe a disznó után, majd más expertek ecsetelték, hogy mekkora egy bődületes marha vagyok, és ennek milyen következményei is lehettek volna …… abban az időben kezdtem hangosan polemizálni arról, hogy …..ej, azér mégiscsak vékonka ez a .30-as kugli vastagság…… s eme hangos fingdarálásos szösszenetemet olvasván egy fórumtárs azonnal megkeresett, és erőssen bátorított egy vastagabb kaliber beszerzésében, elmesélve saját történetét,  hogy amikor egy, „már erősebb egészségkárosításra tökéletes méretű hímnemű sertevad szembefordult vele a nádban………….. sztory……………. és ő ott ült a már megcsendesedett kan mellett bambán maga elé nézve nagyon erősen remegő lábakkal”……… na akkor döntötte el, hogy vastagabb puskát kell beszereznie. Így, hogy már a nálam is erősen döngicsélő hülyebogárba egy garnitúra vadiúj duracellt még belehelyezett….. hát így vettem én is egy vastagabb mindenes puskát, és lettem lelkes híve a vastagabb kalibereknek……
Egyébként teljesen feleslegesen így utólag…., mert ami megtette közel húsz éven át a három kilótól a 300 kilóig, azt nem szabad megsérteni azzal, hogy leváltod a „zászlóshajó” státusból, főleg nem, hogy egy valag pénzbe is fáj ez a mutatvány.

 Rííí



Amikor a 7x64 Zastavát lecseréltem,akkor 9,3x62-t szerettem volna venni. A két kinézett puska a Tikka T3 és a CZ 555 volt. Tikkából elérhető távolságban csak 338 Win. magnum volt, mint nagyobb kaliber. Azt meg ne akartam. CZ 555 meg eleve nem is volt más kaliberben,mint 30-06. Így az lett. Amik pedig most vannak, a 308 és 243 Win., azt örököltem. Tehát nem eladható,cserélhető darabok. Pusztán érzelmi okokból. Időnként amikor a hülyebogár motoszkál,akkor átfut rajtam,hogy a duplagolyós Izs-t leváltom egy 9,3-asra. De minek?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2059 Dátum: 2016. November 16. - 11:05:39 »

Amikor a 7x64 Zastavát lecseréltem,akkor 9,3x62-t szerettem volna venni. A két kinézett puska a Tikka T3 és a CZ 555 volt. Tikkából elérhető távolságban csak 338 Win. magnum volt, mint nagyobb kaliber. Azt meg ne akartam. CZ 555 meg eleve nem is volt más kaliberben,mint 30-06. Így az lett. Amik pedig most vannak, a 308 és 243 Win., azt örököltem. Tehát nem eladható,cserélhető darabok. Pusztán érzelmi okokból. Időnként amikor a hülyebogár motoszkál,akkor átfut rajtam,hogy a duplagolyós Izs-t leváltom egy 9,3-asra. De minek?
Habár nagyon jó kalibernek tartom a 338 Winmagot, szerintem okos döntés volt nem megvenni abban a gerlefing súlyú T3-asban.
Kb. 20 éve nagyon sasoltam egy Sako – szép klasszikus fa agyas stb…. – 338-as puskát egy akkor még létező körúti fegyverboltban a Nagyfaluban. 115 pézért adták, a fene majd megevett érte, de ennyit nem tudtam akkoriban összeszedni, elég csóringer voltam akkoriban……
Akkor volt ez, amikor egy pár évvel azelőtt a Tikka puska (nem a műjanyag, hanem az a jól bevállt 690-es) is csak 56 pézbe fájt. Szóval nem tegnap. A mai napig azt gondolom, hogyha akkor ezt megveszem, egy jó pár későbbi eltévelyedésemtől – értsd: egy valag kidobott pénz ilyen-olyan kisebb-nagyobb puskákra - megkíméltem volna magam……
Szent meggyőződéssel hiszem, hogy ez a kaliber és maga a Sako puska is mindent tud, amire idehaza szükség lehet, akár a leg szélsőségesebb igényeket is figyelembe véve. Valahogy úgy tekintek a kaliberre, mit a 300-as és a 9,3-as egybegyúrására. Persze nyilván ez csak annak jelent „előnyt”, aki egyáltalán értékeli ennek a két kalibernek az előnyeit, és ez is csak – lehet kissé elfogult – egyéni vélemény.
De igazad van, egy 308-assal, vagy egy 7x57-tel is tökéletesen el lehet vadászni akár több teljes vadászéleten keresztül.
 Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2060 Dátum: 2016. November 16. - 11:40:59 »

Habár nagyon jó kalibernek tartom a 338 Winmagot, szerintem okos döntés volt nem megvenni abban a gerlefing súlyú T3-asban.
Kb. 20 éve nagyon sasoltam egy Sako – szép klasszikus fa agyas stb…. – 338-as puskát egy akkor még létező körúti fegyverboltban a Nagyfaluban. 115 pézért adták, a fene majd megevett érte, de ennyit nem tudtam akkoriban összeszedni, elég csóringer voltam akkoriban……
Akkor volt ez, amikor egy pár évvel azelőtt a Tikka puska (nem a műjanyag, hanem az a jól bevállt 690-es) is csak 56 pézbe fájt. Szóval nem tegnap. A mai napig azt gondolom, hogyha akkor ezt megveszem, egy jó pár későbbi eltévelyedésemtől – értsd: egy valag kidobott pénz ilyen-olyan kisebb-nagyobb puskákra - megkíméltem volna magam……
Szent meggyőződéssel hiszem, hogy ez a kaliber és maga a Sako puska is mindent tud, amire idehaza szükség lehet, akár a leg szélsőségesebb igényeket is figyelembe véve. Valahogy úgy tekintek a kaliberre, mit a 300-as és a 9,3-as egybegyúrására. Persze nyilván ez csak annak jelent „előnyt”, aki egyáltalán értékeli ennek a két kalibernek az előnyeit, és ez is csak – lehet kissé elfogult – egyéni vélemény.
De igazad van, egy 308-assal, vagy egy 7x57-tel is tökéletesen el lehet vadászni akár több teljes vadászéleten keresztül.
 Emelem

Amit írtam az 2008-ban volt és akkoriban egy kalap alá vettem a 338-at a többi magnummal. Ma már tudom,hogy nagyon kilóg közülük. Mai eszemmel tuti megvenném. Viszont mai eszemmel meg már a Tikka T3 nem kellene. Jól van ez a világ berendezve,mármint,hogy ne lássunk előre. Azóta már sokkal égetőbb kérdéssé vált,hogy hol fogok a jövőben vadászni és milyen formában.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2061 Dátum: 2016. November 16. - 16:31:14 »

Nem tudom, hogy mi történt volna ha..... de úgy érzem (próbálok objektív maradni), hogy, ha ad is előnyt a plusz egy milliméter, ár érték arányban felesleges pénzkiadásnak bizonyult. Vállat von
 Emelem
Ez valószínűleg nálam is így van! 20 év után eladni a 30-06-ost és új 9,3-ast venni...
Viszont régi vágyam volt ez a kaliber! Igaz a lőszer is duplája az előzőnek, de úgy is nézhetem, hogy -mivel nem dohányzom- mondjuk minden nap ellövök egy lőszert és ugyanott vagyok, mintha füsté vált volna az ára.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2062 Dátum: 2016. November 16. - 21:58:54 »

Ha jól tévedek a 9,3x62 is még középkaliber .  Fejvakarás



Mihez viszonyitva mondod ezt?

Az altalam tudott hivatalos kategorizalas a Wincheszter fele “CXP” (Controlled eXpansion Performance) ahol 1-4 kozott kategorizalva van az allatok nagysaga, rajuk vadaszva a megfelalo kaliber, es e ketto tenyezojekent az ajanlatos loszertipus.
A mar ismert Chuck Hawks (volt tole idezve) szerint a 9.9mm eppen a legnagyobb, (CXP4) tehat nem a kozepkategorias kaliberek koze sorolja. Ezt irja:

A CXP4 kategorias allatot jellemzi  a nagy test, vastag bor, nagy es massziv csontfelepites. Sujjuk eleri az 1000-12,000 poundot es altalaban Afrikaban talalhatoak ilyenek az elefant, a Cape buffalo, vizilo, orszarvu, valamint Azsiaban -Ausztraliaban honos vad vizi buffalo, ugyanigy az amerikai boleny.Kaliber ezekre 9.3mm vagy .375 ami leginkabb ajanlatos. Expandig lovedek ezekre az allatokra a A-Square Dead Taugh, Barnes X-Bullet, Fail Safe, Trophi Banded Bear Clov, es Weldcor.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2063 Dátum: 2016. November 16. - 22:39:22 »





.........szerint a 9.9mm eppen a legnagyobb.........    9,9mm = 9,3mm
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2064 Dátum: 2016. November 16. - 23:19:09 »

.........szerint a 9.9mm eppen a legnagyobb.........    9,9mm = 9,3mm

6.5-8mm a középkaliber.
A 9.3 nagykaliber,aztán ilyen afrikáner állatok stb. mivel sokat gyúrják erre a szavannát kell is.
Tudom Stefinek kicsi,de majd föléválaszt ha már nem felel meg neki,nem féltem,tökös gyerek.
Ezt félve írtam ám,nem is markáns véleményem  Stoel félő,hogy letartóztat,ha még állományban van.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #2065 Dátum: 2016. November 16. - 23:37:21 »

Szerintem talán azért, mert nagyobb átmérőjű belövést, kilövést (ez nem mindig biztos) és sebcsatornát csinál, így nagyobb a valószínűsége, hogy ki tud jönni a testből a vér.

3 napos romlott fingot tovább reszelni ér?

Mikor 375-össel hosszabbítottam a pöcsöm vadásztam, egyszer éjszaka, tejes búzában rámentem egy disznóra. Mikor 20 méteren voltam, nem nagyon tudtam tovább lopni a távolságot, céloztam, majd a vadkáron engedélyezett lámpa felkapcsolása mellett döntöttem. A felvillanó fényre a disznó meglepve felemelte a fejét, én meg azon lepődtem meg, hogy nem keresztbe állt, és nem süldő volt, hanem jó 80 kilós, mint utólag kiderült. Gyors döntés után szügyre tartva repült a 300 graines Sierra Round Nose, és ami következett, azt szerettem nagyon a kaliberben: a disznó helyben maradt, és a belövési lukon kifolyt egy vödör vér. ( A maradványtest a hátsó combban lett meg)

Mivel az elmúlt öt évben leginkább a Nagantomat volt szerencsém forgatni, tudom, hogy mindenre elég itthon a 7,62-es átmérő. De azt az önbizalmat (jó értelemben!), amit a 375-ös adott, azt nagyon hiányolom belőle.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2066 Dátum: 2016. November 17. - 00:34:55 »

6.5-8mm a középkaliber.
A 9.3 nagykaliber,aztán ilyen afrikáner állatok stb. mivel sokat gyúrják erre a szavannát kell is.
Tudom Stefinek kicsi,de majd föléválaszt ha már nem felel meg neki,nem féltem,tökös gyerek.
Ezt félve írtam ám,nem is markáns véleményem  Stoel félő,hogy letartóztat,ha még állományban van.



Miert abba vot?  Ördög       Mindegy a kalibert egyforman merik
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2067 Dátum: 2016. November 17. - 00:41:05 »

3 napos romlott fingot tovább reszelni ér?

Mikor 375-össel hosszabbítottam a pöcsöm vadásztam, egyszer éjszaka, tejes búzában rámentem egy disznóra. Mikor 20 méteren voltam, nem nagyon tudtam tovább lopni a távolságot, céloztam, majd a vadkáron engedélyezett lámpa felkapcsolása mellett döntöttem. A felvillanó fényre a disznó meglepve felemelte a fejét, én meg azon lepődtem meg, hogy nem keresztbe állt, és nem süldő volt, hanem jó 80 kilós, mint utólag kiderült. Gyors döntés után szügyre tartva repült a 300 graines Sierra Round Nose, és ami következett, azt szerettem nagyon a kaliberben: a disznó helyben maradt, és a belövési lukon kifolyt egy vödör vér. ( A maradványtest a hátsó combban lett meg)

Mivel az elmúlt öt évben leginkább a Nagantomat volt szerencsém forgatni, tudom, hogy mindenre elég itthon a 7,62-es átmérő. De azt az önbizalmat (jó értelemben!), amit a 375-ös adott, azt nagyon hiányolom belőle.


Ja,  a 375-os meg le is kaszalta a buzat a diszno elott.  Stoel
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2068 Dátum: 2016. November 17. - 00:45:12 »



Ja,  a 375-os meg le is kaszalta a buzat a diszno elott.  Stoel


Ui: A 7,62-ben en is latok fantaziat  Igen
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2069 Dátum: 2016. November 17. - 07:00:00 »

6.5-8mm a középkaliber.
A 9.3 nagykaliber,aztán ilyen afrikáner állatok stb. mivel sokat gyúrják erre a szavannát kell is.
Tudom Stefinek kicsi,de majd föléválaszt ha már nem felel meg neki,nem féltem,tökös gyerek.
Ezt félve írtam ám,nem is markáns véleményem  Stoel félő,hogy letartóztat,ha még állományban van.


A véleményem még markánsabb lett . De ne félj nyugdíjas vagyok .  Röhög  Már csak akkor szolgálok ha baj van .   Ördög

Szigorúan csak szerintem a 8 mm -nél meghúzott közép kaliber kategória téves. Már a 8x57IS sem fér bele sőt a 338 as Federal és a többi 338 is kilógg belőle. stb.stb.stb.

Azt hogy Te honnét vetted 6,5-8 mm közötti besorolást nem tudom. Nekem egyébként Kovács László Vadássz Velem c könyve (Dénes Natúr Műhely 1998) 114.oldal "Közép kaliberek királynője" fejezet ugrott be . Még tévedtem is mert azt gondoltam hogy ez szól a 9,3x62 ről , de nem ez a 375 H&H Magnumról szól.  Kacsint Egyébként tőlem a mini kaliberek vagy az atombombák közé is sorolhatják én jelenleg ezt is használom teljes megelégedettséggel. Amit írtam -írok róla az a saját tapasztalatom és nem fél doboz lőszer és három süldő elejtésén alapul.
Egy kis érdekesség hogy ki-kik hogyan sorolják be a kalibereket.
 http://www.zvadaszbolt.hu/index.php?modul=oldalak&id=355&muvelet=view&lang=hu

Naplózva
Oldalak: 1 ... 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: